Jump to content
IGNORED

Kuzma Stabi + Stogi - opinie

Guest AdamWysokinski

Recommended Posts

Guest AdamWysokinski

(Konto usunięte)

Witam,

Szukam opinii na temat zestawu Kuzma Stabi + Stogi. Recenzje dostępne w sieci są bardzo pozytywne, ale wiadomo jak to jest z recenzjami :-)

Interesują mnie opinie użytkowników oraz osób, które miały możność porównania zestawu Kuzma z innymi gramofonami ze zbliżonego poziomu cenowego. Szukam solidnej maszynki, ma grać muzykę i jak najrzadziej wymagać regulacji.

Bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

Adam

Guest AdamWysokinski

(Konto usunięte)

Do Katowic jadę, ale interesują mnie też opinie innych użytkowników lub osób, które miały styczność ze sprzętem Kuzmy. Niestety cena Feickerta (Woodpecker - moim zdaniem przepiękny TT) jest sporo wyższa od Kuzmy i AS. Biorę pod uwagę jeszcze kilka innych gramofonów (m.in. Rega, Nottingham Analogue) - stąd moje pytanie o porównanie z innymi systemami.

Fakt, Feickeret trochę odstaje z ceną, ale doświadczenie się przyda. Co do Kuzmy to trochę przeraża mnie konstrukcja tego napędu. Dla mnie to gramiak pod namiot, wałek mosiężny w kształcie litery T plus talerz plus silnik. Jednak walory brzmieniowe to inna bajka.

pozdr. Jacek.

Guest AdamWysokinski

(Konto usunięte)

Konstrukcyjnie nie robi wrażenia, to prawda :-) Ale w sumie prosta konstrukcja = brak problemów z regulacją i ustawieniami, a o to między innymi mi chodzi.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) z takim miałem ostatnio do czynienia. Nie mogę jednak powiedzieć żebym był zadowolony ... Prawdopodobnie zbyt przekombinowane i mało uniwersalne ramię.

Warto się zainteresować z kolei tymi gramofonami:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Są bardzo popularne i cenione w Japonii.

K

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Guest AdamWysokinski

(Konto usunięte)

> Słuchałem Kuzmy Stabi S +Stogi S, ale nie porównywałem z niczym innym.

Jak oceniasz brzmienie tego zestawu?

Stabi S i Stogi S używam niecały rok. Kupiłem ten gramofon zepsuty tzn. silnik był uszkodzony. Nowy silnik zdobyłem we własnym zakresie (dystrybutor w PL zażyczył sobie za nowy silnik z kółkiem napędowym kwotę raczej kosmiczną), wysłałem stary i nowy silnik do Kuzmy i po kilku dniach otrzymałem spowrotem nowy silnik z założonym kółkiem napędowym i dodatkowym łożyskiem trzpienia silnika oraz stary silnik. Opłata była symboliczna. Załatwianie problemów przez Kuzme wzorowe.

Co do użytkowania - ten gramofon jest świetnie wykonany i w rzeczywistości jest masywny znacznie bardziej niż to wygląda na zdjęciach. Talerz nie jest ciężki - raptem 4.5kg tyle że jest 2cm większy co powoduje akumulację znacznie większej energii (bez liczenia strzelę 20%). Jeśli słuchasz na 45 to raczej zastanów się 2 razy - zmiana obrotów polega na założeniu tulejki na rolkę napędową co wymaga zdejmowania talerza - nie jest to trywialne (ze względu na pasowanie).

Co do samego ramienia - unipivot z tłumeniem olejowym w wykonaniu Kuzmy jest prosty jak cep.

Mimo prostoty jest to ramię bardzo uniwersalne właśnie dzięki olejowemu trłumieniu. Pomimo małej masy efektywnej możliwość zmiany ilości oleju tłumiącego pozwala łatwo zestroić ramię z mało podatnymi wkładkami.

Prostota wykonania idzie w parze z pomysłowymi rozwiązaniami takimi jak np. precyzyjna regulacja azymutu (śruba bez łba poprzecznie w przeciwwadze).

Zamocowanie ramienia daje spore możliwości regulacji wszystkich parametrów (ramię jest włożone w mimośrodowy otwór w mosiężnej kolumnie ramienia). Jedynie regulacja VTA jest nieco utrudniona, gdyż trzeba ramię pewnie przytrzymać, żeby kolumna w której ramię jest osadzone nie przekręciła się względem własnej osi.

Pokrywa jest mało praktyczna w zakurzonych pomieszczeniach (osiada na ramieniu).

O brzmieniu nic nie napiszę, gdyż nie miałem okazji słuchać gramofonów z tego przedziału cenowego.

There are only two kinds of music - good and bad.

- Duke Ellington -

Guest miniabyr

(Konto usunięte)

hej ,jak masz taki budżet (ok.13 tysi) ,to chyba jest w czym wybrać.Z mojej strony mogę tylko zasugerować abyś odsłuchał taki sprzęt osobiście. Wiem ,że brzmi to trywialnie ,ale żadna pisana recenzja nie powie ci nic o brzmieniu.Wiem to po sobie-kupiłem w ciemno jedną ze swoich zabawek i.........cholera mnie mało nie zabiła-(.

Guest AdamWysokinski

(Konto usunięte)

Odsłuch oczywiście będzie, ale lubię zrobić wstępne rozeznanie, pozwala to uniknąć tracenia czasu i pieniędzy :-)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.