Skocz do zawartości
IGNORED

Klub audio OLSZTYN


krzysiekol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie

 

Wpisuję sie jako pierwszy.

Jestem z Olsztyna, muzyką interesuje sie od chyba od zawsze. Ze wzgledu na te zainteresowania postanowiłem mieć w miarę możliwości zestaw, na którym mógłbym cieszyć się dobrym brzmieniem.

Pierwszy był chyba kaseciak Kasprzak, teraz mam jak w opisie. Niekiedy mi to wystarcza, a niekiedy godzinami analizuje i kombinuje co by zmienić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tez nieskromnie wprosze sie do klubu, jestem z Olsztyna.

 

Wiem ze czasem na mazurach odbywaja sie spotkania audiofili z Gizycka ale to raczej zamkniety klub "wzajemnej adoracji" wiec sobie ich odpuscilem.

 

Piszcie gdy bedzie sie cos ciekawego dzialo.

 

PS. Czy Olsztyn dorobi sie kiedys prawdziwego salonu audio z dobrym sprzetem i pomieszczeniem odsłuchowym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byca, 1 Mar 2010, 22:46

 

>Pamiętacie Panowie początki Europa-Center...ech,to były czasy!Można było zakupić

>Denona,Jpw,Musical-Fidelity,Castle,Audiowave,Sennheiser i wiele innych.

 

W pierwszej połowie lat 90-tych był taki sklep na Starym Mieście, teraz jest w tym miejscu Molotov. Na dole były płyty, na górze sprzęt. Kupiłem tam swój pierwszy "poważny" sprzęt, NAD 302. Znajomi dziwili się dlaczego nie Technics :)

Tam też pierwszy raz słuchałem Sennheiserów, magnetofonu Nakamichi i ukraińskiego lampowca.

 

Teraz pozostaje nam wyjazd do Gdańska lub W-wy, albo kupowanie "w ciemno" (głucho) na zamówienie (ew. przez Internet).

Corab na Partyzantów obiecał mi sprowadzić wymarzone Focal Chorus po wpłacie zaliczki. O wcześniejszym odsłuchu nie było mowy.

No ale życie na wsi ma też swoje zalety: świeże powietrze, czysta woda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mgmkom>>Potem zamiast sklepu był Ran,czyli sklep i produkcja gitar.Bywałem tam często,na dole także.Znałem tych ludzi,sklep z płytami nazywał się Agarta,było tam nawet kupę winyli na sprzedaż.Muzyka leciała też z nie byle czego,wzmak lampa,monitory B@W jak dobrze pamiętam cdm 1,ech były czasy.Pamiętam także z początku lat 90siątych sklep Heximp na Limanowskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tlumu Olsztyniakow na forum nie widac, chyba fanow audio poza forum tez jest nisza, wiec i nie predko nam liczyc na dobre salony audio(obym sie mylil bo mimo ze teraz mania kina domowego to stereo sie odradza), swoja droga ja swoj sprzet nabylem w firmie na c.. i powiem ze podejscie sprzedajacego bylo bardzo ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą odpaliłem Allegro i ograniczyłem opcje przeglądania do Olsztyna.

W kategorii RTV i AGD > Sprzęt audio dla domu otrzymałem następujące wyniki:

amplitunery - 2

gramofony - 1

kolumny głośnikowe stereo - 7

odtwarzacze cd - 1

wzmacniacze - 2

Pomijam co w tych aukcjach było i jaki był tam procent poważniejszych urządzeń, ale daje to nam orientacyjny obraz olsztyńskiego rynku.

Ja wiem, że Allegro to nie wszystko, ale powiedzcie szczerze ilu macie w Olsztynie znajomych, którzy wiedzą coś o innym sprzęcie audio niż ten sprzedawany w MM?

 

Ja bym nie zaryzykował swoich pieniędzy w Olsztynie w biznes audiofilski.

Niestety :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem we wspomnianym corabie na odsłuchu CD-playera i monitorów ze dwa miesiace temu. Fakt, odsłuch odbył sie bezproblemowo, facet zostawil mnie na 1h ze sprzetem w zamknietym pomieszczeniu tylko co chwile wchodzily jakies osoby (pracownicy?) bo obok był sracz:) Miła obsługa ale co z tego jak pomieszczenie odsłuchowe do kitu, ciasne, małe i duszne. Kto był kiedys np w stolicy na odsłuchach to w Olsztynie nie ma czego szukac...niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>stumm

>Co tak przycichło panowie?

 

Bo się skończył okres zapisów do klubu AudiOl :)

Coś nas mało w tej Metropolii Północy. Oto lista (alfabetycznie):

brbr

byca

czodaboy

insomnia

krzysiekol

mgmkom

stumm

Wuelem

Razem sztuk osiem. W sam raz na stolik w pubie, ale mało na lobbing w sprawie salonu audio.

:(

post-3029-100000562 1267720112_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

insomnia, 4 Mar 2010, 19:44

 

>krzysiekol

>2 Mar 2010, 22:49

>Szkoda, że dopiero po prezentacji piszesz. Następnym razem jak ktoś coś usłyszy, że ma być jakaś

>prezentacja to proszę informować, najlepiej na łamach tego klubu.

 

wczesniej nie bylem uzytkownikiem forum:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolga krzysiekol szuka wzmacniacza do swoich Monitor Audio. Może taki temat przewodni spotkania?

W weekendy (soboty od 16.00 i niedziele od 12.00) mogę zorganizować fajną salę. Ale trzeba wtedy przytargać graty i trochę poprzesuwać stoły, żeby wygospodarować miejsce na ołtarzyk dla systemu. No i jest jeden obiektywny warunek: skorzystanie z sali oznacza odpłatność 150 zł. Myślę, że kilka zł mniej przejdzie, ale oznacza to wkład własny 20 zł od osoby (licząc ilu z nas pojawiło się w wątku).

 

Gdyby pod tymi warunkami weekend 20-21 marca / 27-28 marca lub jakiś kolejny był odpowiedni proszę o wpisy. Szczegóły proponuję potem domawiać na PW. W pierwszej kolejności muszą być chętni.

 

Ja bym chętnie porównał wzmacniacz Technicsa SU-V450 z końca lat 80-tych z obecnym Denonem. Ten Technics ma taką wydolność, że pociągnął świetnie Magnepany MG 1.6. Na Allegro za ok. 300 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.