Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc w wyborze kina do 1200zł


diabeelek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zakupić kino domowe do ogólnego przeznaczenia, tzn. dźwięk dobry, odtwarzanie DVD, CD wszelkie formaty divx, xvid, mpeg4 z napisami i bez, żeby żadnych problemów nie było. Chodzi o to, żeby nie było problemów z odtworzeniem filmów HD. Znalazłem takie kina moglibyście mi pomóc dokonać wyboru, lub polecić co innego w kwocie ok.1200zl.

Głownym celem kina będzie odtwarzanie filmów w formacie Xvid, czasem z napisami czasem bez więc to jest głowne kryterium.

Z góry dziękuję za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczaiłem coś takiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

co o tym sądzicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz pytanie jeśli kino będzie podłączone do TV kablem HDMI albo Euro i będę chciał puścić film z laptopa w trybie HD to jak to mam zrobić. Laptopa do TV czy laptopa do Kina tylko jaki to wtedy zrobić. Bo nie wiem czy jak włączę telewizor to dźwięk normalnie z kablówki będzie leciał po kinie domowym czy tylko jak będę odtwarzał film z kina domowego to będzie dźwięk z niego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem ale ostatnio duzo czytam recenzji, postow i powiem Ci, ze chyba nikt Ci nie poleci kina w tej cenie. I chyba slusznie bo sensowne dvd + ampli + 5.1 kosztuje min. 3000zl. I to bez rewelacji ale już dajace pewne zadowolenie dla przecietnego odbiorcy. Plastikowe zestawiki za 1200zl dadza Ci jedynie frustracje, mam cos podobnego podlaczonego do kompa.

Proponuję, kup jakies dvd Fergusona, Manty lub Philipsa (do 250zl ) z obsluga napisow i divx. Do tego uzywany wzmacniacz stereo a reszte zainwestuj w przyzwoite monitory. Jaki masz metraz w pokoju ? Jesli nie wiecej niz 15m to bardzo dobre recki mają np. Roth Audio Oli 1 - 2 sztuki z uchwytami do sciany za niecale 600zl. Za ok. 500zl kupisz uzywany wzmacniacz stereo Denon, Yamaha, moze dorwiesz Nad czy Rotel. I bedzie to najlepsze rozwiazanie. Uzywanych wzmakow nie musisz sie za bardzo obawiac, wiekszosc jest niemal niezniszczalna (przynajmnijej przez pierwsze 20 lat ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile przody i satelity w tanich zestawikahc kina moga brzmiec (tylko w kinie oczywiscie) niejagorzej to subwoofery sa porazka. Jedno wielkie buuuuu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czytałem tutaj sporo postów i widzę, że niektórzy szukają czegoś naprawde dobrego i drogiegu, ale ja mam na to 1200-1500zł i muszę coś znaleźć co będzie odtwarzało Xvid i będzie w miarę dobrze grało:/

Wiem, że w grę wchodzą same plastikowe zestawy, ale jestem przyciśniety do muru. Dlatego prosiłbym kogoś jednak o podanie jakiś modeli które jako tako zagrają, ja nie jestem audiofilem a wiem, że tutaj są sami specjaliści ale może jednak któryś z nich spotkał się z zestawem do 1500zł. Co powiecie na te co napisałem wyżej?

Panasonic SC-PT560S

JVC TH G60

Samsung HT-Tz325

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watpie, zeby ktos obsluchiwal wymienione sprzety ale z tych co podales to chyba najlepsze opinie ma JVC TH G60. Wybierz sie do sklepu i popros o odsluch, jesli Ci zadowoli - bierz. Jesli nie, zdecyduj sie na na zlozenie odtwarzacza dvd/dvix ze stereo, ktore zaproponowalem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz pytanie jeśli kino będzie podłączone do TV kablem HDMI albo Euro i będę chciał puścić film z laptopa w trybie HD to jak to mam zrobić. Laptopa do TV czy laptopa do Kina tylko jaki to wtedy zrobić. Bo nie wiem czy jak włączę telewizor to dźwięk normalnie z kablówki będzie leciał po kinie domowym czy tylko jak będę odtwarzał film z kina domowego to będzie dźwięk z niego?

 

Jesli masz wyjscie hdmi z laptopa to po prostu podlaczasz do telewizora przez hdmi a dzwiek dajesz z laptopa do apmli/dvd poprzez wyjscie cyfrowe lub koaksjalne (jesli ma). Jesli ma tylko analogowe L/P to dajesz przez z laptopa do ampli przez kabel chinch-mini jack. DVD powinien rozlozyc sygnal na 5.1 , choc HD to juz raczej nie bedzie. Chyba, ze cos bredze to niech mnie ktos poprawi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nikt Ci nic nie podpowie, to ostatecznie wejdz na ceneo i posortuj zestawy do 1200zl wedlug opinii i poczytaj. Wybierz te, gdzie masz sklep blisko i jedz na odsluch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając podłączone jakiekolwiek źródło poprzez Eurozłącze nie uzyskasz trybu HD. Obraz HD może być przesłany jedynie poprzez złącze komponentowe, VGA, DVI lub HDMI. W Twoim przypadku trzeba będzie podłączyć lapka do TV poprzez jedno z w/w przeze mnie złącz a audio podłączyć do kina domowego. Pytanie tylko, czy Twoje przyszłe kino będzie miało możliwość podłączenia dźwięku z zewnętrznego źródła i zdekodowanie go bo rozumiem, że oferowane powyżej zestawy są to zestawy zintegrowane. Wybierając przyszły sprzęt musisz sprawdzić, czy posiada cyfrowe wejście dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej kwocie ja bardzo poważnie zastanowił bym się nad kupnem zestawu głośników komputerowych Logitech Z5500 (poczytaj sobie o nich) i do nich jakiś wieloformatowy odtwarzacz DVD z wbudowanymi dekoderami czyli możliwością mpuszczenia dźwięku DD i DTS w postaci PCM lub analogowo. Jakościowo to będzie napewno lepsze rozwiązanie, choć pewnie i droższe, bo od jakiegoś czasu nie wiedzieć czemu Z5500 utrzymują się w jakiejś dziwnie wysokiej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez Panasonica, ale przeciez to nie problem teraz isc do Media i posluchac ich po kolei:) Jesli chodzi o komplet odtwarzania formatow teraz kazde to czytaja bo firma nie czytajac danego formatu skazuje sie na przegrana. Pamietaj!! Kupujac u nich masz 14 dni na WYMIANE towaru wiec po prostu kup ktoregos i w domu go solidnie przetestuj. Bedzie gral fajnie zostawisz nie, wymienisz na inny model :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuę wszystkim za odpowiedź co do podłączenie laptopa to chyba nie ma problemu bo mam wyjście HDMI w laptopie tylko musiałbym znaleźć kino z wejściem HDMI dobrze rozumiem?

Ale tu chodzi o TV czy jest opcja aby normalne program z TV leciały na kinie?

Właśnie mam zamiar wybrać się i posłuchać każdego a co do tych formatów plików to wszędzie jest napisane, że czyta DivX a o Xvidzie zapominaja napisać więc musiałbym każdy z osobna sprawdzać, czy Xvid jest już standardem w odtwarzaczach?

A może ktoś mógłby zaproponować jakiś zestaw na stereo z dobrymi głośnikami i ampli które później można powiększyć do 5.1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>HDMI w laptopie tylko musiałbym znaleźć kino z wejściem HDMI dobrze rozumiem?

>Ale tu chodzi o TV czy jest opcja aby normalne program z TV leciały na kinie?

 

Nie. Obraz podłączasz poprzez HDMI do TV a dźwięk osobnym przewodem do kina domowego. Co do podłączenia TV do kina to owszem, jest to możliwe ale również pod warunkiem posiadania przez kino wejścia audio (ale tym razem wystarczy stereo).

Sam widzisz, że najlepszym wyborem jest zakup używanego amplitunera co niestety wiąże się z kosztem większym niż zakładany budżet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok w takim razie wiem jak już to połączyć z TV i laptopem :)

Teraz jedynie kwestia wyboru kina, albo stereo tylko, że ani na stereo ani na kinach się nie znam:/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra chyba JVC TH-G60 będzie faworytem, patrząc po opiniach to ludzie są zadowoleni teraz tylko pytanie jak myślicie ile te glośniczki mają mocy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to JVC juz chyba nie kupię ponieważ nie mam go nawet gdzie kupić:/

Byłem w MM i znalazłem coś takiego:

FERGUSON AV660 + D780 / EX 650 II

FERGUSON AV660 + DVP868 / EX 650 II

czym one się różnia od siebie bo różnica w cenie to 100zł ten droższy można mieć za 1499zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak duzy jest pokoj ? Jesli nie za bardzo to patrz jeden z moich pierwszych wpisow. Ewentualnie jeśli masz większośc filmow na komputerze to zamiast odtwarzacza dvd/divx kup odtwarzacz sieciowy Asus O!Play HDP-R1. Odpala wiekszosc formatow lacznie z HD i mkv przez usb lub kabel sieciowy do kompa. Do tego ewentualnei za pare groszy mozna popiac tez przez usb komputerowy naped dvd w kieszeni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to do 15m spokojnie wystarcza monitory np. wspomniane Oli Roth, nie slyszalem ale tez i nie spotkalem zadnej negatywnej opinii, wszyscy chwala jakosc wykonania i stosunek brzmienia do ceny. Do tego wzmacniacz stereo - popatrz na tablice ogloszen, moze ktos Ci cos zaproponuje - spokojnie moze byc uzywany - kilkuletni wzmacniacz jesli sie o niego dba nie rozni sie technicznie ani z wygladu od nowego. Ceną za to bardzo. Celuj w Yamaha, Nad, Marantz, Xindak. Rotela czy Naima mozesz w cenie do 500-600zl nie dostac ale warto sprawdzic. Pod wzmak podpinasz odtwarzacz multimedialny np. Asus O!Play HDP-R1 albo tanszy - ale bez sieci Asmax (250zl)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) analogowo i powinno byc git. Chyba ze masz glownie filmy na plytach CD, to wtedy tradycyjny DVD z obsluga divx. Na tym drugim jednak raczej formatow BlueRay nie uswiadczysz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź będę szukał jakiegoś wzmacniacza tylko najlepiej gdy ktoś mógł konkretny model podać, a co do filmów to raczej musi być odtwarzacz DVD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy twoich wymaganiach proponuję również nie sugerować się wyglądem czy mocą wzmacniacza :)

A będziesz zaskoczony uzyskanym dźwiękiem!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZesc. Pomiedzy tymi 3 podanymi przez ciebie nie ma chyba duzej roznicy w jakosci dzwieku. Wez ten, ktory ma najwiecej potrzebnych ci funkcji. Nie wiem jak divix sie w nich sprawuje. Ferguson chyba gorzej zagra od nich

 

A kolego radze konkrentie odpowiadac na pytania a nie, lepiej zagra uzywane stereo itp. Dlaczego zakladacie, ze zainteresowany nie czytal forum? Pewnie swietnie sobie zdaje sprawe, ze stereo lepiej zagra ale skoro chce kino i zadaje konkretne pytanie to na nim trzeba sie skupic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I find your lack of faith disturbing...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaszka, Twoja wypowiedz byla chyba najmniej konkretna.

Z tych 3 pierwszych tylko jedem mial dobre opinie (ktorego kolega nie moze dostac) , reszta to syf nawet wg przecietnego Kowalskiego. Co do zestawu Fergusona - 5 duzych kolumn w cenie 600zl...pomińmy milczeniem. Skoro kolega ma niewielki budzet to niech nie wpierdzieli go w bloto.

Inna sprawa, 5 duzych kolumn w pokoju 15 m to lekka przesada. Lepiej 2 porzadne stereo. Widze, ze Diabeelkowi zalezy glownie na ilosci formatow video wiec najszerszy zakres da wlasnie ten odtwarzacz multimedialny Asusa. Diabelek masz komputer/lapka w pokoju ? Jesli tak to czytnik dvd Ci niepotrzebny to tego ustrojstwa a za 250-500 zl masz cos co zastapi dobry odtwarzacz BlueR za 1000zl. (czyta m.in flac, rmvb (?), wma, fla, mov, mkv, avi, vob i chyba wiekszosc tego co jest w sieci )

Za 1500 mozesz juz kupic mini wieze Yamaha Piano Craft bardzo chwalona za dzwiek. Ten zestawik odtworzy takze divx i dvd oraz mp3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam takie pytanie bo jak włączam film z pendriva i ma rozdzielczość mniej więcej 720x304 to sie troche tnie a jak ma juz ponizej 700 np. 698 to jest wszystko fajnie, wiecie jak to zmienić? Niby czyta filmy do rozdzielczosci 800x600

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten odtwarzacz ma USB 2.0 ? Jesli nie, to moze byc wina malej przepustowosci. Jesli ma to prawdopodobnie procesor dekodujacy nie wyrabia (duza kompresja filmu przy zachowaniu stosunkowo dobrej jakosci). Sprobuj tez inne filmy w wysokiej rozdzielczosci, moze akurat ten byl kodowany jakims niestandardowym kodekiem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.