Jump to content
IGNORED

problem z HDMI?

krakoviak

Recommended Posts

Mam maly problem z HDMI. Uzywam obecnie amplitunera Onkyo 875, do ktorego wpiety jest odtwarzacz BR, i Xbox (monitor out do TV). Uzywam rowniez pre-out gdzie wpiety jest wzmacnacz stereo Marantz. Dzis musialem rozpac caly sprzet, i pospinac ponownie. No i co ciekawe obraz z konsoli i blureja zniknal w akcji. Ale dzwiek jest... Poustawialem wszystko poprawnie w amplitunerze. Sprawdzilem wszystko kilka razy i nic. Co moze byc powodem?

Do poprawnego działania całego toru sygnałowego HDMI z HDCP konieczne jest "dogadanie się" urządzeń (handshaking), nadajnik pyta, odbiornik odpowiada; jeśli wszystko jest o.k. i antypiracko, to masz obraz. Jeśli dogadanie się dozna zakłóceń, to nie ma obrazu; szczególnie łatwo o to, gdy pomiędzy wyświetlaczem a źródłem mamy jeszcze jedno urządzenie (ampli, pzrełącznik).

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Powpinaj wszystkie wtyczki.

Xboxa ustaw na 1280X720, BR na 720p lub 1080i.

W nemu Monitor w zakładce rozdzielczości wyjściowej ustaw Auto. Przypominam o sprawdzeniu w ustawieniach czy masz ustawione HDMI OUT na YES.

Włącz. Jak nie da efektu to wyłącz urządzenia, natomiast amplituner całkowicie z sieci.

Poczekaj 5 minut i odpal ponownie.

Mam wrażenie ,że to zwykłe zawieszenie się systemu. Mam nadzieje że nie kombinowałeś z żadnymi upgrade, czy ukrytymi funkcjami.

Jacekwacek, 27 Lut 2010, 21:24

>Powpinaj wszystkie wtyczki.

>Xboxa ustaw na 1280X720, BR na 720p lub 1080i.

>W nemu Monitor w zakładce rozdzielczości wyjściowej ustaw Auto. Przypominam o sprawdzeniu w

>ustawieniach czy masz ustawione HDMI OUT na YES.

>Włącz. Jak nie da efektu to wyłącz urządzenia, natomiast amplituner całkowicie z sieci.

>Poczekaj 5 minut i odpal ponownie.

>

>Mam wrażenie ,że to zwykłe zawieszenie się systemu. Mam nadzieje że nie kombinowałeś z żadnymi

>upgrade, czy ukrytymi funkcjami.

Nie robilem apgrejdow. A sprzet byl wylaczony od zasilania na godzine czy dwie. Moze to cos zwalilo ;) Dzieki za info. Dzis pod wieczor nad tym przysiade.

witam, spróbuj tak:

1. włącz ampli

2. włącz blu-ray lub konsole

3. włącz tv

jak nie będzie obrazu tylko nadal sam dźwięk to odłącz hdmi od tv a po chwili włóż go ponownie (wszystko ma być włączone), obraz powinien się pojawić też tak raz miałem i pomogło, daj znać.

Pozdr.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.