Skocz do zawartości
IGNORED

Tara Labs, czy zna ktoś ten kabel ?


Renia239

Rekomendowane odpowiedzi

>goliatpl, 28 Cze 2010, 18:13

>

>Kolega nsnotes trochę za bardzo się zagalopował... ;)

>Piszesz o zmieniających się trendach, o czasach, gdzie postęp elektoniki jest zaawansowany.

>Stąd ludzie mają ochotę na zmiany, jak chociażby kino domowe, blu-ray, czy play station.

 

Ludzie maja ochote na konsumpjonizm. Chca kupwac. Niewazne co, nie wazne czy potrzebne. Trzeba kupowac. Zaspokajac swoj status na drabinie sukcesu.

 

Jak niby technika w filmie wzniosla je na wyzszy poziom? Pokaz mi, ktory to nowszy film pelen nowoczesnych fajerwerkow jest takim przelomem w kinie? Avatar? Robin Hood? Herkules? Przepraszam, ale to wszystko to bajki dla 5-latkow.

 

Wszytskie bardzo dobre filmy, jakie ogladalem ostatnio nie uzywaly przelomowych technicznie fajerwerkow. W wiekszosci zostaly zrobione malymi lub co najwyzej przyzwoitymi srodkami. To nie technika zrobila z nich dobre filmy. To pomysl i sposob opowiadania. Tylko to sie liczy w dobrym kinie. Reszta to malo znaczace dodatki. No chyba, ze ktos chce spedzic 1.5 godziny na bezrozumnym sledzeniu przelatujacych posiskow. Tez mozna...

 

I tak samo jest w muzyce. 5+1 nie ma tu zadnego znaczenia. No chyba, ze ktos chce sobie zasymulowac siedzenie posrod muzykow. Tylko po co?

 

>Gdybyśmy stali w miejscu nadal oglądali byśmy czarno biały obraz z tv,

 

Ciekawe. Wiele dobrych filmow, ktore ostatnio widzialem sa wlasnie monochromatyczne. Chyba nie przez przypadek? W koncu Rembrant tez nie uzywal wszystkich mozliwych kolorow z palety.

 

>czy stali w kolejce do budki tel.aby zadzwonić.

 

No wlasnie. Teraz mozna dzwonic. Teraz sie dzwoni. Teraz sie glownie dzwoni. A kiedyc sie szlo do znajomych i spotykalo...

 

 

>>Po to dana markowa firma spędza pewnie setki godzin na badaniach, aby dany produkt odpowiednio

>zestroić, pomierzyć, ułożyć i wprowadzić na rynek,

 

Ok, wracajac do Tary. Masz informacje ile ta firma sprzedzila czasu nad hmm zestrajaniem tego kable? orientracyjnie ile to jest? 100 roboczo godzin? 1000? 10000? Wiecej? Chcialbym wiedziec za co konkretnie place? Bo przeciez kawalek teflonowej rurki i tasiemka miedziana tyle nie kosztuje.

 

>Nas albo stać na produkt oryginalny, albo nie. Ale wtedy nie racjonalizujmy, że podróba to to samo,

>tylko z 1000% mniejszą marżą bo to kompletna bzdura!

 

Czyli albo jestemy udiotami i zaplacimy jak za zboze, a jak nie to jestesmy biedakami? Ciekawe podejsci.

 

Facet z Tary powiedzial, ze to orginalny produkt. Chcesz to Ci podejsle odpowiedz na maila? Wiec to chyba jest orginalny produkt, skoro nawet specjalista Tary nie mogl odroznic?

 

Nie chce uogolniac kazdego kabelka. Ale wedlug mnie, po ilus ma godzinach i rozmowach, ten konretny kabelek to wlasnie orginana Tara Vector 2, tyle ze produkowana przez podwykonawce w Chinach juz bez pozwolenia Tary. Jak polozysz dwa obok siebie, ten i niby-orginalny, to nie odroznisz. Jak podlaczy dwa, to tez nie odroznisz.

 

 

>>Nie dajmy się omamić, jeśli produkt jest za 1/3, 1/4 ceny oryginalnego to nie są czary! To zwykłe

>oszustwo!

 

Teraz mnie rozbawiles. Uwazasz, ze produkt ktory kupujesz w sklepie co koszty plus troche zysku dla producenta i sklepu?

 

Dam Ci bardzo prosty przyklad. Poszedlem do lokalnego sklepu elektonicznego. Przy okazji innych zakupow, zapytakem sie o cene bialem diody LED. Sprzedawca powiedzial mi $4. Za jedna sztuke. Sprawdzilem ceny na ebayu. Te same diody, $2, za sztuk 10. Czyli cena jednostkowa to 20 centow. Jaka jest przebitka? 2000%? A teraz pomysl ile placisz za wszytskie pozostale elementy.

 

A teraz pomysl o projekcie np przyzwoitego wzmacniacza stereo? Co tam jest innowacyjnego? Wszystko juz zostalo rozwiazane dawno temu. Wiec gdzie te koszty, usprawiedliwiajace tysiace dolarow na prosty wzmacniacz stereo? Gdzie te tusiadze godzin pracy zdolnych konstuktorow, ktore czynia ten produkt tak innowacyjny, ze musi byc drogi.

 

Nie dajmy sie omamic. 10 tysiecy pln za wzmacniacz. Lub jeszcze lepiej 100 tysiecy pln, to dopiero bzdura.

 

 

Ten kabelek Tary jest wlasnie warty tyle, po ile jest sprzedawany na ebayu lub allegro. Troche plastuki, troche miedzi, koszt produkcji i przyzwoity zyska dla producenta. Osobiscie jest jestem zainteresowany bycie jeleniem i sponsorowanie mercedesow cwaniaczkow. Ale to tylko ja....

 

nsnotes

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nsnotes, 29 Cze 2010, 08:29

 

Jakiś czas temu znajomy z Voxal też miał kable Tara Labs w okazyjnych cenach. Nie były to najnowsze modele, ale wiadomo oryginalne. Nie pamiętam czy było to 50% nowego, bo wtedy Tara Labs mnie jeszcze nie interesował. Muszę przy okazji zapytać skąd je brał. A jak ,,grał''ten twój chiński vector 2?

Warto było kupić? Masz go do tej pory?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialo byc... Osobiscie NIE jestem zainteresowany bycie jeleniem i sponsorowaniem mercedesow cwaniaczkow. Ale to tylko ja....

 

nsnotes

 

PS. Przepraszam za literowki. Niestety to forum jeszcze nie doroslo do reedycji wiadomosci. Pewnie nie ma kasy, mimo ze tylu sponsorow i naganiaczy sie ty kreci...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Mario3456, 29 Cze 2010, 09:02

>

>nsnotes, 29 Cze 2010, 08:29

>

>Jakiś czas temu znajomy z Voxal też miał kable Tara Labs w okazyjnych cenach. Nie były to najnowsze

>modele, ale wiadomo oryginalne. Nie pamiętam czy było to 50% nowego, bo wtedy Tara Labs mnie jeszcze

>nie interesował. Muszę przy okazji zapytać skąd je brał. A jak ,,grał''ten twój chiński vector 2?

>Warto było kupić? Masz go do tej pory?

 

Nie mam juz. Caly system razem z kabelkiem poszedl do ludzi. Teraz juz dokladnie nie pamietam. W stosunku do jakiegos Neotecha, bylo troche wiecej przestrzeni, powietrza, detalu itd. Ale jak mowie, moja pamiec muzyczna nie jest tak dobra, zeby pamietac wszystkie detale.

 

nsnotes

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nsnotes, 29 Cze 2010, 08:58

 

Bardzo sensownie napisane. zgadzam się. Często tak jest, że np. koszt produkcji w chinach to 100zł, a później sprzedaje się w europie 5 x drożej pod znaną i cenioną marką, bo właśnie za markę się płaci. Zresztą podejście człowieka bywa takie, że kupuje coś co dużo kosztuje, no bo to musi być dobre. Problem w tym, żeby odróżnić taki oryginalny wyrób od prawdziwej podróbki jak np. nowy AQ SKY z Honk Kongu za 300zł (w sklepie 7000zł:) To już naprawdę są jakieś jaja:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nsnotes, 29 Cze 2010, 09:08

 

ale rozumiem, że byłeś zadowolony z tego ,,vector 2'' a porównałeś go z oryginalnym? wygląd? dźwięk?

bo ja cały czas się zastanawiam nad tym vector 2 z allegro za 399zł...czy nie zostanę oskubany:-/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario3456,

 

jak go podlaczylem i wygrzalem/przyzwyczailem sie (niepotrzebne skreslic ;-) to bylem zadowolony. Byla jakas zauwazalna zmiana, poprawa. Moglo sie podobac.

 

Ale moj poprzedni system nie byl taki dobry: starszy McInstosh + Audiolab + NHT. I doszedlem do wniosku, ze nie tedy droga. Wiec sprzedalem system. Zlozylem nowy, ktory ma potencjal. Teraz powoli dochodze do poprawdnej adaptacji akustycznej pomieszczenia. A kableki to na koncu.

 

A jak juz dojde do kablekow to nie bedzie to zaden firmowy przewod za tysiace dolarow. Bedzie to raczej kabel kogos, kto potrafi z ogolnodostepnych materialow (takich z ktorych sa budowane kableki za tysiace dolarow) dzieki wiedzy i doswiadczeniu dac mi produkt dobrej jakosci i przyzwoitej cenie. Chetnie zaplace za wiedze, ale nie 1000%+ marze ;-)

 

nsnotes

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena detaliczna Tara Labs ,,vector 2'' to 880zł. W sklepie nowy po udzielonym rabacie można kupić za ok. 600zł...Sprzedając go za 600zł i tak musi się to opłacać...ciekawe za ile kupują je Ci w salonach albo dystrybutor?...ciekawe dlaczego taki rabat i to bez targowania się? Wygląda na to, że ,,nsnotes''ma rację z tym co pisze.

a może ten z allegro za 399zł to oryginalny tylko z mniejszą prowizją...nie ma 100% pewności jak jest

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie sie zdaje, ze ten kabel zostal wycofany z katalogu Tary juz jakis czas temu. Na ich oficjalnej strone Vector 2 juz nie istnieje. Wiec jak to jest, ze sklepy (?!) ciagle sprzedaja nowe, zapakowane? Skad oni to biora? O co tu chodzi? ;-)

 

nsnotes

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mają dużo NOS, jak lampy :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, żeby już bezsensownie nie tracić czasu na komentowanie, złośliwie komentowanych wpisów, które niczego nie wnoszą pozwolę sobie przedstawić problem z podrabianymi kablami Cardasa.

 

Ponieważ jakiś czas temu było głośno o podróbach Cardas-a, firma zamieściła na swojej stronie przykład kabli ich produkcji i tych niewiadomego pochodzenia.

 

Pewnie niektórzy z Was już to widzieli, ale nie wszyscy, więc zobaczcie sami jaka jest różnica!!!

Zwróćcie uwagę przede wszystkim co jest pod koszulkami!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario3456, 26 Cze 2010, 20:47

 

>Napiszcie czy ten kabel Tara Labs ,,Vector 2'' to oryginalny czy podróbka...z góry dzięki

>

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tak.To jest orginał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

kolejny sprzedawca z całą masą 'oryginałów' - podoba mi się szczególnie ten Cardas Golden Cross...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArtiQ,

Mnie też się ten Cardas podoba ;). Aby spać spokojnie to kable trzeba kupować w sklepie. Inaczej to loteria.Potrzebowałem IC do słuchawkowca i zastanawiałem się nad tym Vectorem 1 za 890 zł z aledrogodo i tą niby Tarą Labs Reference (pierwszy post) z komisu ale stwierdziłem, że jak się mam nadziać to wolę kupić w sklepie. Dałem uczciwie 1200 zł za Vectora 1 i przynajmniej mam założone plomby sklepowe potwierdzające oryginalność, także ze sprzedażą czy potwierdzeniem oryginalności nie będzie problemu przy ewentualnej odsprzedaży. Jeżeli chodzi o dostępność Vectora 1 i 2 to nie ma problemów z dostaniem go w dystrybucji firmowej pomimo wycofania tego kabla z lini produktowej. Brakuje niestety IC Tary Labs RSC Reference.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArtiQ- czepiasz się dupereli jak i tak dla niektórych gra taki kabel jak oryginał:)

No a przy tym ile to człowiek ma radochy jak myśli że ma coś wymarzonego za 1/3 oryginału.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>goliatpl, 29 Cze 2010, 13:45

>

>Ech, żeby już bezsensownie nie tracić czasu na komentowanie, złośliwie komentowanych wpisów, które

>niczego nie wnoszą pozwolę sobie przedstawić problem z podrabianymi kablami Cardasa.

>

 

Zeby bezsensownie nie tracic czasu, kilka punktow dla tych mniej bystrych:

 

1. Mowimy tu o konkretny kablu: Tara Labs Vector 2

 

2. Koszulka Vectora 2, jak widac na zdjeciach jest przezroczysta. W zwiazku z tym widac konstrukcje. I naprawde nie rozumiem w czym niby ten kable rozni sie od orginalnego. W koncu caly bajer konstrukcyjny Tary polegal na odpowiednim geometrycznym ulozeniu przewodnika wokol teflonowej rurki. Rurka jest, ulozenie tez jest.

 

3. Materialy podobne. Teflon, jak i miedz sa w hurcie tanie jak barszcz. Myslisz, ze ktos zamiast kupic miedzi 99.999% kupil miedz 98.888$, bo zaoszedzi 2 centy? Tu naprawde nie trzeba oszukiwac na materialach. A budowa jaka jest, widac, dokladnie taka jak w kablu z oficjalna nalepka Tary.

 

Jest wiele kabli, ktore ewidentnie sa podrobkami. Sa takie podrobki, ktore ciezko odroznic od orginalnego kabla. I sa takie kable, ktore w wersji podrabianej i orginalnej nie roznia sie niczym innym. TL Vector 2 jest takim kablem. I nie ma tu o czym dyskutowac. Mialem w rece, widzialem. Specjalista od Tary wprawdzie nie mial w rece, ale widzial i mowi, ze jest orginalny.

 

Natomiast prawda jest, ze wiele tych kablarkich firmowych cudow to zwykly przewod, taki jak mozna kupic w hurcie w ArtBudzie, z odpowiednia akcja marketingowa. W koncu reklama, szczegolnie ta pantoflowa, jest dzwignia handlu...

 

nsnotes

 

nsnotes

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario3456, 29 Cze 2010, 18:48

 

>kali77, 29 Cze 2010, 15:45

>

>Jesteś pewien czy przypuszczasz, że oryginalny? znasz tego sprzedawcę?

 

Znam sprzedawcę i jestem pewny że to orginał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem zwolennikiem oryginalnych kabli, ale słyszał ktoś o podrabianych Qed-ach? Miałem Qed silver spiral z e-bay za 220zł nowy. Miałem też oryginalny za 600zł z polskiego salonu. Były identyczne. Grały tak samo. dlaczego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArtiQ, 29 Cze 2010, 21:03

 

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

>

>kolejny sprzedawca z całą masą 'oryginałów' - podoba mi się szczególnie ten Cardas Golden Cross...

 

Tego sprzedawce to chyba już każdy zna. Ma trochę drogo. Jest sprzedawca u którego można kupić nowy AQ SKY za ok. 300zł:) zresztą wszystkie modele ma w takiej promocyjnej cenie w różnych kolorach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kupował u tego sprzedawcy jakiegoś Furutecha, Tara Labs itp.? myślicie, że sprzedaje oryginalne kable?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisali mi z Tara Labs. Patrząc na zdjęcie tego Tara Labs Vector 2 powinien być oryginalny.

 

 

From what I can tell from the picture I would say maybe it is real. We have had many copies of our (RSC) product appear in the Asian market so it is just as important to tell me where you are purchasing this cable from

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Mario3456, 30 Cze 2010, 10:32

>

>Odpisali mi z Tara Labs. Patrząc na zdjęcie tego Tara Labs Vector 2 powinien być oryginalny.

>

>"...I would say maybe it is real"

 

Troche zbyt optymistycznie to przetlumaczyles ;)

 

"I would say" oznacza mniej wiecej "wydaje mi sie"

 

"maybe" oznacza mniej wiecej "byc moze"

 

Wiec sens tego zdania jest taki: "wydaje mi sie, ze byc moze ten kabel jest prawdziwy". Biorac pod uwage "wbudowana" grzecznosc, facet nie chce powiedziec wprost, ze ma spore watpliwosci, czy kabel jest wogolen orginalny, czyli kupiony u oficjalnego dystybutora. Tym bardziej, ze w drugiej czesci mowi o kopiach (w domysle nielegalnych) na rynkach azjatyckich, co by potwierdzalo jego watpliwosci.

 

Mozna to rowniez zinterpretowac ta: skoro sie pytasz to najprawdopodobniej nie kupiles u dystrybutora. Jesli nie to najpewniej na jakiejs stronie aukcyjnej. A my wiemy, ze ktos sprzedaja tam nasze kable bez naszego pozwolenia i do tego my nie mamy z tego zadnego zysku. Powiedz mi kto, a my go sobie poszukamy i pogadamy...

 

Tak bym to zinterpretowal ;)

 

nsnotes

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nsnotes, 30 Cze 2010, 10:48

 

Dzięki za szczegółową analizę:-)

Ja nie oczekuję, że mi odpiszą, że ze zdjęcia wynika, że oryginalny - można śmiało kupować (widać, że zdjęcie raczej nie zrobione w salonie), ale skoro patrząc na zdjęcie nie zaprzeczyli to wychodzę z założenia, że nie mieli się czego czepić. W przypadku Cardas czy audioquest wyraźnie na zdjęciu widać różnice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.