Skocz do zawartości
IGNORED

laptop do fotografii


rafko

Rekomendowane odpowiedzi

Czytajac to forum wielokrotnie natchnalem sie na osoby zainteresowane fotografia, stad ten temat tutaj :)

Stanalem przed wyborem komputera na ktorym oprocz innych rzeczy bede zajmowac sie hobbistycznie obrobka zdjec glownie w Photoshopie. I tu pojawia sie problem dotyczacy wyboru komputera. Oczywiscie stacjonarny jest lepszym rozwiazaniem, ale w moim przypadku potrzebuje mobilny komputer, a tu juz nie jest tak wesolo jesli chodzi o jakosc wyswietlaczy. Waham sie miedzy Macbookiem a HP czy Toshiba. Obecnie cale oprogramowanie mam pod Windowsa, wiec przesiadka na Mac'a bylaby dla mnie dosc ciezka... Macie jakies typy sugestie? Czy lepszym wyborem bylby HP Envy 15

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) czy Macbook o podobnych parametrach?

 

A moze inne typy?

 

Prosze o rade!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=49186

Z takim samym prockiem co HP a prawie 2000 tańszy, więc chyba rozsądna propozycja

Sam mam takiego od 1/2 roku. Intensywnie używany, bardzo cichy co moim zdaniem jest ważne , zero zastrzeżeń, no może tylko to, że bateria trzyma krótko-ok.2h, ale to pewnie przypadłość dręcząca wszystkie w miare wydajne urządzenia.

Sprzedawca także sprawdzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, tyle ze Lightrooma mam a aperture nie, a to tylko czubek gory lodowej, tak samo jest z setka innych programow... Inn sprawa ze po przesiadce na Maca bede musial uczyc sie systemu od nowa, a Windzia obsluguje juz dosc biegle. Korci mnie Macbook, tyle ze obawiam sie tych wszystkich zmian, to raz, a dwa ze w nizszej cenie masz np. HP na czetordzeniowym procku i7, 8 GB RAM i 500 GB dysk twardy, na ktorym laptopie MACa masz takie zabawki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na macu winde tez mozesz miec, przeciez to teraz PC-et...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foxbat, 9 Mar 2010, 14:27

 

>na macu winde tez mozesz miec, przeciez to teraz PC-et...

 

To tym bardziej bez sensu, bo skoro mam jechac na Windzie to wole sobie kupic np. HP na duzo lepszym procku :) a roznice w cenie przeznaczyc na plyty :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, ja jak kupuje laptopa to patrze tylko na jakosc materialow... a te wszystkie marketowe hp, asusy i inne toshiby to u mnie rozlecialyby sie po kilku miesiacach....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to popatrz np. na to, nadal uwazasz ze to plastik? Mialem oba w reku, wierz mi ze patrzac trudno ocenic ktory jest porzadniejszy:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu bezposrednie porownanie z Macbookiem:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam HP. Przede wszystakim na obsluge, serwis. Poczytaj foram internetowe uzytkownikow. Poprzegladaj filmiki na youtube dotyczace notebookow HP.

Jesli nie Mac (chcoc ten do obrobki zdjec, grafiki wydaje sie byc optymalnym wyborem-przesiadka na MAC OS to naprawde zaden problem) to moze rzeczywisie cos z oferty Asusa stosunek jakos cena calkiem przyzwoity ,serwis i kontakt z klientem wysmienity (szybkosc obslugi) chcoc Apple (przynajmniej u naszych zachodnich sasiadow)w tym wzgledzie jednak przoduje. Jesli masz sprzet na gwarancji i cos jest nie tak raczej nie bawia sie w naprawe i nie musisz czekac tylko od reki dostajesz nowy (tu wychodzi za co placimy wyzsza cene). Mozesz takze rozejrzec sie za sprzetem "refurbished" (Apple) sprzet oddany jak uszkodzony odremontowany z pelna gwarancja i sporo nizasza cena. Do tego czasam i dodaja jakis prezent w postaci iPoda, urzadzenia All in One (Drukarka, skaner, kopiarka etc). Poza tym jesli pracujesz w administarcji , szkolnictwie badz jestes studentem(uczniem pow. 18 roku zycia) przysluguje Ci upüst w wysokosci ok 10 procent ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kichanadeta

 

Kwestia nie jest cena, tylko to co bedzie dla mnie optymalnym rozwiazaniem. Zainteresowanie Mac'ami czy HP powstalo ze wzgledu na jakosc matrycy, ktora jest sprawa najwazniejsza przy obrobce zdjec. Z tego wzgledu wlasnie fotografowie glownie pracuja na MACach i HP, czy Dell'ach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten HP to ma obudowe z aluminium? jak tak to fajny, jak nie to nie wiem czy u mnie wytrzymalby pare miechow :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to alu. Wyglada na prawde porzadnie, stad moje zainteresowanie tym lapkiem. Niemniej jednak nadal nie wiem co wybrac. Bacbook vs. ten HP? Na co stawiacie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obróbce zdjęć (jeśli masz zamiar się zająć tym na poważnie) nie liczy się tylko szybkość i jak co leży w dłoni pancerne czy nie, tylko jakość generowanego obrazu przez matryce a pod tym względem mac trzyma dobry poziom ale z poważnym monitorem do obróbki zdjęć np. Eizo (matryca nie TN), NEC czy trochę dell'i(kilka) , nie wspomnę o rzadkościach jak Quato przegra dość sromotnie. Więc osobiście wole do obróbki porządny monitor i duża skrzynkę dzięki czemu unikam rozczarowań w labie i od klientów.Nie wspomnę o tym że komfort pracy na dobry monitorze jest o wiele lepszy. Laptop do foto jedynie do tzw obróbek polowych (wyjazd, obróbka na miejscu itp.)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji Asua miałem ostatnio okazję sprawdzić na którymś z serii 50IN (czy coś w tym stylu)na LED jakość w porównaniu do najtańszego monitora na matrycy PVA to przepaść jakościowa na asusie czerń przypomina szarość.Jeśli dla Ciebie będzie rekomendacją z osób zajmujących się foto Marcin Łysak (którego pozdrawiam)z tego co pamiętam używa Maca (nie wiem czy na codzień ale w warunkach polowych owszem o ile coś jeszcze nie jest srebrne i ma świecący owoc na biało w środku)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki! Cos czuje ze czeka mnie jednak nauka Mac OS :) Oczywiscie wiem ze desktop jest sporo lepszy do zabawy fotografia, tyle ze komputer ten potrzebuje tez do innych celow to raz, a dwa ze lubie sobie po prostu czasem usiasc z kompem "na kolanach" i obrabiac zdjecia sluchajac muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak można dostrzec piękno niedoskonałym spojrzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie mac przez pierwszy tydzien to bylo wielkie rozczarowanie, na dzien dzisiejszy nie zamienilbym na nic innego, windy nadal uzywam przez parallels desktop w trybie crystal gdzie praktycznie win integruje sie z macos i programy sie odpalaja jak pod makiem ciezko odczuc wogole ze windows dziala w tle, niestety branza w jakiej pracuje jest nierozerwalnie zwiazana z windowsem. Poltorarodczny macbook white 13" C2D 2,4GHz 4GBram z dwoma OS jednoczesnie + WiFi nadal trzyma 3h na baterii, sam macOS daje rade 4h bez WiFi 5-6h

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmienie jeszcze szybkosc poruszania sie w systemie na kilkudziesieciu oknach dzieki expose i spaces, o aktywnych naroznikach ekranu nie wspomne, w pracy mam inaczej ustawiony dodatkowy monitor niz w domu, mac rozroznia te monitory i pamieta ustawienia, duzy touchpad jest tak wygodny jak trackpoint w ibm, myszka staje sie zbedna ale co kto lubi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jach czy to sarkazm?

Nie mam porównania z tym modelem nie widziałem ale według niektórych jest kiepsko(prawie jak w większości lapków)i nie tylko ja tak twierdze patrz niżej (link - zakładka obraz).Patrząc na wyniki pomiarów dla mnie kategorycznie odpada do obróbki zdjęć(nawet po kalibracji).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacch, 9 Mar 2010, 22:16

 

>No ok, ale twierdzenie, ze czarne jest szare to co najmniej gruba przesada.

 

Dobre :)

Panowie a jakie zdanie macie o Dell'ach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie dowolnego szybkiego laptopa i DOBRY monitor - jak chcesz tanio i dobrze to kup jakieś CRT - 90% LCD jakie widziałem tak fałszuje kolory i kontrast, że fotek bym na nich nie obrabiał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i nie szarość ale czernią też bym tego nie nazwał. Josef ma całkowitą racje nadal nie przekonałem się do LCD i ubolewam że stary dobry CRT (trinitron)się wypalił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram Josefa

prawdziwsze kolory maja dobre banki crt wiekszosc lcd klamie z kolorami i kontrastem a monitory laptopowe (do 4,5 tys ) nie bardzo nadaja sie do obrubki foto wlasnie ze wzgledu na wyswietlacz

 

wiec moj wybor "jakis" lapek i do tego stacjonarny monitor

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny rozsądny pomysł to szybki i wytrzymały laptop, oraz 2 monitor na którym będziesz pracował. Innego wyjścia nie ma.

 

Jeśli chcesz uzyskać dobrą jakość to oczywiście CTR (ale teraz o to ciężko - chyba że masz ochotę kupić Barco lub LaCie), jeśli chcesz się amatorsko bawić fotkami to wystarczy ci LCD ale na matrycy PVA (ma gorszy czas odświeżania, który w tym wypadku nie jest priorytetem, ale zdecydowanie lepsze kolory).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.