Skocz do zawartości
IGNORED

Foobar vs XBMC ?


Maniol

Rekomendowane odpowiedzi

XBMC nie używałem ale ze znanych mi Foobar + asio4all,czy teraz Foobar + Ploytec USB ASIO (USB 2 Audio) pod Dac gra najlepiej ,nie zgodzę się że każdy gra tak samo ,większość gra tak samo,są wyjątki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne wypowiedzi a ile wnoszą do tematu :) jak na forum opisując słowami mam komu kolwiek udowodnić że słychać różnicę ,jest pytanie jest odpowiedź ,ja ją słyszę i jest dość wyraźna ,nawet sam Foobar bez asio ,z asio to już bajka.

Kolega ma w opisie że coś tam chce tępić ,w jaki sposób ,szydząc,drwią mało przekonywujące ,może jakieś uzasadnienie.Niedowiarków nie słyszących odsyłam do testów ,może naocznie się przekonają,może nie i nadal WMP 11 będzie dla nich cudem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Does foobar2000 sound better than other players?

 

No. Most of “sound quality differences” people “hear” are placebo effect (at least with real music), as actual differences in produced sound data are below their noise floor (1 or 2 last bits in 16bit samples). foobar2000 has sound processing features such as software resampling or 24bit output on new high-end soundcards, but most of the other mainstream players are capable of doing the same by now.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wierzę w jedynego, kabla grającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacznę od tego że ty nie podałeś żadnego ,moje argumenty zachowam dla siebie ,niema w statusie jak ty aby niszczyć debilizm .

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Pablo-rock

 

Foobar 2000 nie potrzebuje w viscie i windows 7 asio4all bo te systemy maja w ustawieniach dzwieku exclusive mode

czy jakoś tak.Xp tej opcji nie mial i kmix kaszanił dzwięk.Dyskusja który zagra lepiej w windows 7 jest bezsensu.

Tak samo w linuxie kazdy player gra tak samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem że najnowsze asio jest rekomendowane do w7 również,zmniejszając latencję,poprawiając jakość poprzez wbudowane sterowniki WDM omijające część systemu Windows 7,(odtwarzacza multimedialnego oprogramowania) bezpośrednio z karty dźwiękowej lub DAC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W XMBC można również przekierować dźwięk do dowolnego systemu dźwiękowego, ASIO czy też do domyślnego windowsowego sterownika.Kwestia pozostaje czy kompa używamy tylko do muzy w takim przypadku wystarczy Foobar2000 ale jeżeli mamy HTPC na którym oglądamy materiał HD , pobieramy pliki poprzez P2p ,oglądamy fotki itp.itd. to sprawdza się XMBC czy też MediaPortal.Różnice jakość dźwięku przy tym samym sterowniku i DAC dla Foobar2000 i XMBC chyba są na granicy percepcji , jak u mnie bo korzystam z obu, ale może to być wina słabego sprzętu i/lub niewprawnego ucha :) przy MediaPortal również porównywałem i nie odczułem różnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thomaz, 26 Lut 2010, 22:48

 

>Na Foobarze slysze wiekszy jitter.Byc moze to wina asio4all :)

 

Jak brzmi jitter? Ma ktoś może zarejestrowaną jakąś próbkę? ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wynika, że Foobar faktycznie gra słyszalnie lepiej ALE tylko przy włączonej interpolacji do 24bit/96khz. Oczywiście potrzebna jest do tego odpowiednia karta dźwiękowa zdolna odtworzyć taki strumień bez wewnętrznych machinacji i odpowiedniej jakości wzmak+kolumny.

W pozostałych przypadkach różnicy nie usłyszycie a jeśli ktoś coś słyszy to tak jak autor Foobara napisał: placebo. Dziwią mnie też teorie dotyczące różnic w dźwięku podczas słuchania przez zewnętrzny DAC. Jakość dźwięku w tym przypadku warunkuje DAC i źródło sygnału (CD lub plik) a nie player.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pozwole sobie odświeżyć wątek

Z 50 razy próbowałem przejść na foobara z racji opini wielu ludzi w internecie, że jakość dzwięku wymiata, jednak za każdym razem wracam do aimpa

 

Róznica pomiędzy tymi odtwarzaczami na domyślnych ustawieniach to nie efekt placebo a niezaprzeczalny fakt.

Słyszałem ją na komputerowych głośnikach(karta dzw.integra) i słyszę na mojej namiastce hi-fi

 

Mianowicie foobar oferuje chudszy dzwięk z wyostrzonymi wysokimi tonami i odchudzonym basem, a aimp gra bardziej z jajem, nie odchudzajac gitar, stopy i blach.

Podobnie a niemal identycznie z aimpem gra winamp i inne playery, jedynie foobar gra inaczej.

Z racji tego wsród wielu użytkowników odchudzony, czyli lżejszy dzwięk foobara sprawia złudne wrażenie lepszej jakości, gdyż to dzwięk inny niż w większości odtwarzaczy.

 

Do testu zatrudniłem kilku domowników i słyszą mniej więcej to samo

Uważam, że głośnikach szczególnie komputerowych, gdzie wszystko jest zamulone i nieszczegółowe, ta przejrzystośc foobara może dawać lepszy efekt, w innych konfiguracjach, taka prezencja dzwięku już może nie pasować

Zatem uważam, że absolutnie foobar nie jest najlepszym odtwarzaczem na PC, on po prostu gra inaczej, a czy lepiej?

To już kwestia osobistych preferencji związanych ze sprzętem jaki się posiada

takie moje skromne zdanie

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w moim przypadku "referencją" komputerową jest foo z asio4all. Przykładowo dźwięk z WMP jest "boomy", czyli napompowany, mało rozdzielczy i chyba nawet lekko jazgotliwy. foo - dosyć neutralny i muzykalny, aż noga sama potupuje ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Foobar oferuje chudszy dzwięk z wyostrzonymi wysokimi tonami i odchudzonym basem

 

Prawda, ale spróbuj jeszcze posłuchać Foobara z JACKiem. IMO nie ma wygodniejszego i bardziej funkcjonalnego odtwarzacza niż Foobar (używam zmodyfikowanej skórki DarkOne). A w połączeniu z JACKiem, mankamenty o których wspomniałeś stają się mniej uciążliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ghostlovescore, 10 Cze 2010, 08:57

 

>Mianowicie foobar oferuje chudszy dzwięk z wyostrzonymi wysokimi tonami i odchudzonym basem, a aimp

>gra bardziej z jajem, nie odchudzajac gitar, stopy i blach.

>Podobnie a niemal identycznie z aimpem gra winamp i inne playery, jedynie foobar gra inaczej.

>Z racji tego wsród wielu użytkowników odchudzony, czyli lżejszy dzwięk foobara sprawia złudne

>wrażenie lepszej jakości, gdyż to dzwięk inny niż w większości odtwarzaczy.

 

Oczywiście dysponujesz jakimiś dowodami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wierzę w jedynego, kabla grającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu, 13 Cze 2010, 18:34

 

>A ja podzielam opinię Ghostlovescore na temat dźwięku Foobara.

 

Oczywiście dysponujesz jakimiś dowodami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wierzę w jedynego, kabla grającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu, 13 Cze 2010, 20:45

 

>Wiem co słyszę.

>To chyba wystarczający dowód?

 

To nie jest żaden dowód.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wierzę w jedynego, kabla grającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu, 13 Cze 2010, 21:16

 

>Rozumiem, że sam nie wierzysz w to co słyszysz i nie ufasz swoim zmysłom?

 

Nasze zmysły są bardzo zawodne i podchodzę z dużym dystansem do tego co słyszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wierzę w jedynego, kabla grającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu, 13 Cze 2010, 21:25

 

>Skoro tak twierdzisz to dziwię się twojej obecności na forum, które z samej definicji poświęcone

>jest jednemu z ludzkich zmysłów.

>Chyba tracisz tu czas.

 

Jeśli stawia się skrajnie idiotyczne tezy to wypada poprzeć je jakimiś testami, dowodami. Tylko tyle lub aż tyle. Zresztą większość Twoich tez można obalić wiedzą na poziomie podstawowym w danej dziedzinie lub zwykłym testem, który da namacalne dowody.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wierzę w jedynego, kabla grającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.