Skocz do zawartości
IGNORED

Klub audio OLSZTYN


krzysiekol

Rekomendowane odpowiedzi

Powodzenia. Przy okazji wspomnę, że często czarne płyty mają w lombardach. Warto zajrzeć do jednego czy drugiego. Nie sprawdzałem cen, ale zgaduję, że za 5 czy 10 złotych można je kupować. Ale czy budowanie kolekcji z takich źródeł albo z Biedronki ma jakiś "daleki i głęboki" sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tylko pierwsze wydania , które są dobrze ocenione na https://www.discogs.com/

są warte uwagi chodź nie tylko .... Ja osobiście szukam płyt MFSL najlepiej Japońskich i to już naprawdę dobrze gra... Mam kilkanaście LP jak i ich odpowiedników na CD MFSL gold , chętnie nabędę nowe ?

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PiotruuS napisał:

to już naprawdę dobrze gra...

Uznasz, że nie w temacie, ale podzielę się uwagą, która jest ze mną w sumie od zawsze...

Czy coś dobrze gra, czy nie zasadniczo decyduje zestawienie sprzętowe. To ono może kilkukrotnie podnieść jakość słuchanej muzyki. Co ciekawe i sprzyjające - sprzęt "poprawia" wszystkie nośniki, każde wydanie.

Ale to, że nie rozumiem biegania i zdobywania różnych wydań płyt nie oznacza, iż komuś odmawiam tej przyjemności. Lecz tym bardziej to dla mnie dziwne w tych czasach, bo polowanie z myszką i kursorem na ekranie wydaje mi się mało ekscytujące.

Życzę osobistego dopadnięcia smakowitych "placków".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2021 o 19:40, Wuelem napisał:

A u d i o f i l s k i e j

P A M I Ę C I

M a ć k a   z   M r ą g o w a

 

 

Dołączam się z tym samym utworem lecz w innym "moim ulubionym" wykonaniu :

Herbie Hancock Gershwin's World - 10.Summertime

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • Administratorzy

Chetnie wpadne, jak bedziecie cos organizowac.

Sprawdź nasze recenzje sprzętu w Magazynie Audiostereo:
https://www.audiostereo.pl/magazyn/

Chcesz zostać partnerem audiostereo? Zajrzyj tutaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jakieś ciekawe "czarne placki " posiadacie ? i ich odnianę CD,  chętnie zorganizowałbym małe spotkanie porównawcze dwóch nośników . Komfortowo byłoby dla +2 osoby , czyli pierwsze dwie Dskrzyp i Seb1 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, PiotruuS napisał:

"czarne placki " posiadacie ? i ich odnianę CD,  [...] porównawcze dwóch nośników.

Nie ma co tak łeb w łeb porównywać, bo - pomijając różny sprzęt odtwarzający - pod oba jest INNY mastering.

Co innego porównać cały tor i wrażenie ogólne - ale nie same nośniki. Są nieporównywalne z powodów technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie placki to mi  od razu na myśl przychodzą krowie 😜. A tak na poważnie, to niestety winyle dla mnie temat zupełnie nieznany. Karmię się głównie radiem internetowym i czasem Deezerem. Co do spotkania, to jestem jak najbardziej za.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ogólnie tak na szybko ....pierwsze edycje "First Press"  LP i ich wersje MFSL płyt to naprawde dzieło sztuki , Wuelem warto posłuchać obu , tak to inna "ścieżka" , która cieszy ucho ...

Dziś chętnie zaproszę na pogawędkę , proszę o PW .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że warto posłuchać. Wszystko na dobrą sprawę, w tej zabawie, sprowadza się do słuchania.

Natomiast co do...

3 godziny temu, PiotruuS napisał:

pierwsze edycje "First Press"  LP i ich wersje MFSL

...zawsze wychodziłem z założenia, że kolumny (czy tor audio rozumiany szerzej) robi jakościową robotę. Gra tak, jak system na to pozwala. Mam gramofon Systemdek, bo taki mi się podoba. Chyba nie jest najlepszy, na stałe ma z tyłu przytwierdzony kabelek cinch :-))

Jeśli masz ochotę poznać na wylot wydanie "MFSL" - zapraszam kiedykolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Chętnie dołączę do spotkania lub zaproszę do siebie (Bajkowa). Jeśli ktoś posiada mikrofon pomiarowy to nawet w ten weekend.

Mam nowe pomieszczenie i próbuję ogarnąć akustykę, każda pomoc mile widziania.

Wszystko opisałem w poście 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Chciałbym się przywitać, widzę, że już dawno nikt nowy tu się nie dopisywał, trochę jestem już na audio, ale dopiero teraz znalazłem Olsztyn i zapisuję się od razu do grupy.

Pozdrawiam Darek 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
18 godzin temu, J4Z napisał:

Siemano, 

Na czym słuchasz? Łapiemy się?

Cześć jasne ze możemy się złapać , mój sprzęt jest w profilu , przytoczę jeszcze raz:

Plinius SA-50, Plinius M18, Plinius Jarrah , Technics 1420 mk2 /KIMBER KABLE TAK-Cu/AT-VM95ML

, BlackNote DSS30i (Telefunken e88cc Gold), KEF Reference 203/2 , Audioquest Midnight + Kimber 8TC , Oelhbach XXL series1 XLR.

 

Pozatym całkiem spora kolekcja LP MFSL jak i CD 24gold MFSL i nie tylko 🙂

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.