Skocz do zawartości
IGNORED

Klub audio OLSZTYN


krzysiekol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie

 

Wpisuję sie jako pierwszy.

Jestem z Olsztyna, muzyką interesuje sie od chyba od zawsze. Ze wzgledu na te zainteresowania postanowiłem mieć w miarę możliwości zestaw, na którym mógłbym cieszyć się dobrym brzmieniem.

Pierwszy był chyba kaseciak Kasprzak, teraz mam jak w opisie. Niekiedy mi to wystarcza, a niekiedy godzinami analizuje i kombinuje co by zmienić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tez nieskromnie wprosze sie do klubu, jestem z Olsztyna.

 

Wiem ze czasem na mazurach odbywaja sie spotkania audiofili z Gizycka ale to raczej zamkniety klub "wzajemnej adoracji" wiec sobie ich odpuscilem.

 

Piszcie gdy bedzie sie cos ciekawego dzialo.

 

PS. Czy Olsztyn dorobi sie kiedys prawdziwego salonu audio z dobrym sprzetem i pomieszczeniem odsłuchowym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>PS. Czy Olsztyn dorobi sie kiedys prawdziwego salonu audio z dobrym sprzetem i pomieszczeniem

>odsłuchowym??

 

 

Pamiętacie Panowie początki Europa-Center...ech,to były czasy!Można było zakupić Denona,Jpw,Musical-Fidelity,Castle,Audiowave,Sennheiser i wiele innych.

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byca, 1 Mar 2010, 22:46

 

>Pamiętacie Panowie początki Europa-Center...ech,to były czasy!Można było zakupić

>Denona,Jpw,Musical-Fidelity,Castle,Audiowave,Sennheiser i wiele innych.

 

W pierwszej połowie lat 90-tych był taki sklep na Starym Mieście, teraz jest w tym miejscu Molotov. Na dole były płyty, na górze sprzęt. Kupiłem tam swój pierwszy "poważny" sprzęt, NAD 302. Znajomi dziwili się dlaczego nie Technics :)

Tam też pierwszy raz słuchałem Sennheiserów, magnetofonu Nakamichi i ukraińskiego lampowca.

 

Teraz pozostaje nam wyjazd do Gdańska lub W-wy, albo kupowanie "w ciemno" (głucho) na zamówienie (ew. przez Internet).

Corab na Partyzantów obiecał mi sprowadzić wymarzone Focal Chorus po wpłacie zaliczki. O wcześniejszym odsłuchu nie było mowy.

No ale życie na wsi ma też swoje zalety: świeże powietrze, czysta woda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mgmkom>>Potem zamiast sklepu był Ran,czyli sklep i produkcja gitar.Bywałem tam często,na dole także.Znałem tych ludzi,sklep z płytami nazywał się Agarta,było tam nawet kupę winyli na sprzedaż.Muzyka leciała też z nie byle czego,wzmak lampa,monitory B@W jak dobrze pamiętam cdm 1,ech były czasy.Pamiętam także z początku lat 90siątych sklep Heximp na Limanowskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tlumu Olsztyniakow na forum nie widac, chyba fanow audio poza forum tez jest nisza, wiec i nie predko nam liczyc na dobre salony audio(obym sie mylil bo mimo ze teraz mania kina domowego to stereo sie odradza), swoja droga ja swoj sprzet nabylem w firmie na c.. i powiem ze podejscie sprzedajacego bylo bardzo ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą odpaliłem Allegro i ograniczyłem opcje przeglądania do Olsztyna.

W kategorii RTV i AGD > Sprzęt audio dla domu otrzymałem następujące wyniki:

amplitunery - 2

gramofony - 1

kolumny głośnikowe stereo - 7

odtwarzacze cd - 1

wzmacniacze - 2

Pomijam co w tych aukcjach było i jaki był tam procent poważniejszych urządzeń, ale daje to nam orientacyjny obraz olsztyńskiego rynku.

Ja wiem, że Allegro to nie wszystko, ale powiedzcie szczerze ilu macie w Olsztynie znajomych, którzy wiedzą coś o innym sprzęcie audio niż ten sprzedawany w MM?

 

Ja bym nie zaryzykował swoich pieniędzy w Olsztynie w biznes audiofilski.

Niestety :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem we wspomnianym corabie na odsłuchu CD-playera i monitorów ze dwa miesiace temu. Fakt, odsłuch odbył sie bezproblemowo, facet zostawil mnie na 1h ze sprzetem w zamknietym pomieszczeniu tylko co chwile wchodzily jakies osoby (pracownicy?) bo obok był sracz:) Miła obsługa ale co z tego jak pomieszczenie odsłuchowe do kitu, ciasne, małe i duszne. Kto był kiedys np w stolicy na odsłuchach to w Olsztynie nie ma czego szukac...niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>stumm

>Co tak przycichło panowie?

 

Bo się skończył okres zapisów do klubu AudiOl :)

Coś nas mało w tej Metropolii Północy. Oto lista (alfabetycznie):

brbr

byca

czodaboy

insomnia

krzysiekol

mgmkom

stumm

Wuelem

Razem sztuk osiem. W sam raz na stolik w pubie, ale mało na lobbing w sprawie salonu audio.

:(

post-3029-100000562 1267720112_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

insomnia, 4 Mar 2010, 19:44

 

>krzysiekol

>2 Mar 2010, 22:49

>Szkoda, że dopiero po prezentacji piszesz. Następnym razem jak ktoś coś usłyszy, że ma być jakaś

>prezentacja to proszę informować, najlepiej na łamach tego klubu.

 

wczesniej nie bylem uzytkownikiem forum:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolga krzysiekol szuka wzmacniacza do swoich Monitor Audio. Może taki temat przewodni spotkania?

W weekendy (soboty od 16.00 i niedziele od 12.00) mogę zorganizować fajną salę. Ale trzeba wtedy przytargać graty i trochę poprzesuwać stoły, żeby wygospodarować miejsce na ołtarzyk dla systemu. No i jest jeden obiektywny warunek: skorzystanie z sali oznacza odpłatność 150 zł. Myślę, że kilka zł mniej przejdzie, ale oznacza to wkład własny 20 zł od osoby (licząc ilu z nas pojawiło się w wątku).

 

Gdyby pod tymi warunkami weekend 20-21 marca / 27-28 marca lub jakiś kolejny był odpowiedni proszę o wpisy. Szczegóły proponuję potem domawiać na PW. W pierwszej kolejności muszą być chętni.

 

Ja bym chętnie porównał wzmacniacz Technicsa SU-V450 z końca lat 80-tych z obecnym Denonem. Ten Technics ma taką wydolność, że pociągnął świetnie Magnepany MG 1.6. Na Allegro za ok. 300 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 36

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.