Jump to content
IGNORED

Co powodują wyschnięte elektrolity na zwrotnicy w kolumnach ?


lysy7310

Recommended Posts

Zacznę od tego że jestem laikiem w sprawach elektroniki.Czy wyschnięte elektrolity spowodują zmianę charakterystyki dźwięku (zrównoważenie zostanie przesunięte) czy też coś innego ? Czy należy wymieniać je na kondensatory elektrolityczne o czy można wstawić inne nie elektrolityczne ? Bardzo proszę o podpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Wyschnięte elektrolity w zwrotnicy to ubogi dźwięk.Delikatnie pisząc.Ja zamieniłem na foliowe odpowiedniki pojemności.Efekt?Radocha:)Tanio nie było ale warto.To taj jakbyś postawił stare bmw 3 obok nowego bmw 3.Zmień te elektrolity na foliowe a usłyszysz o czym piszę.pozdr

Link to comment
Share on other sites

Wyschniety elektrolit ma mniejsza pojemnosc a czesto praktycznie jej brak, mozna to stwierdzic tylko miernikiem.

 

Nie zawsze wymiana na foliowce sie oplaca bo jak mamy duze pojemnosci to kondensatory foliowe beda baaaardzo drogie. Jesli sa to kondensatory o duzej pojemnosci i w ukladzie glosnika niskotonowego to spokojnie mozna wstawic nowe elektrolity. Do 10uF foliowce nie sa bardzo drogie a powyzej taniej moze wyjsc polaczenie kilku mniejszych, to juz kazdy musi sobie przekalkulowac.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.