Jump to content
IGNORED

Wzmacniacz TPA6120 ze strony diypeig gra za cicho

kuty

Recommended Posts

Zrobilem wzmacniacz na tpa6120 ze strony

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) wzmacniacz gra bardzo czysto i lepiej od mojej poprzedniej wersji na tpa z zintegrowanym zasilaczem,natomiast wadą tego projektu jest jego bardzo mała jak na wzmacniacz moc przy rozkreceniu potencjometru na maxa spokojnie moge sobie słuchać w słuchawkach,natomiast muj poprzedni wzmacniacz na tpa6120 grał gorzej i byl bardzo prosty ale słuchawki 300omowe rozrywał na max głośności nie dało są słuchać,czy autor tego projektu nie przewidział ze wzmacniacz może być wykożystny do słuchawek wysokoomowych?

Następną sprawa jest to ze zastosowałem narazie troszke inne jak ze schematem a mianowicie rezystory 1,1k zamiast 1K i kondensatorki przy op ampie 20pf zamiast 56pf i to tyle czy da sięjakos ten wzmak ustawić aby miał więcej mocy? bo jak na TPA to jest na poziomie głośnośći zintegrowanej karty w pc a nawet jeszcze ciszej

Wywal R4 i R5, a R3 i R6 zewrzyj. W takim wypadku nawet ten bufor na OP275 nie będzie potrzebny. Jak dalej będzie za małe wzmocnienie, to zwiększaj R2 i R8.

W sprawie zegarów/zasilaczy/stabilizatorów proszę pisać na muzgaudio@muzgaudio.com

Sklep: www.muzgaudio.com | Projekty: www.muzgdiy.wordpress.com

nie no masz racje nie myse tylko się spiesze aby jak najszybciej to zagralo przyzwoicie,ale wywalić w niektórych projektach oznacza że jest przerwa i nie ma sygnalu,zaraz zobaczymy wiedziałem ze sam to bym zrobił wielką kupę:) zastanawiaja mnie te ondensatorki 56pf przy op ampie,zawse przewarznie jako kondnsatory odsprzegające stosuje się100nf a tu jakoś diwnie zastosował

Tak:

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W sprawie zegarów/zasilaczy/stabilizatorów proszę pisać na muzgaudio@muzgaudio.com

wywaliłem te rezystoryr r4 ir5 i wywaliłem r3 i r6 i pojawiła się troszeczkę lepsza dynamika w basie ale wzmocnienie na tym samym poziomie czyli gałka na maxa i słuchawki spokojnie na głowie:) teraz pozostaje to dobranie wzmocnienia no i tu bede się trochę motał:)

zeby bylo jasne to tutaj jest twoj wzmak:

Hidden Content

Hidden Content

ale ogólnie ładnie toto chlerstwo gra i jak na razie na zwykłych kondensatorach,poprzednio miałem taki malutki projekt Tado-amp forumowicza z mp3store i on grał mniej czysto bo nie mial prawie wcale kondensatorów ten już troszkę wiecej ma co skutkuje większym basem i wiekszymi mikrodetalami.

Pooglądaj obrazki ;)

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.