Skocz do zawartości
IGNORED

Minas Anor i Vienna Mozart


Jakew

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś ma za sobą doświadczenie słuchania w/w na tym samym sprzęcie towarzyszącym prośba o porównanie wrażeń. Chodzi przy tym o raczej o typowe Minas Anor obecnie oferowane przez Studio niż jakieś warianty tych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy chodzi Ci o obecnie produkowane Mozarty Grand, czy o poprzednią wersję. Miałem okazję słuchać Mozartów i Minasów (tak w wersji standard jak i premium) z Yamahą S2000. Niestety nie w tym samym pomieszczeniu. Mozarty to kolumny niezwykle muzykalne o wspaniałej, ciepłej średnicy (może nawet zbyt ciepłej) i bardzo nisko schodzącym basie (zwłaszcza jak na kolumnę o tej wielkości). Bardzo ładna barwa jednak przy ogólnym ociepleniu dźwięku i odejściu od neutralności. Minasy są chyba bardziej neutralne i to w całym paśmie. Ładna barwa i ogólne wrażenie bardzo pozytywne. Bas nie tak spektakularny jak w Mozartach ale jak trzeba także potrafi zejść dość nisko (abstrahując od różnicy wielkości - objętość Minasów jest pewnie ze dwa razy taka jak Mozartów). Minasy łatwiej napędzić (z wypowiedzi na forum wynika, że większość właścicieli napędza je lampą). Mozarty potrzebują mocnego pieca, żeby pokazać swoje możliwości. W moim pomieszczeniu i z moją elektroniką dużo lepiej zagrała wersja Premium Minas Anor. Poprawie uległy nie tylko wysokie tony ale także średnica. Jeżeli chodzi o Vieny to jak dla mnie dużo lepszymi kolumnami od Mozartów są Beethoveny Baby Grand. Są bardziej neutralne od Mozartów, mają lepiej kontrolowany bas (przy podobnym zejściu) i lepsze wysokie (to chyba kwestia strojenia bo tweetery w Mozartach i Beethovenach wyglądają na identyczne).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Scan-Speaki z serii D2905 wszystkie wyglądają tak samo. Różnią się tylko śrubkami, i rozróżni je na wygląd tylko ten, kto wie na co się patrzeć ;-)

Dynaudio D28 i D260 z wierzchu też wyglądają tak samo a grają inaczej ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodziło o nowe Mozarty - Grand. Jak mawia red. D. Szpakowski: "zabraklo precyzji"...

 

ScanSpeak (jest zaaplikowany w Viennach) i Morel (jest w MA)... No tak ale to trzeba usłyszeć tweetera w konkretnej kolumnie, bo aplikacje sa roz,maite, prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu dodam, że Nefertiti - któremu jestem wdzięczny za wymianę informacji na priv - słuchał (obok Vienna Mozart GRAND) najnowszej wersji Minas Anor Premium, tj. tej z tweeterem Morel Supreme. Morel Supreme ma zastąpić coraz trudniej dostępnego Esoteca Dynaudio - jak informował w klubie Grzegorz Rogala (zasugerowałem by Minas Anor z Morelem Supreme nazwać Minas Anor Supreme a nie Minas Anor Premium; nazwa tak samo piękna, a o ile łatwiej - jak zresztą tu widać - będzie uniknąć niejasności w debacie na Audiostereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.