Skocz do zawartości
IGNORED

Kenwood KAF 3030R jakie tanie kolumny


kolawski

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowne Panie i Panowie, szacuneczek!

 

Proszę o poradę. Jakie kolumny zagrają dobrze ze wzmacniaczem kenwooda kaf 3030r? Reszta zestawu to cd kenwood dp 5090 i tuner kenwood kt 6500 (dostojny staruszek). Dotychczas zestaw gra z monitorami magnata (najtańszy model z mediamarktu) i wiem, że nie są one w stanie oddać potencjału sprzętu. Podam najważniejsze informacje i oczekiwania:

 

Muszą to być kolumny podłogowe, będą grały bowiem w salonie z kuchnią (razem około 35m2)

 

Nie dokonuję odsłuchów, muzyki słucham przy okazji, co znaczy, że nie może być zbyt głośna (więc chciałbym, żeby w cichych rejestrach grały pełnym brzmieniem (basik, detale))

 

Powinny być dość uniwersalne: nie znam się na analizie brzmienia i określaniu jego właściwości, podam więc konkretne płyty jakie słucham: Lao Che "Gospel", King Crimson "Thrack", wszystko Lecha Janerki, Goldberg Variations (Glen Gould), Ania Dąbrowska, "W spodniach czy w sukience", Jimi Hendrix "Experience", Guano Apes "Don't give me James", Motorhead, Górecki Mikołaj III Symfonia; program II (audycja Nokturn), program III PR. (co prawda część tego na słuchawkach w nocy - może to coś pomoże: lubię słuchać na słuchawkach [tonsil sd426]). Jak widać nie słucham tekkno, jazzu, muzyki elektronicznej.

 

fajnie jak byłyby ciemne (chodzi bo kolor, a nie barwę dźwięku), ale nie jest to wymóg

 

chcę kupić używane i tanie. I tu uwaga, wiem, że błędem jest niepodawanie zakresu ceny w takich wypadkach. Ale z racji tego, że sprawa nie jest nagła (grają przecie magnaty), chciałbym wiedzieć od fachowców, jakie to są tanie używane kolumny o względnie dobrych właściwościach do zestawu, którym dysponuję {takie zupełnie tanie to właśnie mam, ale one nie dają rady}

 

po ostatnim zakupie tunera, kusi mnie też opcja sprzętu vintage (jestem zdumiony stanem utrzymania i brzmieniem, jakie oferuje analogowy kt 6500 - choć to przecież dość prosty tuner). Ukłony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że napisałem, gdzie to ma zagrać, trzeba chyba kliknąć napis "więcej", żeby zobaczyć cały mój wpis.

 

Grać to będzie w 35m2 salonie (z kuchnią :-)

 

O tym, co to znaczy tani też napisałem. CHodzi mi o to, że właśnie chcę się dowiedzieć, jaki zakres cenowy kolumn odpowiada mojemu sprzętowi (kenwood dp 5090 i kaf 3030r) i wybrać coś w tańszej opcji. Wiem, że tanie monitory magnata (nie ma na nich informacji o modelu) nie dają rady, przypuszczam też, że do tego zestawu nie warto kupować nowych kolumn z np. 4000 para.

 

Chcę żeby:

- grały dobrze w cichych zakresach

- były podłogowe

- dość uniwersalne (słucham od Glena Goulda, Góreckiego przez BjOrk, Lao Che, Janerkę, do Motorhead i King Crimson

- kupię używane

 

kierując się ofertami allegro krzyżowanymi z opiniami i rankigami zastanawiałem się nad Eltax liberty 5+, W...dale 8.3, Mission 703; choć wiem, że to gazeciane typy i na pewno istnieją kolumny mniej znanych firm, które są dobre; otwarty jestem też na zakup sprzętu vintage (nie wiem czy to mądre)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że zakup używanego sprzętu to dobry pomysł nie tylko przy niskich kwotach. Do twojego dość sporego pomieszczenia odradzałbym małe podłogówki z jednym 16 cm wooferem. Jest spore prawdopodobieństwo, że będzie kiepsko z basem przy cichym słuchaniu. Polecam za to podłogówki Firmy Quadral ze starej serii Phonolongue mk3, mk4 lub mk5. Miałem z tej serii monitory ALTAN. Nabyłem potem większy model TRIBUN. Grają obecnie w salonie 30 m2. Super sprawa. Duży 22cm głośnik basowy, wielkie, dobrze wytłumione obudowy z 22mm mdf'u, naturalny fornir. Bardzo detaliczna tytanowa kopułka. Tu masz link do katalogu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Niestety po niemiecku ale zdjęcia i wszystkie parametry są. Ogólnie możesz się zainteresować produktami dobrych niemieckich firm takich jak np. T+A, Arcus, ATL, MB Quart, I.Q., Phonar. Są one trochę mniej znane w Polsce dlatego można za nieduże pieniądze dostać w bardzo dobrym stanie wysokie modele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.