Skocz do zawartości
IGNORED

Klub użytkowników lampowców Yaqin


foxbat

Rekomendowane odpowiedzi

terror twins

 

fajnie :) a co do sluchania to przy tym co mam obecnie to raczej male ryzyko bylo ze bedzie cos nie tak bo mala $$$ ;) ale przy kolumnach za 5500 pln to juz nie bede ryzykowal w ciemno bo to jednak juz nie taka mala $$$ ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero teraz widzę kto jest założycielem tematu.

fox jakaś zmiana?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jestem po zakupie Dali Ikon i eksperymentuje z ustawieniem.Na razie wg.producenta rownolegle do sciany bez doginania i jak dla mnie jest chyba optymalnie pozniej napisze cos wiecej trza isc odrobic zakup.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem się powstrzymać:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajjj... miało być to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od niedawna wygrzewam MS-300C.

Jest tu jakiś inny użytkownik tego modelu, albo wcześniejszej wersji MS-300B?

A może ktoś słyszał MS-500B???

 

U mnie właśnie dzisiaj nastąpiła przemiana, nie wiem czy to kwestia wygrzania, czy ustawienia biasu.

Dla tego modelu zalecane jest 0.8V czyli 80mA i tak wcześniej ustawiłem. Niestety dźwięk był zbyt ostry i męczący, jakby sztucznie "napięty" i uszczuplony w dolnych rejestrach. Trochę dziwne, bo patrząc na charakterystykę przenoszenia te 80mA powinno być optymalne, zakładam Ua=350V, ale nie jestem pewny czy rzeczywiście tyle wynosi, nie wiem jak to sprawdzić (?). Zasilacz daje +460V, ale co jest na katodzie nie wiem.

 

Z kolei dla samej lampy typowo zaleca się 60mA i tyle ustawiłem i jest dużo lepiej. Bardziej naturalnie, z wypełnieniem na dole, bas momentami sięga b. nisko, na górze bez zbytniej ostrości, a średnica dalej tak samo dobra i rozdzielcza. Momentami naprawdę pięknie czaruje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MS-300C w środku:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ponieważ chcę go "dłubnąć", czy na podstawie tych fotek można coś sensownego powiedzieć?

Na schemacie MS-300B (-> google) niepokoją mnie 2 rzecz, o ile dobrze czytam: globalne sprzężenie zwrotne i małe pojemności między stopniami 0,1u. Myślę o wyeliminowaniu nfb i wymianie 0,1 na 1u.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz rezystor do masy za tym kondem 100nF? Nie ma co pchać tam na pałę 1uf bo zmulisz sobie wzmaka. Jak jest kilkaset kilo omów to jest to wystarczająca wartość. Można jedynie wstawić coś ambitniejszego typu FT-3. Po otwarciu pętli okaże się jakiej jakości Chińczycy wrzucili trafa wyjściowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, najlepiej spójrz sam.

W moim MS-300C są drobne zmiany, ale nie mam schematu. Np. C9 są większe - 470nF

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ms-300b gra jak powinien dopiero po gruntownych modyfikacjach szczególnie zasilania, wymiana samych kondów sprzęgających (pomijając już wymianę na dużo większe pojemności na pałę jak pisał przedmówca) niewiele zmienia sonicznie. Walczyłem z nim pół roku i teraz gra jak powinien :) (oczywiście do takich przeróbek należy mieć już sporo wiedzy i wprawy w technice lampowej :) ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w moim Yanku dwa razy strzelił bezpiecznik, dwa razy wymieniłem wtedy lampę mocy na gnieździe V4, więc prawdopodobnie te lampy są do wyrzucenia, ale chciałbym najpierw się upewnić, czy tak jest faktycznie - chciałbym to jakoś sprawdzić na mierniku tylko nie wiem jak - wiecie może do których nóżek lampy podpiąć miernik i jak go ustawić?

 

Ps.

Zabawa we wpinanie tych lamp na nowo do wzmacniacza po to by znów mi coś pier....nęło nie wchodzi w rachubę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczer, 22 Mar 2010, 16:10

 

>Nie jestem pewien, najlepiej spójrz sam.

>W moim MS-300C są drobne zmiany, ale nie mam schematu. Np. C9 są większe - 470nF

 

Dla kondensatora 100nF i rezystora R11= 100k dolna częstotliwość graniczna wychodzi mi ok 15Hz. Można dać np kondensator 220nf i rezystor R11 zwiększyć do 220k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walnęły dwa razy, obie na gnieździe 1 (poprzednio napisałem że w 4, pomyliło mi się), pierwsza która walnęła od początku świeciła jaśniej, tak jakby miała większy bias, ale sprawdzałem wielokrotnie i bias był taki jak w pozostałych lampach, jak walnęła, to wymieniłem bezpiecznik i przełożyłem do tego gniazda lampę z gniazda 3 i znowu po chwili poszedł bezpiecznik (i chyba lampa też), teraz piecyk gra na lampach RFT i śmiga bez problemów, biasy wyregulowałem, lampa na gnieździe 1 świeci tak samo jak pozostałe lampy (nie świeci mocniej tak jak poprzednia ta chińska)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foxbat- polecam tego "hiciora" do kolekcji

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlasnąłem kabelki nfb i jest całkiem ok, poza tym, że te kabelki prowadzą też sygnał do słuchawek LOL ale kto by się przejmował, najważniejszy jest dźwięk ;) Nie mogę nic odlutować, bo moja lutownica okazała się za słaba na chińskie luty LOL

 

Przede wszystkim oczywiście gra głośniej i bardziej żywiołowo, dzięki czemu nawet ciche i delikatne nagrania pokazują wystarczającą dynamikę. Największa zmiana, myślę że pozytywna, to góra pasma, która trochę odpuściła i jest bardziej normalna, lepiej scalona z resztą pasma, chociaż wysokich tonów nie jest za mało, ale są jakby lepiej wypełnione. Lepsze wypełnienie słychać też na drugim skraju pasma, chociaż bas jest nieco mniej naprężony, to potrafi nadal zejść nisko.

 

Ale coś za coś. Jak można było się spodziewać, w głośnikach pojawił się dość wyraźny brum. Nie przeszkadza mi to specjalnie. Po drugie, nie ma już tej przejrzystości i separacji głosów, zwłaszcza w gęstszych aranżacjach, chociaż wydaje mi się, że wcześniej było to trochę sztuczne. Ostrość i suchość w wyższych rejestrach na pewno miała związek z nfb, a ponieważ pętla sprzężenia obejmowała też trafa głośnikowe, TIM-y musiały być znaczne i całkiem możliwe, że to właśnie słyszałem. W ogóle nie rozumiem jak można zrobić pętlę nfb za trafem, przecież to nie może dobrze działać...

A same trafa chyba nie są najgorsze, spodziewałem się że dźwięk sflaczeje na skrajach pasma i wzmacniacz będzie grał średnicą, a nic takiego się nie stało. I wbrew pozorom, Yaqin lubi grać głośno i lubi ostrą muzę.

Myślę, że pora pomyśleć o dobrych lampach sterujących?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was sprzedaje Yaqina 100b, albo 10ml?

Bardzo proszę o info.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TU KTOS SPRZEDAJE

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.