Skocz do zawartości
IGNORED

laptop do fotografii


rafko

Rekomendowane odpowiedzi

Koobal, 10 Mar 2010, 00:37

 

>Jeśli chcesz uzyskać dobrą jakość to oczywiście CTR (ale teraz o to ciężko - chyba że masz ochotę

>kupić Barco lub LaCie), jeśli chcesz się amatorsko bawić fotkami to wystarczy ci LCD ale na matrycy

>PVA (ma gorszy czas odświeżania, który w tym wypadku nie jest priorytetem, ale zdecydowanie lepsze

>kolory)

 

Dzieki, to co bys polecil konkretnego z PVA?

 

Pozdrawiam,

 

R.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wlasnie tu jest problem, bo mysle ze najpierw powinienem kupic cos do kalibracji mojego monitora, a jak nie wystarczy wtedy drugi monitor. Wolalbym narazie nie kupowas obu rzeczy z powodu: "wifes factor" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafko a po co ci amatorsko kalibrator ? odpuść sobie, a kup jak będziesz miał wolną gotówkę. To, że masz dobrze skalibrowany monitor nie oznacza jeszcze, że fotki będą wychodzić na wydrukach tak jak na monitorze. Ważne aby monitor miał rozbudowane OSD o możliwości korekcji kolorów, Matryca PVA albo IPS - choć ja osobiście uważam, że PVA ma lepsze kolory do dupy odświeżanie w porównaniu do innych i bardzo przyzwoity kąt widzenia. IPS praktycznie nie różni się od PVA - tak organoleptycznie (miałem możliwość sprawdzenia - porównaniu obu). Generalnie wszystkie LCD mają problemy z odcieniami czerni - szczególnie w górnych wartościach wypełnienia. MOże tak bardzo zachwalany LED > Ale tego nie widziałem na oczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafko a po co ci amatorsko kalibrator ? odpuść sobie, a kup jak będziesz miał wolną gotówkę. To, że masz dobrze skalibrowany monitor nie oznacza jeszcze, że fotki będą wychodzić na wydrukach tak jak na monitorze. Ważne aby monitor miał rozbudowane OSD o możliwości korekcji kolorów, Matryca PVA albo IPS - choć ja osobiście uważam, że PVA ma lepsze kolory do dupy odświeżanie w porównaniu do innych i bardzo przyzwoity kąt widzenia. IPS praktycznie nie różni się od PVA - tak organoleptycznie (miałem możliwość sprawdzenia - porównaniu obu). Generalnie wszystkie LCD mają problemy z odcieniami czerni - szczególnie w górnych wartościach wypełnienia. MOże tak bardzo zachwalany LED > Ale tego nie widziałem na oczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o oprogramowanie? Jeśli tak to jest tylko jeden słuszny "monopolista" na rynku i parę programów, które radzą sobie z fotkami trochę gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.