Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel sieciowy do wzmacniacza


cowboy

Rekomendowane odpowiedzi

soundchaser

 

nie mam doswiadczenia z drogimi sieciowkami jednak zgodze sie z Toba bo np. u mnie zwykly Lapp kabel "zagral" w systemie lepiej niz kabel pewnej firmy ktory kosztowal okolo 400 pln :)

Ps. oczywiscie dzwiek ma sie Nam podobac wiec moja ocena jest tylko moja ocena byc moze ktos bardziej doswiadczony lubiacy inny dzwiek wybralby ten drozszy kabelek ogolnie to trudny temat kable i ten caly HI END ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

no ale skoro istnieje pewna "sympatia" pomiędzy pewnymi kablami i urządzeniami - a innymi już nie - to dlaczegóż do licha producenci od razu nie wlutują na stałe najodpowiedniejszego kabla sieciowego? są złośliwi czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a:

 

Przećwiczyłem mnóstwo kabli sieciowych a także trzy rodzaje bezpieczników. Nie mam zamiaru dociekać dlaczego "grają" lub nie. Na innych wątkach toczy/ła się gorąca dyskusja na ten temat.

 

Zaiste potrzeba wielu prób i miesięcy "kontemplacji" - aby sobie dobrać właściwy kabel. Oczywiście można zrobić tak, że kupić "szczere" kable - i pod nie budować system. Ale to tylko jedna z filozofii. Ponadto - niestety dobre kable są bardzo drogie. Wielu woli wydać tą kasę na kolumny itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo

 

1. Jest to niebezpieczne - przenosząc ciężkiego klocka ze zwisającym kablem Łatwo nadepnąć na tego ostatniego i katastrofa gotowa.

 

2. Producent nie zna wszystkich kabli na świecie, nie wie który jest najoptymalniejszy. Tym bardziej nie zna sieciówek, które dopiero powstaną.

 

3. Odpowiednia sieciówka to nie tylko kwestia konfiguracji sprzętowej lecz również konfiguracji/jakości zasilania, które są różne w każdym pokoju odsłuchowym

 

4. Wielu audiofili było by nieszczęśliwych bez możliwości przepinań i odsłuchówn porównawczych.

 

5. Sieciówka na trwale zamontowana w klocku kojarzy się z taniochą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Less, 23 Mar 2010, 09:58

 

Less, dzięki, bardzo rzeczowa i przekonująca odpowiedź!

do końcówek mono Quada mam dołączone fabryczne kable, wyglądają dość solidnie, ale bez szaleństwa, myślicie, że można na tym poprzestać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a:

 

W audio - mam wrażenie - nie jest tak, że można "poprzestać". Funkcjonownie strony "audiostereo" i poszukiwania lepszego dźwieku przez Audiofili są tego dowodem. Ja zawsze zachęcam do prób i poszukiwań. To uczy nas jak gra system i jakie sa jego plusy i minusy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a, 23 Mar 2010, 16:20

>

 

poszedł bym nieco dalej - ucięcie kabli na stałe także z pewnością im nie zaszkodzi i na tym bym poprzestał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

mamel, 24 Mar 2010, 13:33

>poszedł bym nieco dalej - ucięcie kabli na stałe także z pewnością im nie zaszkodzi i na tym bym

>poprzestał

 

cząstkę "bym" piszemy razem

kabli nie trzeba obcinać, bo są z wtykami

chyba nie wiesz, jakiej klasy jest to sprzęt

pytam, czy inne sieciówki zagrają lepiej od fabrycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tym kabelku? Coś mało o firmie LossLess na audiostereo, a trzeba przyznać, że produkty bardzo ciekawe i nowatorskie. Podoba mi się techniczne/kosmiczne podejście Louisa Motka.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Less, 23 Mar 2010, 09:58

 

 

>4. Wielu audiofili było by nieszczęśliwych bez możliwości przepinań i odsłuchówn porównawczych.

>5. Sieciówka na trwale zamontowana w klocku kojarzy się z taniochą.

 

na 5 punktów 2 prawdziwe, nie tak źle :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a, 24 Mar 2010, 18:04

>

 

a ja tam bym se piszu jakchcem

warto obciąć te wtyczki i tak zostawić , oj warto - przecież to nie II-ka - bo nie zakładałbyś (masz jak chcesz) x wyrafinowanych tematycznie wątków tylko spokojnie, bezstresowo, z duża satysfakcja, sobie muzy słuchał.

Przypomnijcie Panowie - kto to z wielkich nazwisk pisał, że do wspomnienia o Quadach wraca jak do pomyłki młodości?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze by tak ktos zrobil na odwrot-tzn.wzmacniacz do kabla sieciowego??

Wiecie dlaczego??bo na allegro te sprzeciory bez pilotow to z wystawek sa,bo kable w nich som

juz poobcinane,a nasze rodzime elektroniki do nich siecioweczki-cyk dopasujom i do zyda.

Polak potrafi-no i tam kazda sieciowka pasuje!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Marcin_gps, 24 Mar 2010, 18:58

 

>A co sądzicie o tym kabelku? Coś mało o firmie LossLess na audiostereo, a trzeba przyznać, że

>produkty bardzo ciekawe i nowatorskie. Podoba mi się techniczne/kosmiczne podejście Louisa Motka.

>

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Sądzę, że jest to wielkiej klasy, przepiękny, poetycki tekst, napisany piekną, bardzo staranną angielszczyzną w najlepszym literackim wydaniu. Kiedyś trudniłem sie zawodowo tłumaczeniem z jęz. angielskiego, dla chleba, jestem pod dużym wrażeniem piękna tego tekstu.

 

Szczególnie piękny jest ponizszy fragment:

 

But going from the top down, we have the real source of noisiness which intrudes upon the natural sound of music. This is the non-linear, non-predictable interaction of the audio signal or digital clock and data retrieval system with high frequency radio and even light waves. Not all light is visible, and most of it is in bandwidths which we cannot see, but when you add it all together, the spectrum and energy is enormous and has profound influence on the quality of the resulting audio signal.

 

 

 

Ciekawe, nowatorskie podejście Louisa Motka polega nie tylko na zastosowaniu w tekście terminologii z zakresu elektrodynamiki kwantowej jako bazy teoretycznej budowy jego kabli sieciowych, ale przede wszystkim, patrz tekst wyżej, roli promieniowania świetlnego w zakresie widzialnym i niewidzialnym w konstrukcji jego kabli sieciowych, roli zasadniczej dla jakości odsłuchu audio w odniesieniu do kabli zasilających (profound influence on the quality of the resulting audio signal).

Nikt przed Loisem Motkiem roli światła w konstrukcji kabli zasilających i jego wpływu na jakość odsłuchu audio nie uwzględniał.

Myślę, że Louis Motek jest na tym polu nowatorski i pierwszy.

Naprawdę rewelacyjny tekst.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Koledzy, Koledzy, obywatel X wygra każdy zakład w ślepym teście, podpinając pod dowolny komponent Acrolink 9100.Róznica między 9100 a każdym innym kablem do 5 tysiaków jest powalająca. A gdyby porównać sieciówkę dokładaną firmowo do klocka i 9100 to już nie ma zwykłej różnicy, tylko jest PRZEPAŚĆ

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nawet taka przepasć ....bez dna.Nie wiadomo własciwie jaka to ta przepaśc.Mysle ze lepsze jest jednak- pozarł na sniadanie.Przynajmniej wiadomo o co chodzi i czego sie mógł nabawic...np po starych jajach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muls, 5 Kwi 2010, 10:06

 

>fakt ale w aspekcie promieniowania roetngenowskiego lezy.Tak wiec dupa jas...jeszce trzeba

>popracowac.

 

 

Tu masz rację, w zakresie promieniowania roentgenowskiego jeszcze wszystko przed Louisem Motkiem.

Rzeczywiscie dostrzegam tu pewne braki. Nie uwzględnił tez chyba do końca roli skwantyzowanego spinu ujemnego w zakresie słabych oddziaływań jądrowych propagujących się przez kabel sieciowy audio, może to mieć wpływ na jakość odsłuchu audiofilskiego. Udowodniły to najnowsze eksperymenty w cyklotronach CERN. Nie do pominięcia są też efekty magnetycznego rezonansu jądrowego w zakresie konsekwencji wynikających z najnowszych osiągnieć teorii DSR (Double Special Relativity Theory), podwójnie szczególnej teorii względności. W przestrzeniach podplanckowskich ujawniających się silnie podczas progacji skwantyzowanych amorficznych domen międzystrunowych (najnowsza metateoria strun) przez audiofilski kabel sieciowy dochodzi do kolateracji (nie mylić z koercją) wzrostu spidu dwóch podstawowych kwarków generowanego pola elektromagnetycznego powyżej stałej c.

Może to wywierać odczuwalny wpływ nie tylko na kontur basu ale także na elipsoidalny owal ciepłej średnicy podawanej w zdecydowany ale nieco refleksyjny sposób. Louis Motek powinien te efekty uwzględnić, zresztą są one chyba oczywiste dla każdego, kto używa sieciówek lepszych niż te z hipermarketu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muls, 5 Kwi 2010, 11:04

 

>piknie, ale mnie generalnie obchodzi jedno...ceny w góre, czy w dól??

 

Oczywiście, że w górę i to mocno, bo to przecież zwykły oszust, tylko taki nieco bardziej niebanalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
Gość RAudio

(Konto usunięte)

Lesslos - ponieważ bardzo "podobał się" tekst L.Motka proponuję zapoznać się również z tekstem:

 

http://www.6moons.com/audioreviews/lessloss2/cord.html.

 

Mnie szczególnie podoba się fragment:

 

"... Then the moment of truth arrived. Would the 'lesser losers' stand up against what we'd lived with satisfied for quite some time?

 

Shock was the answer. After the very first tone, it was clear that something very special had occurred. With the cables literally fresh out of the bag, the sound image had made a step forward, giving more space to the stage depth. The backdrop there was a velvety matte black and any sounds on the stage proper began instantaneously. Now this might read as though we were transported into the venue but in fact just the opposite started to happen. The stage was transported into our room in all its glory....."

 

Jest on chyba lepszym komentarzem do pytania o kabel tej firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.