Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Złapanego Króliczka


Therion
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

>Therion

 

A jak Ci sie sprawuja te zenki HD555 w metalu?

Nie przepadam za sluchawkami, ale obecnie mam Technics RP-F290 i drazni mnie ich kocowaty dzwiek. Z zenkow ostatnio slyszalem HD200, ktore mnie zaskoczyly bardzo wyraznym brzmieniem jak na cene 100 pln - pomagalem wybierac koledze budzetowki, i wszystko inne wymiotly (kocowatosc). Pozyczylem je potem na kilka dni. Z poczatku zrobily na mnie wrazenie, jednak po dluzszym sluchaniu zauwazylem ze dalem sie niezle nabrac. Wszystko generalnie przeslodzone - talerze i wokal. Tak jak by zastosowano jakis efekt ulepszania. W opisie Twoich HD555 wyczytalem o surround i jakichs innych cudach na kiju. Da sie to powylaczac? Wogole to porownywales z innymi konkurencyjnymi w tej cenie? Dlaczego akurat zenki HD555?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

speedy

5 Mar 2010, 19:59

>Therion

A jak Ci sie sprawuja te zenki HD555 w metalu?

 

Bardzo dobrze. Ciekawostką jest fakt, że mają dźwięk dokladnie taki sam jak Hyperiony. Kompletnie nie ma żadnej rożnicy. Oczywiście jest różnica w scenie, prezentacji (na niekorzyść Sennków), ale tak, to jest dokladnie to samo.

 

Historia 555 jest taka: pod wpływem forum wybrałem sie na odsłuch Philipsow 890tek. Włożyłem, posłuchalem, ale nie zwalilo mnie z nog, jak tu opisywali niektórzy. Miałem wrażenie, że słucham w jakiejś mrocznej piwnicy. Po tym odsluchu, zacząlem się rozglądać po sklepie w poszukiwaniu innych słuchawek w budżecie do 450zł i wówczas zwróciłem uwagę na ówczesną nowość, sennki 555. Zagrały tak, jakbym sie przeniósl nagle z tej piwnicy na łąkę - pełną kwiatów, motyli, ptaków. Porównałem je jeszcze z 595 (warunki sklepowe) ale nie odnotowałem różnicy usprawiedliwiającej dołożenie ponad 200zł (wowczas taka była różnica) i kupiłem 555.

To było już ładnych parę lat temu. Za 555 zapłaciłem 450zł, 595 kosztowały 690zł a Philipsy coś ok. 190zł. Kilka miesięcy póxniej Senn555 zostały nagrodzone przez HiFi i M, wiec był powód do radości, że dokonalem dobrego wyboru. Nie porównywalem ich z innymi, jestem zadowolony z takiego brzmienia. Zreszta tak naprawdę, to niewiele slucham w słuchawkach. Wolę kolumny i spokoją muzę.

 

>>>>>>>>>>>>>> W opisie Twoich HD555 wyczytalem o surround i jakichs innych cudach na kiju. Da sie to powylaczac? Wogole to porownywales z innymi konkurencyjnymi w tej cenie?

 

Ten sorround, to specjalne ukształtowanie wnetrza muszli (zdjęcie) - rzeczywiście poszerza scenę i daje lekki efekt dookólny ale robi to nienachalnie co z kolei powoduje, że 555 upodabniają się jeszcze bardziej do dźwieku z kolumn (a przeciez o to chodzi). Efekt najlepiej słychać po kilku dniach niesłuchania :) Później go zatracamy - ucho się przyzwyczaja do tej prezentacji. Wyłączyć się nie da, ale jako, że to nie jest generowane elektronicznie, tylko odbywa się naturalnie, to jest do zaakceptowania.

 

 

I tyle. Późno jest - wrócilem z delegacji i padam na nos. Jutro opiszę więcej. Pozdr

post-4025-100000307 1267923863_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - dzisiaj mam chwilę, to zaczynamy test płyt metalowych na moim "króliczku".

 

The Sisters of Mercy Floodland. Ładna głębia sceny. I tylko tyle. Kompletne bezbasie. Tweeter tez nie ma nic do roboty - wszystko wali średnicą. Przykre doznania, więc wyłączam.

 

Laibach J.Ch.Superstars - jest bas (jak na mój sprzęt to tyci tyci) ale też słucha się kiepsko. Wyłączam.

 

Therion Vovin - płyta która spopularyzowała zespół. Szeroka i głęboka scena, ładne wysokie, trochę mało basu, ale słucha się w miarę przyjemnie. utwory 4, 9 - pięknie. Utwór 10 (9 i 10 to moje ulubione) - momentami dźwięki jakby się kleją do siebie - chór i gitary zlewają się w jedno, niefajne brzmienie. Utw. 11 - Piekna przestrzeń, nic sie nie zlewa, ale też i instrumentow jest mniej

 

Therion Theli - chyba najpopularniejsza ich płyta. Intro - jest jak trzeba - z basem. Utwory... To chyba najlepiej nagrana płyta. Ale...

 

 

Cały czas słuchając tych płyt mam nieodparte wrażenie wprowadzenia do mieszkania jakiejś nerwowości, niepokoju. Nie wiem dlaczego. Zdecydowanie wolę prezentację słuchawkową, bo wówczas nie mam takich emocji.

 

Przelączam na The Wall Fan Edition i zatapiam się.

To nara!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze wam jeszcze napisać, że po zmianie kabla głośnikowego mój sprzęt dostał niezłej szajby. Nie dość, że zachował swoją subtelność, za którą go uwielbiam to jeszcze dostał tak głębokiej sceny, że nie mogę się oderwać od słuchania. Właśnie leci muzyka poważna grana na gitarach klasycznych - muzycy są tak wyraźni, że mogę przechodzić pomiędzy nimi. Cyrk! Jestem pod wrażeniem. To mój pierwszy zestaw o tak wyraźnej scenie (w ogóle, takich wrażeń doświadczałem tylko na odsłuchach w salonach audio na sprzęcie xxxxx razy droższym). Pogłębieniu sceny towarzyszy wzrost analityczności i o ile przeważnie kojarzy się to ze wzrostem ostrości przekazu, to tu tak się nie stało - po prostu jest szczegółowo ale bez ostrzenia. Super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pewnoscią, sęk w tym ze Piano mi wystarcza - gra na tyle dobrze, iz nie mysle o zadnym upgrejdzie. Dlatego zapisalem sie do klubu - jesli chodzi o mniejszy pokoj sprawa sprzetu jest zakonczona.

 

Pozostaje salon plus zestaw sluchawkowy. Tutaj jednak nie bedzie juz tak latwo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zentaur, 10 Mar 2010, 14:15

>Pozostaje salon plus zestaw sluchawkowy. Tutaj jednak nie bedzie juz tak latwo....

 

 

No, nie będzie.

Ja ze swoim najwyraźniej miałem trochę szczęścia, bo nie jestem aż tak obcykany, żebym mógł składając go kierować się wiedzą. Kolumny kupiłem w desperacji (przesłuchałem niemal wszystko w sklepach audio w tym budżecie i stwierdziłem, że dla mnie nie ma oferty) a wzmacniacz lampowy kupiłem... grzebiąc w jakichś zakończonych aukcjach. Przez przypadek, kolumny fantastycznie się zgrały się z tym Yaqinem. Do tego CD Marantza i hula. Jestem tylko rozczarowany kablami głośnikowymi - ponad rok na nich słuchałem, uważałem je za świetne a tu zamiana na jakieś stare, Monitor Studio Power Line 4.0 (ktoś je zna?!) jakby odetkała sprzęt dodając przekazowi głębi. Mam wrażenie, że ciut kosztem szerokości sceny, ale jako, że na szerokość nigdy nie narzekałem (byla po horyzont), to żalu nie mam.

 

Najgorsze jest jednak to, że za jakiś czas być może znowu czeka mnie przeprowadzka do innego mieszkania. I tu zmiana akustyki może wszystko popsuć. No, ale może trzeba będzie tylko wygładzić a nie dobierać od początku? Mam nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mieszkanie nowe? bo jesli tak, to mozesz szukac takiego mieszkania, by w jednym z pomieszczen dalo sie sensownie ustawic sprzet, by mialo dobry metraz, proporcje. Mozesz tez zaczac ksztaltowac akustyke od podstaw.

 

ja uwazam, ze akustyka to podstawa. niestety ja zaczalem sie interesowac hifi po kupnie mieszkania. salon fajny duzy, ladny. tyle ze polotwarty, nieustawny pod wzgledem hifi. koszmar:( no ale teraz juz za pozno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zentaur, 11 Mar 2010, 14:20

a mieszkanie nowe? ja uwazam, ze akustyka to podstawa. niestety ja zaczalem sie interesowac hifi po kupnie mieszkania. salon fajny duzy, ladny. tyle ze polotwarty, nieustawny pod wzgledem hifi. koszmar:(

 

>>>>>>Nowe/stare. Urządzone, trochę bardziej niż obecne. Podobny rozkład, trochę węższy salon, też (obecny też) otwarty na dodatkową powierzchnię.

 

 

fakamada

Therion:

Zrób małe ćwiczenie podłącz stare kable i porównaj. Zaznaczam, że nie prowadzę krucjaty antykablowej, ale warto sobie wykonać takie coś. Tylko aby nie ABX. Dopiero jeżeli się osłuchasz już z nowym okablowaniem. Pozdr

 

 

>>>>>>>>>> Starego okablowania słuchałem cały rok, więc doskonale znam jego możliwości. Po podłączeniu nowego okablowania każdy szczegół jest znacznie lepiej zarysowany. To wystarczające porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sobie zrobilem 5 dni przerwy, i znowu mam zadowolenie :D

nawet te "gorzej zrealizowane" mi sie spodobaly... ale to wszystko chyba dlatego ze ostatnio po glowie mi lataly zupelnie inne rzeczy, i nie wsluchiwalem sie wnikliwie w to co lecialo.

mozliwe tez ze i sluchanie ostatnio u znajomych marnych mp3 w tle przynioslo dla mnie korzysci.

jak na razie jestem znowu zadowolony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozne rzeczy na to mają wpływ. Wieczorem fajniej się słucha, bo łatwiej wpasc w relaksujacy nastroj. Z kolei wieczorem także najbardziej się przeszkadza wspolmieszkancom itd.

Ciesze z doswiadczenia jakie po drodze zdobylem m.in. ze 1)dosuniecie do sciany kolumn faktycznie potęguje bas lub zamienia go w znieksztalcenia - ale nie dotyczy to wszystkich kolumn. Niektorym dosuwanie nie robi roznicy.

2)br do przodu nie musi oznaczac ze kolumna moze stac blizej sciany

3)cena klocka nie ma takiego znaczenia jak zgranie całego systemu.

4) przy osiagnieciu pewnego poziomu satysfakcji, zmian dokonuj tylko z mozliwoscia powrotu do stanu poprzedniego 7

5) złapany kroliczek to minimum 12m-cy słuchania setek płyt I nadal brak checi na zmiane czegokolwiek a wciaz nieustajaca satysfakcja z brzmienia

 

Itd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAGADKA!!!

 

A ja trochę przekornie zadam pytanie uczestnikom forum...udało mi się kupić idealny dla mnie CD...czy może ktoś zgadnie po opisie co to za model? Nagrodą będzie naturalna średnica, wybitne barwy i świetna muzykalność;-)...a w skrócie szansa na złapanie króliczka w temacie CD...

 

OTO cechy odtwarzacza...

 

Wszystkie jego elementy zamocowane są na stabilnej, masywnej odlewanej z aluminium platformie. Wszystkie płytki drukowane są ekranowane, wszystkie układy scalone osadzone na odpowiednich podstawkach. Układy scalone zostały umieszczone w obudowach ceramicznych. Wszystkie elementy wysokiej europejskiej klasy, brak jakichkolwiek tanich chińskich elementów. Zasilacz zbudowany jest z dużego transformatora z 4 oddzielnymi uzwojeniami wtórnymi, 6 osobno stabilizowanych napięć. Napęd całkowicie wykonany z aluminium, 6-cio soczewkowa optyka. Napęd odczytuje nawet bardzo podrapane płyty, nawet rysa o szerokości 5mm nie powoduje problemów. Top-loader. Wyświetlacz zbudowany na elementach typu LED. Obudowa posiada elementy aluminiowe, plastikowe i pleksi. Waga ok. 6-7 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Therion, 14 Mar 2010, 11:28

 

Potwierdzam wszystkie punkty.

Co do mozliwosci powrotu do starego systemu, to jest to bardzo wazne.

Ostatnio znowu mnie wzielo na manewrowanie kolumnami. Wszystkie nowe opcje okazaly sie na tyle kiepskie, ze stare ustawienie docenilem bardziej i znowu pojawilo sie zadowolenie ;)

 

nie ma to jak nasluchac sie gorszej opcji. jest to calkiem skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

speedy, 15 Mar 2010, 11:40

 

do tych doświadczeń niedawno dodałem jeszcze kilka, ale za te to już zostanę zlinczowany :)))

 

6. jeżeli się wie jak, to niektóre kable głośnikowe można lutować bez szkody dla brzmienia

7. bez szkody dla brzmienia do pewnego stopnia kable głośnikowe mogą mieć różną długość

8. droższy kabel nie musi być lepszy

9. kolumny i słuchacz nie muszą być ustawieni w trójkąt równoboczny

10. kolumny nie muszą być skierowane w stronę słuchacza (fajne efekty można uzyskać, gdy są równolegle ustawione do siebie)

11. dźwięk dobrze zestrojonego systemu znacznie trudniej jest zepsuć niedokładnym ustawieniem kolumn.

12. dobre kolumny powinny przekazywać wszystkie trzy składowe pasma. Kolumny przekazujące wybitnie np. tylko 2,5 pasma (wysokie, średnica, wysoki bas) są niepełnowartościowymi kolumnami.

 

jak coś sobie jeszcze przypomnę, to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Therion, 15 Mar 2010, 12:36

 

6. nie probowalem jeszcze lutowac, natomiast w przypadku kabla dla zrodla, przedluzanie kabla poprzez zlaczki daje w dupe i to wyraznie

7. glosnikowych kabli nie testowalem, ale dlugosc w przypadku kabla dla zrodla ma wyrazne zaczenie (podejrzewam ze dlatego iz sygnal jest slaby)

8. a im drozszy to pewnie roznica trudniejsza do wychwycenia. ja mam standardowego klotza przy zrodle i nie narzekam. ale najprostrze druty to jest juz zgroza, szczegolnie jesli chodzi o wysokie tony.

9. w moim przypadku rownoboczny sie nie sprawdzil. probowalem kilkadziesiat ustawien. najlepiej jest u mnie jak kolumny sa szeroko rozstawione, a miejsce odsluchu mam dosc blisko - chyba zadko spotykany typ ustawienia ;)

10. u mnie rownoleglosc sie zupelnie nie sprawdza, niezaleznie od odleglosci miejsca odsluchowego oraz szerokosci rozstawienia. albo slysze obudowe albo pokoj. ginie mi wogole duzo pasma wtedy, a inne sa podbite.

11. mozliwe, az takiego doswiadczenia nie mam.

12. trudno mi okreslic jak graja, poniewaz roznie to wypada na roznie zrealizowanych plytach. jeden wykonawca ma np tak nagrana stope z perkusji ze jest ok, u innego ginie gdzies tam w tle, a u trzeciego jest zbyt dominujaca nad reszta... i wez tu ocen liniowosc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

speedy, 15 Mar 2010, 13:45

>9. w moim przypadku rownoboczny sie nie sprawdzil. probowalem kilkadziesiat ustawien. najlepiej jest

>u mnie jak kolumny sa szeroko rozstawione, a miejsce odsluchu mam dosc blisko - chyba zadko

>spotykany typ ustawienia ;)

 

 

 

Ja mam identycznie - kolumny szeroko, ja o połowę bliżej. ale jak ustawię w trójkąt, to wcale lepiej nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Therion, 15 Mar 2010, 12:36

 

(...)

>12. dobre kolumny powinny przekazywać wszystkie trzy składowe pasma. Kolumny przekazujące wybitnie

>np. tylko 2,5 pasma (wysokie, średnica, wysoki bas) są niepełnowartościowymi kolumnami.

 

To pasmo ma tylko trzy składowe? Ojojoj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Therion, 15 Mar 2010, 22:50

>Ja mam identycznie - kolumny szeroko, ja o połowę bliżej. ale jak ustawię w trójkąt, to wcale lepiej

>nie jest

 

ja tez wlasnie mam miejsce odsluchowe o polowe blizej niz mialo by to byc przy rownobocznym. jednak w przeciwienstwie do Twoich kolumn, moje musza byc lekko skierowane do srodka (o jakies 30 stopni?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.