Skocz do zawartości
IGNORED

Philips TV seria 9xxx - nie działa 4 HDMI???


sukces

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam od jakiegoś czasu Philipsa 37PFL9604 i dopiero teraz zauważyłem że jak podłączam komputer po HDMI to na 4 wejściu nie ma obrazu? Model ten ma 4 wejścia HDMI z tyłu ponumerowane od 1-4 i 5 na bocznej stronie, sprawdzałem wszystkie pod laptopem działają 1,2,3 i 5 boczne. Czy jest coś o czym nie wiem, tak ma być czy to 4 HDMI jest uszkodzone?

 

Ponadto druga kwestia na żadnym z gniazd nie ma dźwięku? Podłączałem laptopa po HDMI, HDCP w pełni obsługiwane, na wskaźniku głośności w windowsie dźwięk "podskakuje" a TV głuchy? Laptop sprawdzany na innym TV Panasonica i na tym samym kablu - wszystko jest ok!? Czy mam już zacząć się martwić :-/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

locoloco, 9 Mar 2010, 01:41

 

Wyjście w laptopie oczywiście HDMI, sprawdzałem już 2 laptopy i 3 kable HDMI, jeden laptop wraz z kablem sprawdzany na plazmie Panasonica hulał bez problemu. No i to 4 gniazdo HDMI dopełniło reszty obaw że to jakieś uszkodzenia. Nie sprawdzałem żadnego BluRay-a bo nie mam osobiście i nie mam od kogo pożyczyć :-/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała errata, wszystkie HDMI wyświetlają jednak obraz, po prostu czasami "ekran z laptopa" sam nie przeskakuje podczas przełączania kabla pomiędzy gniazdami.

 

Nie zmienia to faktu że dźwięku jak nie było tak nie ma :-(

Dołączam screeny z laptopa (obraz na TV po podłączeniu HDMI-HDMI)

Jak widać dźwięk powinien być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-17471-100000091 1268160085_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc chyba wszystko jest OK, kompy niekiedy tak mają, pokombinuj jeszcze z dźwiękiem w kompie, a najlepiej dołącz przez HDMI jakieś inne urządzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi działać coś źle robisz.

testowałem modele Philipsa i seria 9xxx gra bez problemów z kompa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

locoloco, 10 Mar 2010, 02:32

 

>musi działać coś źle robisz.

 

No właśnie sęk w tym że już wyczerpałem pomysły, aby upewnić się w 100% muszę podłączyć jakiś player z HDMI najlepiej Bluray-a. Jednak na dzień dzisiejszy jestem raczej przekonany o jakiejś usterce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w sterowonikach grzebane = będzie trudniej.... .

 

1. Pierw sprawdź laptopa na innym TV (jak nadal nie ma dźwięku)....

 

2.przy wył sprzęcie zepnij TV z laptopem, włącz TV na dane wejście i potem laptopa...., jak załaduje się Windows (dźwięku brak), wybierz (Fn+ ????) TV jak jedyny monitor i przeładuj....,(jak nadal nie ma dźwięku a tylko TV świeci) zainstaluj teraz od nowa sterownik (ale tylko HDaudio, jak jest osobno) i przeładuj (przy starcie windowsa powinien laptop sam rozpoznać TV i dobrać ustawienia).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hojlo1, 10 Mar 2010, 08:36

 

Sprawdzałem 2 laptopa kolegi który hulał na jego plazmie Panasonic-a, więc coś jest na rzeczy z moim filipem raczej. Sprawdzę jeszcze startując system od nowa podczas aktywnego połączenia HDMI. Dzięki za rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, udało się :-) długa historia i zupełnie przypadkowo :-)

Walczyłem z Aero na badziewnej Viście, przeinstalowałem sterownik grafiki na najnowszy, ale Aero nie ruszyło, bo dłuższej walce okazało się że problem był co ciekawe z aplikacją serwera multimedialnego "Philips Media Manager", otóż w momencie uruchomienia aplikacja zabijała tryb Aero w Windowsie.

Po tym wszystkim postanowiłem sprawdzić jeszcze raz dźwięk na HDMI, podłączam klikam na mp3-ójkę uruchamia się WPM iiii ... cisza, ale tak właśnie zaczynała się jakaś piosenka ;-) po chwili ku mojemu zdumieniu popłynął dźwięk! :-D

Tak więc mój Philipsiak wygląda na sprawny :-) jednego czego jeszcze nie rozumiem dlaczego laptop kolegi też nie działał skoro na innym TV nie było problemu? jakiś koszmarny zbieg okoliczności czy może też HDMI w Philipsie wymaga innego sterownika? dziwne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.