Skocz do zawartości
IGNORED

Klub audio BIAŁYSTOK


L3VY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Coś się dzieje w naszym mieście, ale skoro Pan Wojtek nic nie napisał na forum to wnioskuję, że nie chce aby forumowicze o tym wiedzieli.

Jak ktoś ma dzisiaj czas do 20:00, lub jutro to niech sobie pogoogluje lub zadzwoni do mnie.

Edytowane przez L3VY

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Co by nie mówić na Podlasiu mamy naprawdę dobrych konstruktorów Tu macie link http://www.audiostereo.pl/wzmacniacz-auris-z-audio-akustyka-okazja-do-posluchania_76014.html

Tym razem wzmacniacz lampowy AURIS konstruktora z Suwałk Pana Leszka był testowany na zachodzie Polski szczegóły link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

W dniach 18-20 sierpnia 2011 zapraszam do siebie (Grabówka pod Białymstokiem) na otwarcie profesjonalnie i bezkompromisowo zaadaptowanej sali odsłuchowej. Zostaną zaprezentowane kolumny Krakowskiej firmy Harpia Acoustics. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych chcących usłyszeć jaką rolę odgrywa poprawna akustyka pomieszczenia odsłuchowego. Odsłuchy prawdopodobnie będą się odbywały całymi dniami do późnych godzin wieczornych, jednak aby zapewnić komfortowe warunki proszę o wcześniejszy kontakt w celu ustalenia godziny przyjazdu. Więcej szczegółów i informacje o dojeździe pod tel. 790 417 963 lub proszę pisać na adres [email protected]

 

 

W niedalekiej przyszłości będzie możliwy odsłuch własnego systemu w moim pokoju odsłuchowym. Uważam, że odsłuch swojego systemu w pomieszczeniu gdzie zagra on na 100% swoich możliwości będzie najlepszą formą przekonania osoby zastanawiającej się nad istotnością akustyki.

 

 

Więcej informacji będzie się pojawiać w niniejszym wątku:

http://www.audiostereo.pl/odsluchy-u-mirka-andrejuka_85653.html

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam

Długo czytam tematy na audiostereo ale dopiero teraz, kiedy chcę coś zrobić grającego w domu to muszę prosić o pomoc.

Mam pytanie: czy jest u kogoś z bialego jak porównać trana z lampą???

Zbieram się do zlożenia sobie lampki ale zanim podejmę ostateczną decyzję (lampa czy tranzystor) to chciałbym nausznie się przekonać o wszechobecnej opinii: lampa dużo lepsza.

Dzięki z góry za info.

Pozdr

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie masz doswiadczenia w budowie wzmacniaczy lampowych i maly budzet to bym nie porywal sie na takie przedsiewziecie. Napisz czego oczekujesz od dzwieku, jakiej muzyki sluchasz, jaki metraz. Byc moze tranzystor berdzie lepszy, a uzywany dobry tranzystorowy wzmacniacz mozna kupic juz za rozsadne pieniadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego słucham? Hmmm, teoretycznie wszystko (oprócz dp, polskiego rocka i muzy poważnej), ale najbardziej lubię muzykę instrumentalną: Norah Jones, P.Barber, Chris Jones, Allan Taylor itp.; muza filmowa: Zimmer, Horner; czasem soul, deczko HH i taneczne klimaty.

Wyrosłem z łomotów dyskotekowych, lubię kulturne granie z odpowiednią proporcją bas/średni/sopran.

Metraż mały ok 12-13m2, potem może 20max.

Co do sładania lampy to mam znajomego elektronika (nawet dwóch), który by pomógł.

A nad tranem dumałem i mam typy: Sony 550ES/555ES lub Yamaha AX-700/900

 

A budżet sie zobaczy, narazie 700-800zł. Po następnej wypłacie może 1K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zrodlo i kolumny juz sa? I pamietaj, ze lepiej kupic wzmacniacz zintegrowany niz amplituner. Roznica jest spora. Jesli nie masz jeszcze ani zrodla ani kolumn to moze pomysl nad uzywanym zestawem marantza pm5003 + cd5003 + Dynaudio DM 2/6 (glosniki podstawkowe) i kable np supra albo polski hotline. Oczywiscie wszystko razem kosztuje wiecej niz 1000 zl, ale zakupy mozesz rozlozyc na raty. A Patricia Barber zabrzmi slicznie na tym zestawie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumn mam kilka par: stare ZgC-40-8-580, mildtony 80, AudioMega, małe na samochodowych głośnikach, i niedługo deczko stuningowane MX-140.

CD cienki bo Sony CDP-XE270, może później coś się zmieni lub podrasuje tego.

Jakos do marantza nie mam przekonania bo niedawno słuchałem PM-860 był deczko uszkodzony (balans coś szwankował) ale mnie nie powalił.

Więc z tranów te co wymieniłem albo lampka diy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając 1k szukał bym Audiiolaba 8000A i potem go trochę podrasował.

Mając 1,5k można szukać Yaqina 10L. Za 2k Yaqina 100B, za 2,5k Yaqina 100B i tuning lub Bewitch 6550.

 

Tylko czy jest sens jak nie ma kolumn które pokażą zalety amplifikacji?

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak grają Yamahy czy ES'y.

Lama, a szczególnie 10L to bardzo inne granie niż tani tranzystor. Najlepiej posłuchać zawczasu. A co do wymiary to sowieckie czy rosyjskie 6N1P kosztują po kilka złotych za sztukę, więc nie ma tragedii.

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jesli chcesz kupic cos na bardzo dlugo, to moze lepiej nie bawic sie w polsrodki i kupic cos porzadnego. ze wzmakow lampowych polecam Ci Linear Audio Research IA-30T - polska produkcja Pana Eugeniusza Czyzewskiego. Kosztuje wiecej niz Twoj budzet to przewiduje, ale wart jest swojej ceny. Niestety kolumny musialbys zmienic i kupic cos z Audio Academy, np Phoebe III albo lepiej Hyperiony badz z Harpia Acoustic (mini amstaff) - wszystko polskie produkcje. Troche wydasz ale sprzet bedziesz mial BARDZO DOBRY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolumn to wiem, że to budżety ale takie są i już. Mogę mieć jeszcze Canton LE500 od znajomego ale to zobaczymy. Może do lampek to na początek wystarczy.

 

Co do wzmaków to znowu się zaczyna: dołóż i kup "coś dobrego". Gdybym miał to nie byłoby tematu.

Budżet jest jaki jest i koniec. Nie mam zamiaru oszczędzać przez rok czy dwa żeby kupić coś co nie powali mnie na kolana albo wymusi dalsze poświęcenia lub "obrabowanie banku" w celu dokupenia pozostałych elementów z wyższej półki.

Jest 800zł (najlepiej) może 1K i koniec. Mam ochote poćwiczyć lampe i raczej to zrobię. Chciałem tylko zapytać, czy jest gdzieś w naszej "wiosce" odsłuchać-porównać niedrogiego trana z tańszą lampą. Czy lampowy dźwięk to to, co chcę. Jak nie idę w ciemno i z pomocą znajomego elektronika składam lampiaka EL84 SE w pentodzie. Mam też znajomych (drugi koniec kraju) co mając na pokładzie lampę za kilka tysi posłuchali diy za 1k i mieli ochotę strzelac podmianki. Więc myślę, że jak dobrze go zrobię to biedy nie będzie a jak nie podpasi dźwiękowo to po kosztach części odsprzedam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jak złożę do kupy, uruchomię i wyreguluję to czemu nie. Konfrontacja budżetu z czymś drogim zawsze mile widziana. Może już nawet monitory diy będą więc też będzie można szczelić porównanko.

Co i kiedy wyjdzie to nie wiem. Nie jestem elektronikiem więc te składanie może potrwać deczko- tutaj wielka niewiadoma.

Ale co tam.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Wzmacniacz już jest. Lampuczka PP na 6p14p z lampowym przedwzmacniaczem gramofonowym w jednej obudowie.

Jak dla mnie gra rewelka chociaż to pierwszy lampiak którego słuchałem. Bije wszystkie trany, które słuchałem nawet na cienkich, starych głośnikach ZgC-40-8-580.

Teraz wiem, po co w tańszych i średnich tranach są te wszystkie loudnesy, reg. barwy i inne polepszacze - żeby niwelować różnicę do najlepszych i do wzmaków lampowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją z ostatniego spotkania w RMS.pl

http://rms.pl/wzmacniacze/struss-r-150-luxman-d-06-martin-logan-electromotion-esl-%E2%80%93-test-recenzja-opinie

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Puk puk, dzień dobry :)

Poszukuję kogoś kto posiada i wypożyczy mi na odsłuchy Dac-a, np. Arcam rDac; V-Dac; MATRIX Mini-i DAC; Zero Dac lub inny dobry dac do 2000zł. Nigdy jeszcze nie miałem okazji i przyjemności obcowania z Dac-iem. Jako transport posłuży Denon DCD-1290. Czy w Białymstoku lub niedalekiej okolicy znajdzie się dobra dusza która zaspokoi moją ciekawość?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie ten produkt:

 

http://sklep.rms.pl/cambridge-audio-dacmagic-przetwornik-dac-cyfrowo-analogowy-d-a

 

moim skromnym zdaniem, najciekawszy spośród tej trójki

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.