Skocz do zawartości
IGNORED

Foobar vs XBMC ?


Maniol

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rochu

(Konto usunięte)

Skoro tak twierdzisz, zapraszam na odsłuch w najbliższą sobotę do mnie.

Posłuchasz, ocenisz sam.

Jeżeli chcesz, to jakiś system pomiarowy też się u mnie znajdzie.

Reszta w zakładce Stereo w wątku o odsłuchach w Krakowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Nasze zmysły są bardzo zawodne i podchodzę z dużym dystansem do tego co słyszę.

 

Skoro nie wierzy się swoim uszom tylko pomiarom, to może zamiast grać pliki muzyczne na różnych "playerach" lepiej czytać je w notatniku lub lepiej w UltraEdicie?

 

rochu a Ty jako doświadczony w PCAudio możesz mi polecić jakiegoś playera? Foobar z ploytec ASIO USB mi bardzo odpowiada (także z racji wygody). Winampa ani MediaMonkeya już dawno nie słyszałem. Pisałeś coś JRiver Media Center? Miałem kiedyś starszą wersję ale sprawiała sporo kłopotów, możesz podrzucić więcej info? Jaką wersję i jakie ustawienia spróbować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, że się wtryniam nie pytany:) Spróbuj Lilitha wersja 1,0 beta 3 dla Core 2 duo, Windows7, włączone Wasapi. Jest fajny u mnie pokonał Foobara z Wasapi ( na Windzie 7 i Viście , Asio nie działa-tylko Wasapi)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czasu wymiany lapka, a więc co najmniej do zimy będę korzystał z XP. Używam tylko oryginalnego systemu jak i Office'a i kilku innych rzeczy więc kupowanie Windows 7 w wersji BOX mija mi się z celem. Ale dzięki za podpowiedź, jak będę miał okazję to na pewno sprawdzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

barmanekm,

 

spróbuj J.River MEDIA JUKEBOX, jest darmowy w odróżnieniu od Media Center tej samej firmy.

Obsługuje m. in. ASIO. Niestety nie ma opcji grania z pamięci, ale i tak dźwięk jest zdecydowanie bardziej satysfakcjonujący w porównaniu do Foobara.

Jeżeli o mnie chodzi - jestem z tego programu bardzo zadowolony.

 

http://www.mediajukebox.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie stoi na przeszkodzie zastosować Lilitha z Asio pod XP. Ludzi odrzucały japońskie krzaczki w interfejsie, ale ostatnio się to zmieniło, ponieważ jest wersja unicode. Player gra lekko , rozdzielczo, relaksująco, przestrzennie- mi to odpowiada. Z wyglądu to taki Winamp z wczesnych wersji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barmanekm, 14 Cze 2010, 11:07

 

>Skoro nie wierzy się swoim uszom tylko pomiarom, to może zamiast grać pliki muzyczne na różnych

>"playerach" lepiej czytać je w notatniku lub lepiej w UltraEdicie?

 

Przeczytaj to co napisałeś z kilkanaście razy i zastanów się nad swoją głupotą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wierzę w jedynego, kabla grającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu, 14 Cze 2010, 12:27

 

>BuBos18,

>czy ty potrafisz tylko uwłaczać ludziom z którymi się nie zgadzasz?

 

Potrafię przede wszystkim udowodnić swoje racje, o czym Ty tylko możesz pomarzyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wierzę w jedynego, kabla grającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzowie, a dajcie sobie na wstrzymanie:) Racja czy punkt widzenia to indywidualna sprawa. Po co te spory? Mi tez wydawało się nie logiczne to czy owo, ale audio to nie matematyka 2+2 to nie zawsze 4

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu, 14 Cze 2010, 12:58

 

>A jakie są te twoje racje?

>Bo wiesz, czasami odnoszę wrażenie, siedziałeś w tej samej ławce w szkole, co XYZ-Pawel.

 

Dobrze wiesz jakie. Zarzucasz mi uwłaczanie ludziom, a robisz to samo. Czyżby schizofrenia?

 

 

Krzych 2, 14 Cze 2010, 13:01

 

>Mistrzowie, a dajcie sobie na wstrzymanie:) Racja czy punkt widzenia to indywidualna sprawa. Po co

>te spory? Mi tez wydawało się nie logiczne to czy owo, ale audio to nie matematyka 2+2 to nie zawsze

>4

 

Nie ma możliwości aby 2+2 nie równało się 4 :)

Co do racji i punktu widzenia to nie zawsze indywidualna sprawa, dla przykładu to choćby 2+2=4 ;)

 

 

rochu, 14 Cze 2010, 13:04

 

>Krzych 2,

>to właśnie usiłuje przekazać koledze, ale on nie jest czuły na taką właśnie interpretację

>wszechświata i cały czas żąda jeno namacalnych dowodów : )

 

Przyjąłeś chyba postawę Kaczyńskiego "nikt mi nie wmówi, że białe jest białe a czarne jest czarne" ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wierzę w jedynego, kabla grającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>barmanekm, 14 Cze 2010, 11:07

>

>>Skoro nie wierzy się swoim uszom tylko pomiarom, to może zamiast grać pliki muzyczne na różnych

>>"playerach" lepiej czytać je w notatniku lub lepiej w UltraEdicie?

>

>Przeczytaj to co napisałeś z kilkanaście razy i zastanów się nad swoją głupotą.

 

Brakiem zdolności abstrakcyjnego myślenia, cechują się ludzie o pewnych zaburzeniach psychicznych.

 

Nie mam nic do nich ani do Ciebie, ale piszę to na wypadek jeśli nie zrozumiałeś tego co napisałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu, 14 Cze 2010, 13:36

 

>no i powiedzcie sami, jak tu z takim dyskutować?

 

To wszystkie argumenty w tej dyskusji?

 

barmanekm, 14 Cze 2010, 13:56

 

>>barmanekm, 14 Cze 2010, 11:07

>>

>>>Skoro nie wierzy się swoim uszom tylko pomiarom, to może zamiast grać pliki muzyczne na różnych

>>>"playerach" lepiej czytać je w notatniku lub lepiej w UltraEdicie?

>>

>>Przeczytaj to co napisałeś z kilkanaście razy i zastanów się nad swoją głupotą.

>

>Brakiem zdolności abstrakcyjnego myślenia, cechują się ludzie o pewnych zaburzeniach psychicznych.

>

>Nie mam nic do nich ani do Ciebie, ale piszę to na wypadek jeśli nie zrozumiałeś tego co napisałem.

 

O sobie piszesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wierzę w jedynego, kabla grającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

BuBos18,

nie kolego, jesteś w błędzie.

Ten wpis barmanekm jak ulał pasuje do twojej postawy i zachowania.

 

A wracając do wcześniejszego twojego wpisu, na temat mojej skromnej osoby, to o ile pamiętam twój pierwszy wpis na forum skierowany do mnie zawierał spory katalog wyzwisk i epitetów. A popełniłeś ten wpis niczym nie sprowokowany i li tylko aby pokazać jakie to masz muskuły i jak to potrafisz ludziom dokopać.

Sądzę więc, że mam więc prawo odpowiedzieć pięknym za nadobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu, 14 Cze 2010, 15:51

 

>BuBos18,

>nie kolego, jesteś w błędzie.

>Ten wpis barmanekm jak ulał pasuje do twojej postawy i zachowania.

 

Nie jestem w błędzie i nie pasuje, ale nie mam zamiaru tego tłumaczyć bo i po co? Skoro żadne argumenty, tłumaczenia, dowody do Ciebie nie docierają. Widocznie na tym forum słowo argument, dowód, brzmi jak sci-fi.

Jak już piszesz o postawie i zachowaniu, to przyjrzyj się sobie. Wymyślasz tak skrajne głupoty, że aż głowa puchnie i mnie zadziwia, jak można w ogóle coś takiego wymyślić i jeszcze publicznie o tym pisać. Do tego dochodzi ZERO argumentów, dowodów, bo przecież "słyszysz", więc po co się męczyć z argumentacją.

I mam przy okazji pytanie. Dlaczego audiofile, którzy twierdzą, że słyszą wszystko, boją się testu ABX jak ognia? To by udowodniło głoszone tezy i ucięło wieczne wojny.

 

 

>A wracając do wcześniejszego twojego wpisu, na temat mojej skromnej osoby, to o ile pamiętam twój

>pierwszy wpis na forum skierowany do mnie zawierał spory katalog wyzwisk i epitetów. A popełniłeś

>ten wpis niczym nie sprowokowany i li tylko aby pokazać jakie to masz muskuły i jak to potrafisz

>ludziom dokopać.

>Sądzę więc, że mam więc prawo odpowiedzieć pięknym za nadobne.

 

Jeszcze chyba epitetów i wyzwisk nie czytałeś ;)

Wychodzi na to, że masz schizofrenie, niestety ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wierzę w jedynego, kabla grającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

BuBos18,

lub może lepiej XYZ Pawelku,

demaskujesz się.

 

Skoro słuch dla ciebie nie ma znaczenia, to po kiego grzyba siedzisz na tym forum?

W końcu tutaj ludziom idzie o to jak uzyskać jak najlepszy dźwięk, a nie o zgodność cyferek na ekranie w jakimś tam programie czy o urządzanie jakichś tam głuchych odsłuchów.

Zastanów się nad sobą i może swój misjonarski zapał zrealizuj w innych okolicznościach przyrody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

=============================================================================

 

Wracając do meritum wątku.

 

W przypadku używanego przez mnie monitora dotykowego zdecydowanie lepiej poruszam się w XBMC niż w Foobarze.

Czy jest jakaś wtyczka/nakładka do Foobara pozwalająca nawigować pomiędzy plikami na wzór XBMC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> rochu

Z Twoich wpisów wynika, że Twój zestaw komputerowy (hardware + software) jest skonfigurowany optymalnie i wspaniale odtwarza muzykę. Na Twoim miejscu byłbym teraz ostrożny z instalowaniem różnych dodatków, nakładek itd., żeby na końcu się nie okazało, że straciłeś swoją brzmieniową nirwanę.

Jeśli zainstalujesz jakiś dodatek, który popsuje Ci brzmienie, to niestety jego odinstalowanie niekoniecznie naprawi sytuację i przywróci stan poprzedni. Jak wiadomo, wpisy w rejestrze oraz jakieś inne śmieci w systemie operacyjnym zostaną, a to już może mieć znaczący wpływ na jakość dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.