Jump to content
IGNORED

ProAc studio 125 czy Hyperion III lux


torbyd

Recommended Posts

mam wrażenie że proac graja bardziej neutralnie, bas jest dobrze kontrolowany, słuchałem ich w pokoju około 40m2, ja mam 35 mniej regularny, to możeinaczej jesli chodzi o rodzaj zastosowanych przetworników, solidnośc wykonania ,które sa bardziej dopracowane

Link to comment
Share on other sites

kolega jest chyba gluchy skoro twierdzi ze Proac ma bas bardziej kontrolowany (niby jaki) ja ich sluchalem i dla mnie to wielka klucha przerost niskich tonow nad reszta pasma , sluchal i nie wie co ma wybrac.... w/g mnie do lampy napewno nie Proac 125 ze wzgledu na skutecznosc 87db , porownywalem je z B&W cdm 7se i Proac nadrabial basem ale gdzies tam u sasiada a reszta pasma taka sobie, ciche te kolumny ...ale to moja opinia

Link to comment
Share on other sites

slaw123, 2 Mar 2010, 16:53

 

>(...) w/g mnie do lampy napewno nie Proac 125 ze wzgledu na skutecznosc 87db ...

 

 

To jest powielanie błędnych stereotypów. mitów, legend i podań ludowych. Wrzucanie wszystkich lampowców do jednego wora.

 

Otóż autor wątku ma mocnego pentodowego push-pulla który poradziłby sobie ze znacznie trudniejszymi kolumnami. A Studio 125 mimo przeciętnej efektywności są łatwe do napędzenia.

 

W moim systemie mam sześciowatowego triodowca który bezproblemowo napędza kolumny na Scan-Speakach o efektywności 86dB. Ale ja pewnie bajki opowiadam, bo wg. kolegi takie kolumny "się nie nadają do lampy".

Że też jeszcze pokutują tu takie zabobony!

Link to comment
Share on other sites

dobrze wiesz o co mi chodzi , tylko udajesz cyt. z Audioton....Głośniki bardzo niepełnosprawne.

Głośniki dynamiczne mają rewelacyjnie... niską sprawność. Aż 98-99% energii zamieniana jest na ciepło, a tylko około 1-2 % oddawana w postaci dźwięku. Dlatego tak ważna jest jak największa efektywność naszych kolumn. Współczesne zespoły głośnikowe mają efektywność w przedziale 82 – 92 dB. Ponieważ jest to skala logarytmiczna, to różnica w uzyskanym ciśnieniu akustycznym pomiędzy kolumnami o efektywności 82 dB a 92 dB wynosi aż 10 razy. Kolumny o efektywności 80 dB wymagają stosowania mocnych wzmacniaczy. Tak więc, jeżeli kupimy kolumny o większej efektywności, to bez zwiększania mocy wzmacniacza uzyskamy o wiele głośniejszy dźwięk. Słaby wzmacniacz i efektywne kolumny dadzą taką samą głośność do olbrzymi wzmacniacz i mało efektywne kolumny. Efektywne kolumny to ważny czynnik przy zakupie słabych (z reguły) wzmacniaczy lampowych. Pamiętajmy o tym. cyt.Audioton

Link to comment
Share on other sites

slaw123, 2 Mar 2010, 20:25

 

>dobrze wiesz o co mi chodzi , tylko udajesz

 

Nie, nic nie udaję. Po prostu widzę że bezrefleksyjnie powielasz obiegowe mity, legendy i podania ludowe. A tymczasem trochę praktyki wystarczy by wiedzieć że takie opowieści są funta kłaków nie warte.

 

>cyt. z Audioton....Głośniki bardzo niepełnosprawne.

>Głośniki dynamiczne mają rewelacyjnie... niską sprawność. Aż 98-99% energii zamieniana jest na

>ciepło, a tylko około 1-2 % oddawana w postaci dźwięku. Dlatego tak ważna jest jak największa

>efektywność naszych kolumn. Współczesne zespoły głośnikowe mają efektywność w przedziale 82 -

>92 dB. Ponieważ jest to skala logarytmiczna, to różnica w uzyskanym ciśnieniu akustycznym pomiędzy

>kolumnami o efektywności 82 dB a 92 dB wynosi aż 10 razy. Kolumny o efektywności 80 dB wymagają

>stosowania mocnych wzmacniaczy. Tak więc, jeżeli kupimy kolumny o większej efektywności, to bez

>zwiększania mocy wzmacniacza uzyskamy o wiele głośniejszy dźwięk. Słaby wzmacniacz i efektywne

>kolumny dadzą taką samą głośność do olbrzymi wzmacniacz i mało efektywne kolumny. Efektywne kolumny

>to ważny czynnik przy zakupie słabych (z reguły) wzmacniaczy lampowych. Pamiętajmy o tym.

>cyt.Audioton

 

Fajny cytacik, słuszny. Tylko że on niczego nie kategoryzuje, pokazuje tylko pewne bardzo ogólne zależności. Poza tym nieprawdą jest jakoby wzmacniacze lampowe były słabe "z reguły". Nie jest ani trudno ani drogo zakupić 30 watowego czy nawet 50 watowego lampowca (a taka moc w większości zastosowań jest w zupełności wystarczająca). Przykłady?

Mój kolega z sąsiedniej miejscowości ma elektrostaty o efektywności ~82dB. Trzy tygodnie temu z pełną premedytacją wymienił 100W tranzystorowca na 35W lampkę na EL34. Oczywiście po odsłuchach. Lampeczka z tymi klocami radzi soboe lepiej niż jej tranzystorowy poprzednik.

Link to comment
Share on other sites

zdjecie... z odsluchu tych kolumn i jest tam wzmacniacz lampowy do sluchawek jak zagral tego nie da sie opisac :) zaden z dotychczas sluchanych wzmacniaczy czy amplitunerow z wejsciem na sluchawki mu nie dorownal a watow mia chyba 25w

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites

kolega jest chyba gluchy skoro twierdzi ze Proac ma bas bardziej kontrolowany (niby jaki) ja ich sluchalem i dla mnie to wielka klucha przerost niskich tonow nad reszta pasma , sluchal i nie wie co ma wybrac.... w/g mnie do lampy napewno nie Proac 125 ze wzgledu na skutecznosc 87db , porownywalem je z B&W cdm 7se i Proac nadrabial basem ale gdzies tam u sasiada a reszta pasma taka sobie, ciche te kolumny ...ale to moja opinia..... TO MOJA OPINIA kazdy tu czytajacy ma prawo sie ze mna nie zgodzic nie chce tu burzy rozpetac pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

czlowiek uczy sie cale zycie , tyle o Proac 125 sie naczytalem nawet juz mialem je kupic ..o zgrozo ale bym sie rozczarowal , nie mialem ich okazji z lampa posluchac to fakt ale z tranzystorem zadna rewelacja , , poprawie sie!!! to i z lampa by tez nie zaciekawie bylo, aczkolwiek mozna kupic za te pieniadze lepsze kolumny aby spasowac z lampa :)

Link to comment
Share on other sites

slawchodziło mi o to że moja lampa o mocy 2x25 watt w klasie A bez problemu napędziła te proac 125 a odsłuchu dokonałem w pokoju około 50m2 z otwartym wgóre holem i wysokościamiejscami 4m wiecnie wiem jak sie sprawdza w moim pokoju z aneksem o powierzchni około 40m2 i standardowej wysokości, jutro jadę do Albedo Bluei wypożyczęhyperiony( maja hyperiony III lux z bassreflexem do dołu)i zobacza jak zgraja sie w moim pokojui wówczas podejme decyzję - jak dobrze pójdzie tojutro dotrze tez nowe źródło w postaci philipsa cd 880 .

Link to comment
Share on other sites

wez wzmak do nich jak maja gdzie to posluchaj , potem u siebie i zdecyduj, ja mialem kolumny z top hi-fi gdzie u nich na tym samym wzmaku graly super u mnie w domu juz nie :( oddalem zaczalem meble porzadkowac kombinowac z akustyka , zona troche przeciwna ale sa na to sposoby aby dymu nie bylo:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.