Skocz do zawartości
IGNORED

Klub użytkowników lampowców Yaqin


foxbat

Rekomendowane odpowiedzi

Gość StaryM

(Konto usunięte)

Tak się składa, że mieszkam w Polsce i mało mnie interesuje ponoszenie ryzyka indywidualnego zamówienia z Chin. Na dodatek mam świadomość, że zapłacę cło i VAT, a to zwiększy cenę. Dodatkowo wzmacniacz pojedzie do kraju, w którym takie indywidualne zamówienie też obłożone byłoby cłem i VATem.

A na moje pytanie potrafisz odpowiedzieć?

Jak nie to mam jeszcze drugie. Czym różni się tryb triode od ultralinear?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaqiny nie mają certyfikatu CE (chyba, że już mają), wiec ryzyko prywatnego importu znaczne, po dodaniu cła i vat różnica w cenie niewielka, a osiwieć można.

 

W trybie triody gra bardziej liniowo, w trybie ultralinear jest żywiej, z lekkim akcentem na skraje pasma, do rocka bardziej mi się podobało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest niezła ta lampa, ale dopiero po wymianie sterujących na jakieś 6AK5, najlepiej te:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Miałem tego Yaqina i bez zmiany lamp sterujących (mocy też warto, ale oryginały mogą być) w ogóle nie ma sensu go słuchać. Poza tym potrzebuje 50 godzin na ustabilizowanie brzmienia (o ile ty, StaryM, to w ogóle usłyszysz swoim drewnianym uchem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Głownie chodziło mi o to, ile czasu trwa zanim osiągnie stabilną prace lamp. Dziękuję. Zawsze to jakaś opinia. Choć zapewne zaraz ktoś inny powie sto, a inny 30.

Najpewniej nie usłyszę lamp, o których piszesz, bo nie wiem, czy docelowy właściciel zechce wydać dodatkowe 80 euro na te lampy. Na razie była mowa o ewentualnej zmianie na 6Ż1, które są 5 razy tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam podobne wrażenia. Generalnie ładnie gra. ;)

Pytanie kolejne, które mam dotyczy lamp. Czy faktycznie warto zmieniać fabryczne 6J1 na rosyjskie 6Ż1? Ktoś próbował?

 

Jak coś, to mi zostały takie lampy (fabrycznie nowe, bo kupiłem zapas). Mogę odsprzedać po cenie zakupu + kurier. Mam wersję wojskową (EW) i cywilną. Warto mieć obie, bo cywilne mają łagodniejszy sound.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek__45

(Konto usunięte)
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Od paru dni mam lampy 6Ż1-EW. Wcześniej czytałem wiele na temat konieczności wymiany lamp oryginalnych 6J1 na rosyjski 6Ż1 lub 6Ż1-EW, ponieważ te chińskie są dużo gorsze. Zresztą przedstawiciel dystrybutora sugerował to samo.

Zapewne zaraz niektórzy wrzasną, żem głuchy po prostu, ale niech to będzie odnotowane - nie usłyszałem żadnej różnicy. Wcześniej w swoim wzmacniaczu wymieniałem 6N2P na 6N2P-EW i tam była niewielka, ale dająca się uchwycić różnica, tutaj nie słyszę żadnej. Być może po prostu jakość lamp chińskich jest teraz dużo lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SraryM, jeśli nie odróżniasz nawet lamp sterujących w tak czułym na zmiany wzmacniaczu, jakim jest Yaqin MS-20L, to rzeczywiście nie powinieneś zabierać się za opowieści nawet o kablach. Być może błąd tkwi w reszcie twojego toru. Albo wstaw tam naprawdę dobre lampy, TFK np., które ci polecałem, i jeśli wtedy nie usłyszysz, to albo laryngolog, albo wymiana kolumn, albo okablowania...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Wiesz SzuB, jeśli nie usłyszałem różnicy na lampach, które wszyscy polecali i twierdzili, ze się różnią, to byłbym idiotą, gdybym miał wydawać pieniądze na jakieś drogie superlampy. Zresztą o tym już zdecyduje docelowy właściciel. Za parę tygodni będę jeszcze raz testował ten wzmacniacz na kilku modelach DALI, zakładając, że mam ten element do kitu, aczkolwiek nie sądzę. Yaqin będzie też porównywany z kilkoma wzmacniaczami z nieco wyższej półki cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, każdy ma swoje doświadczenia. W tym wypadku mówimy jednak o lampach i o tym, że ten Yaqin w powszechnej opinii jest czuły na wymianę sterujących. Ty jedyny tego nie słyszysz. A to rzuca ciekawe światło na inne Twoje wywody o braku różnic. Może po prostu ty tak masz, że nie słyszysz. Ale udanych porównań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ja też nie bardzo słyszałem różnicę zmieniając chińskie na ruskie. Co tu dużo gadać, MS-20L nie ma duszy. Recepta: pogonić dziada :) Ten wzmacniacz nie gra wogóle na emocjach. Moim zdaniem żadne lampy nie wybronią tego lampiaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Dobre, od teraz będę mówił, że komuś Yaqin z butów wyłazi :))

Tak dokładniej to słowo to należałoby wymawiać jako psathin. Niestety greka to nie jest moja mocna strona, więc nie od razu skojarzyłem prawidłową wymowę.

Niemniej jednak to dość interesujące, skąd się ta nazwa pojawiła i dlaczego Takijimi literami pisana. Czy zwyczajnie jakiemuś Chińczykowi pomylił się alfabet łaciński z greckim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Zmylił mnie ten Yaqin. MS-20L jest do kitu, a MS-10L jest dość dobry?

 

Jak dla mnie jest na tyle dobry, bo już wiele razy skopał konkurencje. Ale najważniesze że ma w sobie "to coś" czego wielu wzmacniaczom brakuje i między innymi MS-20L.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MS-20L jest OK. Niektórzy preferują takie szybkie, techniczne granie. Mi z początku się podobało. Jednak w niedługim czasie zacząłem tęsknić spowrotem do MC-10L. No i stoi znowu u mnie. Przekonałem się że nie warto kombinować i tracić czasu na szukanie czego innego w podobnym pułapie cenowym. MS-20L nie chciał mnie przenosić tam gdzie to robi MC-10L.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam "dziesiątkę" od dwóch miesięcy i jestem zachwycony. Zawsze mi się podobała z wyglądu:) A brzmienie mnie nie rozczarowało. Moje dosyć trudne Vienny Mozarty pięknie opanowała! I to na lampkach "bez szaleństwa" czyli Tungsolach (no i kwadrze amerykańsko-rosyjskiej na wejściu. Na tym nawet pliki po dack.u da się pięknie słuchać o analogu nie wspomnę!:))) Jestem pewny że lampki za "ile tam" zjedzą dzisiątkę na przystawkę ale co tam!:) Gra i jest pięknie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zadać głupie pytanie początkującego, posiadam model 100B, i po włączeniu jak odczekuje aż się rozgrzeje(zwykle 10-15min) na samym początku(powiedzmy 5min) czasem się zdarza że coś cichutko w nim "pyknie"(trzaśnie/cyknie nawet nie wiem jak nazwać ten odgłos). Słyszę to tyko dlatego że jak siedzę przy kompie głowę mam 50cm od wzmacniacza-to bardzo cichy dźwięk. Czy ktoś może mi powiedzieć czy to normalne? Dodam że odgłos występuje tylko przez pierwsze kilka minut a potem jakby długo już wzmacniacz nie stał nie zdarzy mu się go wydać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.