Skocz do zawartości
IGNORED

Kuzma Stabi + Stogi - opinie


Gość AdamWysokinski

Rekomendowane odpowiedzi

Gość AdamWysokinski

(Konto usunięte)

Witam,

 

Szukam opinii na temat zestawu Kuzma Stabi + Stogi. Recenzje dostępne w sieci są bardzo pozytywne, ale wiadomo jak to jest z recenzjami :-)

Interesują mnie opinie użytkowników oraz osób, które miały możność porównania zestawu Kuzma z innymi gramofonami ze zbliżonego poziomu cenowego. Szukam solidnej maszynki, ma grać muzykę i jak najrzadziej wymagać regulacji.

 

Bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Redaktor miał kontakt bezpośredni. Zawsze mozna Go jeszcze o coś dopytać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej wpadnij do Katowic i tam na własne uszy porównasz przynajmniej trzy gramiaki w podobnej cenie z taką samą resztą toru.

Bezproblemowo są zawsze podłączone: Acustic Signature, intersujący Ciebie Kuzma i Feickert.

pozdr. Jacek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AdamWysokinski

(Konto usunięte)

Do Katowic jadę, ale interesują mnie też opinie innych użytkowników lub osób, które miały styczność ze sprzętem Kuzmy. Niestety cena Feickerta (Woodpecker - moim zdaniem przepiękny TT) jest sporo wyższa od Kuzmy i AS. Biorę pod uwagę jeszcze kilka innych gramofonów (m.in. Rega, Nottingham Analogue) - stąd moje pytanie o porównanie z innymi systemami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a może spróbować Clear Audio , dostarczają również wiele mat. pomocniczych . Wydają ciekawe vinyle ostatnio Richtera z Wisłockim a to świadczy o zaangażowaniu i wiedzy .Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, Feickeret trochę odstaje z ceną, ale doświadczenie się przyda. Co do Kuzmy to trochę przeraża mnie konstrukcja tego napędu. Dla mnie to gramiak pod namiot, wałek mosiężny w kształcie litery T plus talerz plus silnik. Jednak walory brzmieniowe to inna bajka.

pozdr. Jacek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AdamWysokinski

(Konto usunięte)

Konstrukcyjnie nie robi wrażenia, to prawda :-) Ale w sumie prosta konstrukcja = brak problemów z regulacją i ustawieniami, a o to między innymi mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) z takim miałem ostatnio do czynienia. Nie mogę jednak powiedzieć żebym był zadowolony ... Prawdopodobnie zbyt przekombinowane i mało uniwersalne ramię.

 

Warto się zainteresować z kolei tymi gramofonami:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Są bardzo popularne i cenione w Japonii.

K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Kuzmy Stabi S +Stogi S, ale nie porównywałem z niczym innym.

Może ktoś słuchał i mógłby opisać porównanie Kuzmy z VPI (Aries 3/ Scout/ Scoutmaster)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja gram na stabi tyle ze z moerchem UP4

uwazam ze gramofon bardzo dobry

zeby bylo lepiej trzeba polozyc 20kzł

najlepiej jak pisal Umka podjechac do RCM

co do Woodpeckera z nowym SME J gra ciekawie

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Może ktoś słuchał i mógłby opisać porównanie Kuzmy z VPI (Aries 3/ Scout/ Scoutmaster)?

 

Napewno różnice pomiędzy tymi napędami może opiać Redaktor. Testował Kuzmę i posiada VPI.

pozdr. Jacek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stabi S i Stogi S używam niecały rok. Kupiłem ten gramofon zepsuty tzn. silnik był uszkodzony. Nowy silnik zdobyłem we własnym zakresie (dystrybutor w PL zażyczył sobie za nowy silnik z kółkiem napędowym kwotę raczej kosmiczną), wysłałem stary i nowy silnik do Kuzmy i po kilku dniach otrzymałem spowrotem nowy silnik z założonym kółkiem napędowym i dodatkowym łożyskiem trzpienia silnika oraz stary silnik. Opłata była symboliczna. Załatwianie problemów przez Kuzme wzorowe.

 

Co do użytkowania - ten gramofon jest świetnie wykonany i w rzeczywistości jest masywny znacznie bardziej niż to wygląda na zdjęciach. Talerz nie jest ciężki - raptem 4.5kg tyle że jest 2cm większy co powoduje akumulację znacznie większej energii (bez liczenia strzelę 20%). Jeśli słuchasz na 45 to raczej zastanów się 2 razy - zmiana obrotów polega na założeniu tulejki na rolkę napędową co wymaga zdejmowania talerza - nie jest to trywialne (ze względu na pasowanie).

 

Co do samego ramienia - unipivot z tłumeniem olejowym w wykonaniu Kuzmy jest prosty jak cep.

Mimo prostoty jest to ramię bardzo uniwersalne właśnie dzięki olejowemu trłumieniu. Pomimo małej masy efektywnej możliwość zmiany ilości oleju tłumiącego pozwala łatwo zestroić ramię z mało podatnymi wkładkami.

Prostota wykonania idzie w parze z pomysłowymi rozwiązaniami takimi jak np. precyzyjna regulacja azymutu (śruba bez łba poprzecznie w przeciwwadze).

Zamocowanie ramienia daje spore możliwości regulacji wszystkich parametrów (ramię jest włożone w mimośrodowy otwór w mosiężnej kolumnie ramienia). Jedynie regulacja VTA jest nieco utrudniona, gdyż trzeba ramię pewnie przytrzymać, żeby kolumna w której ramię jest osadzone nie przekręciła się względem własnej osi.

 

Pokrywa jest mało praktyczna w zakurzonych pomieszczeniach (osiada na ramieniu).

 

O brzmieniu nic nie napiszę, gdyż nie miałem okazji słuchać gramofonów z tego przedziału cenowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There are only two kinds of music - good and bad.

- Duke Ellington -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miniabyr

(Konto usunięte)

hej ,jak masz taki budżet (ok.13 tysi) ,to chyba jest w czym wybrać.Z mojej strony mogę tylko zasugerować abyś odsłuchał taki sprzęt osobiście. Wiem ,że brzmi to trywialnie ,ale żadna pisana recenzja nie powie ci nic o brzmieniu.Wiem to po sobie-kupiłem w ciemno jedną ze swoich zabawek i.........cholera mnie mało nie zabiła-(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.