Jump to content
IGNORED

buczenie którego nie było amplitunera yamaha 630rds


Ghostlovescore

Recommended Posts

Witam

Dziś wlaczyłem amplituner i od razu uslyszałem buczenie z głośników

Nigdy tego nie było

Dzwięk ten słychać w głośnikach i słuchawkach niezależnie od źródła sygnału, zarówno przy podpiętych i odpiętych wszystkich kablach sygnałowych jak i głośnikowych(w przypadku słuchawek)

W środku z zewnątrz nic nie słychać tylko przez głośniki

Latałem po całym domu, sprawdzając wszystkie kontakty

i wszędzie to samo

Czy orientujecie się co może być(na innym forum ktoś stwierdził że to mogą być stare kondensatory(ampli jest z 2003 roku)

a co Wy Panowie o tym sądzicie?

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

mialem kiedyś tak samo może tośmieszne ale podnieś trochę amplituner i opuść go szybko żeby stuknoł bo jeśli powstało naprężenie materjału z powodu temperatur panujących w wewnątrz to zimne luty mogą powodować taki objaw,a nikt nie biegał z odkurzaczem w koło niego? samo z siebie to raczej żadko się coś psuje:)

u mnie powstały zimne luty na masie od zasilacza

Link to comment
Share on other sites

Też obstawiam masę w zasilaniu. Jednak kiedy nikt tam nie grzebał to trudniej będzie znaleźć. Na początek otwórz obudowę i chociaż wzrokowo oceń czy wszystko jest podłączone i nieupalone. Jak nie znajdziesz nic to daj chociaż do jakiegoś speca u ciebie w mieście, albo może znajdziesz jakiegoś forumowicza z twojej okolicy.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za zainteresowanie

Kuty, rzeczywiście latałem z odkurzaczem, bo od tygodnia mam dywan, a od nabycia amplitunera, czyli jakieś 7 miesięcy temu nie używałem odkurzacza właśnie z ww powodu.

Więc to może być problem zimnych lutów, które nie wyszłyby nigdy na jaw gdyby nie odkurzanie?

Buczenie było głośnawe wczoraj, ale dzisiaj jest już o wiele cichsze, nie wiem, czy to z racji dnia czy może się poprawiło, bo otwierałem obudowę, żeby sprawdzić, czy nic nie jest rozlane.

W środku ampli na amatorsje, czyli moje oko stan jak nowy(na zasilaczu jest żółta maź, ale podejrzewam że to jakaś specjalna substancja, bo jest idealnie rozprowadzona tylko po zasilaczu.

Jest tam wiatraczek a nigdy nie dalbym głowy, że tam jest, bo ze srodka nic nie słychać bylo nigdy z ampli, oprócz cpyknięcia w trafo.

Myślałem sobie, że może tan wiatraczek sieje zakłucenia, ale nie zauważyłem żeby chodził.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

no to mamy już punkt zaczepienia,albo zimne luty,albo szarpnołes za któryś kabel,prawdopodobnie ten sieciowy,bo to od niego może pochodzić buczenie,nie wiem jak jest w tym wzmacniaczu czy kabel sieciowy jest odczepiany i czy ma uziemienie,jeśli nie jest odczepiany to poruszaj kablem na wszystkie strony,odkurzacz ma dużą moc min1500W jeśli był włączony w gniazdko które jest w obiegu z amplitunerem mogło dojść do nagłego spadku napięcia co spowodowało uszkodzenie,w najgorszym przypadku obstawiam na transformator,mógł się za bardzo przegrzać.

Link to comment
Share on other sites

jednocześie mogło dojść do jakiegoś wyładowania elektrostatycznego i powstało zwarcie na którymś z kondensatorów co daje taki objaw.

pozostaje ci zanieść do pobliskiego rtv nawet jak tam są nieudacznicy to napewno mieli kiedyś do czynienia z takim przypadkiem.

Naprawiam telefony i w tej chwili nie potrzebuje niczego mierzyć jak jest jakaś usterka to z doświadczenia wiem co mogło się stać i odrazu działam:)

dlatego dobry lekarz to lekarz z min 10letnim starzem a nie ten po studiach:)

Link to comment
Share on other sites

Kurcze to dziwne

Odkurzacz był podlączony w łazience, a ampli był wyłączony co najmniej do trybu standby, jak nie z listwy.

 

Mam jeszcze pytanie

Czy wylaczanie na noc sprzętów takich jak tv dvd i ampli(jedna listwa) z listyw czyli z sieci jest bezpieczne, czy może lepiej nie wyłączać sprzętów bo potem trzeba właczać i ewentualne wznowienie energii może coś zepsuc?

jakoś nie ufam pradowi który sobie płynie w fistwie

Apropos listwy, co byś polecił do zabezpieczenia sprzętów

Listwe zwykła czy może przepięciowa?

pozdrzwiam

Link to comment
Share on other sites

listwa przepięciowa napewno będzie lepsza,ja raczej nie wyłączam na noc bo w trybie czuwania nie pobierają jakiejś znaczącej ilośći prądu,ale od włączania i wyłączania nie ma prawa się nic zepsuć,skok napięcia na listwie był najbardziej prawdopodobny,przypominam że obecnie w gniazdku mamy 230v~` a transformator ampli może być jeszcze na 220v teoretycznie to nie ma znaczenia ale w praktyce wszystko jest możliwe.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.