Skocz do zawartości
IGNORED

Audioshow z taśmą magnetofonową w tle!


neomammut

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie pomyślałem, czy dało by radę wystawić nasze zabawki i zaprezentować je szerszej grupie słuchaczy?

 

Audioshow to w sumie dobra lokalizacja, tylko nie wiem jak z organizacją.

 

Narazie teoretyzując: było by miło zaprezentować zabawki z lat 50, 60, 70, 80 nawet wczesne lata 90 są mile widziane :) Napiszcie jak wy to widzicie, nie patrząc na same koszty, które pewnie nie małe będą, przydał by się sponsor, bo tak po prostu Nas nie wpuszczą...., ale najpierw zobaczmy, czy są chętni :)

 

PS: stosownego maila należało by napisać do organizatorów Audioshow - ale to na razie plany...., proszę o sensowne wypowiedzi! Nawet jeśli uważacie, że to głupota i nie do wykonania, to także napiszcie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co nikt nie chce zaryzykować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, w końcu jakaś reakcja, ale jak na dwie osoby to trochę mało, myślałem, że będzie większe zainteresowanie.....

 

Dziękuję za poparcie! Czekamy dalej, ciekawe ile osób się przełamie!

 

Wieczorem sprawdzę wyniki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--> dulon

a wziąłbyś swojego Studera na Ałdio Szoła ? To nie takie proste. Przecież nie weźmiesz go pod pachę i wsiądziesz do pociągu, a wiesz doskonale, że bez Twojego sprzętu pokaz by się nie odbył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, ze nie stać by nas było na wynajęcie dużego pomieszczenia ze względu na koszty. A co można pokazać w małym pokoju ? Kilka magnetofonów, do tego sprzęt nagłośnieniowy (wzmacniacz, kolumny) bo TO MUSI GRAĆ !!! Duża korzyść, że doszłoby do spotkania i wymiany poglądów. Rozumiem, że pokazanie się na AS to fajna sprawa, ale czy musi być w tym miejscu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że macie wątpliwości, ale jest to też wyzwanie dla nas samych, to są koszty, ale jeśli podzielimy się nimi między sobą to nie powinno wyjść aż tak dużo.

 

Zacznijmy jednak od tego, czy wogóle by nas chcieli :) Trzeba napisać maila i tyle.

 

Dużo pokój byłby dobry, ale jeśli już to dostaniemy coś małego, jeśli wogóle coś z tego wyjdzie...

 

I pamiętajcie, bez ryzyka nie ma życia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę poprzeć pomysł jak najbardziej. Zwrócę przy okazji uwagę, że może sie ujawnić opozycja, która będzie przeciwdzialać realizacji tego pomysłu. Chodzi o sprzedawców współczesnego sprzętu. Z nich przynajmniej niektórzy wiedzą, jak dęta i na wyrost jest reklama "audiofilskiej" jakości ich towaru. A to dostrzeże (usłyszy) nawet młody entuzjasta dźwięku przypadkowo przechodzący obok pomieszczenia, gdzie gra Revox w dopieszczonym (jakżeby inaczej)systemie. Ale tym bardziej popieram. Myślę tylko kto (jaki sponsor)chciałby wyłożyć na taki cel. I przychodzi mi do głowy, że taki, który mógłby powiedzieć: Nasze (wzmaki, kolumny, kable itd) sprawiają, że nawet oldboyowy sprzęt gra jak marzenie (czy inny superlatyw). W innej wersji: Zawsze się sprawdzają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze wziąśc ze 2 Duplikatory JVC z dobrze nagrana taśma .

pewnie niektorym specom szczena by poleciala na glebe .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

profee

Zapewne byłeś nie raz na AS i wiesz doskonale jak to wygląda. Ja też byłem, stąd moje wątpliwości.

Można wynająć np. dużą salę w osiedlowym domu kultury i tam zorganizować spotkanie - pokaz - połączone z odsłuchem i giełdą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszku, to jest całkiem niezła sprawa :) hihi

 

Jutro zaczne pisać maila do organizatorów, przed wysłanie oczywiście dam poczytać na PW, wszelkie zmiany mile widziane :) Jak się zainteresują to dopiero będzie gratka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wysłałem parę dni temu list do kierownictwa Audioshow, czekam na odpowiedź, choć szczerze powiedziawszy pewnie odpowiedź będzie negatywna lub jej brak :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem nigdy na AS.Znam jedynie opinię Marka-41, że to przerost formy nad treścią.Pomysł spotkania w Warszawie przy szpulowcach popieram. Należy jednak to zaplanować w najmniejszych szczegółach.Kto jakie szpulowce przywiezie, jakie kolumny , wzmacniacze, bo mie może być plamy.Szpulowiec w dobrym zestawie zagra poetycznie.Trzeba też mieć dobrej jakości nagrania.Wszystko po trochu zdecyduje o powodzeniu bądź klapie.Wg mnie różnice w jakości dżwięku między dwuśladami będą nieznaczne, o wszystkim zdecydują kolumny i wzmacniacz. Jeśli nasze dziadki mają pokonać klocki współczesne (co jest możliwe) - trzeba się postarać. Osobiście nie słuchałem nic z AS, żadnych systemów za kilkaset tysięcy, ale niektórzy z was pewnie byli na AS i macie porównanie z dźwiękiem ze szpuli.Podzielcie się wrażeniami w tym wątku czy warto. Bo, że warto się spotkać - to napewno.

Pozdrawiam - jacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie mogę udostępnić Revoxa A77 MkIV.Jest to dwuślad w idealnym stanie i w studyjnej obudowie.To jedyny mój dwuślad,który nie jest zamontowany w racku,a uważam,że jak już targać tam te dwadzieścia kilo,to powinien być to studyjny dwuślad.Zapewne nikt nie pozwoli nam choc na chwile podłączyć się zamiast jakiego gramiaka do swojego zestawu,bo taka tam moda,ale może się mylę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marki, zobaczymy :) Ja chce do końca zrobić swojego TC-765 oraz z kasetowych K990ES, mam nadzieje, że zdążę z tym drugim :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o prezentacje na AS to niestety pomieszczenie jest kluczowym parametrem ktory bedzie mial wplyw na dzwiek i naprawde nieistotne czy z magnetofonu badz gramiaka itd...

 

Sama organizacja nie jest rzecza latwa i bedzie kosztowac wiele wysilku oraz logistylki by wszystko mialo rece i nogi...wiem cos o tym.

 

Jesli dane mi bedzie pojechac na AS chetnie wstapie do pokoju w ktorym bedzie rzadzil MAGNETOFON:)

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.