Skocz do zawartości
IGNORED

Eddie Vedder - into the wild


szczupak90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po raz kolejny jestem zmuszony spytać się was o rade. Zaczęło się niewinnie, po dobrych recenzjach obejrzałem film "wszystko za życie". Ten mnie wstrząsnął nie tylko wzruszającą historią, ale i muzyką, której stałem się właścicielem po natychmiastowym zakupie płyty. Nie muszę już chyba dodawać, że muzyka jest genialna, jedyna w swoim rodzaju.

 

Jest to mój pierwszy kontakt z tego typu muzyką i mam nadzieję , że nie ostatni, ale sam nie wiem za co się teraz złapać, aby to kontynuować. Nie będę ukrywać, że 33 minuty ścieżki dźwiękowej to mało, lecz mimo to potrafię słuchać jej na okrągło.

 

Polecicie jakieś fajne płyty podobne do powyższej? Liczę na waszą pomoc. Pozdrawiam.

 

PS Najlepiej słucha mi się tej płyty w samochodzie, świat wydaje się być dużo milszy, a na drogach nie ma tylu idiotów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mowa o Eddiem Vedderze to sięgnij po albumy Pearl Jam w któeym to Eddie Vedder jest wokalistą, warto sięgnąć po inch pierwszy album zatytułowany Ten, zacęcam także do sięgniecia po najnowsze dzieło Pearl Jam pod tytułem Backspacer. Jeżeli pujdziemy dalej, w głąg muzyki zwanej Grunge to napewno warte polecania są taki zespoły jak Soundgarden czy Audioslave w których wokalistą był niezwykle charyzmatyczny Chris Cornell.

Życzę miłego słuchania i długiej przygody z Grungem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klasyka klasyki...jeśli mowa o grunge'u:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-15650-100001173 1267118847_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam za odpowiedzi. Własnie przesłuchuje płytę Ten na yt. Pierwsze wrażenie: jest dużo ostrzej niż myślałem. Jestem na skraju jej zamawiania, więc nie jest źle. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj sobie projektu w którym śpiewali Eddie Vedder i Chris Cornell Temple of The Dog. Nagrali jedną płytę, ale rewelacyjną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jeszcze się przyponial Mad Season, a jak Mad Season to i Screaming Trees. Alice In Chains i Pearl Jam pomijam bo już były wymienione wcześnej. Mad Season - Above to kultowy album muzyków Alice In Chains, Pearl Jam i Screaming Trees.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie te tytuły które podaliście kompletnie nie pasują klimatem do "Into the wild". Ta płyta nie ma nic wspólnego z grung'em. Nie będę się sprzeczał czy Alice in Chains to grunge czy bardziej metal, ale na pewno nie jest to poezja śpiewana, a za taką właśnie uznaje solowy album Veddera.

 

Z podobnych rzeczy znalezionych w mojej bibliotece to może być:

-David Gilmour- On an Island

-Neil Young- After the gold rush (znam tylko tą jedną ale myślę, że Eddie wzoruje się na jego twórczości)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w pełni zgadzam się z Maćkiem - 'into the wilde' muzycznie nie ma nic wspólnego z grungem...

 

szczupak90

 

jeśli szukasz podobnych klimatów to koniecznie (!) posłuchaj któregoś z ostatnich dzieł Johnego Casha z serii 'American Recordings'...szczególnie wspaniałe są płyty numer III ('American III: Solitary Man'), IV ('The Man Comes Around') i V ('A Hundred Highways')

posłuchaj choćby jego wersji 'Hurt' - ja zawsze mam ciarki na plecach:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i jeśli Cash kojarzy Ci się z country, to kompletni się tym nie przejmuj - płyty o których mówię mają tyle wspólnego z country ile 'into the wilde' z grundgem

 

ps.

a Mad Season faktycznie świetna - powracają czasy młodości ;-)...a Alice In Chains zacznij od znakomitej płyty 'Jar of flies'

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój i poprzednika wpis mam nadzieje, że wreszcie na coś się zda. Rzeczywiście grunge to nie to co szukałem. Już zabieram się za studiowanie jak to określacie poezji śpiewanej.

 

Dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oops,to chyba walnąłem gafę.Nie znam Into The Wild,mnie E.V. zawsze będzie kojarzył się z Jeremy,Even Flow,Oceans...Skoro piszecie,że poszedł w kierunku poezji śpiewanej to w ramach odkupienia winy polecę za ArtiQ-iem J.Casha-The Man Comes Around ze świetnymi coverami Hurt i Personal Jesus.

No i jako że bardowie nie stanowią podstawy mojej płytoteki to polecę jeszcze tylko:Allan Taylor-Colour To The Moon i w kobiecym wydaniu Tracy Chapman.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

octavarium, jako "pokutę" polecam zobaczyć film. Naprawdę jest świetny, fabuła odcina się od tej znanej na co dzień z Hollywood no i przede wszystkim ścieżka dźwiękowa jest na wysokim poziomie (dla mnie nawet lepsza niż sam film :) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film fajny, muzyka jeszcze lepsza....Szukam na analogu, najtańsza na jaką trafiłem kosztuje..300$ ...może ktoś ma na zbyciu..)

Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.