Skocz do zawartości
IGNORED

BAT VK300xi - opinie?


adamgdansk

Rekomendowane odpowiedzi

Naszła okazja zakupu dośc chyba tanio bo za ok. 9K z lampowym stopniem wejściowym, z pilotem. Cięzko mi znaleźć opinie nt tego wzmaka, szczególnie w porównaniu do brzmienia Accuphase?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W HighFidelity online redaktor Pacula testowal ten wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jest tam nawet zdanie porownujace go do koncowki Accuphase: " Dźwięk VK-300x jest bowiem wypadkową tego, co można usłyszeć z końcówki A-30 Accuphase (choć bez jej genialnej ciągłości i koherencji) i wzmacniacza zintegrowanego FBI Krella".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie chcesz zmieniać swojej integry Accu na BATa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiana E550 na tego BATa to byłby aż taki downgrade? hmmm zostałoby mi 8K w kieszeni, żonie kwiaty bym kupił ;)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień kobiet już był :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może weź na odsłuch i wtedy usłyszysz czy różnica jest warta tych 8 tys które można zaoszczędzić.

A może się okazać że BAT gra dźwiękiem który lepiej Ci pasuje w tym zestaieniu wtedy to będzie upgarde i do tego zostanie 8 tys na coś z poza audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam jak chcesz miec ladny wzmacniacz w szampanskim kolorze to zostaw accu,gdybym mial porownac oba urzadzenia to powiedzial bym tak ze Accu przy Bacie to taka upiekszona,ulepszona i drozsza wersja Denona lub Onkyo dla goscia przy kasie,to jest moja subiektywna ocena ,mialem E-450 i gral poprawnie(z mini utopiami za ostro) ale to zupelnie inny dzwiek niz bat,uwazam ze BAT jest o wiele wiele bardziej interesujacy,jezeli masz okazje za 9000(ten z Hiszpani?) to nie ma nad czym sie zastanawiac ani sekundy,pod warunkiem ze to wersja z preampem lampowym i pilotem a jescze lepiej gdyby byla SE sa zmienione kondensatory na olejowe i lampy 6H30,wybor nalezy do ciebie ja bym sie nie zastanawial

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na twoim miejscu accu bym zastawił a poszedł w wymianę kolumn na avantgarde accustics

większość zestawień AA dobrze wypada z accu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

(tylko na kwiaty może już nie wystarczyć).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam możliwości odsłuchu i porównania, a wtopić z czymś co potem bede pół roku sprzedawał też bez sensu....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amores - 450 i 550 to dwa zupełnie inne zwierzaki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amores999, 9 Mar 2010, 23:40

 

>sluchalem jednego i drugiego przed zakupem ,wybralem 450-tke

 

Czyli dokładnie odwrotnie niż autor wątku :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja słuchałem Accu 408, podobno lepszy niż 450... u mnie w domu nie zabrzmiał praktycznie jakoś lepiej niż "opluwany" Krell 400xi.... E308 to był dramat, dopiero E550 pokazała klasę....A klasę....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisalem przeciez ze BAT mi sie bardziej podoba niz E-450 logiczne jest wiec ze skoro wybralem

450 a nie 550 to tym bardziej bym wymienił 550-tke na BATA ,jak juz pisalem to tylko moja subiektywna ocena ,mialem taka mozliwosc porownac i przetestowac wszystkie 3 wzmacniacze i u mnie najlepiej zagral BAT,nie stwierdzam jednoznacznie ze E-450 czy E-550 to piece do bani ale na accu swiat sie nie konczy i postanowilem pokosztowac czegos innego,BAT to napewno nie koniec

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>adamgdansk

po co ci kolejna zabawka? caly czas będziesz sie kręcił w kólko i brak postępu :-) - sprawdz np. takiego Wavaca MD-300B, albo silniejszego Air Tighta, Jadisa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zintegrowany BAT to krok w bok, a nie do przodu. Nie lepiej kupić lampowe pre BAT-a (pięknie "zamuli" i nasyci) a do tego tanzystorową końcówkę?

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy wogole ktos z wypowiadajacych sie w tym temacie no oprocz stempura i Elberotha slyszal tego 300x??? bo nie wydaje mi sie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stempur, 10 Mar 2010, 21:16

 

>Ten zintegrowany BAT to krok w bok, a nie do przodu.

 

Otóż to. Można rozważyć, jeżeli ktoś potrzebuje kasy i szuka tańszej alternatywy. W innym wypadku moim zdaniem nie warto sobie głowy zawracać. Jak już coś zmieniać to na coś co da naprawdę duży przeskok jakościowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jażeli ja zamienie swojego Krella 400xi na tego BAT lub Gryphon Callisto 2100 to będzie duży przeskok jakościowy? A możę coś inego polecacie w kwocie ok 10k zł zeby zgrało sie z B&W N803...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blady, przecież Elb napisał, że warto przesiadać się na coś, co da WYRAZNĄ poprawę. A taka poprawa w sprzęcie wysokiej klasy łączy się z wydaniem co najmniej dwukrotności tego, co wydaliśmy na na wcześniejszy sprzęt. W dobrych klockach przyrost jakości trzeba okupić sporymi wydatkami. Tak więc w mojej opinii to co proponujesz będzie ciągle krokiem w bok, no może konika szachowego :-)

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym Krell 400 i BAT ta raczej inne szkoły brzmienia: neutralnie, szybko, twardawo - lekkie ocieplenie, nasycenie, odrobina zaokrąglenia. Chyba że o to właśnie chodzi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzizus nie kumam BAT VK-300x to 27000tys full upgreade w sklepie, accu e-450 tanszy a 550 ledwo troche drozszy mowie tu o normalnych zakupach w sklepie z gwarancja producenta certyfikatem i takie tam.550-tke widzialem gdzies niedawno za 15000tys ,to ze tego BATA moze adam kupic za jak pisze 9000tys to mega okazja,jak pisalem wczesniej dla mnie to byl duzy skok co do poprawy jakosci dzwieku,nie wiem co tak naprawde u adama gra z ta 550-tka,ale u mnie po przejsciu z 450-tki byla duza poprawa i nie chodzilo wcale o zaoszczedzenie pieniedzy tylko o poprawe dzwieku, Accu to napompowany Denon ja dla mnie,niedlugo sie okaze i wszyscy to beda powtarzac ze 550-tka to jednak nie do konca udana konstrukcja wiec wypuscilismy 560-tke ,jak dla mnie BAT wygrywa z accu(z tymi co posiadalem a bylo ich pare) w kazdym aspekcie brzmieniowym,czysta forma, prawdziwy Hi-end to odrazu slychac, az sie boje dzielonych konstrukcji,a moze znalazlem poprostu swoj dzwiek ktory mi idealnie pasuje?? napewno jest lepiej niz bylo ,nikogo nie namawiam do zmian bron boze ale BAT VK-300x za 9000tys to powtarzam, bardzo duza okazja ,kazdy ma swoj dzwiek ,co innego sie podoba itd ,ja odpowiadam tylko na pytanie "BATVK300xi-opinie?" i sa to tylko moje subiektywne opinie

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamgdansk, 10 Mar 2010, 14:05

 

>ja słuchałem Accu 408, podobno lepszy niż 450... u mnie w domu nie zabrzmiał praktycznie jakoś

>lepiej niż "opluwany" Krell 400xi.... E308 to był dramat, dopiero E550 pokazała klasę....A klasę....

 

E 550 plus okablowanie Harmonixa to juz prawie BAT i bez niego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blady99, 10 Mar 2010, 22:38

 

>No a jażeli ja zamienie swojego Krella 400xi na tego BAT lub Gryphon Callisto 2100 to będzie duży

>przeskok jakościowy? A możę coś inego polecacie w kwocie ok 10k zł zeby zgrało sie z B&W N803...

 

Bez wątpienia. Zarówno BAT jak i Gryphon są przynajmniej o klasę-dwie lepsze. A jak chcesz coś nowszego i jesteś przywiązany do marki, to warto również rozejrzeć się za S300i.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth, o dwie klasy lepiej? Nie przesadzasz? Te wszystkie wymienione przez Bladego wzmacniacze to najtańsze integry w ofercie producentów. I cudow nie ma - moim zdaniem, mimo różnicy w cenie, różnica w jakości jeśli w ogóle będzie, to niewielka. Dałem się przekonać do kombinacji pre-power i nie wyobrażam sobie powrotu do integry.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

COOOO? jakie najtańsze - ten callisto 2200 to Cena: 29000 zł! (widziałem też 32 i 38 były!) nowy, a i moim zdaniem gra znacznie lepiej niż accu E-450! (w sumie też zależy z czym) a i do 803 najpierw bym tego szukał :) z E-450 to będzie rzeźnicko paląca i nieprzyjemna średnica :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.