Skocz do zawartości
IGNORED

Interkonekt DIY do 100 zl.


futu

Rekomendowane odpowiedzi

Czubsi- jestem bardzo zainteresowany wynikami. A co to takiego ten takelane? I gdzie to nabyć? Sam zamierzam spróbować.

PS gdzieś znalazłem opis kabla głośnikowego srebrnego 18AWG 3N z izolacją ze 100% bawełny z... uwaga ... sznurówek, z gołymi końcówkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

takelan to rodzaj przewodu generalnie pneumatycznego wykorzystywanego w technice motoryzacyjnej głównie (ale nietylko) oparty o system szybkozłączek. Przewody są wykonane ze specjalnej mieszanki ale zabij mnie - nie powiem Ci z czego. Fakt faktem charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością i szczelnością mikrocząsteczkową stąd szeroki wachlarz zastosowań. Spotkałem się już z wykorzystaniem tego materiału do podobnych celów zwłaszcza w małych przekrojach. Musisz wiedzieć, że jest bardzo sztywny. Ja nie stosuję go z racji "cudownych" jego właściwości antymagnetycznorezonansowo Bog wie jakich tylko dlatego, że ... mam go pod ręką i średnica idealnie wpisuje mi się w projekt. Drut w zasadzie będzie miał spory luz ale końce będą ściśle sklepione więc naloty, siarczki śniedzenie itp. zostawiam wnikliwym i tym bez poważnych życiowych problemów. Zastosuję najpierw drut złocony a że mam z nim pewne doświadczenie to powiem szczerze, że trzeba się mocno starać by czymkolwiek się w ogóle pokrył ... Tak czy siak robię to z czystej ciekawości. Dotąd stosowałem go do bezpośrednich połączeń komponentów wewnątrz urządzeń i nie będę tu pisął bzdur jak to bardzo był słyszalny ... Fakt faktem miałem to go dałem i tyle. Teraz będę miał okazję go albo usłyszeć albo nie i albo pokochać albo rozmontować. Kabel na którym gram jest typowym "szklanym" drutem (czyli nic nie wnosi). Wszystkie kable (także drogie) jakie miałem okazję wpinać z ciekawości zawsze coś od siebie wnosiły. Z czystą więc satysfakcją używam niekoniecznie drogich tych co mam :-) Wszystkie elementy toru (Kolumny, Wzmacniacz i druty muszą u mnie z definicji wnosić w tor akceptowalne minimum i naczej albo wylatują albo działam w tym zakresie. CD-ek to jedyny element, który chcę słyszeć ... i to co usłyszę na słuchawkach muszę mieć na głośnikach ze zbliżonymi proporcjami skalą emocjami itp. (oczywiście przy zweryfikowaniu cech samych słuchawek ale akurat te znam z całego towarzystwa sprzetowego chyba najlepiej ...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuję za rzeczową odpowiedź. Jak - jak już pisałem - zamierzam zrobić coś podobnego; istotnie nie spodziewam się jakiejś rewelacji, ale spróbować można, tym bardziej że jeśli to będzie poprawnie brzmiało, to mogę wpiąć przewód do tunera, video czy coś takiego. I dalej- próbować eksperymentów np ze średnicą przewodników. Jednakże, być może byłby to sposób na okablowanie wewnętrzne kolumn, choć tu jest zbyt dużo zmiennych. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem w SonusOliva 2mb Ag 18 + teflon ,chcę wykorzystać jako interkonekt RCA, i tu rodzi się pytanie jaka konfekcja ? w granicach rozsądku ;) możecie coś doradzić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia jakie masz gniazda, bo jeśli nie są w pełni z Cu lub Ag to mozesz sobie wybrać którykolwiek wtyk, np neutrik. Dla mnie paranoją jest jak ktoś kupuje srebrne wtyki a potem podłącza je do gniazd niklowych i to w dodatku słabo złoconych. Co do teflonu to zawsze miałem problemy ze znalezieniem ;/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem taki adres

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ale trzeba się z nimi kontaktować bo konkretnej oferty nie widać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek_kotek:

 

>Dla mnie paranoją jest jak ktoś kupuje srebrne wtyki a potem podłącza je do gniazd

>niklowych i to w dodatku słabo złoconych.

 

Zdanie to można znacznie skrócić. Wystarczy samo "paranoją jest jak ktoś kupuje srebrne wtyki".

 

;-P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O sorry - jast

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ale chyba za szerokie jak dla nas - minimum 3mm ID

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonus i te jego ceny ;D

Znalazłem tylko że przesyłka trzy dychy, ale jak ktoś kupuje większą ilość to proponował bym mu elfa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

wpisać: teflon

 

Koszulka izolacyjna PTFE AWG20 czyli 0.8mm czyli akurat

 

2,89zł metr

2,65 - przy 10 metrach

2,22 - przy 50 metrach

 

lub taka AWG18 czyli 1mm

za 3,58 3,25 2,79

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) POD TYM ADRESEM ZNAJDZIECIE PRZELICZNIKI AWG NA mm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pod tym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) wiele użytecznych informacji i wiele wskazówek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek__45

(Konto usunięte)

Naprawde brak mi juz slow....AWG 18 czyli 1,02mm to zbyt gruby drut na interkonekt....tylko 0,4mm czyli AWG 26 , zrobilem juz wiele kabli i wiem co mowie....nawet do glosnikowych nie uzywam zyl grubszych jak tylko 0,8mm maksymalnie.....a teflon , zwykla tasma hydrauliczna dobrej jakosci jest calkiem odpowiednia na poczatek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lepiej będzie dodac do tego srebrnego kabla trzecią żyłe podłączoną tylko z jednej strony do masy i czy ma to być crebrny kabel. A co z ekranowaniem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek__45, 27 Mar 2010, 17:13

 

>Naprawde brak mi juz slow....AWG 18 czyli 1,02mm to zbyt gruby drut na interkonekt....tylko 0,4mm

>czyli AWG 26 , zrobilem juz wiele kabli i wiem co mowie....nawet do glosnikowych nie uzywam zyl

>grubszych jak tylko 0,8mm maksymalnie.....a teflon , zwykla tasma hydrauliczna dobrej jakosci jest

>calkiem odpowiednia na poczatek...

 

Drogi Arku przecież wyraźnie napisałem u góry że te AWG18 które podałem to izolacja teflonowa a nie grubość drutu. Drut wg. przepisu na stronie dla IC jest od 24 do 20 AWG czyli od 0,6-0,8mm, a do phono AWG30 czyli 0,25mm. Z własnego doświadczenia też polecam nie używać grubszego przewodu do IC niż 0,6mm, taki 0,35-0,5 jest w sam raz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek_kotek, 27 Mar 2010, 18:26

 

Drut wg. przepisu na stronie dla IC jest od 24 do 20 AWG czyli od 0,6-0,8mm, a do

>phono AWG30 czyli 0,25mm. Z własnego doświadczenia też polecam nie używać grubszego przewodu do IC

>niż 0,6mm, taki 0,35-0,5 jest w sam raz.

 

To po prostu klasyka dobrego połaczenia a dalej to juz raczej mozna coś spieprzyć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.