Skocz do zawartości
IGNORED

ProAc studio 125 czy Hyperion III lux


torbyd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, które kolumny byście wybrali w przypadku braku możliwości odsłuchu do pomieszczenia 35m2 , wzmacniacz lampowy na 4x el34 o mocy 25 watt w klasie A,muzyka jazz i pochodne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odsłuchałem te kolumny w pomieszczeniach ich włascicieli, proac miały fajna scene bas hyperiony równiez niczemu nie ustepowały ,ale nie mam mozliwości odsłuchu w swoim pokoju, proszeo opiniektóre sa lepsze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrażenie że proac graja bardziej neutralnie, bas jest dobrze kontrolowany, słuchałem ich w pokoju około 40m2, ja mam 35 mniej regularny, to możeinaczej jesli chodzi o rodzaj zastosowanych przetworników, solidnośc wykonania ,które sa bardziej dopracowane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega jest chyba gluchy skoro twierdzi ze Proac ma bas bardziej kontrolowany (niby jaki) ja ich sluchalem i dla mnie to wielka klucha przerost niskich tonow nad reszta pasma , sluchal i nie wie co ma wybrac.... w/g mnie do lampy napewno nie Proac 125 ze wzgledu na skutecznosc 87db , porownywalem je z B&W cdm 7se i Proac nadrabial basem ale gdzies tam u sasiada a reszta pasma taka sobie, ciche te kolumny ...ale to moja opinia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega głupotki zaczyna pisać :) solidność wykonania, dopracowanie?

a może któryś kolor zagra lepiej? ;)

Skoro sam słuchałeś jednych i drugich podejmij decyzje sam!

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slaw123, 2 Mar 2010, 16:53

 

>(...) w/g mnie do lampy napewno nie Proac 125 ze wzgledu na skutecznosc 87db ...

 

 

To jest powielanie błędnych stereotypów. mitów, legend i podań ludowych. Wrzucanie wszystkich lampowców do jednego wora.

 

Otóż autor wątku ma mocnego pentodowego push-pulla który poradziłby sobie ze znacznie trudniejszymi kolumnami. A Studio 125 mimo przeciętnej efektywności są łatwe do napędzenia.

 

W moim systemie mam sześciowatowego triodowca który bezproblemowo napędza kolumny na Scan-Speakach o efektywności 86dB. Ale ja pewnie bajki opowiadam, bo wg. kolegi takie kolumny "się nie nadają do lampy".

Że też jeszcze pokutują tu takie zabobony!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver nie napisalem ze sie (nie nadaja )...tylko ze do lampy nie Proac ze wzgledu na slaba efektywnosc, chodzi mi ze lampe latwiej napedza kolumny o wysokiej efektywnosci , najwyzej galke bedzie mocniej krecil .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze wiesz o co mi chodzi , tylko udajesz cyt. z Audioton....Głośniki bardzo niepełnosprawne.

Głośniki dynamiczne mają rewelacyjnie... niską sprawność. Aż 98-99% energii zamieniana jest na ciepło, a tylko około 1-2 % oddawana w postaci dźwięku. Dlatego tak ważna jest jak największa efektywność naszych kolumn. Współczesne zespoły głośnikowe mają efektywność w przedziale 82 – 92 dB. Ponieważ jest to skala logarytmiczna, to różnica w uzyskanym ciśnieniu akustycznym pomiędzy kolumnami o efektywności 82 dB a 92 dB wynosi aż 10 razy. Kolumny o efektywności 80 dB wymagają stosowania mocnych wzmacniaczy. Tak więc, jeżeli kupimy kolumny o większej efektywności, to bez zwiększania mocy wzmacniacza uzyskamy o wiele głośniejszy dźwięk. Słaby wzmacniacz i efektywne kolumny dadzą taką samą głośność do olbrzymi wzmacniacz i mało efektywne kolumny. Efektywne kolumny to ważny czynnik przy zakupie słabych (z reguły) wzmacniaczy lampowych. Pamiętajmy o tym. cyt.Audioton

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efektywność to nie wszystko. Istotne także przy jakiej impedancji jest ta efektywność. Nie mniej ważny jest przebieg pasma. Sama efektywność to się przydaje w megafonie na dworcu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozefkania.. to opisz mi te dwie pary kolumn Proac 87db przy 8om i B&w cdm7se 90db przy 4om jak one sie spasuja z MF A3.2 kiedys zalozylem watek o tych kolumnach moich B&W i pozyczonych od kolegi Proac125 pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slaw123, 2 Mar 2010, 20:25

 

>dobrze wiesz o co mi chodzi , tylko udajesz

 

Nie, nic nie udaję. Po prostu widzę że bezrefleksyjnie powielasz obiegowe mity, legendy i podania ludowe. A tymczasem trochę praktyki wystarczy by wiedzieć że takie opowieści są funta kłaków nie warte.

 

>cyt. z Audioton....Głośniki bardzo niepełnosprawne.

>Głośniki dynamiczne mają rewelacyjnie... niską sprawność. Aż 98-99% energii zamieniana jest na

>ciepło, a tylko około 1-2 % oddawana w postaci dźwięku. Dlatego tak ważna jest jak największa

>efektywność naszych kolumn. Współczesne zespoły głośnikowe mają efektywność w przedziale 82 -

>92 dB. Ponieważ jest to skala logarytmiczna, to różnica w uzyskanym ciśnieniu akustycznym pomiędzy

>kolumnami o efektywności 82 dB a 92 dB wynosi aż 10 razy. Kolumny o efektywności 80 dB wymagają

>stosowania mocnych wzmacniaczy. Tak więc, jeżeli kupimy kolumny o większej efektywności, to bez

>zwiększania mocy wzmacniacza uzyskamy o wiele głośniejszy dźwięk. Słaby wzmacniacz i efektywne

>kolumny dadzą taką samą głośność do olbrzymi wzmacniacz i mało efektywne kolumny. Efektywne kolumny

>to ważny czynnik przy zakupie słabych (z reguły) wzmacniaczy lampowych. Pamiętajmy o tym.

>cyt.Audioton

 

Fajny cytacik, słuszny. Tylko że on niczego nie kategoryzuje, pokazuje tylko pewne bardzo ogólne zależności. Poza tym nieprawdą jest jakoby wzmacniacze lampowe były słabe "z reguły". Nie jest ani trudno ani drogo zakupić 30 watowego czy nawet 50 watowego lampowca (a taka moc w większości zastosowań jest w zupełności wystarczająca). Przykłady?

Mój kolega z sąsiedniej miejscowości ma elektrostaty o efektywności ~82dB. Trzy tygodnie temu z pełną premedytacją wymienił 100W tranzystorowca na 35W lampkę na EL34. Oczywiście po odsłuchach. Lampeczka z tymi klocami radzi soboe lepiej niż jej tranzystorowy poprzednik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy waty sa wazne , laickie podejscie ...prosze Cie ,usmialem sie , kolega ma kolumny 92db a wzmak lampowy tylko 12w , i calkiem niezle to gra , wydajnosc pradowa tej lampy + efektywnosc kolumn robi swoje. zreszta odbiegamy od tematu....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjecie... z odsluchu tych kolumn i jest tam wzmacniacz lampowy do sluchawek jak zagral tego nie da sie opisac :) zaden z dotychczas sluchanych wzmacniaczy czy amplitunerow z wejsciem na sluchawki mu nie dorownal a watow mia chyba 25w

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, bez jaj. Sam wywołałeś ten temat twierdząc stanowczo że "do lampy napewno nie Proac 125 ze wzgledu na skutecznosc 87db", więc teraz nie odwracaj kota ogonem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytam ze zrozumieniem, nie odnosiłem się ani słowem do Twojego słuchawkowca. Czytasz między wierszami. Czy to jest śmieszne? Chyba raczej pasuje tu inne określenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie odwracam , mialem te kolumny na odsluchu, zadna rewelacja , sa lepsze za te pieniadze kolumny aby mozna spasowac z lampa ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega jest chyba gluchy skoro twierdzi ze Proac ma bas bardziej kontrolowany (niby jaki) ja ich sluchalem i dla mnie to wielka klucha przerost niskich tonow nad reszta pasma , sluchal i nie wie co ma wybrac.... w/g mnie do lampy napewno nie Proac 125 ze wzgledu na skutecznosc 87db , porownywalem je z B&W cdm 7se i Proac nadrabial basem ale gdzies tam u sasiada a reszta pasma taka sobie, ciche te kolumny ...ale to moja opinia..... TO MOJA OPINIA kazdy tu czytajacy ma prawo sie ze mna nie zgodzic nie chce tu burzy rozpetac pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, to przeciętne kolumny niezależnie czy się je pogania z lampy czy z tranzystora. Ale stwierdzenie że "do lampy napewno nie Proac 125 ze wzgledu na skutecznosc 87db" jest z gruntu bzdurne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czlowiek uczy sie cale zycie , tyle o Proac 125 sie naczytalem nawet juz mialem je kupic ..o zgrozo ale bym sie rozczarowal , nie mialem ich okazji z lampa posluchac to fakt ale z tranzystorem zadna rewelacja , , poprawie sie!!! to i z lampa by tez nie zaciekawie bylo, aczkolwiek mozna kupic za te pieniadze lepsze kolumny aby spasowac z lampa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dlatego nie należy w ciemno kupować bez odsłuchu. Nawet okrzyczanych legend. Chyba że cena z drugiej ręki jest taka, że w razie obsuwy można sprzedać bez straty. Zawsze to jakieś nowe doświadczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slawchodziło mi o to że moja lampa o mocy 2x25 watt w klasie A bez problemu napędziła te proac 125 a odsłuchu dokonałem w pokoju około 50m2 z otwartym wgóre holem i wysokościamiejscami 4m wiecnie wiem jak sie sprawdza w moim pokoju z aneksem o powierzchni około 40m2 i standardowej wysokości, jutro jadę do Albedo Bluei wypożyczęhyperiony( maja hyperiony III lux z bassreflexem do dołu)i zobacza jak zgraja sie w moim pokojui wówczas podejme decyzję - jak dobrze pójdzie tojutro dotrze tez nowe źródło w postaci philipsa cd 880 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez wzmak do nich jak maja gdzie to posluchaj , potem u siebie i zdecyduj, ja mialem kolumny z top hi-fi gdzie u nich na tym samym wzmaku graly super u mnie w domu juz nie :( oddalem zaczalem meble porzadkowac kombinowac z akustyka , zona troche przeciwna ale sa na to sposoby aby dymu nie bylo:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.