Skocz do zawartości
IGNORED

zobaczcie ogromna super galerie klasyków audio


adlibitum

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiscie ze mam zero rozumu odpowiadajac na takie automatycznie wklejane teksty po kazdym moim wpisie, w koncu te "odpowiedzi" nie wnosza nigdy nic konkretnego do danego tematu i sluza jedynie do perfidnego rozwalania watkow i w mniemaniu ich autora do osmieszania. Mam tez sporo ubawu jak widze ze ktos przeczytal cos w stylu "podstawy manipulacji dla szkol podstawowych" z ta tylko roznica ze wiem kiedy w danej chwili skonczyc by sie z uporem debila na wzor niektorych troli nikomu nienaprzykrzac. end.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu watku, ow brak uczciwosci u producentow przejawiajacy sie w przeznaczaniu najwiekszej energii na nowoczesny marketing widac tez na wielu innych przykladach niz brak ciezkich ramion i wkladek w segmencie dla zwyklych zjadaczy chleba. W analogu mamy przykad odgrod na szerokopasmowcach ktore zeszly glownie do DIY (czesto z bardzo starych czesci) badz zaledwie kilku bardzo snobistycznych konstrukcji. Jako takie gramofony juz sa sztucznie zamienione w sprzet dla bogatych snobow przypominajacy kosmiczne ladowniki podczas gdy podstawowe modele sa robione z dykty i praktycznie maja wiecej wspolnego z gramofonami bambino niz z np. adamem. Najciekawszym przypadkiem sa wzmacniacze lampowe - uznawane jeszcze jakis czas temu za sprzet dla ekcentrycznych finansistow dzis produkowane w chinach sprzedaje sie razem w zestawie z komputerem. Nie udalo sie tez do konca wyplenic stereo - ciezko jest jednak oszukac fizyke i glosniki w drewnianych kolumnach normalnej wielkosci nigdy nie zostana zastapione przez plastikowe minipierdziawki czy inne "cienkie slupki" z subwoferkiem, choc i tu wielu ludzi mniej zainteresowanych tematem odtwarzania dzwieku zostalo z takim najczesciej nieuzywanym "kinem domowym" pod telewizorem - koniecznie z ekranem lcd by znieksztalcac nienaturalnie kolory w czasie ogladania pod kazdym innym kontem niz patrzenie dokladnie na wprost. Tak na wprost i poprostu pewnie patrzec najprosciej :) naszczescie sa strony zarowno dla pasjonatow zabytkow, starych gratow, konstruktorow diy w oparciu o starocie jak i nieco snobistycznych kolekcjonerow perelek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy jescze step-up transformatory kiedys znane i stosowane powszechnie i za wlasciwie grosze dzis promowane jako magiczny hi-end dla najbogatszych, uklady se, kable itp itd. Dziekuje ale wole strony z grateami gdzie mam czesto to samo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...koniecznie z ekranem lcd by znieksztalcac nienaturalnie kolory w czasie ogladania pod kazdym innym kontem niz patrzenie dokladnie na wprost..."

 

A co, masz jeszcze kineskopowy? Czarno-biały?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul.Jako,że osobiscie produkowałem telewizory i wiem jak powinien wyglądać dobry obraz,to pozwolę odpowiedziec ci na ten temat.Ja też mam i kineskopowy monitor z kineskopem sony trynitron i podobny telewizor.I za żadne skarby nie wymienie tego na to współczesne badziewie.Niedawno spotkałem kolege z tamtej pracy,jak wkurzony stał przed scianą z telewizorami w sklepie.Okazało się,że skończył mu się kineskopowy odbiornik i żona go wysłała po coś nowoczesnego.I co wybrał?.Nic.Nie znalazł i to w sześciu miejscach ani jednego prawidłowo zestrojonego odbiornika,a on wiedział czego szukać,bo robił to wiele lat.Postanowił iść na wolumen i tam poszukać czegoś z kineskopem.Zapłacił grosze i ma znowu najwyższej klasy obraz.Tak jest teraz ze wszystkim.Samochód ,też mam wiekowy i nie zamienie go na nic ,co jest u nas na rynku.Nie będę ci pisał co to za marka,bo i tak jej nie znasz.Dopowiem,że jest jeden taki pojazd w kraju,a aby ci przybliżyć jego klasę,to dodam,że na układ wydechowy posiada gwarancję na 1,6 miliona kilometrów.Można to teraz przebić?.Odpowiedz sobie sam.I bardzo się cieszę,że rodacy są w wiekszości ignorantami,więc przy zakupie ,nie miałem żadnej konkurencji i zapłaciłem grosze.To wspaniały kraj.Za cały swój sprzęt,a możesz sobie przeczytać ,co mam w moim opisie ,dałem około 2,5 tys zł.Nie do pobicia w żadnym kraju.Pozdrawiam serdecznie i życzę trochę więcej wiary.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Marek,

Ja 15 lat nie mam i wiem jak jest. Wiem jakie są czasy. Wiem, że teraz cześć inżynierów kombinuje jak zrobić jakieś dobro w taki sposób, aby się popsuło na drugi dzień po skończeniu się gwarancji. Ale czasy gdy wszystko było zrobione za pomocą młotka i przecinaka i miało wytrzymać milion lat, się skończyły. Trzeba żyć w tych nowych czasach, a jak ktoś bardzo rozpacza nad tym że minione czasy odeszły, tęskni za nimi i chciałby je mieć choć raz jeszcze za życia, to można się udać na Kubę, do Korei Północnej, do Mongolii, itp. Tam to wszystko jeszcze jest - te telewizory czarno-białe, te auta kopcące, śmierdzące i hałasujące jak pułk "Abramsów", soki owocowe w puszkach blasznych o pięknym smaku stali, papierosy co się palą jak fajerwerki i pachną pożarem obory, itp,. itd.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo mozna cieszyc sie postepem technicznym lutowanym nowa ekologiczna cyna co rozlatuje sie po kilku latach bo przeciez musi tak sie stac by kupiono nowy jeszcze potrzebniejszy ten sam produkt, obojetnie czy to hi-end czy produkt z supermarketu - i w ten wlasnie sposob zalatwia sie naiwniakow ktorzy bezkrytycznie wierza w postep, (bo sam postep acz swiadomy, nie jest zly) nowosc na kazdym kroku, na byle smieciu do np podbierania tylka pisze ze jest nowy i lepszy od poprzedniego o dwie klasy i tak od 20 lat to samo. Trzeba byc pawdziwym idiota by tego nie zauwazac i mowic ze to norma, badz z uporem debila przyczepic sie jak wrzod do czyjejs dupy by w swoim mniemaniu bohatersko wlaczyc w kazdym celowym kontrwpise o "sprawiedliwosc" forumowa za tych co sie o to nawet nie prosza :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul i właśnie za to ciebie już lubię.Nie bedziesz mi robił konkurencji.A do Korei nie trzeba już jechać.Ona przyjdze do nas i to już za niedługi czas.I bedą to oczywiście nazywali wielkim postępem.

Ja nie teksknie za starymi czasami,tylko wkurza mnie,że zamiast wykorzystać nowe technologie do produkcji jeszcze lepszych rzeczy,robi się na odwrót.A ludziska się jeszcze z tego cieszą.Powiem ci ,że bardzo lubię patrzeć na miny ludzi,którzy mnie się pytają"a skąd pan bierze części"?

A ja im na to,że to nie jest potrzebne,bo oprócz tarcz hamulcowych i klocków,pojazd ma oryginalne wszystkie żarówki i nawet paski klinowe i nie ma potrzeby martwić się w nim o części,gdy silnik jest obliczony na przebieg kilku milionów kilometrów.A ma już prawie 40 lat i nie rdzewieje.

To ,jak mówi Piort jest celowe robienie szajsu,bo np sprzęt wojskowy ,może byc prawie wieczny i amerykanie używają 5o-letnich samolotów.Tylko jakoś dla cywili ,co zrobią,to się w rękach rozpada.To jest własnie ten postęp.On oczywiscie jest,ale wybiórczy.Tylko dla tych ,co się na tym znają.A kim chcesz być,to już twój wybór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...A kim chcesz być,to już twój wybór..."

 

Marek, super że mi choć takie prawa dajesz. W Korei aż tak dobrze podobno nie jest. Ale tam znów podobno wszystkie rzeczy lepsze!

Marek, ja to myślę, że najlepiej to będzie se wszystko samemu zrobić. Co Ty na to? Od samochodu trza zacząć!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadymac sie? przed czlowiekiem z problemami osobistymi? chyba raczej przytulic i poglaskac po glowce by niunio mial zaspokojona swa chorobliwa potrzebe akceptacji spolcznej. No i nawet niechcacy nie nadepnac juz wiecej na odcisk czlowieka zamknietego calkowicie na prawdziwy swiat i realnych ludzi w swym malym wirtualnym forum na ktorym sie schronil :))) Priawdia niuniu? Tak niestety sa przerabiani przez innych ludzie majacy slepa pewnosc ze jest cacy i ze sa cacy a inni sa beee, drazenie tego tematu i rozmyslanie zawsze o wszystkim do dobrego samopoczucia nie prowadzi, ale warto przynajmiej otworzyc sie na roznorodne dane i poglady i dac im swoim tokiem rozwijac zamiast robic z siebie debila czepiajac sie kazdego wpisu.

 

Pozostaje jedynie wszystkim pisac nie karmiac za czesto trola jakim kazdy moze sie stac na skutek dzisiejszej propagandy i odwiecznych niezmiennych prawd o ludzkiej naturze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...wot naczinajem...:)))..."

 

Zdecydowanie nie! Dajmy już dzisiaj nerwowo choremu i na dodatek zagrożonemu wylewem spokój. Jak się ciśnienia nie wytrzymuje, to tak to właśnie wygląda jak wyżej Twój przedmówca napisał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze - zlituj się - nie karm trola (przez jedno l).

Jest dużo racji w tym co piszesz (merytorycznie) - bo co do reszty to bez sensu dyskutujesz ze ścianą - odpuść sobie.

Vintage jest piękny ale wymaga minimum wiedzy i sporo zaangażowania.

Trzeba poczytać o strych klockach bo jak wszędzie zdarzały się knoty. Często trzeba je odnowić czy naprawić ale ..warto. Poza tym ceny bywają na tyle atrakcyjne, ze nawet kupowane w ciemno nie grożą zrujnowaniem finansów.

Z mody na vintage korzystają handlarze ale da się ich utrzymać w ryzach. Trzeba tylko tępić "handlowe" wpisy na forach i jest ok.

A co do "postępu" to jest na ten temat parę książek i co gorsza ich autorzy maja rację.

Może się zdarzyć, ze będziemy "chować" SPU jak "drzremik" na Seksmisji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem na tę stronkę.

No bez przesady Panowie z tą reklamą objętości kolekcji.

Widzieli Panowie poważne polskie kolekcje wintydzu? Toż ich właściciele w tzw "trupiarni", czyli magazynie rzeczy zbędnych mają często więcej.

 

Ale poza tym naprawdę Fajna Inicjatywa.

Zyczę owocnego rozwoju i trzymam kciuki z całego serca. W wolnej chwili z pewnością coś powklejam

 

 

 

 

 

P.s. Po przejrzeniu dostrzegam sporo nieścisłości opisów wynikłych z podbarwień emocjonalnych.

Warto by się tym zająć i popoprawiać

 

np. w Fisherze SP-7000 tylko wysokotonowy posiada skuteczność 98dB (vide OSOBNE serwisówki dla członu nisko i wysokotonowego), niskotonowy dużo mniej, chyba 92dB.

Niskotonowy jest raczej zwyczajny. Bas pozostawia wiele do życzenia w stosunku do wielu innych klasyków na 12". Jest lichutka, potaniona, podbarwiająca skrzynka. Ale ładniutkie sa fakt

 

 

 

Naprawdę poważny magnes w głośniku to wygląda tak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wpisach piotra i dino widzę, że z wyznawcami wintage nie ma żadnej dyskusji. Od razu przystępują do wyzywania. Kipią nienawiścią, bełkocąc po swojemu chcieliby natychmiast wdeptać człowieka w ziemię. Proszą się o to, aby traktować ich jak nerwowo chorego, który zerwał się z miejsca odosobnienia, wsiadł do tramwaju i bez dania racji wyzywa wszystkich wokół strasznymi słowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...chwilke mnie nie było i widze ze gorąco się zrobiło w temacie,

tak dla ostudzenia temperamentów ostatnio na stronie pojawiło się mysle cos bardzo ciekawego, choc mocno oklepanego, mimo wszystkich tematów jakie poruszono moze i zabrzmi to snobistycznie ale dałbym wiele zeby miec cos takiego w domu...

--------------------------------------------------------------------

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--------------------------------------------------------------------

ale jak juz wczesnije pisałem, wcale nie uwazam zeby dla przykładu Telefunken TRX-3000 był gorszy :P i mimo ze nie syszałem tego marantza to pewnie i tak nie gra duzo lepiej jak TFK...

 

Panowie mam nadzieje ze nie zostane zlinczowany za wtracenie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudne te amplitunery. Znajomy stwierdził, że jak wyłączą nadawanie naziemne to sobie zrobi domowy nadajnik, żeby dalej korzystać z takich zabawek.

A co do linczu to po prostu nie polemizuj z osobami niemerytorycznymi (ja widząc pewne nicki przewijam dalej). To jedyna metoda na trole. Nawet jeśli czasami coś mądrego napiszą to i tak tego nie przeczytam ale coś - za coś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>dino,

"...Nawet jeśli czasami coś mądrego napiszą to i tak tego nie przeczytam ale coś - za coś..."

 

Tak, w twoim przypadku to rzeczywiście najlepsze wyjście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>adlibitum,

Jak jest "audiofilek", to dlaczego nie może być "portalik"?

Prywatnie Ci powiem, że nie sądzę, aby chciał "paść na kolanka".

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.