Skocz do zawartości
IGNORED

Czy audiofile słuchają muzyki?


elkabelka

Rekomendowane odpowiedzi

Co jakiś czas na forum pojawiają się opinie, iż audiofile słuchają sprzętu - nie muzyki. By dać tym insynuacjom odpór postanowiłem założyć ten wątek i wkleić pierwszy zdjęcie swojego zbioru. Zachęcam do naśladowania (przepraszam za jakość - zdjęcie niestety zrobione telefonem), pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no... z tej swojej jedynej plyty cd :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a, 10 Mar 2010, 22:09

 

>może to nieskromne, ale też się pochwalę swoją fonoteką:

 

Jakim cudem zaplątała ci się tu płyta Cher? Niszczy stylistyczną jednorodność :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i "a" doigrales sie,tera beda mowili zes wiesniak!!!A gdzie Diana krall,pink floyd albo chociaz smooth jazz kompilacja??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

When it comes to A Class amplifiers . I am totally biased.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie zmuszajcie mnie, bym gadał sam ze sobą... W oczekiwaniu na fotki może kilka szczegółów: zbieram tylko płyty oryginalne (wydania zachodnie); staram się, by były to wydania sprzed remasteringu (nie lubię brzmienia płyt zremasterowanych); lubię kolekcjonerskie perełki - za rzadkie wydanie potrafię zapłacić naprawdę sporo; co jakiś czas sprzedaję płyty, których nie słucham (uważam, że płyty "umierają" - ostatnio sprzedałem 100 na allegro).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elkabelka, 10 Mar 2010, 21:59

 

>Co jakiś czas na forum pojawiają się opinie, iż audiofile słuchają sprzętu - nie muzyki.

 

coś w tym jest... oto jest imponujący zbiór Naczelnego Audiofila Rzeczpospolitej... "Trochę" odstaje od zbioru sprzętu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a, 11 Mar 2010, 10:49

 

>elkabelka, 10 Mar 2010, 23:01

>ostatnio sprzedałem 100 na allegro).

>

>wiem! kupiłem je (zdjęcie wyżej)

 

Mocno przepłaciłeś i za to cię lubię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The_Ghost, 10 Mar 2010, 23:46

 

>elkabelka, 10 Mar 2010, 21:59

>

>>Co jakiś czas na forum pojawiają się opinie, iż audiofile słuchają sprzętu - nie muzyki.

>

>coś w tym jest... oto jest imponujący zbiór Naczelnego Audiofila Rzeczpospolitej... "Trochę" odstaje

>od zbioru sprzętu ;)

 

Hhmmmm...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,audiofile słuchają muzyki,a na dodatek są bogatsi od słuchacza nie audiofila.

Audiofile rozkoszują się poza samą muzyką dzwiękiem,nie wiem dokładnie,ale chyba muzyka to przede wszystkim dzwięk.Chyba od jakości tego dzwięku zależy jakość odbioru dobrej muzyki,ale już naprawde nie wiem jak to jest.:-)

 

 

Gdybym był młody''ksyk''i rozpoczynał przygodę z audio,to dzieki takim tematom nie zwracałbym uwagi na jakość dzwięku,a to było by przykre.Wole odczuwać dwie przyjemności,zamiast jednej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla tych którzy nie znoszą z jakichś nie określonych przyczyn słuchających również''sprzętu/dzwieku''

 

 

Czy słuchanie muzyki i tylko muzyki,to jakaś cnota?,czy słuchanie muzyki oprócz wyśmienitego dzwięku,to jedyna przyjemność?

 

Z jakich powodów powstał ten slogan,mit,że audiofil to domniemany miłośnik tylko dzwieku,a muzykę odsuwa na plan dalszy?To wykluczanie jakoby audiofil nie mógł się cieszyć muzyką bo posiada i dąży do najwierniejszego przekazu muzyki/dzwięku.

 

I proszę,nie piszcie o tym że audiofilia''zabija''muzykę!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zbiór to na''oko''150 płyt CD,od classic disco do muzyki poważnej.Nie słucham jedynie hip-hopu(rozmawiać lubię,ale rozmów z podkładem pitu-pitu nie znoszę),dalej techno,trance itp....

 

 

Powinieneś zrozumieć,ale jesteś anty dzwiękowy,więc możesz kręcić mi tu inne farmazony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

areczek, 11 Mar 2010, 13:13

 

>Mój zbiór to na''oko''150 płyt CD,od classic disco do muzyki poważnej.Nie słucham jedynie

 

>Powinieneś zrozumieć,ale jesteś anty dzwiękowy,więc możesz kręcić mi tu inne farmazony.

 

Ja antydźwiękowy? Na sprzęt pewnie bym się z Tobą nie zamienił. Wklej tę fotkę - pogadamy o muzyce i nie irytuj się tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż - milczenie braci audiofilskiej zaczęło rodzic we mnie pierwsze wątpliwości. Czyżby te plotki rozsiewane przez złe języki o kolekcjach na cdr albo trzech płytach do odsłuchiwania wciąż nowych klocków były prawdą?! Nie chce mi się wierzyć. Może modrzew47 się uaktywni, może zukzuk albo stary audiofil?

Tak na marginesie: kogo uważacie za lepszego kierowcę - tego, który często zmienia samochody, czy tego, który przejechał więcej kilometrów? Zbieżność z sytuacją typowego audiofila oczywiście przypadkowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż,to Twoje wnioski.

 

Napisałem jednoznacznie,ile płyt posiadam,jakie gatunki lubię,ale nie chcę rozmawiać o muzyce.Podobnież jak nie chcę rozmawiać o sprzęcie audio,który lepszy,który naj itd.

 

Napisałem/zaznaczyłem jaki mam stosunek do muzyki,sprzętu,dzwięku oraz audiofilstwa.Pytasz w temacie,zatem wyciągnij swoje prywatne wnioski czy''zabijam''muzykę,czy może''kocham''i wsio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masza1968, 11 Mar 2010, 15:38

 

No w końcu pokrewna dusza - ile lat gromadzisz płyty? Może masz ulubioną wytwórnię? Ja szczególnie cenię stare produkcje ukazujące się w wytwórni Island.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

areczek, 11 Mar 2010, 15:37

 

>ale nie chcę rozmawiać o muzyce.Podobnież jak nie chcę rozmawiać o sprzęcie audio,który lepszy,który naj itd.

 

To musisz się męczyć na tym forum...Współczuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje mi zadać pytanie-jaki jest powód tytułowego pytania?,chęć poznania jak też stwierdzenia faktu,to na pewno nie jest!,(wniosek mój z samego wpisu autora),zatem w czym dokładnie rzecz?

 

Czyżby niechęć do-posiadania i dążenia przez lubujących się rozkoszować dzwiękiem audiofili?

 

Żaden argument przemawiający za tym iż uwielbia się muzykę nie trafia!

 

Równie dobrze mógłbym zadać pytanie-dlaczego słuchacze muzyki nie starają się aby muzyka brzmiała przez duże M?Tylko po co na siłę zmuszać tych którzy tego nie chcą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

areczek, 11 Mar 2010, 15:54

 

Ludzie kochający znaczki pocztowe mają klasery pełne znaczków, ludzie kochający motyle - gabloty z motylami, kochający kobiety - wspomnienia i doświadczenie. W tym nudnym i łatwo zrozumiałym świecie jest jedna fascynująca grupa - audiofile. Ci kochają muzykę, ale kolekcjonują sprzęt. To tak jakby ktoś kochał podróże i z tego powodu zbierał plecaki turystyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elkabelka, 11 Mar 2010, 15:46

 

>areczek, 11 Mar 2010, 15:37

>

>>ale nie chcę rozmawiać o muzyce.Podobnież jak nie chcę rozmawiać o sprzęcie audio,który

>lepszy,który naj itd.

>

>To musisz się męczyć na tym forum...Współczuję.

 

 

 

Ja natomiast współczuję Tobie że w piaskownicy nadal siedzisz i porównujesz która babka piaskowa lepsza.Bo Twoja przecież,jedyna słuszna i najlepsza.

 

Ale pocieszam Ciebie że bogatszy jesteś tak muzycznie jak i duchowo.

 

Faktycznie męczy mnie już ''walka z wiatrakami'',jedynie pocieszam się tym że wyjątkowy jestem na tle Twoich bratnich dusz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

areczek, 11 Mar 2010, 16:02

 

>Ja natomiast współczuję Tobie że w piaskownicy nadal siedzisz i porównujesz która babka piaskowa

>lepsza.Bo Twoja przecież,jedyna słuszna i najlepsza.

 

Wklej areczek fotkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elkabelka, 11 Mar 2010, 16:01

 

>areczek, 11 Mar 2010, 15:54

>

>Ludzie kochający znaczki pocztowe mają klasery pełne znaczków, ludzie kochający motyle - gabloty z

>motylami, kochający kobiety - wspomnienia i doświadczenie. W tym nudnym i łatwo zrozumiałym świecie

>jest jedna fascynująca grupa - audiofile. Ci kochają muzykę, ale kolekcjonują sprzęt. To tak jakby

>ktoś kochał podróże i z tego powodu zbierał plecaki turystyczne.

 

 

Czyli Ty słuchasz wspomnieniami z sali koncertowej,z koncertu etc...

 

Można i tak!,skoro dokładnie wiesz jak słuchają audiofile to nie kompromituj się i nie zadawaj tego typu pytań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

areczek, 11 Mar 2010, 16:06

 

>Można i tak!,skoro dokładnie wiesz jak słuchają audiofile to nie kompromituj się i nie zadawaj tego

>typu pytań.

 

Sam sobie przyznałeś tytuł audiofila, czy to jakaś kapituła uczyniła? Powiedz, może się zgłoszę i też będę się tak tytułował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 16

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.