Jump to content
IGNORED

Szybki internet .- 10-20 MB -Skąd?


dulon184

Recommended Posts

"

TAGI: Cyfrowy Polsat, Internet

W poniedziałek (1 lutego 2010 roku) największa satelitarna platforma telewizyjna Cyfrowy Polsat wprowadzi do swojej oferty bezprzewodowy Internet. Najtańszy pakiet internetowy będzie oferowany w cenie 1 zł miesięcznie.

Przez kilka tygodni trwały testy mobilnego Internetu Cyfrowego Polsatu. Z informacji Gazety Wyborczej wynika, że nowa usługa do komercyjnej oferty

zostanie wprowadzona już w poniedziałek - 1 lutego 2010 roku. Jest skierowana przede wszystkim do ponad 3 mln abonentów usług telewizyjnych Cyfrowego Polsatu.

 

W jakiej cenie będzie Internet Cyfrowego Polsatu ? Podstawowy pakiet startowy ma kosztować 1 zł miesięcznie (zamiast standardowej 29 zł), w zamian użytkownik otrzyma 200 MB. Pozostałe opcje abonamentowe to: 1,2 GB za 30 zł oraz 3,2 GB za 50 zł. W przypadku przekroczenia limitu użytkownik będzie mógł dokupić 0,25 MB dodatkowego limitu za 1 grosz. Modemy ZTE MF668 będą oferowane od 1 zł. Umowy będą zawierane na okres 1-3 lat. Pełna oferta nowej usługi zostanie oficjalnie przedstawiona w przyszłym tygodniu. Użytkownicy oferty będą mogli wysyłać także wiadomości SMS w cenie 20 groszy.

 

Przypomnijmy, że internetowa usługa będzie realizowana w oparciu o nowoczesną w Polsce sieć budowaną przez firmy Sferia i Aero 2 w technologii Evolved HSPA - HSPA+, w oparciu o częstotliwości 850 i 900 MHz. Częstotliwości te dają możliwość szybkiej budowy zasięgu, z kolei transmisja danych w technologii HSPA+ pozwala na wykorzystanie pasma radiowego w najbardziej optymalny sposób - znacznie podwyższa prędkość transmisji danych, zmniejsza opóźnienia w transmisji i zwiększa pojemność sieci. Prędkość pobierania danych wynosi do 21 Mb/s, a wysyłania - do 5,76 Mb/s. W pierwszym etapie zasięgiem usługi będzie objętych blisko 20 milionów osób i 40 procent populacji obecnych klientów Cyfrowego Polsatu. Planowane są kolejne etapy rozwoju sieci, uwarunkowane zainteresowaniem usługą ze strony klientów."

Link to comment
Share on other sites

Tak w ogóle to 10-20MB to sobie można na dyskietkach przynieść. Chyba że mówimy o 10-20 Mbit/s (Mb/s)

 

A ten polsat to w dodatku jeszcze po radiu chodzi (HSPA) czyli rzeźba w kale, wtedy to trzeba te wartości prędkości traktować jako szczytowe dla danej technologi, w praktyce w realu może być kilka razy wolniej.

 

Stawiałbym na UPC

http://media2.pl/telekomunikacja/56378-upc:-bardzo-szybki-internet-do-120-mbs.html

 

25 Mb/s za 90zł

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.