Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie słuchawki do 400zł?


Xyhu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od pewnego czasu szukam jakichś słuchawek nausznych (z kabelkiem) do kwoty ok 400zł.

 

Poprzednio posiadałem słuchawki Philips SHP9000 - swoją droga bardzo (IMO) dobre słuchawki oddające bardzo szczegółowo wszystkie dźwięki. Jednak sprzedałem je ponieważ chcę coś nowego.

 

I tutaj mam prośbę o pomoc w wyborze sprzętu. ;)

 

Słucham raczej ciężkiej muzyki (death metal) ale nie zamykam się na inne dźwięki. Tak więc niech będą to w miare uniwersalne - byle wygodne i najlepiej z dosyć długim kablem acz niekoniecznie.

 

Nowością są ostatnio słuchawki Sony serii XB500 i XB700 - co o nich sądzicie?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Krzysztof

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz żeby były przenośne czy raczej do użytku domowego?

Masz wzmak do nich czy chcesz z karty/mp3ki słuchać?

Wiesz czego oczekujesz od dźwięku?

Oczywiście mówimy o nowym sprzęcie?

 

Myślę, że powinieneś się przejść do media markt czy czegoś podobnego, posłuchać droższych modeli znanych firm (Beyerdynamic, AKG, Sony, Sennheiser, Koss, Audio Technica, Denon, model Creative Aurvana Live, Shure 440) i znaleźć coś co najbardziej odpowiada.

Jeżeli nie będziesz się ruszał z domu, to znajdź kogoś, kto ma jakiś model Grado. Wg mnie wymiatają.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chcę aby były to słuchawki do użytku domowego.

Nie posiadam wzmaka do słuchawek. Z reguły używam podpiętych do karty muzycznej ale czasem zdarzy się że podłącze sie do wzmacniacza stereo Teac A-H500i.

Czy wiem czego oczekuję od dźwięku? Hmmm...raczej nie wiem. Nie jestem audiofilem - nie znam sie za bardzo na tych wszystkich parametrach, którymi Nas zasypują producenci. Oczekuję dźwięku raczej przyjemnego dla ucha - naturalnego z basem w średniej ilości - nie studyjnego. Coś dla normalnego słuchacza muzyki - nie dla audiofila.

 

Tak więc proszę o jakieś dokładne podpowiedzi co do modelu.

 

P.S.

Jak znajdę chwilkę to napewno wybiorę się do MM. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to posłuchaj Creative Aurvana Live i Grado SR 60i, odpowiednio jedne: ok. 230 pln, drugie ok. 400 pln. do wyrwania na All. Ciekawostką jest to ,że pod swoim brandem Denon sprzedaje model: AH D1001, który jest ponoć tym samym co CAL, a kosztuje ok 700 pln, ale musiałby to ktoś z forumowiczów potwierdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jeśli masz możliwość to posłuchaj zamkniętych Sennheiser HD380Pro w cenie zmieścisz się na pewno. Wg mnie grają bardzo dobrze. Wcześniej było kilka postów o tych słuchawkach, poszukaj i posłuchaj...

Pozdro OLOs

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie zaciekawiły owe HD380 PRO. Poczytałem kilka postów i opinii na ich temat i jestem bardzo zadowolony. Opinie słuchaczy są same pochlebne - gatunek muzyczny w których je testowali odpowiada w 100% mojemu. Szkoda tylko, że kabel nie jest odłączany. Cena również idealnie wpasowuje się w limit.

 

Mam tylko pytanie - jak będą sprawowały się z laptopem? Co prawda mam w nim dosyć dobrą zintegrowaną karte dźwiękową (Realtek HD Audio). Słucham raczej dobrej jakości mp3 (320) lub flac'ów jak i orginalnych CD na odtwarzaczu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG K 530 ale ten realtek to straszny syf,wiem b to mialem i zmienilem na xfi xtreme audio i roznica byla bardzo duza. Co do AKG to bardzo wygodne sluchawki grajace szybkim i lekkim dzwiekiem i z duza przestrzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spece od słuchawek (www.audiohobby.pl) polecają Sennheisery HD438 - budowa zamknięta, cena w Media Markt 269 zł. Osobiście mam i bardzo lubię AKG K530 ale nie polecam autorowi wątku, bo graja nieco studyjnie, a Xyhu nie chce takiego brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle mam pytanie do Xyhu - po jakiego grzyba pozbyłeś się bardzo dobrych słuchawek, jakimi są Philipsy SHP9000???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Już je tu polecałem, ale przypomnę jeszcze raz, bo naprawdę fajne słuchaweczki ;-), no chyba, że jak zaproponował jeden z kolegów używane HD595 klasa sama w sobie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

proszę, stówkę taniej, miałem kilka dni, niestety dla mnie za ostre, a to chyba jedyna ich wada w tej cenie, ale sklep jak najbardziej OK, zwróciłem po kilku dniach i nie było problemu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli można wiedzieć co takiego znakomitego jest w tych HD595 - dlaczego je tak polecacie? Sprawdzą sie w muzyce jaką słucham - metal?

 

Tych Goldring nie znam - pierwszy raz słyszę o takiej firmie. I jakoś w ciemno brać - hmmm...

 

Czy te słuchawki (Sennheiser HD595 oraz HD380PRO) dadzą sobie radę z laptopem? Bo nie powiem, ze to jest główne źródło do którego będą podpinane?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam możesz sprawdzić, pewnie w każdym MM, z Goldringami gorzej, bo są rzadziej spotykane, tu możesz trochę poczytać

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ja kupiłem w ciemno bo były po 299zł nie zdążyłem ich dobrze wygrzać ( zaleca się jakies 200 godzin ), ale na moim sprzęcie, grały zbyt jasno i cała góra wręcz kuła po uszach, bas myślę że rozwinął by się po wygrzaniu, natomiast detaliczność na wysokim poziomie, dużo lepiej niż w 555. Wybór trudny, ale radzę przetestować o ile masz możliwość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

szukam słuchawek właśnie w tym przedziale cenowym do muzyki drum & bass, dubstep, ambient i ogólnie muzyki elektronicznej ... źródło to xonar d2/pm. Naprowadźcie na jakieś modele, które mógłbym przetestować

 

z góry dzięki

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD595 wprost z kompa grają nieciekawie. Do nich potrzeba wzmacniacza słuchawkowego, wtedy zagrają bardzo dobrze. Ja bym brał HD438, po prostu dobre słuchawki do komputera i nie tylko, albo HD380 Pro, chociaż tych nie słyszałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie słyszałem HD438, ale warto posłuchać porady michelangelo, który posiada owe słuchawki i przerobił w swoim życiu całą masę nauszników, w tym hi-endowych także. Nie polecam jednak HD380Pro - słuchałem ich i grają wyraźnie słabiej od HD595 (porównywałem je bezpośrednio), 380Pro są przebasowione i mają cofniętą, niewyraźną górę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.