Jump to content
IGNORED

Marantz AV5004 gdzie jest 7.1CH STEREO ??????

intruso

Recommended Posts

Problem jak w temacie. Sprzet posiadam od okolo tygodnia i nie potrafie znależć opcji 7.1CH STEREO. Yamaha takowe mają... ;/ Potrzebny jest do słuchania koncertów muzyki organowej nagranych na CD. Pełno jakichs PLx/Plz Neo6/ CSII wszystkie w wersji Movie/Music/Game. A prostej rzeczy nie ma...

Ktoś z Was posiadaczy marantza ma podobny peoblem lub wie jak go rozwiązać??

Bede bardzo wdzieczny.

konradskala, 25 Lut 2010, 14:37

>Jak 5.1 albo 7.1 to jest stereo to ja jestem chińskim królem.

>

>Albo słuchasz na stereo, direct stereo, pure stereo lub coś tym stylu - czyli 2.0 albo przestrzennie

>czyli 5.1, 7.1.

>

>Jak chcesz ze stereo zrobić 5.1 możesz właczyć dolby pro logic lub jakiś tryb DSP.

Dokładnie tak. A jak chcesz słuchać w 5.1 lub 7.1 to materiał dźwiekowy na płycie musi być zapisany w takim formacie aby dekodery DD czy DTS go rozpoznały.

gregorjan, 25 Lut 2010, 17:47

>ta funkcja o którą Ci chodzi nazywa się Mch Stereo i raczej na pewno jest w twoim ampli, naciskając

>przycisk serround mode , trafisz na nią.

A co tak naprawdę ta funkcja robi? Wypuszcza zwielokrotnione stereo na 5 czy 7 głośników?

-> konradskala

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

hmmm... bardzo was przepraszam ale sie chyba nabijacie ze mnie. ;/

Doskonale znam wszystkie funkcje tego amplitunera, prócz tego malego szczegółu.

Kiedys słuchałem na sprzecie kolegi (Yamaha) i taka funkcja wystepuje jako jeden z trybów DSP. Polega to na tym iz sygnał z analoga np stereo jest przekazywany bezposrednio do koncówek mocy z pominieciem dekodera DD. Efektem tego jest taki sam sygnał przekazywany na każdy głośnik bez efektów (ech, pogłosów, dekodowania matrycowego).

Pytałem tylko czy moze któs z Was ma Marantza i moze wie gdzie to cos moge znależc albo po prostu ten producent nazwał to inaczej. Do słuchnia muzyki uzywam trybu stereo to oczywiste z reszta nie po to kupowałem sprzet za dobrych kilkanascie kil. zebyteraz sobie cały efekt zepsuć.

Ta funkcja jest przydatna tylko i wyłacznie do odsłuchu koncertów organowych - a takich czasem słucham... wiec dlatego zapytałem...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.