Skocz do zawartości
IGNORED

Zaczynam przygode z LP


jackk

Rekomendowane odpowiedzi

Czolem,

Wieki nie bylem na tym forum!

Cos mnie napadlo minionej soboty i kupilem gramofon! Od razu mowie wam ze jestem bardzo 'za' dzwiekiem cyfrowym ze szczegolnym uwzglednieniem SACD (multichannel) czy nowymi nosnikami tzw. 'losless'. Tak sie zlozylo ze bylem w

profesjonalnym sklepie muzycznym i nabylem legendarnego Technicsa 1200 MKII. Zdecydowalo chyba to ze nie produkuja go juz (zawiera olow). Jest calkowicie 'made in Japan!', wazy tone (wiec chyba dobry?). Ale do rzeczy. Oczywiscie zapierdzie.... bo bylem pewny ze moj stary Marantz 7000 ma wejscie na 'phono' a nie ma. Moj nowy Elite SC-25 ma ale nie moge go ruszac na parter (tam ma byc adapter), starszy Elite tez nie ma wejscia wiec rozgladam sie za

dobrym Integrated Ampem (2 channel). Na razie wstepny wybor pada na Marantza PM8003 ale troche jestem zielony jesli chodzi o kombinacje phono+amp. Bedzie to napedzalo stare (20 lat) paradigmy (4 ohm) odpowiednik dzisiejszych 9-tek. Wszelkie sugestie mile widziane. No i czarny kolor musi byc (wiem ze to niezbyt madre ale co zrobie ).

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masza1968

(Konto usunięte)

A co cię wzbrania przed zakupem pre do tego drapaka?

Wydaje mi sie, że kupując chociaż CA640P będzie o niebo lepiej niż dziurki w integrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze pisze masza1968

Jak przedwzmacniacz to za takie pieniądze CA640P jest naprawdę dobrym wyborem. Przypadkiem nie baw się w taniego Pro-Jecta miałem i nie polecam tani bo tani, ale nie fajny ja cieszę się że go sprzedałem.

BTW jak dobrze poszukasz to CA640P możesz znaleźć jeszcze taniej, ja swojego kupiłem w UK w przeliczeniu stówę mniej niż w Polsce nowy ze sklepu.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady! Tak po namysle idea wzmacniacza odpada. Ten CA640 ma bardzo pochlebne opinie musze przyznac. Mam zamiar odsluchac tez pare innych w tym tygodniu. Bedzie to gralo albo z Pionkiem albo z moim stary Marantzem (70000). Chyba lepiej zainwestowac w nowe kolumny bo te moje Paradigmy 9se to 1-sza wersja i czuje roznice na minus jak je porownam do tego co mam na drugim systemie (Paradigm 80). A ma ktos jakies doswiadczenie z tym 1200MKII? Moje dosw. z plytami konczy sie na poczatku lat 80-tych wiec wybaczcie te 'naiwne' pytania. Acha i nie nadaje z PL tylko z Kanady (Calgary).

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wielu zadowolonych uzytkownikow 1210mk2. Ja mam akurat model 1210mk5, jest pare roznic, ale z zalozenia to ta sama rodzina.

 

Polecam watek w Klubie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )_61251.html

 

 

Mam tez interesujace Cie pre 640p, ale za to niewielkie doswiadczenia odsluchowe innych modeli, wiec raczej nie bede bruzdzil...

 

Pozdrawiamy Kanade.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie mieszkasz w Kanadzie nasz tam tyle możliwości !!! Calgary duże miasto w cenie CA tam znajdziesz jeszcze wiele innych przedwzmacniaczy gramofonowych.

BTW wszystkiego najlepszego na drodze czarnej płyty a czasami bywa drogą przez mękę.

Pozdrawiam

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi!

Ostatecznie zamowilem Cambridge 640P (phono preamp), podobno bardzo solidny, mysle za na poczatek bedzie OK, nawet 2 LP juz kupilem. Ma przyjsc w tym tygodniu, zobaczymy jak bedzie to gralo. Natomiast bardzo mnie ciagnie do 'lamp' robilem pierwsze odsluchy. Niestety sprzet 'dobry' za tani nie jest, poza tym w wiekszosci sklepow wystepuja 'nawiedzeni' sprzedawcy. Staram sie doksztalcic troche bo te lampy to na poczatku 'ciemna magia' dla mnie. M.in. sluchalem tego sprzetu:

www.charismaaudio.com/Galaxy88.html

Bylem naprawde zdziwiony jak to dobrze chodzilo, nie ma nawet porownania do tego czego sluchalem wiele lat temu. Tak ze kto wie czy nie dodam lampy do gramofonu? A moze ktos zna ten sprzet?

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jackk, 15 Mar 2010, 15:47

 

Analog to bardzo dobry pomysł, gratuluje decyzji :), a analog z lampa to jeszcze lepszy pomysł...

Gdybym ja kupował ten wzmacniacz, wziałbym go z lampami 6550 zamiast KT88 - moim zdaniem maja przyjemniejszy charakter...musisz wiec popróbowac nie tylko samych wzmacniaczy ale i ich wariantów. Lampa, lampie nie równa.

 

Napisz jesli możesz ile sobie zyczą za coś takiego? Ładna integra z regulowanym wyjściem słuchawkowym - wyglada ciekawie, na pierwszy rzut oka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Galaxy 88 to 2200 Can$, wersja slabsza Galaxy 34 to znacznie taniej 1500 Can$. Mowiac slabsza to chyba tylko na papierze (2x16 W) bo sprzet napedzal monitory bez zadnego problemu. U mnie bedzie podlaczony do 4 Ohm Paradigmow (wieze). Oferuja nawet odsluch w domu. Roznice w lampach napewno sa ale gdzies musze zaczac. Sprzet wyglada bardzo solidnie i do jakosci nie mam zastrzezen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jackk, 15 Mar 2010, 16:32

 

Po nazwach można wyczuć,ze tutaj nie tylko o moc chodzi :)

Galaxy88, Galaxy34 - najprawdopodobniej graja na calkowicie różnych lampach, odpowiednio KT88 i EL34.Wzmacniacze na tych lampach mają bardzo odmienne charaktery brzmienia.

 

Koniecznie musisz posłuchać obu przed zakupem. Jeśli zaczynasz z lampą to stawiam na Galaxy88, pewnie bardziej Ci się spodoba.

 

Mocą się nie kieruj, u mnie 16W napędza bez problemu duże kolumny o sredniej efektywności i jest pięknie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do ceny... (?)

 

Tak na oko, obudowy kojarzą mi się z chińskimi wzmacniaczami, szczególnie krateczki wentylacyjne po bokach. Pewności jednak nie mam. Popytaj w zakładce "lampa", z pewnością Ci podpowiedzą. Jeśli to tylko rebrandowane chińczyki to drogo sobie liczą, spokojnie kupisz taki za tą sama kwotę ale w PLN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze ta niska moc o niczym nie swiadczy (jak sam sie przekonalem). Opcja tansza (Galaxy 34) jest kuszaca bo zawsze moge wsadzic inne lampy potem (tak sadze). Co do roznych brzmien to za zielony jestem, sluchalem w sklepie i za bardzo nie moglem wychwycic roznic (wszystkie graly naprawde dobrze). Byc moze w ta sobote zrobie nastepny odsluch tym razem przyniose wlasne CD czy SACD. Oczywiscie jest to sprzet 'Made in China' (Hong Kong) ale nie chce wyjsc na snoba i jesli sprzet gra dobrze i jakosciowo nie odbiega to dlaczego nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jackk, 15 Mar 2010, 16:54

 

>Opcja tansza (Galaxy34) jest kuszaca bo zawsze moge wsadzic inne lampy potem (tak sadze).

 

Jesli kupisz na EL34 to wsadzisz tam tylko odpowiedniki tych lamp, np 6CA7, 6L6. Charakter konstrukcji jednak pozostanie taki sam...

 

Do Galaxy88 z koleji, zamiast KT88 możesz wsadzić np. 6550 - co szczerze polecam.

 

Tak tylko zebys miał jasność sprawy, do Galaxy34 nie wsadzisz później KT88.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Re-brand' raczej nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Producent to Shanlin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na Shanling'a to wygląda pięknie :). Bardzo zachowawczy desing... zazwyczaj u nich wszystko błyszczy niebieskim podswietleniem.

 

Jesli masz serwis na miejscu, dostaniesz gwarancje i jeszcze możesz posłuchać przed zakupem, to moim zdaniem nie ma co oszczędzać kilku $ kupując z ebay'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6550 mają lepsze wypelnienie średnicy. Innymi słowy, grają nie tylko szkieletem i szczegółami, ale kazdy dźwięk ma swoja masę i wyraźne ciepło, w dobrych aplikacjach bez utraty szczegółowości czy dynamiki. Poza tym, w przyszłości z push-pullem na tej lampie nie będziesz miał zadnych problemów z wymianą kolumn, wysteruja każde.

 

16W z EL34 wskazuje na niewielkie sprzężenie zwrotne, co może dac przyjemną przestrzeń i dynamikę bo lampy pracują niewyżyłowane. Może Ci jednak brakować "ciała" i masy dźwieku.

 

Musisz to sam ocenić. Jedno jest pewne, napewno będa grały różnie. Jesli tego nie stwierdzisz, kup po prostu tańszy :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i pierwsze 2 krotkie udsluchy mam za soba.

Mieszane odczucia na razie. Dostalem ten Cambridge 640P i podlaczony jest na razie do

Pionka(Elite) w trybie 'Pure Direct', igla to Shure M97xE (zajelo mi sporo czasu aby ja wywazyc - musialem mala wage Shura kupic).

Na minus:

Definytywnie dol mniejszy, lekko 'zamulony', szczegolnie perkusja,

bas dobry choc nieco jakby za mgla (lekko)

Gora obcieta (takie mam wrazenie)

Na plus

srodek b. dobry, instrumenty dete, wokal, perkusja (talerze) bez

zarzutu, ogolnie gora jakby b. lagodnie 'zaokraglona', 'sounstage' nie widze problemu-dobrze zdefiniowany, praktycznie zero szumow, b. dobry S/N (jak na gramofon - mowimy

tutaj o 'real life' a nie o suchych danych).

To wszystko na podstawie tylko 2 LP - Jazzu koncertowego (jeden nagranie z 1964-

Coltrane, plyta 'Crescent'-swietna!), wiec to sa poczatki. Bedzie sie mozna pobawic teraz.

Pzdr wszystich i dziekuje za rady!

Kwestia lampy jeszcze nie rozwiazana (Sobota powazne odsluchy) ale na pierwszy ogien chyba zmienie kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Tez tak uwazam ale te moje Paradigm ktore mam na dole troche juz 'stare' (kupione w 1991 chyba jedne z pierwszych) i troche mnie nosi na nowe, moze Studio 60 albo nawet S6? Podobno rewelacja.

Nawiasem mowiac vinyl 'swietnie' slychac przez sluchawki. Ten saks Coltrane potrafi dac w kosc na kiepskich CD wczoraj natomiast brzmial swietnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jackk

na twoim miejscu wstrzymałbym się z wyciąganiem jakichkolwiek wniosków przed posłuchaniem kilkunastu a nawet kilkudziesięciu vinyli. na razie nie masz żadnej skali porównawczej, a rozrzut w jakości czarnych płyt jest ogrooomny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumcie mnie zle, napisalem mieszane co nie znaczy ze negatywne! Odczucia mam w sumie zdecydowanie na plus szczegolnie w tych dziedzinach gdzie obawialem sie klopotow (szumy (hiss), buczenie (hum), trzaski (pops) czy S/N itd. Jesli chodzi o dzwiek to wiem ze moze byc lepszy nawet znacznie (choc uwazam ze jest dobry juz teraz). Wiem ze nie od razu Krakow zbudowano...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.