Skocz do zawartości
IGNORED

Usher X-719 + Arcam Delta 290


goszu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym prosić o poradę. Mam kolumny Usher X-719 + Arcam Delta 290.

Jako źródło początkowo robiła karta z PC, teraz mam NOS DAC-a.

Abstrahując jednak od źródła dźwięk niezależnie od niego nie do końca mi się podoba.

Nie gra to dobrze. Mam małe pomieszczenie (ok 12M) i o ile słucham spokojnej muzy i cicho,

to jest całkiem przyjemnie (można słuchać parę godzin). Jeśli jednak zrobię trochę głośniej

góra pasma zaczyna męczyć (krew z ucha, dół pasma zostaje zagłuszony, co najwyżej coś zadudni).

Zmiany w okablowaniu są słyszalne, jednak nie zmienia to ogólnej tendencji do męczenia słuchacza.

Średnica jest dość wątła, wyższy bas też, dominuje góra.

Powiedzcie mi, czy to zestawienie wzmaka i kolumn jest po prostu nietrafione ? Co o tym sądzicie ?

Zastanawiałem się nad zmianą Usherów na coś innego, tylko na co ?

Myślałem o Dali, ale 850 z pewnością za duże, 450 chyba też (a może się mylę?).

Rozważałem też Dynaudio Audience 52SE (chyba nie do dostania), albo 42.

Słucham różnej muzyki, ale sporo jazz-u, akustyki. Lubię pełną średnicę,

śpiewające wokale i konturowy wyraźny bas. Co byście poradzili ?

 

Z góry dzięki za opinie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą sprzedałem Dynaudio 52se za cenę wręcz okazyjną. Używałem je około 1,5 roku.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ushery i je szybko sprzedałem dla mnie grały dzwiekiem za jasnym , troche bym powiedział brzydko "sztucznawie". Jedynie co pamiętam miały niezły bas (jak podłogówki) i dobrą przestrzen wynikająca z owego rozjaśnienia wg mnie za dużo sopranu (chwyt marketingowy porównując 2 pary kolumn mniej osłuchany Kowalski kupi ładniejsze i te co będą miały więcej góry bo te o równej charakterystyce zabrzmią jak przytłumione często z gorszą przestrzenią) . Te kolumny nadają sie podobnie jak triangle do ciemno grających systemów. Nie wiem jak gra Twój wzmak może za jasno dla nich a dynek nie polecam do 12 metów. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Audiolaba 8000A i zmień pokój na minimum 20mkw.

 

Ciekawe co na ta ostrość Usherów powie Frank.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te Ushery i żadnej ostrości nie odczuwam, mogę ich słuchać na okrągło; może też dlatego, że podpiąłem je Van den Hul-ami.

12m2 to zdecydowanie za mało dla nich, mogą się dusić w tak małym pomieszczeniu, dynki 52SE też zapewne będą miały w nim kłopot, 42 wydają mi się w sam raz do 12m.

Bas z X-719 jest przepiękny i nisko schodzący ale wymaga dobrze wytłumionego pomieszczenia co najmniej 20m2.

W recenzji Audio napisali że dystrybutor polecał do X-719 wzmacniacze lampowe ale moim zdaniem dlatego że wtedy miał w ofercie tylko lampy PrimaLuna. Całe szczęście redakcja nie testowała ich na lampach bo mogła wyjść z tego porażka a wyszedł sukces.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ushery potrzebują mocnego wzmacniacza, jak wszystkie kolumny na scan-speak-ach i im podobnych usher-ach; zwłaszcza że X-719 mają małą efektywność – 84 dB.

W teście też ostrości ich nie stwierdzili: „niewyostrzone, gładkie, przyjemne”

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać że X-719 nie są stworzone do cichego słuchania.

 

Ostrość w górze może powodować Arcam Delta 290

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Zwłaszcza KK był niezadowolony z brzmienia skrzypiec. Wysokie też są dobitnie akcentowane, trochę wyostrzone, ale w niewielkim stopniu. Można niestety zarzucić wzmacniaczowi pewną szorstkość w górnych rejestrach”

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ciekawe co na ta ostrość Usherów powie Frank."

 

Nautilius81 w innym wątku stwierdził,że korzystał z Usherów niewiele ponad miesiąc.

To bardzo krótki okres czasu,a 719ki wymagają dużo dłuższego czasu wygrzewania,osobiście jeszcze po pierwszych dwóch miesiącach miałem spore wątpliwości czy dokonałem właściwego zakupu.

Stąd być może ma takie obserwacje,w audio to nic dziwnego,temu też tyle jest nieporozumień dotyczących brzmienia opisywanych elementów audio / w szczególności szybkie odsłuchy sklepowe/.

Kiedyś nie mogłem pojąć jak mój przyjaciel nabył Castle Harlech,ale po roku nie mogłem wyjść z podziwu i tu pełen szacun dla "brytolka" nastąpił.

 

Za duży bas ?

To nie dziwota,małe pomieszczenie,ale można spróbować zastosować kolce.

Oprócz tych pod stendami,proponowałbym również bezpośrednio pod głośnikami,może w dużym stopniu pomóc.

Trzeba też wymienić w środku okablowanie/oryginalne to syfilis/,w tym przypadku na bas bym dał sreberko/załóżmy SonusOliva-niedrogo-a odcinki niedługie/.

Można też pomyśleć o jakiś pułapkach basowych.

 

Ale generalnie to głośnik do pomieszczeń"ciutek" większych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te monitory Ushera ,grały u mnie na 20m2 i basu nie brakowało.

Jeżeli chodzi o górę to wszystko z nimi jest w porządku ,z Prima Luną P1,Xindakiem XA6950 oraz Luxmanem L-590AII nie było żadnych wyostrzeń ani żadnej dominacji wysokich tonów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za opinie.

 

Nie miałem okazji zbytnio poeksperymentować z okablowaniem i wzmacniaczami (mam tylko tego Arcama). Pokoju zmienić niestety nie mogę, ale spróbuję z innymi kablami, może inny interkonekt, a może i wzmacniacz jakiś wypróbuję. Zmiana kabli we wnętrzu to też niezły pomysł, żeby uspokoić ten hałas.

 

Cieszy mnie, że jest trochę osób, którzy mieli do czynienia z tymi gratami, bo ich uwagi są dla mnie cenne. Będę wdzięczny za porady odnośnie kabli (także tych do wnętrza) i wzmacniacza, które będą dobrze grały z tymi głośnikami (poza tym co już przedmówcy wymienili), może ze słowem komentarza.

 

Audiolab 8000A - słyszałem pochlebne opinie o nim, brałem go pod uwagę przy zakupie, jednak nie trafiłem w tamtym czasie na egzemplarz w dobrej cenie. Co jeszcze (najlepiej z 2 ręki) do kwoty powiedzmy 1,5-2kpln możecie polecić ?

 

Jakie kable z ciepłą średnicą i spokojną górą ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A latałeś z X-719 po pokoju? Czasami przesunięcie kolumn o parę cm może spowodować spore zmiany. Z uwagi na swój ciężar muszą koniecznie stać na solidnych podstawkach.

Przy zabawie z kabelkami pamiętaj że srebro podbija a węgiel przytłumia.

Audiolab 8000A nie jest mocarnym wzmacniaczem. X-719 powinien dobrze grać z droższymi Xindak-ami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tyle ile to możliwe korygowałem ustawienie. Ma to faktycznie duże znaczenie. Mam fabryczne standy (marmur, kolce), więc tutaj jest ok. Wygląda na to, że muszę poszukać spokojniej grającego pieca. Z przytoczonych wyżej: PrimaLuna mogłaby być ok (piszą, że ma łagodną górę), ale niestety jest poza zasięgiem cenowym (ponad 5kpln). Luxman - nawet nie czytałem recenzji, cena zabija. Musical Fidelity (słyszałem, że potrafią grać łagodnie i muzykalnie) - ale też bez 5kpln nie podchodź. Xindak - tu już lepiej, może byłby w zasięgu, mocy ma zapas, z recenzji wynika, że "siła spokoju".

A może jeszcze jakieś propozycje ? (oby nie droższe niż ww. Xindak).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frank - nadmiar basu mnie nie boli. Dobrze ustawione kolumienki cieszą basem.

Problem z uspokojeniem góry, której nadmiar nie pozwala się nim cieszyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie miesięczne wygrzewanie nic nie dało no może trochę więcej przestrzeni i basu (głębszego) się pojawiło. Raczej góra pasma nie ulegnie zmianie. Najlepiej posłuchać innej elektoniki i innych kabli (nie qued bo on sam w sobie podbija sopran), może coś z van den hula albo o tanie dnm reson one torche łagodzą górę jest delikatnie przytłumiona w stosunku do albedo monolith którego używałem (ten ma góre wzorcową). Jak inna elektronika i kable nie pomogą to trzeba szukac innych kolumn i tak dalej.... Ogromny wpływ ma pomieszczenie , wysokie częstotliwości tłumią miękkie przedmioty typu dywany , koce , kanapy itp. Mozna jeszcze pokombinować z odwracaniem fazy w kolumnach na zworkach (zworki na krzyż) ale trzeba uwazać aby nie zewrzeć bo można uwalić wzmacniacz. Dróg jak widzisz masz wiele trzeba tylko wybrać odpowiednią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchatki wygrzane. Mam je już rok, a kupiłem używki.

Kusząco wygląda ten Xindak XA6950.

 

Jeśli to warte zachodu i zagrałby z "Uszatkami" ok,

to jestem w stanie Arcama na niego zamienić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie kupuj nic w ciemno, odsłuch obowiązkowy

taki zestaw ktoś już ma

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ja mam ciągle obawy przed zgraniem X-719 w 12m2, na pewno X-719 nie pokażą wszystkich swoich zalet

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X719 jak i większe monitory dynaudio są za duże do 12 metrów. Gdybym miał tak mały pokój nie kupił bym nic innego jak genialne monitorki proac response 1sc. w Prawie 30 metrach nie dawały rady ale w małych pomieszczeniach grały kapitalnie. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goszu,

 

Ja miałem x-718. Grały w ok. 15 m. Sądzę, że pomieszczenie było dla nich w sam raz ale niestety akustyka pokoju była kiepska co powodowało lekkie dudnienie basu przy większej głośności. W 12 m nie sądzę aby to była dobra powierzchnia dla nich. Na taki metraż to spróbowałbym coś z Dali Mentor 1 ewentualnie Dynaudio 42 może 52 SE. Jeżeli chodzi o górę to fakt głośniki te są raczej głośnikami jasnymi i przy kiepskim doborze kabla (na początku był qed silver spiral genesis) może być jej aż nadto. Zmieniłem kable na Tare Labs RSC Reference i było ok. Oczywiście głośniki potrzebują mocy co nie miara bo to 8 ohm i chyba 86 dB skuteczność. Na Twoim miejscu jeszcze bym ich nie zmieniał tylko po pierwsze kupił bym dobre kable i po drugie zajął byś się akustyką pomieszczenia tak na poważnie. Ja niestety też musiałem się tym zająć bo zakup nawet najwspanialszych klocków nic nie da jeżeli akustyka pokoju leży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mw - dzięki, ciekawy wątek

 

nautilus81 - gdybym teraz kupował, może byłoby inaczej, jednak te proac response 1sc

są jednak sporo droższe od Usherów. Może kiedyś o nich pomyśle, jeśli nie zmienię pokoju.

Na szczęście mam ten pokój w miare wygłuszony - dywan, na górze styropian, na tylnej ścianie

półeczki itp. Z nadmiarem basu nie mam większego problemu.

 

Wygląda na to, że do jasnych Usherów utrafiłem Arcama, który cukierkowy nie jest

i ma trochę chirurgiczną górę, a po dodaniu przypadkowego kabla może dać taki

właśnie nieciekawy efekt.

 

Renia239 - jak najbardziej wierzę w to, że taki szacowny kabelek potrafił znacznie

poprawić charakter brzmienia, ale kabelek za 2500zł do klocka za 900zl to chyba

lekkie przegięcie.

 

Przy Usherach chyba na razie zostanę, zwłaszcza, że wizualnie mi pasują i mam je w komplecie

ze standami. Spróbuję na początek powalczyć z kablami (mam jakieś z tańszych w domu).

Spróbuję też AntiCables.

 

Ogólnie, podsumowując zebrane z Waszą pomocą informacje - będę się przymierzał do zmiany wzmacniacza. Łatwiej mi go zmienić niż kolumny, chociaż wiem, że z innymi głośnikami ten Arcam potrafi zagrać bardzo przyzwoicie (bynajmniej jak na moje wymagania).

 

Co do wzmaków, to Xindak 9650 wydaje się interesujący, może mi się uda gdzieś tego posłuchać.

Od tego zacznę. Myslę, że coś do X-719 uda mi się dopasować, żeby słuchanie było przyjemne.

Pozozstałe, jak Luxman, PrimaLuna na razie są poza moim budżetem na audio (może kiedyś...).

 

Dziękuję Wam wszystkim za pomoc!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem kable z Audionova Moonwalk na jakieś stare niemieckie Monitor Cobra Cable (gruba plecionka z bardzo cieniutkich włókien miedzianych). Jest lepiej. Znacznie lepiej. Zniknęło sporo hałasu co pozwoliło ukazać się średnim tonom i basowi. Można już słuchać głośniej. To jeszcze nie jest ideał, ale na pewno krok w dobrą stronę. Spróbuję jeszcze AntiCables, a potem innego wzmaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ponoć nie słychać róznicy na kablach... tak powiadają. Słychać ale miałem klocki gdzie wpływ kabli był minimalny prawie niesłyszalny , bywało ze kabel za 100 zł zagrał lepiej od tego za 1000. Trzeba słuchać !!!.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oj słychać różnicę i to wyraźnie.

Wpiąłem zamiast Arcam-a Xindaka 6950. Z kablami z którymi przyjemnie grał Arcam Xindak grał pełniej i barwniej, ale kluchowato i nudno. Wpiąłem Audionovy i opadła mi szczęka. Piękne wokale, ładny bas, wróciła góra. Ale była jeszcze trochę mało energiczna. Najwyższe rejestry w instrumentach smyczkowych były trochę za bardzo wygładzone. Dołożyłem do wyjściowych kondensatorów DAC-a (2x10uF) równolegle 0,1uF SCR MKP. Było lepiej, ale trochę jakby piaszczyście. Jednak po kilkunastu godzinach efekt piasku zniknął i zrobiło się czysto, muzykalnie i przyjemnie. O to chodziło!!

 

Teraz, jako, że jako źródła używam PC (Foobar, KS, ew. resampling do 48khz) zastanawiam się czy można by poprawić jeszcze odbiór (ok, jest świetnie, ale słyszę że nie jest idealnie) podłączając DAC-a do PC poprzez COŚ innego niż wyjście optyczne wbudowanej w płytę karty Realtek HD (jako transport).

 

Nie chcę Squeezbox-a ani podobnych rozwiązań (z różnych względów), choć jeśli inne opcje upadną, to kto wie - czas pokaże.

 

Dodałem wpis w wątku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

może jeszcze jakaś dyskusja tam ożyje. Moim zdaniem temat ciekawy i warty przyjrzenia mu się bliżej.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.