Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny podłogowe, jakie wybrać?


henryk.t

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Chciałbym zmienić swoje stereo, przejść na wzmacniacz + tuner + cd(myślę o Marantz PM7003), do tego kolumny podłogowe do 25m2 do 2500zł para(nowe). Słucham pop, dance, dream dance.....i ogólnie wszystkiego po trochu. Miałem przed zestawem który mam obecnie, CA640av2 + cd ca + mission m66i było to bardzo ciekawe zestawienie z jednym minusem CA640av2 grał nierównymi kanałami do 1/5 skali głośności ( w serwisie powiedzieli że ten typ tak ma) dlatego wieczorne słuchanie odpadało na tym zestawie. Obecny zestaw E810 + Rs1 nie spełnił moich oczekiwań.

Jeżeli chodzi o moją obserwację kolumn to myślałem o:

1. Tonsil Fiesta (dawna siesta).

2. Magnat Quantum 605

3. SVEN AL1702 (może ktoś zna?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

4. Może QBA Elements 400 AL

 

 

Jakieś inne propozycje?

 

Dziękuję i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę przyszły zestaw, wielkość pomieszczenia oraz preferencje muzyczne, zaproponowałbym jedne z niżej wymienionych kolumn:

1. MISSION m35i - mocne, oferujące niski bas oraz idealnie komponujące się z Marantzem kolumny.

2. KEF C7 - tańsza, chociaż całkiem przyzwoita propozycja. W przypadku wzmacniacza Marantz połączenie to daje przyzwoity bas (Kef trochę ten bas zmiękcza) oraz bardzo przyjemną górę pasma. Środek jest trochę wycofany, co jednak przy Twojej muzyce może być zaletą

Możesz także brać pod uwagę kolumny Magnat.

Pomyśl jeszcze o elektronice NAD - zestaw C326BEE / C515 lub C545 oraz kolumny Monitor Audio serii BR (BR5 lub lepiej BR6). Idalnie współpracują z Nadem, oferując bardzo dynamiczne, otwarte brzmienie.

 

W przypadku pytań służę pomocą,

Jacek Lesień

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siesta i Qba Elements AL to konstrukcje lepsze od agresywnie promowanych Mission M35, Kef C7 czy MA BR5.

W pierwszej kolejności wybieraj polskie kolumny, które najczęściej charakteryzują się lepszym stosunkiem ceny do jakości od świetnie zareklamowanych w branżowych pismach zagranicznych "hitów".

Szerokim łukiem omijaj sklepy, które w swojej ofercie nie posiadają krajowych produktów - tam najczęściej wciskany jest produkowany w Chinach markowy chłam - już lepiej kupić coś rdzennie chińskiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Audiozakupy

(Konto usunięte)

Do takiej muzyki jak wymieniłeś jak znalazł będą Paradigm Monitor 7v6. Kosztują trochę więcej niż 2500zł, ale zawsze jakiś rabat się jeszcze uda urwać :-) A co w zamian otrzymasz ? Swietny bas, szybki i dobrze kontrolowany o zejściu mimo przetworników 14cm lepszym często od wielu większych konkurentów. Dobra detaliczność, ładna przestrzeń i brak kompresji przy bardzo głośnym graniu. Oczywiście polecam posłuchać przez zakupem. Jest jeszcze jedna tańsza i bardzo ciekawa propozycja to Kody K5000, ale pewnie zaraz Ci napiszą ze Koda to syf :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Audiozakupy

(Konto usunięte)

Wykonanie faktycznie KODY lepsze. Naturalna okleina. A odnosnie dzwieku to roznia sie na tyle, ze nie bede nawet pisał czy lepsze czy gorsze. Koda gra cieplej ma więcej średnicy co nie znaczy ze Monitor 7v6 maja ja jakoś mocno wycofaną. Według mnie Monitor 7v6 to najlepsza konstrukcja z całej serii Monitor a słyszałem wszystkie wielokrotnie. Do rocka i elektronicznej muzy a zwłaszcza konkretnego łojenia lepsze będą Paradigmy. Jeśli jednak szukamy tez odrobiny finezji i ciepła to KODY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiej muzyki Quantum 605 jak znalazl. Mozesz miec za 2500zl nawet model 607, ale nie wiem czy jest jakas roznica w porownaniu do 605.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o takim wyborze:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiej muzyki jak napisałeś, odradzam Tonsil Siesta. Jest to kolumna z małą iloscią basu. Może jest to bas dobrej jakosci, ale jest go mało, jest twardy. W kolumnach tych dominuje średnica. Ja miałem te kolumnu i sprzedałem. Do rocka metalu i POP-u na pewno nie polecam.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że najlepszym wyborem będzie magnat quantum 605? Sam już nie wiem. Najgorsze jest to że nie mam czasu na odsłuchy, a nie chciałbym popełnić takiego samego błędu jak kiedyś przy zakupie jbl e80 (których nie dało się słuchać, strasznie sycząca góra).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Najgorsze jest to

>że nie mam czasu na odsłuchy,

 

To lepiej znajdz zeby znow nie plakac :) kazy odbiera dziwek inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisaij w domu odsłuchuję swój nowy nabytek - Celestion F38. Na razie pozytywne wrażenia:) Siesty poległy w konfrontacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał,

Kolumny grają bardzo dobrze, jak za kasę, którą za nie wydałem musze powiedzieć, że jest super. Całkiem inny przekaz jak w Siestach. Dźwięk jest bardzo łagodny, nie męczący. Wyraźnie zaznaczone wysokie tony, ale nie syczące tylko naturalne. Super bas, sprężysty, nioskoschodzący i pomrukujący. Średnie lekko wycofane, ale wyrazne i przede wszystkim nie męczące. W siestach wszystko było odwrotnie. Nie mozna było słuchać dłużej niż pół godziny.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o bezpośrednim porównaniu tych dwóch zestawów KEF C7 z MAGNAT QUANTUM 605?

W sobotę jadę na odsłuch KEF C7 + Marantz PM 7003 lub Denon PMA 710, ale nie ma możliwości porównania z QUANTUM 605.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KotD, 25 Lut 2010, 09:43

 

>Rafał,

>Kolumny grają bardzo dobrze, jak za kasę, którą za nie wydałem musze powiedzieć, że jest super.

>Całkiem inny przekaz jak w Siestach. Dźwięk jest bardzo łagodny, nie męczący. Wyraźnie zaznaczone

>wysokie tony, ale nie syczące tylko naturalne. Super bas, sprężysty, nioskoschodzący i pomrukujący.

>Średnie lekko wycofane, ale wyrazne i przede wszystkim nie męczące. W siestach wszystko było

>odwrotnie. Nie mozna było słuchać dłużej niż pół godziny.

>Pozdrawiam

 

No to calkiem fajnie. Opis przypomina mi moje Quantumy 605 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Czy ktoś wie jakiego koloru są membrany głośnikowe w tych magnatach quantum 605? Białe czy srebrne?

 

Obawiasz się dopłaty do koloru czy myślisz już, że białe przy odsprzedaży niską cenę będą miały? A jazda próbna?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Czy ktoś wie jakiego koloru są membrany głośnikowe w tych magnatach quantum 605? Białe czy

>srebrne?

 

Białe to nie jest, a czy srebrne? Jakiś tam odcień szarości podobny do srebrnego, ale osłony b. minimalnie wpływają na odsłuch i precyzyjnie pozycjonują się na magnesach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odsłuchałem, wybrałem i kupiłem KEF C7. Odsłuch przeprowadziłem na marantz PM7003. Glośniki te mają bardzo fajny niski ton i w porównaniu do innych których słuchałem w przedziale do 2800zł bardzo ładne naturalne, delikatne wysokie tony (opinia na podstawie własnego słuchu).

Zastanawiam się nad elektroniką, wybrać tego marantza PM7003 czy może jest jakiś inny wzmacniacz który bardzo dobrze współgra z KEFem do 2500zł (nowy)???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.