Skocz do zawartości
IGNORED

DVD vs CD


Lukeoon

Rekomendowane odpowiedzi

Marcin_aM10, 1 Mar 2010, 22:00

 

>Napiszę jeszcze raz bo nie precyzyjnie się wyraziłem.

>Co do mp3 to napewno każdy z nas się przekonał że ten format jest do niczego.

 

Niestety to już dawno nie jest prawdą. Ciągnie się obiegowa opinia sprzed ładnych kilku lat kiedy kodeki mp3 stawiały pierwsze kroki. Dzisiaj na średniej klasie sprzętu mało kto odróżni dobrze wykonane mp3 od oryginału.

 

>Co do formatu FLAC-różnice w porównaniu do oryginału są małe lecz często słyszalne po pierwszym

>odsłuchu.Szczególnie szczegółowość wysokich tonów i scena.Co do basu i średnicy to niema żadnych >różnic. Oczywiście nie wychwyci tego gość który odtwarza muzykę na mini wieży i w słabych warunkach

>akustycznych.

 

To jest jakieś nieporozumienie, a właściwie niezrozumienie. Jeśli komuś Flac wykazuje różnice to ma jakiś problem. Może sprzętowy, może programowy, ale problem. Może to już być na etapie samego zrzucania z płyty. Mimo wielu już rad całe mnóstwo błędów ludziska przy tym robią. Mógł plik się skaszanić przy jakimś błędzie kopiowania itd. itp. Kiedy nie ma problemów dźwięk z Flac jest taki sam jak Wav.

 

 

>Także mam wiele płyt nagrywanych z formatów FLAC lecz twierdzę że warto kupywać oryginały.

>Mamy lepszą jakość dźwięku,kolorowe okładki i nie okradamy artystów.

 

Połowa mojej kolekcji Flac Ape jest z moich oryginałów, druga prawie połowa to pliki zrzuty płyt znajomych, a troszeczkę lewizny. Chyba za bardzo ich nie okradam? Oczywiście , że warto kupować oryginały ale np można zniszczyć je sobie odtwarzając w samochodzie, poprzez dzieciaki itp. Dlatego warto mieć archiwum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Marcin_aM10

"Co do formatu FLAC-różnice w porównaniu do oryginału są małe lecz często słyszalne po pierwszym odsłuchu."

 

Jeśli u Ciebie jest słyszalna różnica, to:

1) coś źle robisz podczas ripowania płyty/kompresowania

albo

2) masz coś walnięte ze sprzętem odtwarzającym/playerem software'owym/kodekami/sterownikami karty dźwiękowej

albo

3) ściągasz z netu flac'i, które zostały stworzone z mp3 lub z jakichś innych formatów stratnych

albo

4) odtwarzasz oryginały np. z przyzwoitego CD, a flac'i z jakiejś słabej karty dźwiękowej

albo

5) nie doceniasz potęgi sugestii

 

Flac jest całkowicie bezstratną kompresją, co łatwo można sprawdzić i udowodnić. Wystarczy porównać sumę kontrolną oryginalnego pliku .wav z plikiem .wav powstałym po "rozpakowaniu" pliku .flac. Wszystkie próbki (a będzie ich naprawdę duuuuużo) będą za każdym razem identyczne, do ostatniego bita będą ze sobą zgodne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Natomiast kopia zrobiona na średniej/złej jakości płyty da się wyczuć raczej od razu i stąd róznice soniczne. "

 

Fakt-kupuje najzwyklejsze płyty w sklepie komputerowym.

 

"3) ściągasz z netu flac'i, które zostały stworzone z mp3 lub z jakichś innych formatów stratnych"

 

Większość moich FLAC pochodzi właśnie z sieci.

 

W takim razie obczytam się co i jak,kupię porządne płyty for audio i sprubuje w ślepym teście.

 

Poszperałem także troszkę w sieci i okazuje się dużo osób widzi różnicę między tymi formatami.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nedj, 2 Mar 2010, 01:31

 

>Flac jest całkowicie bezstratną kompresją, co łatwo można sprawdzić i udowodnić. Wystarczy porównać

>sumę kontrolną oryginalnego pliku .wav z plikiem .wav powstałym po "rozpakowaniu" pliku .flac.

 

Suma kontrolna to za mało. Ja robiłem (na tym forum chyba) porównanie HEX ... dane zgadzały się co do bitu. ... co do reszty to się zgodzę ... jak ktoś słyszy różnicę to albo ma coś skopane albo jest voodoofilem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin_aM10, 2 Mar 2010, 06:29

 

>Poszperałem także troszkę w sieci i okazuje się dużo osób widzi różnicę między tymi formatami.

 

 

Dużo osób powinno się może udać do psychiatryka :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Marcin_aM10

"Poszperałem także troszkę w sieci i okazuje się dużo osób widzi różnicę między tymi formatami."

 

Poszperałem także trochę w sieci i okazuje się, że dużo osób było uprowadzonych przez UFO ;)

 

 

-> Kyle

"Suma kontrolna to za mało."

 

Hm? Z tego co wiem, to można sumy md5 jakoś "podrobić". Ale w tym przypadku IMHO zgodność crc potwierdza w 100% idealną zgodność obu plików.

A jak komuś mało, to chociażby EAC-iem może porównać oba pliki na zawartość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sieci jest sporo plików niby FLAC ale dużo z nich nie jest zgrywanych z oryginalnych płyt CD tylko przerabiane z innych formatów, nieraz ściągnąłem plik niby FLAC a brzmiał gorzej niż nie jedna Mp3. Oryginał będzie zawsze oryginałem i kropka:)

A co do obserwacji (odsłuchu) to ktoś jeszcze się spotkał z tym że odtwarzacz DVD gra lepiej niż CD? Załóżmy że mówimy o używanym CD do 1000zł i nowym DVD do 1000zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec tygodnia postaram się o sprzęt i napiszę o swoich obserwacjach :D

 

PRZYDAŁA BY SIĘ EDYCJA POSTÓW!!!! no chyba że jest tylko ja jakoś do tej pory nie znalazłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukeoon poczytaj o denonie dvd 5000 którego osobiście posiadam. Ostatnio na allegro poszedł taki za śmieszne pieniądze bo około 1300zł. Swego czasu był on testowany w audio a recenzent stwierdził iż dźwięk jest godny najlepszych odtwarzaczy cd. W 99r kosztował jedyne 12000zł. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego ściągałem z niemieckiego ebay a dałem 350 euro i nie żałuję ani centa. Z czystym sumieniem mogę polecić denon dvd 3800 jest on tańszy a do tego też ma hi-endowe brzmienie. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję te wasze flaki, kaki i inne wynalazki, demony ,yamakawy i inne badziewie porównać rzetelnie z np. średniej półki Rotelem, Nadem,Marantzem, Creekiem, oczywiście piszę o cd, a zbieracze złomu będą mieli ubaw! tyle hiendowych klocków na złomie! a to się chłopaki obłowią!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby chociaż shane63 wiedział o czym pisze! Posiadałem przykładowo odtwarzacze Marantza i Nada przykładowo z tej średniej półki o której mówisz. Widocznie kolega słuchał już wszystkich klocków jakie tylko wyprodukowano i stara się kulturalnie wystawić o nich opinię. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko shane63 iż tannoy mx3 to ogromne ograniczenie. Przykładowo Nad 541i plus wzmacniacz podobnie brzmiący z tymi tannoyami zagra jak tannoy m3 zza zasłony. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szwed, z jakiej ty półki jesteś? z Lidla czy Tesco? tannoye mx3? a co to jest? posłuchaj monitorów BRAVO, dodaj kabelki HARMONIXA i na koniec wzmaka REYMYO, może być PAT-777, masz pytania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shane normalnie chyba zrobiłem pod siebie z wrażenia czytając Twój ostatni wpis. Zmień sobie opis bo tam ciągle poszukujesz zestawu za grosze do swoich tannoy mx3. Mogę być z lidla czy tesco jak wolisz ale nie wyłazi mi słoma z butów jak Tobie. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to ok, tyle że lata mijają, a tu wciąż są młodzi ludzie (niekoniecznie wiekiem), którzy do odtywarzaczy DVD, a nawet BluRay pchają starodawne koszmarne 16 bitowe płyty CD. To po prostu nieporozumienie. Czy ktoś jeszcze wogóle pamięta zwykłe płyty CD ? Owszem pojawiło się trochę dobrze nagranych płyt XRCD czy HDCD, ale one poprawnie zagrają i na odtwarzaczu DVD i na BluRay, natomiast czas już najwyższy zrozumieć że nowoczesne gęste napędy należy zasilać gęstymi płytami SACD czy popularnymi ostatnio DVDAUDIO. To tak jakby ktoś pchał do odtwarzacza BluRay płytę DVD i oczekiwał dobrego obrazu !

Obecnie bez problemu można juz słuchać płyt BluRay AUDIO i tu zaczyna się zabawa w dobry dźwięk porównywalny z komputerem?serverem muzycznym.

Inna sprawa że do starodawnych płyt CD, jesli ktoś ma kolekcję z dawnych czasów dobrze jest kupić dfrogi odtwarzacz CD za 50-100zł dla samej wygody i szybkiego wczytywania płyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochany, czy możesz przekierować swoje zainteresowania w stronę jakiegoś forum mp3 itp? Myślę że tak będzie rozsądniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szwecik, buhahaha, ale ty masz sieczkę w główce! marantz cd-17 zabija śmiechem wynalazki dvd demona,a można go nabyć okazyjnie już za 900zł, wzmak creeka, może być evo- za około 1500zł bez problemu wygoni większość amplitunerów, do tego eposy i wszystko jasne.wcześniej podałem parę hi-endowych wynalazków, abyś wiedział,że i takie istnieją.......musisz jeszcze duuuużo w życiu posłuchać!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gagacku psioczysz na to "inne" forum, że tam pies z kulawą nogą nie zagląda, a tutaj taki ubaw, ty chyba jednak lubisz się tak w gównie potarzać co? ;)) proponuję gdzieś na onecie czy w takich miejscach, tam jest jeszcze lepiej i frekwencja dopisuje, nie to co na "innym" forum... pozdro trzymaj się mocno ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwagiero, Teraz nawet nie zwróciłeś uwagi na sens tylko dosadziłeś się bo tak bolą Ciebie stare rany. Jeśli chodzi o to tarzanie się to zawsze mogę nas Ciebie liczyć... ale chyba nie tędy droga, prawda? Jak masz taką wielką wiedzę to wykorzystaj ją forum audiohobby, bo jakoś to żałośnie wygląda w praktyce. A przecież miało być tak pięknie... Więc nie pouczaj tylko spróbuj.

Następnym razem spróbuj trochę pomyśleć. Skorzystasz na tym, uwierz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szwagiero, 3 Mar 2010, 11:29

 

>gagacku psioczysz na to "inne" forum, że tam pies z kulawą nogą nie zagląda, a tutaj taki ubaw, ty

>chyba jednak lubisz się tak w gównie potarzać co? ;)) proponuję gdzieś na onecie czy w takich

>miejscach, tam jest jeszcze lepiej i frekwencja dopisuje, nie to co na "innym" forum... pozdro

>trzymaj się mocno ;))

 

gacek juz to udownodnil nie raz. Tutaj jest tak smieszne, ale fajnie. Najlepiej wszedzie burdel zrobic i sie cieszyc jak idiota ze wszystkiego. To jest jego domena.

No, ale oczywiscie w nastepnej odpowiedzi zaprasza na forum hobby cos tam. Czyli mam rozumiec ze tam nie robisz gnoju tylko tu? Nie ladnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shane63, 2 Mar 2010, 20:03

 

>proponuję te wasze flaki, kaki i inne wynalazki, demony ,yamakawy i inne badziewie porównać

>rzetelnie z np. średniej półki Rotelem, Nadem,Marantzem, Creekiem, oczywiście piszę o cd, a

>zbieracze złomu będą mieli ubaw! tyle hiendowych klocków na złomie! a to się chłopaki obłowią!

 

Nie rozumiem twojego rozdzielania marek. Dla mnie te Yamahay, denony, marantze i inne to jedno i to samo. Zadna z twoich podanych niczym nie blyszczy szczegolnie i nie jest szczytem audiofilizmu. Ot kazda marka ma jakies swoje brzmienie ktorego sie trzyma, mniej lub bardziej i tyle. Dla kazdgo cos innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, było coś do mnie. Dziecko czy audiohobby jest zamknięte? Pierwsze słyszę. Kojarzenie mojego wpisu pod adres audiohobby to tylko efekt wysiłku umysłowego szwagiero.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie to ciebie mozna tylko i wylacznie kojarzyc z merytorycznymi wypowiedziami na onet.pl Bo chyba z tamtad przywlokles ta umiejetnosc robienia "pompki" (jak to nazwales) ze wszystkiego i wszystkich robiac tu syf.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafal735r sądząc po Twoich wpisach jesteś rozżalonym na świat małolatem. Nie gniewaj się ale poproś jakąś koleżankę (kolegę, nie wnikam), w każdym razie osobę która pomoże Ci przejść przez ten kawałek życiorysu z uśmiechem na twarzy ;)) Ja w każdym razie tego bardzo Tobie tego życzę:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze sie czasami posmiac. Dziekuje ze poprawiles mi humor na reszte dnia.

Za to ciebie i towojej "pompki" ze wszystkiego nic nie przebije. No i jeszcze najlepsze. Twoja teoria o robieniu wszedzie gnoju aby ludzie sie nie nudzili i czytali to forum tez jest przepiekna.

Pogratulowac pomyslowosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wątpię że się śmiejesz, po prostu dorośnij i będzie OK. Zobacz jaki tutaj (i nie tylko) gnój urządziłeś. Cały czas interesuje mnie też jakiekolwiek merytoryczne uzasadnienie Twojego wpisu który nazwałem bełkotem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.