Skocz do zawartości
IGNORED

Monitor Audio BR6 - z czym je jeść ?


jenna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

mam sprzęcik w domu typu mini wieżyczka, ale od dosc dawna mysle o zmianie go na jakis porządny grający system, stereo oczywiście. Stąd moja wizyta na forum. Ale do rzeczy - trafiła mi się okazja zakupu po kosmicznie niskiej cenie kolumn MA BR6. Porównując do ceny sprzedaży, nie jest to nawet połowa:) Kolega wraca z Angli i chce mi je odsprzedać. Z tego, co czytałam o samych kolumnach są chyba warte grzechu, tym bardziej, że będzie to mój pierwszy powazniejszy system. Pytanie - z czym dobrze mi sie te głosniki "ułożą"? Chciałabym źródło w postaci najlepiej CD i wzmacniacz do nich.

Powinnam podać za ile, czego słucham i pokój:)

- do 3.500 zł

- rock, pop

- 24m kwadratowe

 

Będę wdzięczna za każdą poradę. Oczywiście, sprzęt niekoniecznie musi być nowy, choć dobrze gdyby jeszcze jakąś gwarancję posiadał. Gdzieś widziałam zestawienie tych głosników z Marantzem seria 6003 i dobrą opinię... a zestaw ten też moge mieć tanio z Anglii / nówka, kolega powiedział, że za 2.500 zł w sklepie widział (CD i wzmacniacz).

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez przymierzam sie do takiego polaczenia (BR6 + Marantz ale ampli SR 6003). Marantz gra z tego co slyszalem muzykalnie i dosc neutralnie, monitory maja brzmienie raczej ciemnawe z mocnym basem wiec do takiej muzyki powinno byc ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz rock'a, to koniecznie zastanów się nad zestawem NAD'a (w UK są dużo tańsze, a kable zasilające można wymienic, lub kupic adapter). NAD 315+515 w UK będzie maks ok 2000PLN. Słuchałem takiej konfiguracji i grało to przednio. Jak masz więcej kasy to NAD 326+545, ale to już do 3000PLN (w UK), jednak warto. Ewentualnie zastanów się też na XINDAK A06+C06, dosyc uniwersalne granie i także fajny pazur gitar elektrycznych. Wszystkich tych zestawów słuchałem z BR6 i bardzo ładnie wypadały. Chociaż ostatecznie kupiłem inne kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z budżetem spokojnie mieszczę się z Nadem c326 i jego źródełkiem. Widzę, że w koću wybrałes inne kolumny (polskie), co Cię przekonało? Tych pewnie, niestety nie będę miala jak przesłuchac, BR6 juz słuchałam, i jak dla mnie - w skali 1-10 dostały 8+! Grały z xindakiem 06, ale boję się trochę go kupowac, bo to chinska produkcja i gwarancja tylko 1 rok / nie wiem jak z awaryjnością (gdzies ogłoszenie spotkałam xindaka c 06 i a06 za 1500 zł).

 

Nie jestem nastawiona na tego marantza, po prostu szukam dobrego rozwizania, by dopasowac jak najlepszą elektronikę do tych BR6... no je pewno kupię, bo cena jest świetna, a i glosniki dobre i powinny mi wystarczyc.

 

ale mam jeszcze do was prosbe - jak mozecie, zaproponujcie jakąs alternatywę do powzyszego sprzetu za ok. 6.000 zł. - czyli kolumny, wzmacniacz i CD. Oczywiscie, nie musi byc to 6.000 zł, moze byc taniej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonało mnie porównanie. AA Phoebe III, to po prostu wyższa klasa grania. Grały też dużo lepiej niż Monitor Audio RS5. Niesamowita stereofonia, przestrzeń i barwa. Są jednak nieco droższe od BR5 (nowe 2800PLN). Musiałabys ich posłuchac, czy Ci się dopasują do pomieszczenia, bo są to konstrukcje jednak 2 drożne a nie jak BR5 2,5 drożne. Myślę jednak, że dały by radę, bo słuchałem ich też w ok 21m2 i dawały radę bez problemu. Co do ich posłuchania, to zadzwoń do AA, to przyjadą i zrobią Ci prezentację w domu (zależy jak daleko mieszkasz od Łodzi). Jakbyś jednak brała BR5 i NAD'a to jak wystarczy Ci kasy, to posłuchaj jeszcze c326 i c565, może spodoba Ci się jego większa detalicznośc i przejrzystosc względem 545. Chociaż juz 545 to bardzo dobra maszynka w swojej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałam ogłoszenia, można AA kupic za 1500 zł :) ale fakt - wpierw spróbuje gdzies ich przesłuchac... co do MA, to piszesz o BR5, a ja miałem cały czas na myśli MA BR6. Jest takie pismo High Fidelity, i tam Pan Wojciech Pacuła podaje jako świetne zestawienie MA BR6 z tym chińskim Xindakiem 06. A zauważyłam, że sporo dobrych opinii zbiera to chińskie "dziecko". Więc chyba warto zwrócić na nie uwagę, wciąż nie rozumiem, czemu dają tylko rok gwarancji... marantz 2 lata, denon 3 lata... glośniki MA 5 lat. Czyżby ten chiński sprzet był awaryjny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>wciąż nie rozumiem, czemu dają tylko rok gwarancji... marantz 2 lata, denon 3

>lata... glośniki MA 5 lat. Czyżby ten chiński sprzet był awaryjny?

 

Albo zupelnie na odwrot :) Po co dawac 3 lata jak rok wystarczy. I tak sie nie psuje to po co ta papierkowa robota :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak BR6. W tej cenie to bierz śmiało. Tez ich słuchałem i na prawdę ladnie sobie radzą, także z muzyką symfoniczną, w końcu są 3-drożne. W moim pokoju 17m2, się jednak nieco dusiły. Z NADem idealna para. Rekomenduje. A jak coś z bardziej zrównoważonego grania to AA Hyperion III, o ile jeszcze są dostępne. BR6, są raczej po ciemnej stronie mocy, chociaż to zejbiste kolumny. AC/DC i Symfonie na BR6 i NADach brzmiały wyjątkowo "wielko". Raz jeszcze polecam taki zestaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakt! to chyba najlepiej byłoby nie dawać wcale gwarancji:) jak się nie psują, to i po co:)

:)))

 

a na poważnie, miał ktoś kontakt z tym Xindakiem? w sensie czysto praktycznym, nie teoretycznym, bo teoretycznie to ja już też sporo wiem:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go tylko odsłuchiwałem. Bardzo dobrze radził sobie z elektrycznymi gitarami. Przy głośnym słuchaniu były wyraźniejsze niż w wypadku NAD'a. NAD był jednak dużo bardziej przestrzenny no i czarny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Phoebe III można za 1500? Czy Phoebe II ?

 

sorki, faktycznie to były PII, a PIII... ale używki pewno za niecałe 2.000 zł da się gdzieś znaleźć:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po drugie, jak ktoś już je kupił to raczej ich nie wymieni przez co najmniej rok lub dwa, czyli do czasu jak będzie gotowy przejśc na wyższy "level"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość wykonania 'małych' Xindaków nie jest niestety na najwyższym poziomie, natomiast nie sądzę aby od razu miały się psuć.

U mnie najciekawiej wypadło połączenie CD Xindaka z AMPem NADa. C-06 i C352. Xindaka polecam do spokojniejszego grania, NAD jest moim zdaniem do rocka lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie obawiasz (tak na prawdę nie ma czego) to kup chińską lampę i tanie tranzystory się schowają. W razie kłopotów jest na forum kilka osób które na lampach się znają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem te kolumienki kilka miesiacy i sluchalem w roznych zestawieniach no wiec:wzmacniacz tylko NAD najlepiej c352 lub lepszy!!mozna kupic w okolicy 200e!!a jako zrodlo najlepiej sprawdzil sie arcam c73!(ale z nim jest gorzej ostatnio diva jet bardziej chodliwa niz FMJ)nadal gra to u mojego sasiada i czesto testujemy z roznymi gratami!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj uzywki 352 naprawde polecam ten wzmak!!ja kupilem w idealnym stanie za 230e!!wszystko juz zmienilem a on jeszcza sie broni:))sprzedalbym ci moj za grosze ale nie wybieram sie do polski w najblizszym czasie:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj używki Harman Kardon 680, stosunkowo młody wzmacniacz (~10 lat) a brzmienie ma zdecydowanie lepsze od obecnych serii Nada, zwłaszcza w kwestii dynamiki

zestawienie z BR6 jest sprawdzone i zadziwiająco dobrze zgrane, dynamiczne, przejrzyste, ze świetnym basem i co ważne - nie męczące (to już głównie zasługa samych kolumn)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.