Skocz do zawartości
IGNORED

J. River MEDIA CENTER


Gość rochu

Rekomendowane odpowiedzi

>Tak aby nie być gołosłownym.

A niby czemu? Mistycy mogą być gołosłowni i wszyscy mają im wierzyć. Podają fakty typu: "Gdy Jowisz jest w znaku Wodnika, to basy są pełniejsze" i cała sprawa jest rozpatrywana poważnie. Mogę powiedzieć, jaki mam sprzęt, jakie cpu schedullery kompilowałem, jakie systemy plików używam, jakie mam prędkości obrotowe dysków, jak taktowany ram, ile woltów na procesorze, ilość bawełny w założonej koszuli oraz rozmiar buta, ale to niczego nie zmieni. Tym bardziej, że nie spotkałem jeszcze ani jednego rzetelnego opisu rygorystycznego doświadczenia, które pozwalałoby stwierdzić występowanie wspomnianych zjawisk. Do tego ilość błędów merytorycznych i logicznych przy szczątkowych opisach jest zatrważająca. Wszelkie zastrzeżenia pozostają jednak bez odpowiedzi. Samo naśmiewanie się z zasad działania komputera nie spowoduje, że wszystkie komputery przestaną działać, a kable zaczną być kierunkowe. Rzeczywistość nie daje się zaklinać.

 

Wszyscy wiedzą, że placebo (a zwłaszcza drogie placebo!) bywa skuteczne (im droższe i lepiej reklamowane tym bardziej), ale rzeczywistości to nie zmienia. Pewna grupa "audiofilów" nie przyjmuje tego do wiadomości. Mundus vult decipi, ergo decipiatur.

 

Sytuacja jest prosta. Jedni wiedzą, jak działa komputer, co to są liczby, znają równania opisujące propagacje fal, potrafią wyciągać wnioski, a inni wierzą w kult cargo. Z tą drugą grupą nie da się podjąć w ogóle rozmowy, gdyż brak jest wspólnego aparatu pojęciowego i zasad rozumowania. Dziwią mnie tylko osoby, które wydają się stać na pograniczu...

 

Dowieść, że zjawisko nie występuje można tylko w ograniczonym zakresie. Jednak znamy zakres stosowalności praw fizyki klasycznej, znamy zakres efektów kwantowych, umiemy budować komputery, samoloty, promy kosmiczne. Tezy głoszone powyżej są równie sensowne, jak wszystkie przesądy. Andrzej K. nie wysłał łańcuszka i umarła mu żona. Henryk S. kupił zwykły kabel i nie może słuchać muzyki. A samolot nie wystartował, bo na pokładzie był czarny kot. Zastosowanie praktycznie wszystkich "reguł" magii z kultur pierwotnych można znaleźć na tym i podobnych forach.

 

Nie wykluczam, że te wszystkie absurdalne tezy są prawdziwe. Na tym polega nauka - absurdalne obserwacje z przeszłości mogą się stać prawami natury z przyszłości. Jednak jeśli tak by było, to zasługujecie na Nobla! Nikt nie wykazał wcześniej takich odstępstw od praw elektrodynamiki! W takim wypadku jednak radziłbym nie chwalić się tym na forach, bo jeszcze ktoś zgarnie nagrodę sprzed nosa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

tomaszg,

 

OK, rozumiem.

Piszesz dużo i bez większego składu, ale pomijasz meritum sprawy i nie chcesz opisać jak wykonałeś swoje porównania.

Jeżeli o mnie chodzi, uważam, że nie zrobiłeś żadnych testów, tylko tak ci się po prostu napisało. Teraz próbujesz sprawę zagadać aby wyjść z głupiej sytuacji z podniesionym czołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu, 19 Mar 2010, 10:38

 

>tomaszg,

>

>OK, rozumiem.

>Piszesz dużo i bez większego składu, ale pomijasz meritum sprawy i nie chcesz opisać jak wykonałeś

>swoje porównania.

 

Przecież widać do czego zmierzasz - jeśli napisze, że na budżetówce, to go obśmiejesz, że ma badziew, a jeśli na high-endzie lub pro-audio, to zbluzgasz, że głuchy, nie dziwota, że nie chce się podłożyć :D

 

Pozatym tomaszg ma rację, nie ma tu z czym dyskutować :)

 

Gdy ktoś twierdzi, że widuje UFO, traktujemy to z dystansem, a fakt że osoba ta zajmuje się poszukiwaniem UFO hobbystycznie nie zwiększa jej wiarygodności, a wręcz przeciwnie, no nie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rochu

Czy różnica w graniu z pliku w pełni wrzuconego do pamięci, a odtwarzanego z hdd nie wynika z zakłóceń wprowadzanych na szynie przez sata/ide? Pamiętam z wątku audio PC, że już kombinowałeś z ekranowaniem kabli i zakłóceniami w PC. Jak to wygląda obecnie? Opisz trochę swój obecny system pod kątem walki z zakłóceniami.

 

Wyjście przez ASIO/WASAPI/KS?

Czy stosujesz upsampling? JRMC 14 am jakieś sensowne algorytmy?

Czy porównywałeś ten JRMC do cPlay?

Grałeś kiedyś może na kombinacji ReClock + KMPlayer (używam takowej i gra to zdecydowanie lepiej, niż Foobar w różnych mutacjach (tych usuwających błędy w mikserze wbudowanym w Foobara)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

madly, 19 Mar 2010, 14:41

 

>@rochu

>Czy różnica w graniu z pliku w pełni wrzuconego do pamięci, a odtwarzanego z hdd nie wynika z

>zakłóceń wprowadzanych na szynie przez sata/ide?

 

Tego nie wiem. Bardzo bym chciał aby ktoś mądrzejszy de mnie zbadał i wytłumaczył ten temat.

 

>Jak to wygląda obecnie? Opisz trochę swój obecny system pod

>kątem walki z zakłóceniami.

 

W tej chwili bardzo podobnie to tego co opisywałem czs jakiś temu z tą różnica że płyta jest na

Intel Atom, dysk systemowy to SSD.

Pliki muzyczne - używam zamiennie zewnętrznego dysku USB i serwera plików postawionego na FreeNAS.

 

>Wyjście przez ASIO/WASAPI/KS?

 

Gdy zakładałem ten temat - WASPI.

Na dzień dzisiejszy ASIO z tego względu że wróciłem do starej RME a pod Windows 7 działa ona jedynie na ASIO. Karta używana jedynie jako wyjście cyfrowe do zewnętrznego DAC-a.

 

 

>Czy stosujesz upsampling?

 

Nie stosuję.

 

> JRMC 14 am jakieś sensowne algorytmy?

 

Tego nie wiem.

 

>Czy porównywałeś ten JRMC do cPlay?

 

cPlay próbowałem, jednak miałem spore problemy z odpaleniem a potem ze stabilnością programu, temat zarzuciłem.

 

>Grałeś kiedyś może na kombinacji ReClock + KMPlayer (używam takowej i gra to zdecydowanie lepiej,

>niż Foobar w różnych mutacjach (tych usuwających błędy w mikserze wbudowanym w Foobara)?

 

Nie próbowałem KMPlayer, chętnie wypróbuje w najbliższym czasie.

Rozumiem, że chodzi o użycie takiej kombinacji:

http://www.head-fi.org/forums/f46/tutorial-wasapi-support-kmplayer-having-top-notch-video-audio-player-438010/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu, 19 Mar 2010, 10:38

>Piszesz dużo i bez większego składu

Jak czegoś nie zrozumiałeś, to pytaj. Chętnie wyjaśnię.

 

Powiedziałem wszystko, co mogę na temat porównań - wymieniłem jakie zmiany robiłem nie słysząc przy żadnej różnicy. Z kolei ty regularnie olewasz każdy argument który podnoszę, przemilczasz, zamiatasz pod dywan. Dlatego nie widzę powodu, by wymyślać nowe opisy, nowe argumenty. Odnoszę identyczne wrażenie jak Kuba, że jeśli już byś się do czegoś odniósł, to byłoby równie niemerytoryczne.

 

Nic mi się "po prostu nie napisało". Potwierdzam po raz kolejny, że moje uwagi są zawsze z praktycznego punktu widzenia. Ponadto, każda teoria wynika z praktycznego punktu widzenia i rozróżnianie między teorią, a praktyką często bywa oznaką ignorancji.

 

Głupia sytuacja niewątpliwie tu występuje. Grupa osób próbuje wmówić reszcie istnienie zjawisk nadprzyrodzonych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

tomaszg,

 

znowu przegadujesz sprawę i usiłujesz odwrócić uwagę od zadanego przez mnie pytania.

Czy tak trudno jest Ci napisać jak wykonałeś powoływane przez ciebie testy?

Na jakim sprzęcie, jakim oprogramowaniu, w jakich ustawieniach?

Czy to tak trudno?

Zamiast prostej odpowiedzi, kolejny raz obracasz kota ogonem.

Dla mnie nie jesteś w żaden sposób wiarygodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu:

 

co u ciebie stanowiło największy krok na przód ?

 

czy właśnie J. River czy może Win7, a może dźwiękówka ? Co jest wg ciebie kluczowe ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu, 19 Mar 2010, 19:13

>Na jakim sprzęcie, jakim oprogramowaniu, w jakich ustawieniach?

 

Sprzęt, na którym słucham, jest opisany w zakładce "o mnie". O oprogramowaniu wielokrotnie pisałem. Jest to głównie moc. Skoro życzysz sobie ustawień, to proszę:

 

OnSongChange = "/home/tomaszg/moc_submit_lastfm --art

 

# Show file titles (title, author, album) instead of

ReadTags= yes

 

# Directory in which you store music files, if you sp

# to quickly go to this directory with the '-m' param

# This can also point to a playlist.

MusicDir= "/mnt/fallout/mp3"

 

# Turn on repeat.

Repeat= no

 

# Turn on shuffle.

Shuffle>= no

 

# Turn on AutoNext

AutoNext= yes

 

FormatString= "%(n:%n :)%(a:%a - :)%(t:%t:)"

 

# Output buffer size in kilobytes. Minimum value is 128KB. */

OutputBuffer= 2048

 

# Input buffer size in kilobytes. Minimum value is 32KB. */

InputBuffer= 512

 

# You can enter more than one driver separated by a coma. The

# driver will be used.

SoundDriver= ALSA

#SoundDriver= JACK, OSS

# ALSA mixer device

AlsaMixer = PCM

 

# Second ALSA mixer device

AlsaMixer2= Master

 

# ALSA output device

#AlsaDevice= "default:CARD=CK804"

#AlsaDevice= default

#AlsaDevice= default:CARD=Live

#AlsaDevice= "iec958:CARD=Live,DEV=0"

AlsaDevice= "iec958:CARD=DX,DEV=0"

#AlsaDevice= "pcm.24"

 

#ResampleMethod = SincBestQuality

 

#Allow24bitOutput = yes

 

# Always use this sample rate when opening the audio device (and resample the

# sound is necessary). When set to 0 the device is opened with the file's rate.

#ForceSampleRate = 96000

 

Layout1>= "directory:0,0,100%,100% playlist:0,0,100%,100%"

Layout2>= "directory:0,0,50%,100% playlist:50%,0,50%,100%"

#Layout3= ""

 

 

Konfigurację całego kernela też potrzebujesz? Może zawartość całego /etc, może napisać też jaką mam tapetę, bo podobno zielone kolory na tapecie zniekształcają dźwięk... Co dalej? Tablice partycji dysków? Fstaba? Dane SMARTa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

tomaszg,

Dzięki. I o to m.in. chodziło.

Fajnie byłoby wiedzieć jeszcze czy testowałeś tylko mp3 czy jakieś bezstratne formaty także.

 

No i jest jeszcze mały problem, my tu w tym wątku gadu gadu o programach typowo na Windows a pokazałeś nam kawałek konfigu swojego Linuxa.

Jak MOC ma się do J.River czy Foobar w tym sensie to nie do końca łapię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Fajnie byłoby wiedzieć jeszcze czy testowałeś tylko mp3 czy jakieś bezstratne formaty także.

Bezstratne także, wliczając jakieś flaki 96/24.

 

>No i jest jeszcze mały problem, my tu w tym wątku gadu gadu o programach typowo na Windows a

>pokazałeś nam kawałek konfigu swojego Linuxa.

Ostatnio wklejałeś wątek o zależności od dysków twardych i systemów plików - dlatego o tym pisałem. Pod windowsem słuchałem nawet z ext3 i smbfs - również praktycznie stwierdzam brak wpływu powyższych czynników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Mnie też nie udało się nigdy usłyszeć różnicy pomiędzy samymi dyskami albo systemami plików, z jednym wyjątkiem a mianowicie RAID1 z systemem plików UFS postawiony na FreeNAS. Podejrzewam, że samo oprogramowanie serwera miało jakiś błąd i stąd taki efekt.

A link do dyskusji o którym wspominasz dałem jako przykład tego o czym się na świecie dyskutuje w temacie PC-Audio. Myślę, że jest to dużo ciekawszy temat niż kolejne dyskusje o chińskich DAC-ach, pokładowych Realtekach czy głośnikach za 500 zł do komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>A link do dyskusji o którym wspominasz dałem jako przykład tego o czym się na świecie dyskutuje w

>temacie PC-Audio. Myślę, że jest to dużo ciekawszy temat niż kolejne dyskusje o chińskich DAC-ach,

>pokładowych Realtekach czy głośnikach za 500 zł do komputera.

A ja uważam dokładnie przeciwnie. Już większy sens ma codzienne mierzenie promienia Ziemi, żeby sprawdzić, czy nic się przez noc nie zmieniło...

 

 

>Mnie też nie udało się nigdy usłyszeć różnicy pomiędzy samymi dyskami albo systemami plików, z

>jednym wyjątkiem a mianowicie RAID1 z systemem plików UFS postawiony na FreeNAS. Podejrzewam, że

>samo oprogramowanie serwera miało jakiś błąd i stąd taki efekt.

Jaki to był efekt? (Ja bym prędzej winił protokoły sieciowe windowsa...)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

tomaszg, 20 Mar 2010, 11:49

 

 

>A ja uważam dokładnie przeciwnie. Już większy sens ma codzienne mierzenie promienia Ziemi, żeby

>sprawdzić, czy nic się przez noc nie zmieniło...

 

2012? ; )

 

 

>>Mnie też nie udało się nigdy usłyszeć różnicy pomiędzy samymi dyskami albo systemami plików, z

>>jednym wyjątkiem a mianowicie RAID1 z systemem plików UFS postawiony na FreeNAS. Podejrzewam, że

>>samo oprogramowanie serwera miało jakiś błąd i stąd taki efekt.

>Jaki to był efekt? (Ja bym prędzej winił protokoły sieciowe windowsa...)

 

Dźwięk wydawał się być ciemniejszy, mniej rozdzielczy, przymulony.

Wiem, że to dziwne ale nie tylko ja miałem to samo wrażenie, kilka osób które tego słuchało potwierdziło, że efekt jest słyszalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> rochu

"Mnie też nie udało się nigdy usłyszeć różnicy pomiędzy samymi dyskami albo systemami plików"

 

Spokojnie, bez pośpiechu. Wierzę w Ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu, 19 Mar 2010, 15:47

 

>madly, 19 Mar 2010, 14:41

>

>>Jak to wygląda obecnie? Opisz trochę swój obecny system pod

>>kątem walki z zakłóceniami.

>

>W tej chwili bardzo podobnie to tego co opisywałem czs jakiś temu z tą różnica że płyta jest na

>Intel Atom, dysk systemowy to SSD.

>Pliki muzyczne - używam zamiennie zewnętrznego dysku USB i serwera plików postawionego na FreeNAS.

 

Czym to zasilasz? Od tego zakłócenia się zaczynają :D Co masz podłączone jako wyświetlacz?

Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że "granie" PCtów to w większości kwestia zakłóceń, w drugiej części jakości driverów, player'a (a raczej nie ingerowania w strumień danych player'a lub OSa).

 

>>Czy stosujesz upsampling?

>

>Nie stosuję.

>

>>Czy porównywałeś ten JRMC do cPlay?

>

>cPlay próbowałem, jednak miałem spore problemy z odpaleniem a potem ze stabilnością programu, temat

>zarzuciłem.

 

Pomimo dawnych wstrętów przeprosiłem się z resamplingiem. Warunek SRC z algorytmami best_sinc, dobrze wypada też SOX w VHQ, przy resamplowaniu na 176,4, zaś materiału 96kHz na 192. Dla mnie postęp w każdym aspekcie.

 

>>Grałeś kiedyś może na kombinacji ReClock + KMPlayer (używam takowej i gra to zdecydowanie lepiej,

>>niż Foobar w różnych mutacjach (tych usuwających błędy w mikserze wbudowanym w Foobara)?

>

>Nie próbowałem KMPlayer, chętnie wypróbuje w najbliższym czasie.

>Rozumiem, że chodzi o użycie takiej kombinacji:

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mam inaczej i znacznie lepiej to zrobione, niż w podanym linku. W wolnej chwili opiszę wnioski z bawienia się dziesiątką ustawień konfiguracyjnych tego kombajnu. Oczywiście sporo zależy od konkretnej konfiguracji sprzętowej i możliwości DAC'a oraz sprzętu. U mnie na EMU 0404 mam np. pełne przetwarzanie 32bitowe typu zmiennoprzecinkowego i ReClock na tym korzysta, w KMPlayerze można kontrolować sporo. Jedna i to duża wada tego "combo" to brak idealnego trybu "gapless".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszę zmiany między wielkościami bufora - w cienmno. Ba, moja dziewczyna to słyszy.

Niska wartość bufora (64 samples) - bas trzymany za gębę, bardzo punktowy, reszta pasma najbardziej szczegółowa.

Wysoka wartość bufora (4096 samples) - rozlazły bas, reszta mułowata.

 

Najlepszy dźwięk, jaki udało mi się uzyskać z kompa na (na Win7), to dotychczas cPlay i bufor na 64 samples.

 

2. KMplayer + ReClock @ Kernel Streaming

3. Foobar 0.8.3 + ASIO 0.67 Otachan

4. uLilith @ASIO (memory playback)

5. JRiver 14 (memory playback)

6. Media Monkey@Kernel Streaming

7. foobar 0.9/1 @Kernel Streaming

 

Szczegółowy opis każdego z programów (możliwości funkcjonalnych oraz charakterystyki brzmienia) + poradnik, który pokaże jak w prosty sposób poprawić brzmienie peceta, opublikuję wkrótce na nowej stronie poświęconej pc-audio. Z projektem zwlekam już od roku, teraz wziąłem się za to na poważnie. Wykupiłem już skrypt do forum (IPB 3), przemyślałem kategorie, mam mnóstwo notatek, pomysłów na autorskie artykuły, których nie znajdziecie nigdzie w sieci. Będą też testy sprzętu. O starcie projektu poinformuję wkrótce :)

 

pozdrawiam,

Marcin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, będzie kolejna strona o zasadach wg których komputery NIE działają? Może następny projekt w planach, to powinien być poradnik jak wywoływać duchy? Liczę na znakomite teksty o kontaktowaniu się w przodkami, takie, których nie znajdę w necie. I testy talerzyków :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

madly, 22 Mar 2010, 14:59

 

>Czym to zasilasz? Od tego zakłócenia się zaczynają :D Co masz podłączone jako wyświetlacz?

>Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że "granie" PCtów to w większości kwestia zakłóceń, w

>drugiej części jakości driverów, player'a (a raczej nie ingerowania w strumień danych player'a lub

>OSa).

 

Mam pasywny zasilacz Silverstone.

Zabudowanego wyświetlacza w pececie nie mam.

Obecnie używam 10-cio-calowego monitora dotykowego.

 

Co do zakłóceń.Staram się mieć dobrej klasy zasilacz i przyzwoity kabel zasilający, stosuję kartę dźwiękową zaopatrzoną w trafo separujące na wyjściu spdif.

Myślę, że w tym roku zmienię kartę na taką która ma wyjście AES/EBU i kupię DAC-a także ze zbalansowanym wejściem.

 

 

>Pomimo dawnych wstrętów przeprosiłem się z resamplingiem. Warunek SRC z algorytmami best_sinc,

>dobrze wypada też SOX w VHQ, przy resamplowaniu na 176,4, zaś materiału 96kHz na 192. Dla mnie

>postęp w każdym aspekcie.

 

Ja chciałbym spróbować może ale nie bardzo mam taką możliwość.

DAC Audio Note, którego używam obecnie jest na PCM63 i zabawa z resamplingiem nie wchodzi raczej w grę.

 

 

>

>>>Grałeś kiedyś może na kombinacji ReClock + KMPlayer (używam takowej i gra to zdecydowanie lepiej,

>>>niż Foobar w różnych mutacjach (tych usuwających błędy w mikserze wbudowanym w Foobara)?

>>

>>Nie próbowałem KMPlayer, chętnie wypróbuje w najbliższym czasie.

>>Rozumiem, że chodzi o użycie takiej kombinacji:

>>http://www.head-fi.org/forums/f46/tutorial-wasapi-support-kmplayer-having-top-notch-video-audio-player-438010/

>

>Mam inaczej i znacznie lepiej to zrobione, niż w podanym linku. W wolnej chwili opiszę wnioski z

>bawienia się dziesiątką ustawień konfiguracyjnych tego kombajnu. Oczywiście sporo zależy od

>konkretnej konfiguracji sprzętowej i możliwości DAC'a oraz sprzętu. U mnie na EMU 0404 mam np. pełne

>przetwarzanie 32bitowe typu zmiennoprzecinkowego i ReClock na tym korzysta, w KMPlayerze można

>kontrolować sporo. Jedna i to duża wada tego "combo" to brak idealnego trybu "gapless".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu, dobrze zrobiłeś :)

 

A co do tematu, uważam że ta sama karta dźwiękowa w różnych konfiguracjach sprzętowych zagra inaczej.

Wpływ zasilacza, sekcji zasilania na płycie głównej, chipsetu, systemu operacyjnego i wreszcie oprogramowania. Też w to kiedyś nie wierzyłem, bo przecież ciężko wyjść poza schematy, jak PC może "grać"... Ano może. Taki na dobrych jakościowo komponentach, które nie pobierają dużo energii, nie wprowadzają fluktuacji napięć, nie emitują dużych zakłóceń, chłodzony pasywnie, z minimalistycznym systemem operacyjnym, zoptymalizowanym pod audio - taki zagra 100x lepiej od zwykłego peceta do wszystkiego. Mam, sprawdzałem, używam. Różnica jest na tyle duża, że moja dziewczyna nie miała nic przeciwko, żeby w pokoju stał kolejny blaszak, a audiofilką nie jest. Zresztą ludzie, odpalcie DPC latency checker u siebie i powiedzcie jakie wartości przedstawia, bo u mnie na dedykowanym serwerze są to wartości na poziomie 3-5 us. I co z tego, pytacie? To, że systemy z rodziny Windows nie są systemami czasu rzeczywistego, a proces odtwarzania do takich należy. Nie mam zamiaru nikogo za wszelką cenę przekonywać, bo jaki mam w tym interes. Jeśli ktoś w to nie wierzy, no cóż - jego strata...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze na moment do JRivera. Resampling w przypadku tego odtwarzacza odpada, bo dźwięk jest jeszcze bardziej wygładzony. Szkoda, że nie wykorzystuje dobrych algorytmów (SRC, SoX).

Ale nie o tym chciałem. W mojej ocenie JRiver oszukuje, idzie na łatwiznę. Nakłada jakiś ocieplający filtr, który tłumi część pasma w górze. Wszystko fajnie, ma to swoje plusy, bo da się słuchać wszystkich nagrań i nic nie kłuje w uszy, ale talerze są jakieś plastikowe, brawa na płycie koncertowej bardziej przypominają szelest, tak być niepowinno. Jest to taka trochę droga na skróty, ale polecam ją każdemu, kto nie chce "kombinować" i dźwięk z JRivera będzie dla niego wystarczający.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełączam właśnie między JRiver / cPlay na tym samym utworze, głośności i częstotliwości próbkowania. Różnica jest ogromna! Acha, to cały czas jest bit-perfect, więc pozdrawiam wszystkich wyznawców tego kultu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Rzeczywiście J.River może oszukiwać i wydawać się gładszy.

Ale to piękne oszustwo : )

I ja właśnie czegoś takiego szukam.

Prawie dwa lata temu stwierdziłem, że mam dosyć obiektywizmu w moim systemie.

Pozbyłem się Zollerów, Audiomatusów i moich Lynxów.

Mam teraz 300B, lampowego DAC-a oraz wielkie papierowe głośniki.

Jest ciepło, milutko, wszędzie pełno przyjemnych zniekształceń..

I nie muszę mieć bit-perfectu żeby ładnie zagrało : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

arcin_gps, 22 Mar 2010, 19:34

 

 

>A co do tematu, uważam że ta sama karta dźwiękowa w różnych konfiguracjach sprzętowych zagra

>inaczej.

>Wpływ zasilacza, sekcji zasilania na płycie głównej, chipsetu, systemu operacyjnego i wreszcie

>oprogramowania.

 

Pełna zgoda.

Karta dźwiękowa to nie wszystko, liczy się kontekst w którym ona funkcjonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny teścik przy użyciu nowego kompa i zintegrowanego wyjścia Toslink. Proc to X3 720 Black Edition (odblokowany mnożnik). Miałem go podkręconego do [email protected], co wymagało podniesienia napięcia. Restart, wejście do BIOS, underclocking do 1.6GHz i undervolting do 0.95V, Winda, foobar i gra muzyka - góra już nie kłuje, nie ma tego ostrego cyfrowego nalotu, co jest tak charakterystyczne dla dźwięku odtwarzanego z kompa. Zapraszam do podobnych eksperymentów, nie bójcie się :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.