Skocz do zawartości
IGNORED

Aga Zaryan - nowa płyta Looking Walking Being w Blue Note Records


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa płyta zapowiedziana na 14.06 - tym razem piosenki do poezji Czesława Miłosza...

 

Czekacie niecierpliwie czy ze spokojem? Będzie ciekawie czy będzie to kolejna próba wyciśnięcia paru groszy ze spragnionych "muzycznej siesty" i dla picu sygnowana jako "prestiżowe" wydawnictwo blue-note?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

Czekacie niecierpliwie czy ze spokojem? Będzie ciekawie czy będzie to kolejna próba wyciśnięcia paru groszy ze spragnionych "muzycznej siesty" i dla picu sygnowana jako "prestiżowe" wydawnictwo blue-note?

Ja osobiscie - czekam niecierpliwie. Ucieszyla mnie informacja o tej nowej plycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem sobie tej płyty i za nic nie mogę się do niej przekonać. Nie pozwoliła się sobą zachwycić - choć lubię śpiewające Panie...

Gdzieś zniknęła przy realizacji tego krążka rzecz najważniejsza - Radość.

Za mało pozytywnych wibracji na tej płycie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem sobie tej płyty i za nic nie mogę się do niej przekonać. Nie pozwoliła się sobą zachwycić - choć lubię śpiewające Panie...

Gdzieś zniknęła przy realizacji tego krążka rzecz najważniejsza - Radość.

Za mało pozytywnych wibracji na tej płycie.

 

 

Nie znajdziesz pozytywnych wibracji i radosci w muzyce, ktora probuje oddac charakter poezji Czeslawa Milosza.

Chyba nie o to chodzi w najnowszym projekcie Agi Zaryan. Zaznaczam, ze plyty jeszcze nie sluchalem. Sa to tylko

moje luzne przemyslenia.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zapuściłem nieodpowiednią płytę... W każdym razie, nie miałem wrażenia, żeby wokalistka i muzycy świetnie się bawili przy realizacji.

Wracam do pozytywnego skrzeku Terez Montcalm. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Słuchałem. Moim zdaniem Agnieszka Skrzypek nie powinna brać się za śpiewanie poezji. Dowodem na to była już poprzednia płyta z poetyckim repertuarem - wydana przez MPW „Umiera piękno”. Wbrew pozorom dobra poezja śpiewana czy piosenka poetyckiej wymaga nie lada kunsztu interpretacyjnego, kompletnie innego, niż jazz.

Muzyka na nowej płycie jest nużąca i bardzo monotonna, właściwie chyba tylko dwa, trzy utwory wybijają się ponad snujące się beznamiętnie frazy. Brakuje dobrych tematów - po prostu nie ma tu interesujących kompozycji.

Poza tym poezja Miłosza jest ...na płycie przetłumaczona na angielski.

Nie kupię sobie tej płyty. Za to wciąż będę wracał do dwóch jej pierwszych wydawnictw i albumu koncertowego. W takim wydaniu - klasycznie jazzowym lub jazzowo popowym - podoba mi się najbardziej. I wierzę, że będzie nagrywać jeszcze takie płyty.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W

Nie kupię sobie tej płyty. Za to wciąż będę wracał do dwóch jej pierwszych wydawnictw i albumu koncertowego. W takim wydaniu - klasycznie jazzowym lub jazzowo popowym - podoba mi się najbardziej. I wierzę, że będzie nagrywać jeszcze takie płyty.

Pozdrawiam Stempur

Podpisuję się pod tym. Na tych wydawnictwach Aga śpiewała dla nas , od wydawnictwa w Blue Note to krok do Europy ( takie dianokrallowskie )ale pomimo całego szacunku dla jej talentu zagubił się klimat , nastrój i emocje z pierwszych płyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Płyta jest świetna. Pani Agnieszka inteligentnie rozwija swój niepospolity talent. Moim zdaniem, światowa klasa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest świetna. Z całym szacunkiem dla pracy Artystów - ta płyta nie jest świetna.

Oczywiście - rzecz gustu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety,mimo,że bardzo lubię Agę Zaryan,to ostatnia płyta jak narazie wieje nudą.Zobaczymy jak będzie za parę dni :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety,mimo,że bardzo lubię Agę Zaryan,to ostatnia płyta jak narazie wieje nudą.Zobaczymy jak będzie za parę dni :).

 

Myślisz, że się'rozkręci'? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kable się wygrzewają to dlaczego sztuka,muzyka ma nie nabrać "po czasie" blasku :-)

 

Kiedyś widziałem w jakimś cyfrowym korektorze/przetworniku taką opcję 'pitch' (czy jakoś tak) - można było przyśpieszać utwory, może też się przyda do 'rozkręcania' :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wczoraj przysłali ,nie spieszyli się ,dzisiaj słucham po raz drugi i muszę przyznać rację kolegom powyżej ,chociaż nieżle nagrana

i ma klimat to trochę przynudnawa i mało zróżniowana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie temu w radiu PR 3 Aga przedstawiała lubiane przez siebie piosenki i Tu ciekawostka przyniosła winyle do studia gdyż słucha muzyki właśnie z gramofonu :) opowiadała o tym jak często przedłuża pobyt na trasach koncertowych o jeden dzień po to aby poszperać w sklepach z winylami . Na pytanie na jakim sprzęcie słucha odpowiedziała że nie jest znawczynią sprzętu ale ma piękne brzmienie i jest dobrej klasy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Wreszcie i ja otrzymalem te plyte. Dostalem ja w prezencie od przyjaciol z Polski, ktorych mam przyjemnosc goscic

u siebie. Moim zdaniem jest to bardzo dobra plyta i ciesze sie z jej posiadania. Swietna aranzacja orkiestry

smyczkowej, ktora poprowadzil Krzysztof Herdzin i jak zwykle znakomici Darek Oleszkiewicz, Larry Koonse i

Munyungo Jackson. Na odrebne slowa uznania zasluguje Michal Tokaj, ktory spelnia w tym projekcie nie tylko role

pianisty, ale takze aranzera i producenta. Muzyka na tej plycie to spokojne, nostalgiczne klimaty, ktore w 100%

oddaja zalozenia tego projektu (przynajmniej tak mi sie wydaje). Bluesowe frazy w "I Talk To My Body", "Autumn Quince"

czy swingujacy "A Gift" podkreslaja jazzowy charakter w tym przeciez jakze poetyckim projekcie.

Swietny mix, mastering i pieknie wydana plyta. Dojrzala muzyka, super pomysl i znakomita realizacja. W mojej ocenie -

- piec gwiazdek. Doszly mnie sluchy, ze ma byc wydana druga wersja tej plyty w wersji polskiej - jezeli tak, to tym

bardziej jestem zadowolony i czekam z niecierpliwoscia na wersje polska.

 

Pozdrawiam serdecznie, Mariusz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie i ja otrzymalem te plyte. Dostalem ja w prezencie od przyjaciol z Polski, ktorych mam przyjemnosc goscic

u siebie. Moim zdaniem jest to bardzo dobra plyta i ciesze sie z jej posiadania. Swietna aranzacja orkiestry

smyczkowej, ktora poprowadzil Krzysztof Herdzin i jak zwykle znakomici Darek Oleszkiewicz, Larry Koonse i

Munyungo Jackson. Na odrebne slowa uznania zasluguje Michal Tokaj, ktory spelnia w tym projekcie nie tylko role

pianisty, ale takze aranzera i producenta. Muzyka na tej plycie to spokojne, nostalgiczne klimaty, ktore w 100%

oddaja zalozenia tego projektu (przynajmniej tak mi sie wydaje). Bluesowe frazy w "I Talk To My Body", "Autumn Quince"

czy swingujacy "A Gift" podkreslaja jazzowy charakter w tym przeciez jakze poetyckim projekcie.

Swietny mix, mastering i pieknie wydana plyta. Dojrzala muzyka, super pomysl i znakomita realizacja. W mojej ocenie -

- piec gwiazdek. Doszly mnie sluchy, ze ma byc wydana druga wersja tej plyty w wersji polskiej - jezeli tak, to tym

bardziej jestem zadowolony i czekam z niecierpliwoscia na wersje polska.

 

Pozdrawiam serdecznie, Mariusz.

 

 

Wersja polska ma się ukazać chyba jesienią, ma być na niej też jakaś niespodzianka. Wiadomości z jakiejś audycji w Trójce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jednych Aga Zaryan to gwiazda formatu światowego, dla innych nie za bardzo światowego, to posłuchajmy tego samego utworu w wykonaniu Zaryan i innej wokalistki, która na tym forum jest niezbyt znana.

 

Aga Zaryan:

 

 

Rene Marie:

 

 

Co sądzicie o tych dwóch interpretacjach?

 

Sadze, ze Aga Zaryan dobrze sie broni. Chyba wole jej interpretacje od przesadnie wydumanej Rene Marie. Ale.. ALE..

 

 

Czy nie lepiej podać tekst skoro jest tak dobry bardzo prosto, nawiązując pełen kontakt ze słuchaczem, opowiedzieć historie, przykuć uwagę.

 

Słabi głosowo wieszcze, tacy jak choćby Bob Dylan maja własnie taka przewagę nad tuzinami interpretatorów, ze coś 'głoszą'. I to słowo bardzo lubię w tego typu muzyce. Obie panie - Aga i René - niczego nie głoszą. Zgłębiają się w samozadowoleniu z własnej interpretacji kiedy to ona tak naprawdę nie jest bardzo potrzebna, tekst broni się świetnie sam.

 

pzdrw

 

såså

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co w ten sposób porównywać - to nie są lampki w wzmacniaczu. To są różne żywe i niezależne wokalistki :)

 

BTW: w ostatnim Jazz Forum pan Paweł Brodowski ocenił nową płytę Agi na 5 gwiazdek. A to już coś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Obejrzałem ową wokalistkę przed momentem na opolskiej scenie (trwa transmisja TV) - to, co ona zrobiła z piosenką Krajewkiego "Uciekaj moje serce" da się określić tylko jednym słowem: TRAGEDIA.

Wykonanie kompletnie bezbarwne, absolutny brak głosu i osobowości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.