Skocz do zawartości
IGNORED

Problem z NAD C320 bee / Serwis sprzętu (pref. Poznań)


solak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z moim wzmacniaczem NAD C320 bee. Podczas 'rutynowego' słuchania muzyki nagle kolumny zamilkły. Wygląda to tak, jakby wszystkie kanały wzmacniacza były odłączone. Mogę włączyć go w tryb wstrzymania (pomarańczowa dioda), ale brak jest reakcji na włączenie któregokolwiek z kanałów. Bezpieczniki nie wyglądają na przepalone, ale to jedyne co mogę z moją wiedzą powiedzieć na temat stanu sprzętu.

 

Mam w związku z tym kilka pytań i prosiłbym o możliwą pomoc:

- Czy ktoś spotkał się z podobnymi objawami? Co może być przyczyną usterki i czy można ją prosto naprawić? (bezpieczniki wyglądają na nietknięte, ale i tak profilaktycznie je wymienię) Na co zwrócić uwagę?

- Sprzęt jest niestety od niedawna po gwarancji. Rozumiem też, że w Polsce nie ma autoryzowanego serwisanta NADów? Czy pozostaje mi ktokolwiek poza Trimeksem (dystrybutorem) ? Może ktoś zna dobry serwis sprzętu audio w Poznaniu?

 

Z góry dziękuję za odzew, pozdrawiam,

Tomek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

Niewinem czy to co Ci teraz napisze w czymś Ci pomoże, no ale …

Miałem podobną sytuację parę miesięcy temu, wzmacniacz po prostu przestał działać (Nad 355BEE). Objawy były podobne. Zapalające się światełko przy zasilaniu i koniec. Brak charakterystycznego „pstryk”. Oczywiście pot na czole i pytanie co robić. Udałem się do zaprzyjaźnionego salonu (Meloman – Lublin). Po dwóch dniach od oddania, telefon, facet mówi że wszystko jest ok i niema objawów przeze mnie wskazanych. Po długiej rozmowie co i jak i czy może się to powtórzyć i szukaniu przyczyny awarii przypomniałem sobie jedną rzecz. Tegoż feralnego dnia macherzy jacyś spawali coś na klatce i oczywiści podpięli się do gniazdka przy bezpiecznikach koło piwnicy. Być może to spowodowało udar, przepięcie albo coś w tym stylu. Wzmacniacz być może zareagował w ten sposób po tym waśnie zdarzeniu. Pierwszy raz mi się cos takiego zdarzyło ale z tego co wiem to fatalna jakość instalacji i świństwa jakie w bloku ludzie podłączają pod prąd są powodem takich wypadków. Podobno niema na to 100% zabezpieczenia. Ja od tamtego czasu mam wpiętą listwę która ma pochłaniać właśnie takie niespodzianki z linii. Wracając do tematu, usłyszałem że „cudowne ozdrowienie” wzmacniacza nastąpiło po odłączeniu go na dłuższy czas od sieci i oczyszczeniu się czegoś tam … niechęcę wprowadzać w błąd mylną nazwą. Tak czy inaczej wzmacniacz działa. Mam nadzieję że chodzi o coś podobnego i skończy się bez naprawy w serwisie Nada. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę! Wzmacniacz działa :) Zadziałała dobra magia.

 

Rzeczywiście musiał odstać parę dni. Nie sprawdzałem po raz kolejny, czy działa, bo i po co się było rozczarowywać, jak myślałem.

 

Fakt, głupotą kompletną z mojej strony był brak inwestycji w porządną listwę, szczególnie, że mieszkam w starym budownictwie i instalacji daleko od ideału. Trzeba teraz rozglądnąć się za czymś porządnym, żeby sytuacja się nie powtórzyła.

 

A koledze z forum stawiam piwo, jeśli zdarzy się kiedyś zawitać w Poznaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat i zapytam gdzie mógłbym oddać NADa C352 na wymianę/przeczyszczenie potencjometru. Przy minimalnej głośności słychać tylko prawy kanał, dopiero jak zrobię troszkę głośniej, włącza się też lewy..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o prąd to rzeczywiście jest to jakieś voodooo. Przewiozłem swój sprzęt do drugiego mieszkania oddalonego bagatela jakieś 550 km, wieczorem podłączam wszystko OK. Rano CD nie chce ze mną gadać dosłownie nic !!! Po jednym dniu wszystko pracuje OK. I jak to wyjaśnić? Sprzęt jak w o mnie.

Pozdrawiam wszystkich nie "audiofilów" tylko Melomanów"

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saico, 9 Mar 2010, 14:37,

 

Ten objaw, to taka mala niedoskonalosc wiekszosci potencjometrow we wzmacniaczach NADa, jesli nie trzeszczy, to znaczy, ze wszystko ok. Niektore egzemplarze potrafią rowno grac miedzy godz 8 a 9 na potencjometrze.

Kiedys NAD stosowal funkcje Low Lewel, ktora po uaktywnieniu skutecznie maskowala ta niedoskonalosc

powodujac bardzo precyzyjna regulacje glosnosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Najnowszy GO bar przypomina legendarny miecz starannie wykuty dla Kensei.

    iFi Audio to brytyjska firma założona w 2012 roku, znana z wysokiej jakości przetworników cyfrowo-analogowych (DAC) i wzmacniaczy słuchawkowych. Ich mobilne rozwiązania umożliwiają poprawę jakości dźwięku na urządzeniach przenośnych. Firma wyróżnia się innowacyjnym podejściem do projektowania, wykorzystując komplet najnowszych technologii i lata doświadczenia. Swoją sławę zawdzięczają produktom, które zapewniają wysoką jakość wykonania i świetne brzmienie, a to wszystko w bardzo dobrych cenach.

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Nowości | Testy | Inne

    Bilety | BAJM 45 TOUR

    O wydarzeniu Największe hity, mega emocje i najlepsza zabawa czyli 45-lecie zespołu BAJM - to będzie trasa roku 2024! Szykuje się totalne szaleństwo! Bajm bilety na jubileuszową trasę koncertową już w sprzedaży.   45-lecie zespołu Bajm Fenomen zespołu Bajm to właśnie ponadczasowa muzyka i emocje, które łączą pokolenia. Ich hity bujają wszystkich bez wyjątku. A głos Beaty przeszywa i przyprawia o gęsią skórkę nawet największych twardzieli. Trasa 45 lecia to muzyczna podróż prz

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy 1

    Bilety | Dawid Podsiadło

    O wydarzeniu Dawid Podsiadło postanowił zrobić swoim fanom wyjątkowy świąteczny prezent i ogłosił kolejny stadionowy koncert. 8 czerwca 2024 wystąpi na Tarczyński Arena Wrocław.    Trasa stadionowa Dawida Podsiadło Po historycznym występie na PGE Narodowym dla 80 tysięcy widzów, Dawid Podsiadło idzie za ciosem i zaprasza na trasę stadionową ze sceną 360 stopni!  W sobotę 26 sierpnia PGE Narodowy, który był współorganizatorem wydarzenia, przyciągnął rekordową publiczność.

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy 1

    Bilety | Piotr Rubik „Niech mówią że to nie jest miłość”

    O wydarzeniu Koncert Piotra Rubika „Niech mówią że to nie jest miłość” - najpiękniejsze piosenki o miłości - to trzeba usłyszeć na żywo! Piotr Rubik, Orkiestra Symfoniczna Filharmoników Jeleniogórskich, Wrocławski Chór Akademicki pod dyrekcją Alana Urbanka oraz 4 znakomitych Solistów. Ponad 60 osób na scenie! Bilety na koncerty Piotra Rubika już w sprzedaży.  Piotr Rubik koncerty Niech mówią że to nie jest miłość Piotr Rubik wraz Dolnośląską Orkiestrą Symfoniczną Filharmoników Jel

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy

    Bilety | Open'er Festival 2024

    O wydarzeniu Gunna, jedna z najważniejszych postaci współczesnego amerykańskiego hip-hopu, której wszystkie dotychczasowe albumy trafiły do Top 3 sprzedaży w USA, wystąpi 3 lipca na Orange Main Stage! Kim Gordon, absolutna ikona światowej alternatywy i jedna z najbardziej charyzmatycznych rockowych osobowości ostatnich dekad, której najnowszy solowy album „The Collective” ukaże się już w tym tygodniu, wystąpi na Alter Stage 3 lipca Amaarae - muzyczna perła, której ostatnia płyta „

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.