Skocz do zawartości
IGNORED

Kenwood KAF 3030R jakie tanie kolumny


kolawski

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowne Panie i Panowie, szacuneczek!

 

Proszę o poradę. Jakie kolumny zagrają dobrze ze wzmacniaczem kenwooda kaf 3030r? Reszta zestawu to cd kenwood dp 5090 i tuner kenwood kt 6500 (dostojny staruszek). Dotychczas zestaw gra z monitorami magnata (najtańszy model z mediamarktu) i wiem, że nie są one w stanie oddać potencjału sprzętu. Podam najważniejsze informacje i oczekiwania:

 

Muszą to być kolumny podłogowe, będą grały bowiem w salonie z kuchnią (razem około 35m2)

 

Nie dokonuję odsłuchów, muzyki słucham przy okazji, co znaczy, że nie może być zbyt głośna (więc chciałbym, żeby w cichych rejestrach grały pełnym brzmieniem (basik, detale))

 

Powinny być dość uniwersalne: nie znam się na analizie brzmienia i określaniu jego właściwości, podam więc konkretne płyty jakie słucham: Lao Che "Gospel", King Crimson "Thrack", wszystko Lecha Janerki, Goldberg Variations (Glen Gould), Ania Dąbrowska, "W spodniach czy w sukience", Jimi Hendrix "Experience", Guano Apes "Don't give me James", Motorhead, Górecki Mikołaj III Symfonia; program II (audycja Nokturn), program III PR. (co prawda część tego na słuchawkach w nocy - może to coś pomoże: lubię słuchać na słuchawkach [tonsil sd426]). Jak widać nie słucham tekkno, jazzu, muzyki elektronicznej.

 

fajnie jak byłyby ciemne (chodzi bo kolor, a nie barwę dźwięku), ale nie jest to wymóg

 

chcę kupić używane i tanie. I tu uwaga, wiem, że błędem jest niepodawanie zakresu ceny w takich wypadkach. Ale z racji tego, że sprawa nie jest nagła (grają przecie magnaty), chciałbym wiedzieć od fachowców, jakie to są tanie używane kolumny o względnie dobrych właściwościach do zestawu, którym dysponuję {takie zupełnie tanie to właśnie mam, ale one nie dają rady}

 

po ostatnim zakupie tunera, kusi mnie też opcja sprzętu vintage (jestem zdumiony stanem utrzymania i brzmieniem, jakie oferuje analogowy kt 6500 - choć to przecież dość prosty tuner). Ukłony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że napisałem, gdzie to ma zagrać, trzeba chyba kliknąć napis "więcej", żeby zobaczyć cały mój wpis.

 

Grać to będzie w 35m2 salonie (z kuchnią :-)

 

O tym, co to znaczy tani też napisałem. CHodzi mi o to, że właśnie chcę się dowiedzieć, jaki zakres cenowy kolumn odpowiada mojemu sprzętowi (kenwood dp 5090 i kaf 3030r) i wybrać coś w tańszej opcji. Wiem, że tanie monitory magnata (nie ma na nich informacji o modelu) nie dają rady, przypuszczam też, że do tego zestawu nie warto kupować nowych kolumn z np. 4000 para.

 

Chcę żeby:

- grały dobrze w cichych zakresach

- były podłogowe

- dość uniwersalne (słucham od Glena Goulda, Góreckiego przez BjOrk, Lao Che, Janerkę, do Motorhead i King Crimson

- kupię używane

 

kierując się ofertami allegro krzyżowanymi z opiniami i rankigami zastanawiałem się nad Eltax liberty 5+, W...dale 8.3, Mission 703; choć wiem, że to gazeciane typy i na pewno istnieją kolumny mniej znanych firm, które są dobre; otwarty jestem też na zakup sprzętu vintage (nie wiem czy to mądre)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że zakup używanego sprzętu to dobry pomysł nie tylko przy niskich kwotach. Do twojego dość sporego pomieszczenia odradzałbym małe podłogówki z jednym 16 cm wooferem. Jest spore prawdopodobieństwo, że będzie kiepsko z basem przy cichym słuchaniu. Polecam za to podłogówki Firmy Quadral ze starej serii Phonolongue mk3, mk4 lub mk5. Miałem z tej serii monitory ALTAN. Nabyłem potem większy model TRIBUN. Grają obecnie w salonie 30 m2. Super sprawa. Duży 22cm głośnik basowy, wielkie, dobrze wytłumione obudowy z 22mm mdf'u, naturalny fornir. Bardzo detaliczna tytanowa kopułka. Tu masz link do katalogu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Niestety po niemiecku ale zdjęcia i wszystkie parametry są. Ogólnie możesz się zainteresować produktami dobrych niemieckich firm takich jak np. T+A, Arcus, ATL, MB Quart, I.Q., Phonar. Są one trochę mniej znane w Polsce dlatego można za nieduże pieniądze dostać w bardzo dobrym stanie wysokie modele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.