Jump to content
IGNORED

jaki gramofon do Zodiak DSS 402 - Unitra?


ambush

Recommended Posts

Witam,

 

Jak w temacie, jaki proponujecie gramofon (z całym osprzętem) do ampli Unitry Zodiak DSS 402? I czy wogólę jest sens. Jestem laikiem w kwestiach analogu, niemniej zaliczam się do grupy kładącej duży nacisk na jakość dzwięku. Szukam najlepszego rozwiązania do odsłuchu 'winyli'. Interesuje mnie tylko odsłuch nic poza tym. Słuchać zamierzam na słuchawkach Sennheiser HD-595. Ile zamierzam wydać? trudno powiedzieć bo nie chcę oszczędzać na jakieś 'chińskie wynalazki', ale też nie zależy mi na jakiś niepotrzebnych bajach. Ma to pięknkie grać, może nie najwyższa półka ale naprawde dobry standard, tak na początek:)

 

Rodzaj słuchanej muzyki (duży zakres, wszystko co ambitne..) ale, przykładowo:

 

1. Opeth

2. Elektroniczna (neurofank, dark DnB, The Crystal Method, Freestylers..)

3. Tarja Turunen

4. Soulfly

5. Grzegorz Turnau

6. Poważna, klasyczna

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Łukasz

Link to comment
Share on other sites

Witam

 

Napiszę pierwszy, jeszcze "normalny" post, zanim zostaniesz zniszczony lub pożarty żywcem...

Po pierwsze, jeśli dobrze zrozumiałem, chcesz słuchać na słuchawkach przez pre Zodiaka. Więc od początku - słuchawki te nie nadają się do tego amplitunera ze względu na wymagane przez niego obciążenie gniazda słuchawkowego (będą wielkie zniekształcenia).

Poza tym mówisz o "nie oszczędzaniu". Kupując na prawdę dobry gramofon na Zodiaku tego nie usłyszysz. Chyba, że chodzi Ci o tylko ciepły, przyzwoity, "unitrowy" dźwięk, to wtedy jakiś polski gramofon (nowszy Bernard, Daniel, Adam i wiele innych) i w miarę dobra wkładka. Lepiej byłoby więc przybliżyć budżet.

Optymalnym rozwiązaniem byłoby kupienie gramofonu + pre + wzmacniacza słuchawkowego.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

Dlatego pytam czy wogóle jest sens użycia Zodiaka do tego celu (poprostu mam na stanie). Wzmacniacz słuchawkowy oczywiście posiadam. Zatem zostaje wybór gramofonu i pre. Jeżeli potrzebujecie jakiś dodatkowych informacji, które są potrzebne do doboru to chętnie takowych udzielę (o ile będę znać na nie odpowiedzi;) ) Przypominam, dopiero zaczynam zabawę z analogiem.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.