Jump to content
IGNORED

Jazz & Chillout co polecacie?

Guest nudel1306

Recommended Posts

Guest nudel1306

(Konto usunięte)

Witam szanownych foumowiczow. Moze nie jestem zbyt oryginalny i troche leniwy, ale prosilbym o Wasza pomoc. Jakie plyty z Jazzem i Chilloutem polecacie? Jazz preferowalbym raczej akustyczny bez wokali, a jezeli chodzi o chillout to moze nawet zachaczac o elektronike. Bylbym wdzieczny za udzielone odpowiedzi. Mysle, ze to forum jest odpowiednim miejscem do takich pytan bowiem sam nie jestem zbyt osluchany w takiej muzyce, a przyznaje, ze zaczyna mi sie ona coraz bardziej podobac... Z gory dziekuje

Chillout :

Cafe Del Mar - volumen siete

Cafe Del Mar - volumen seis

Alpha - Come from heaven

Thievery Corporation - The richest man in babilon

Thievery corporation - Versions

Pinacolada - vol. 1 - 6

Jazzamor - lazy sunday afternoon

Jazz

Khalil Chahine - Mektoub

Acoustic Alchemy - Reference Point

Ottmar Liebert + Luna negra - Euphoria

Ekstasis - wake up and dream

Chris Botti - wszystko

Rick Braun - wszystko

Empik oferuje taką serię "Jazz in the city", dobrze nagrane i fajne zestawienia. Jazz to lata 50-70, podobnie Blues i Rock, bardzo lekka i przyjemna jest smooth jazz in the city - wspólczesne kompozycje, podobnie jak chillout. Warto posłuchać, no i to oryginalni wykonawcy, rzadnych przeróbek ani podróbek.

Guest nudel1306

(Konto usunięte)

Mam jeszcze jedna uwage odnosnie jazzu o ktorej nie napisalem... Czy znajdzie sie cos z typowo klubowego brzmienia tj. miotelki na talerzach i gitara basowa z towarzyszacym fortepianem lub pianinem?

przejrzałem pierwszą płytę z serii supperclub . bardzo dobrze się słucha . mam w kolejce jeszcze kilka . jezeli chodzi o chill out i nujazz , zaczynam od składanek , typu buddha bar , bejing chill out , electrotango , i po składankach można dalej zagłębiać się w następne nagrania juz konkretnych wykonawców . chociaż jak widzę jest to coraz bardziej nieprzebrana głębia . prawie jak world music . ale jaka radość jak się odkrowa nowe przestrzenie muzyczne ? boskie

Thievery Corporation jak widzę już ktoś powyżej wymienił. To na pewno numer 1 jak dla mnie.

Dodałbym jeszcze:

- Tosca (to wiedeński projekt znanego Richarda Dorfmeistera i Ruperta Hubera). Przede wszystkim albumy "Suzuki" oraz "Dehli9".

- Air, francuski duet w sumie mocno elektroniczny; niektóre płyty mniej wyluzowane (jak soundtrack do "Przekleństw niewinności/Virgin suicides") ale taki "Moon safari" do klimatu pasuje;

Można też wymienić francuski Nouvelle Vague - ich reinterpretacje znanych utworów, w większości w w takiej popowej wersji bossa nova, na pewno nie należą do dynamicznych. Słucha się przyjemnie i spokojnie chociaż część utworów "wyszła" im zdecydowanie lepiej niż reszta.

Guest nudel1306

(Konto usunięte)

Dzieki wszystkim za propozycje. Musze wyprobowac ten slynny Thievery Corporation. Francuzi ogolnie robia ciekawa muzyke elektroniczna takze mysle, ze nie omieszka rowniez wyprobowac podanych wczesniej propozycji.

pzdr

... i wydawnictwo Irma Records

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

warto pogrzebać w nowościach i starociach :o)

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.