Skocz do zawartości
IGNORED

Klub audio OLSZTYN


krzysiekol

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zaprosiłem dwóch ludzi, którzy mają zacne systemy (tzw. hi-end, jeśli patrzeć po markach i cenach), aby swoje płyty posłuchali w innym systemie (w założeniu - lepszym). I co? Nie podjęli tematu. Zmieniają, zmieniają, wydają na coraz nowe sprzęty, a nie chce im się ruszyć, porównać do którego punktu doszli.

 

Wychodzi na to, że mamy wyłącznie albo Klub Zadowolonych Z Siebie, albo Klub Obojętnych Na Wszystko. Trzeba to zaakceptować.

 

Witajcie!

Przepraszam, że się wtrącam...

Wiekowy, ale BARDZO RZECZOWY i PRAWDZIWY wpis:)

Z tym, że w zakładce "hi-fi" jest bodajże największe grono takich osób, co to mierzą jakość odwzorowania muzyki generalnie setkami tysięcy wydanej mamony...

 

A spróbuj u NICH posłuchać?

Albo nie masz pieniędzy, albo zaufania, czy też odpowiedniej "pozycji na grzędzie". Nie da rady!

Do Ciebie też nie przyjadą. Bo i po co? Do biedy? Posłuchać czegoś, co kosztuje kilkadziesiąt razy mniej, niż to co mają... Przecież to g.... NIE MOŻE GRAĆ! Za tanie jest!

Wszędzie jest podobnie:(

 

Pozdrawiam!

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Czy znacie kogoś w Olsztynie, kto może wykonać (w ludzkich stawkach) prostą obudowę kolumn?

 

Materiałem może być drewno, MDF lub inna płyta (planuję grubość z przedziału 18 - 22 mm).

To ma być wersja testowa i tym razem nie chcę, aby elementy były wzajemnie mocowane na śruby, ale poprawnie sklejone.

 

 

Będę wdzięczny za ewentualny namiar, najchętniej bardziej na pasjonata niż profesjonalny zakład obłożony zamówieniami na segmenty meblowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy jest ktoś, kto gra na szerokopasmowcu (typu Sonido, Lowther) - kolumnie z jednym głośnikiem bez zwrotnicy?

 

 

Jeśli tak, to proszę o info w wątku lub na PW - chętnie bym posłuchał takiej konstrukcji.

Niegdyś grałem na Visatonie B200 w konstrukcji Solo50. Co prawda posiadało jakowąś minimalistyczną zwrotnicę, jednak na tyle zapadło mi w duszy to granie, że chętnie bym wrócił, a może nawet uczynił to lepiej (Sonido)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do działu DIY zawitał mój wątek w związku z powołaniem do życia kolumny z głośnikiem Sonido.

Niestety, ale praktycznie pomocnych wpisów prawie nie ma. Muszę sam zgłębić potrzebną wiedzę, której... nawet w sieci (polska i angielska) własciwie brak. Mowa o kolumnie BLH, jak ją się w skrócie określa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pomyślałem, że czas dołączyć do klubu, chociaż staż audiofilski marny (za to melomański całkiem znaczny). Pewnie wypada podać, co gra: Denon z serii 2000 cd i wzmacniacz, kolumny 2-drożne w wykonaniu Binganta w obudowach na wzór Sonus Faber na Iluminatorach (punktem wyjścia był projekt ILR-12 Akustyka), kable głośnikowe i rca Tara Labs RSC Reference Generation 2. Gdyby w końcu doszła do skutku jakaś inicjatywa z jakimś spotkaniem towarzyskim czy odsłuchem, to wyrażam zainteresowanie.

Jarekgarian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

HEJ HEJ OLSZTYNIACY?!? Wracam powoli na łono zasłuchanych. Zakręty życiowe, przeprowadzki, dzieci czepiające się kopułek, skutecznie zahibernowały mój audio temat. Ale składam znów miłe stereo - póki co powstają głośniki na bazie Sonido i powoli wygrzewa się JAG ECL86. Źródło analogowe zostało (REGA) i plików też się uzbierało. Zdałoby się dobre CD, bo wygodnościowo 'przezimowałem' z komputerem i AKG 514 oraz testowo CocktailAudio x10. Pozdrawiam i liczę, że aura zagoni Was pod strzechy i powymyślamy jakie odsłuchy w końcu. Na mnie i stumm'a możecie liczyć, chyba że praca pokrzyżuje plany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ależ tu smutek panuje. Prawie jak w Klubie KEFa. Co jest z tym naszym Olsztynem? Zadupie to jakieś, czy co? :))

Panowie, jakby ktoś chciał np. jakieś kable pożyczyć do przetestowania to chętnie służę. Mam parę głośnikowych, trochę interkonektów (nieco więcej niż w "o mnie"). Z tym zawsze problem, bo producentów dużo, a oferta sklepowa ograniczona.

Pozdrawiam wszystkich znad zabetonowywanego J. Krzywego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy wszyscy wiedzą, ale przy rondzie z budynkiem "Europa Center" i koło banku ING miłosiernie nam tutaj panująca firma Site S.A. ma swoją siedzibę. Teraz mają utrudnienia komunikacyjne, bo linia tramwajowa się przy nich buduje. Ale chyba dali bana drogowcom, bo roboty na tym odcinku stanęły.

 

W temacie kabli, to jutro będę testował następcę słynnego Stereovoxa HDSE. Ma wpaść w miejsce Cardasa C-5. Z teorii reprezentują dwa bieguny: rockowa masa vs lekka detaliczność. Jak już porównywać, to coś, co się różni. Pomimo, że podobno w ogóle się nie różni. Kontynuować tematu nie zamierzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ależ tu smutek panuje. Prawie jak w Klubie KEFa. Co jest z tym naszym Olsztynem? Zadupie to jakieś, czy co? :))

Panowie, jakby ktoś chciał np. jakieś kable pożyczyć do przetestowania to chętnie służę. Mam parę głośnikowych, trochę interkonektów (nieco więcej niż w "o mnie"). Z tym zawsze problem, bo producentów dużo, a oferta sklepowa ograniczona.

Pozdrawiam wszystkich znad zabetonowywanego J. Krzywego.

Jak porobicie tam drogi to podjade :)

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ależ tu smutek panuje. Prawie jak w Klubie KEFa. Co jest z tym naszym Olsztynem? Zadupie to jakieś, czy co? :))

Panowie, jakby ktoś chciał np. jakieś kable pożyczyć do przetestowania to chętnie służę. Mam parę głośnikowych, trochę interkonektów (nieco więcej niż w "o mnie"). Z tym zawsze problem, bo producentów dużo, a oferta sklepowa ograniczona.

Pozdrawiam wszystkich znad zabetonowywanego J. Krzywego.

 

Chętnie bym jakimiś kabelkami się wymienił na wypróbowanie

Mam niskie modele MIT-a IC i głośnikowe

Cryo Nova Speaker Cable Solid Core - głośnikowe

Straight WIre Raphsody - głośnikowe

IC srebrny DIY

IC Entreq Pathfinder 2012

 

Najchętniej jakiś gęściej grający IC bym wypróbował

 

Jestem z Bartoszyc ale często bywam w Olsztynie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwe posłowie, czyli zdjęcia.

Żaden inny klub nie może się tym pochwalić - miastem zlokalizowania biura właściciela forum.

Nie przenoście im stolicy z Olsztyna...

 

 

post-19223-0-43544300-1378552465_thumb.jpg post-19223-0-86644700-1378552483_thumb.jpg

Edytowane przez Wuelem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://audio.com.pl/sklepy-lista/ruszyly-odsluchy-tad-w-rmspl Byłem słuchałem, świetna sala odsłuchowa, świetny sprzęt i świetne płyty cd bo moje; chociaż to:) a muzyka jaka się wydobywała z tego zestawu to po prostu orgazm dla uszu. Idę zagrać w lotto. Dalego do Białegostoku z naszego regionu nie jest, naprawdę warto posłuchać jak powinien grać sprzęt. To absolutny Hi-end. PS chyba bym pojechał jeszcze raz i to posłuchał. Jak ktoś chętny i dożuci się do paliwa:)

 

- odtwarzacz CD/SACD TAD D600 - 139.500 zł

- przedwzmacniacz TAD C2000 - 108.000 zł

- końcówka mocy TAD M2500 - 94.500 zł

- podstawkowe kolumny stereo TAD Compact Reference CR1MK2 plus standy - 196.200 zł

 

RAZEM: 538.200 zł

post-24531-0-22681800-1379439853_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio słucham na tym co mam i jestem z tego zadowolony:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może ktoś jest chętny do kupienia/posłuchania monobloków UGODA i fajnego DACa USB QNKTC?

 

Wystawiłem na sprzedaż w wątku różne kostki do wzięcia: http://www.audiostereo.pl/rozne-kostki-do-wziecia_12090.html/page__st__15000__gopid__2984305?do=findComment&comment=2984305

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Wszyscy zrzeszeni w Klubie i pozostali...

 

Przypadkiem odkryłem, że w Olsztynie na sprzedaż są topowe kolumny Bodnar Audio. Myślę, że to jest świetna okazja na to, aby stać się posiadaczem 100% hi-endu za zupełnie nieduże pieniądze. W tych pieniądzach nie da się kupić niczego lepszego. Dodam od razu, że kolumny nie są moje, anons z ogłoszeniem jest na giełdzie hi-fi. A cena kwestią porozumienia się, bo to prywatne ręce, a nie żaden handlarz.

 

Bodnary, to kolumna bez zwrotnicy, na szerokopasmowcu mającym niebywałą energetyczność. Najlepszym wzmacniaczem do nich będzie jakiś tranzystorowiec w klasie A lub lampa - nawet niewielkiej mocy. Ważne, aby grał płynnie, muzykalnie, nie wysuszał i nie odfiltrowywał sztucznie muzyki. Kolumnę powinno się kierować głośnikiem celującym wprost w głowę słuchacza. Z tego powodu nie jest problemem nawet zbyt przegłuszone pomieszczenie, bo podstawę przekazu tworzy dźwięk bezpośredni, a nie odbity. Dzięki bezpośredniemu promieniowaniu pokój może być niewielki i dodatkowo dobremu dźwiękowi w takim sprzyja promieniowanie basu z kolumny u górze (nie mylić z bas-refleksem, bo to konstrukcja back loaded horn, czyli tuba zamknięta wewnątrz skrzyni). Dzięki temu bliskość ścian mu nie przeszkadza.

 

Podkreślam, że nie mam z tytułu sprzedawania tych kolumn żadnej korzyści, jedynie będę mógł się cieszyć z tego, że może czasem szczęśliwy nabywca zaprosi mnie do siebie, to wtedy posłucham sobie swoich nagrań tak jak lubię. To jedne z tych kolumn, które grają prawdziwie, emocjonalnie. Z magicznymi wokalami, te są nie do pobicia. Zresztą po występach na Audio Show wiele osób o tym wie, że te kolumny takie po prostu są. Fajnie, gdyby zostały gdzieś w pobliżu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kończy się miesiąc, akurat jak żaden inny wart małego podsumowania:

 

- anonsowane olsztyńskie Bodnar Audio mają już nowego właściciela - w Trójmieście.

 

- na moje zaproszenie odwiedzili mnie główni sternicy Audiostereo, czyli: dskrzypczak i Admin1.

 

Posłuchaliśmy trochę muzyki, z gatunku tej jak najbardziej dla zwykłych ludzi. Były ostre gitary oraz klimatyczna i transowa elektronika. Przy okazji powiem, i chyba będę wyrazicielem zdania wszystkich obecnych, że jeśli ktoś skreśla przydatność Spotify z powodu niedostatecznej jakości (Mp3), to robi poważny błąd. Ciężko wcześniej byłoby mi kogoś przekonywać do tego co było słychać, ale teraz mam świadków na to, że ta platforma muzyczna - wykorzystująca standardowego laptopa - może być źródłem muzyki, do jakości której nie ma się żadnych uwag. Nie szczędziliśmy sobie decybeli, a z mojej strony zaserwowałem grupę Leningrad, której teksty świetnie pasują do sytuacji forum i w szczególności użytkowników (z powodu użytych w tekstach pieśni wulgaryzmów nie chcę cytować tych znaczących słów). Jako, że zmieniam adres zamieszkania, był to ostatni moment na zorganizowanie spotkania w miejscu odległym zaledwie o jakieś 150 metrów od siedziby Site S.A.

 

Fajnie było poznać ludzi, od których coś (a może nawet wszystko?) tutaj zależy. Jeśli czytacie - dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!

Poszukuję dobrego serwisu audio w Olsztynie ,albo kogoś kto jest w temacie....tranzystor do przejrzenia (wyczyścić- pomierzyć)

Znacie może takowego w mieście?

 

Pozdrawiam

Mirek

Ostatnio słucham na tym co mam i jestem z tego zadowolony:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Witam

 

Czy ktoś z Was mógłby doradzić jak kompleksowo i prawidłowo zbudować oraz podłączyć do stereo NAS dla odtwarzania plików muzycznych?

jestem z Olsztyna chętnie przyjmę porady w tej sprawie bo zbytnio się na tym nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.