Jump to content
IGNORED

Szukanie wroga ...


Guest stary bej

Recommended Posts

Guest stary bej

(Konto usunięte)

... tym razem amerykańskiej własności intelektualnej.

Czyli jak za darmo zarobić miliony.

 

"IIPA: stawiając na Open Source, jesteś gorszy od piratów.

Spór o piractwo zaognia się z miesiąca na miesiąc. Oliwy do ognia w debacie o kwestię własności intelektualnej dolała teraz organizacja o nazwie International Intellectual Property Alliance (IIPA), która zrzesza tak znane „marki” jak MPAA czy RIAA. Jej przedstawiciel zażądał od rządu USA, aby wpisano Indonezję, Brazylię i Indie na listę „Special 301”, ponieważ kraje te postawiły na wolne oprogramowanie.

 

 

Czym jest Special 301? To raport Departamentu Handlu USA, który dotyczy analizy stanu ochrony własności intelektualnej amerykańskich korporacji w krajach trzecich. Powiązany jest on z sekcją 301 Aktu Handlowego z 1974 r., który miał uczynić gospodarkę USA bardziej konkurencyjną na światowych rynkach i który daje prawo władzom do nakładania sankcji handlowych na kraje, których polityka szkodzi amerykańskim firmom.

 

Corocznie Urząd Przedstawiciela Handlu USA przy Prezydencie aktualizuje Special 301. Te kraje, które stanowią największe zagrożenie, trafiają na tzw. listę priorytetową (są tam obecnie m.in. Kanada, Chiny i Rosja). Kraje, co do których USA ma swoje zastrzeżenia, lądują na normalnej liście (jest tam m.in. Polska, Czechy, Norwegia czy Finlandia).

 

Więcej w artykule http://webhosting.pl/IIPA.stawiajac.na.Open.Source.jestes.gorszy.od.piratow

http://linuxnews.pl/uzywasz-open-source-jestes-piratem/

 

To się nazywa dbałość o interesy ...

Link to comment
Share on other sites

NIe wiem jak jest w Stanach jeżeli chodzi o ochronę własności intelektualnej czy też ochrony rynku przez podróbkami ale n.p. na naszym forum jest od zawsze zakładka

Na tej zakładce działa nieformalna grupa forumowiczów specjalizujących się w weryfikwaniu odrutowania audiofilskiego jakie pojawia się na wspomnianych aukcjach. Grupa ta jest tak wnikliwa, że nie przepuści żadnego IC lub sieciówki bez dokładnej oceny pod kątem zgodności z orginałem.

Sądzę, że nie przekuszczą zadnemu kabelkowi, który się pojawi w sieci. Ich znajomość rzeczy jest tak wielka, że na podstawie zwykłego zdjęcia potrafią dostrzec najdrobniejsze szczegóły dyskwalifikujące dany drucik od dalszego odsłuchu.

Nie wiem czy jeszcze gdzieś na świecie jest tak wnikliwie pacujące grono fachowców audiofilskiego okablowania.

To się nazywa troska (tutaj nie wiem co wpisać) ale chyba o interesy zagranicznych producentów izolacji na tym odrutowaniu.

Link to comment
Share on other sites

>stary bej, 25 Lut 2010, 21:06

 

>Jej przedstawiciel zażądał od

>rządu USA, aby wpisano Indonezję, Brazylię i Indie na listę "Special 301", ponieważ

>kraje te postawiły na wolne oprogramowanie.

 

Jakiś kompletny idiotyzm. Zwłaszcza w świetle tego, że ostatnio idea wolne oprogramowanie odniosło kilka zwycięstw w sądzie. Uznano, że wolne oprogramowanie podlega takiej samej ochronie własności intelektualnej jak oprogramowanie komercyjne i uznano ważność licencji GPL.

Jestem Europejczykiem.

We własnym kraju jestem rebeliantem.

Link to comment
Share on other sites

Guest stary bej

(Konto usunięte)

Oczywiście że totalny debilizm, choć nie pozbawiony sensu rozumowania idiotów.

Przecież tu chodzi o to że, wolne oprogramowanie zaczyna być zagrożeniem dla komercyjnego.

Jeśli dobrze zrozumiałem intencje IIPA to chcieli by w ogóle wykluczyć z rynku takie oprogramowanie.

To że jest ogólnie przyjęty 1% użytkowników tego oprogramowanie to chyba tylko oficjalnie.

Można podejrzewać że jednak nie jest tak i open source jest wielkim zagrożeniem głónie dla Microsoftu, zwłaszcza po ostatnich doniesieniach prasowych, niszczone baterie w laptopach, czy niebieski "ekran śmierci".

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.