Skocz do zawartości
IGNORED

Godziwy następca Trends TA-10.1 do 5000 PLN


Marcin_gps

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłem kolumny -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - i Trends gra z nimi fajnie, ale brakuje wykopu w dole, nie radzi sobie z rozbujaniem membran, które aż proszą się o więcej mocy. Owszem - bas schodzi niziutko, jest fajnie kontrolowany, ale to takie muskanie. Co możecie polecić do rocka/jazzu w cenie do 5k? Na 6moons redaktor testujący model V8F na podobnych przetwornikach poleca do AurumCantus Accuphase E-212. Dobry wybór? Sprzedawca z kolei rekomenduje Belles Soloist 5.

 

Tymczasem zamierzam dokupić do Trendsa aku, może coś się zmieni na plus w temacie basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś od nich:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

te wzmacniacze Virtue ONE lub Virtue TWO wydają się być bardzo ciekawe.

Masz więcej mocy i wyjście na suba.

 

 

Tu masz recke modelu Virtue TWO :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

mnie się podoba :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to rozważałem, ale z tego co czytam, niekoniecznie jest lepszy od Trends. Szkoda, że Virtue Two nie jest już dostępny (miedziane gniazda, kondensatory auricaps).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Dość mocno siedzę osttnio w tym temacie. Korespondowałem a kilkoma osobami (z poza PL) nt. wzmaków na kstce Ta2022 i wszyscy twierdzili to samo. Wszytskie popularne konstrukcje na tej kostce są bardzo fajne, ale VirtueAudio (One i Two) oraz NuForce zdecydowanie wybijają się ponad przeciętność. Przy Virtue należy koniecznie dopłacić do lepszego zasilacza.

 

Kolega z HongKongu (fan T-ampów i starych szerokopasmowców) dopiero po przejściu na Virtue wyzbył się swoich wzmacniaczy lampowych. Miał SET'y, push-pulle itd. Twierdzi, że Virtue jest lepszy od wszystkich lampek, które miał.

 

Ja osobiście zamówiłem w dniu dzisiejszym HLLY 90 przez wzgląd na naprawdę małe koszta i dobre opinie w necie. Można trafić na strasze opinie owysokim poziome szumów tła, jednak dotyczy to starszych wersji. Obecnie dostępna jest najnowsza, trzecia wersja, w której wyeliminowano już wszelki problemy.

 

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kwocie, którą dysponujesz skłaniałbym się ku najwyższym modelom od Virtue Audio lub Nuforce IA-7.

 

Cholera, aż zazdroszczę.... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do braku basu do Trend ta-10 (nie wiem jak TA-10.1) maja wbudowany filtr HPF poniżej 100hz i stąd spadek na najniższych oktawach. Mozna go ominąć, ale tak czy siak to twoich kolumn trends ma za mało mocy.

 

Dodam jeszcze do powyzszych wpisów, że uważane za najlepsze zasilacze do tripath'ow, nawet tych mocnych są zasilacze impulsowe bardzo wysokiej jakości, a nie toroidy. Taka ciekawostka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin_gps

 

Musisz napędzić niskoefetywne, prądożerne kolumny- daj sobie spokój ze wszystkim Tripathami, nawet tymi na TA2022.

Miałem kilka Tripathów- wiem co piszę.

 

Accuphase -jak najbardziej, ale 5 kzł nie wystarczy.

Za piątkę warto posłuchać i wybrać coś z oferty Xindaka albo jakąs porządną podróbę z Ebay- widzę, że nie przeszadza Ci chińskie pochodzenie sprzętu.

 

 

PS. Gdzie zakupiłeś kolumny?

Napisz coś o ich wykonaniu.

Może jakieś zdjęcia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

88db/W ? Ani one prądożerne, ani trudne do napędzenie (min. 6ohm).

 

Do efektów typu trzęsące się szyby i szklanki faktycznie może TA2022 być za słaby.

 

Cytat z recenzji Virtue z 6moons:

 

I wanted to see it strike again. Rocky II, Rocky III, Rocky IV. The One took turns fighting the Apogee Centaur Minor, the Apogee Stage, the Mark & Daniel Ruby and Mini (Apogee specs at 3ohm/86dB, M&D 3-6ohm/82.5dB.) Each time the Virtue One put up a good fight. Each time it was a formidable display of skill and fortitude disproportionate to size

 

No to są trudne i prądożerne kolumny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakamada

 

"Do efektów typu trzęsące się szyby i szklanki..."

 

Myślałem raczej o wiernie oddanym dzwięku kontrabasu...ale i tak na takich kolumnach nie usłyszymy pełnego spektrum ze struny E.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jurek, 11 Mar 2010, 16:59

 

>Myślałem raczej o wiernie oddanym dzwięku kontrabasu...ale i tak na takich kolumnach nie usłyszymy

>pełnego spektrum ze struny E.

 

Jaka to byłaby częstotliwość ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakamada, 11 Mar 2010, 13:45

 

>Hej. Dość mocno siedzę osttnio w tym temacie. Korespondowałem a kilkoma osobami (z poza PL) nt.

>wzmaków na kstce Ta2022 i wszyscy twierdzili to samo. Wszytskie popularne konstrukcje na tej kostce

>są bardzo fajne, ale VirtueAudio (One i Two) oraz NuForce zdecydowanie wybijają się ponad

>przeciętność. Przy Virtue należy koniecznie dopłacić do lepszego zasilacza.

>

>Kolega z HongKongu (fan T-ampów i starych szerokopasmowców) dopiero po przejściu na Virtue wyzbył

>się swoich wzmacniaczy lampowych. Miał SET'y, push-pulle itd. Twierdzi, że Virtue jest lepszy od

>wszystkich lampek, które miał.

>

>Ja osobiście zamówiłem w dniu dzisiejszym HLLY 90 przez wzgląd na naprawdę małe koszta i dobre

>opinie w necie. Można trafić na strasze opinie owysokim poziome szumów tła, jednak dotyczy to

>starszych wersji. Obecnie dostępna jest najnowsza, trzecia wersja, w której wyeliminowano już

>wszelki problemy.

>

>Pozdr

 

Nuforce nie jest na Tripath. Virtue brałbym z akumulatorem. Szkoda tylko, że model Two nie jest już dostępny. Jakoś ciężko mi uwierzyć, że Virtue jest na tyle lepszy, ale może zaryzykuję. Zawsze mam 30 dni i potem zwrot kasy, gdyby nie spełnił moich oczekiwań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>PS. Gdzie zakupiłeś kolumny?

>Napisz coś o ich wykonaniu.

>Może jakieś zdjęcia?

 

Kolumny kupiłem okazyjnie w Soundclub. Jakość wykonania jest na najwyższym poziomie. 14 warstw lakieru, solidne drewno, gniazda itp. Zrobię jakieś fotki przez weekend. Brzmienie określiłbym jako kulturalne. Nie jest to bezpośrednie granie. Muzyka wypełnia pomieszczenie, ale nie atakuje słuchacza, jest lekko wycofana. Taki sposób prezentacji mi akurat odpowiada, można słuchać godzinami bez zmęczenia. Bardzo detaliczne brzmienie w każdym paśmie, bas też ładnie schodzi. Jedyne, co można im zarzucić to niezbyt dokładna separacja, ale ogólnie jestem bardzo zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Dodam jeszcze do powyzszych wpisów, że uważane za najlepsze zasilacze do tripath'ow, nawet tych

>mocnych są zasilacze impulsowe bardzo wysokiej jakości, a nie toroidy. Taka ciekawostka.

 

A nie akumulator?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Kyle

 

41,2 Hz

 

Organy (dobre) potrafią zejść do ok. 18 Hz.

Ale ten dzwięk czuje się raczej trzewiami niż uchem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 Hz bez spadku natężenia wzgl. średniego natężenia reszty pasma jest osiągalne na monitorach (APS AEON) ... więc te mogą też podołać (nie wiem jaką mają char.) ... gorzej z 18 Hz ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się jeszcze zastanawiam, czy przypadkiem lepszym rozwiązaniem od Virtue One nie będzie po prostu dokupienie jakiegoś pre do trendsa. To oraz akumulator do Trends może dać ciekawe rezultaty ;)

 

Może PA-10 SE do kompletu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Trends ma za mało mocy do twoich kolumn. Nawet z pre. Pozatym ten wbudowany filtr.... zawsze będzie mało basu

 

Poczytaj ten temat:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A jeśli chodzi o Virtue TWO to został zastąpiony przez ONE.2 Też ma Auricaps.

 

Jeśli chcesz wydać trochę więcej kasy (i tak znaacznie mniej niż 5k zł) to zwróć uwagę na najwyższe modele. Miałbyś pilota, kilka wejść i wszystko na najlepszych komponentach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakamada, 11 Mar 2010, 21:52

 

>Ten Trends ma za mało mocy do twoich kolumn. Nawet z pre. Pozatym ten wbudowany filtr.... zawsze

>będzie mało basu

>

>Poczytaj ten temat:

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

>

>A jeśli chodzi o Virtue TWO to został zastąpiony przez ONE.2 Też ma Auricaps.

>

>Jeśli chcesz wydać trochę więcej kasy (i tak znaacznie mniej niż 5k zł) to zwróć uwagę na najwyższe

>modele. Miałbyś pilota, kilka wejść i wszystko na najlepszych komponentach.

 

Hmm, ten wątek czytałem i nawet umieściłem posta na końcu :P

Do modelu Sensation wg mnie nie warto dopłacać. Plastikowy pilot mnie nie interesuje. Nie interesują mnie także dodatkowe wejścia, które ponoć w pierwszej partii nie działają :D

Chyba jednak podziękuję, nie będę się przesiadał z dobrego t-ampa na nieco lepszego. Wolę się "przemęczyć" z trendsem i dozbierać do Red Wine Audio 30.2 lub do tego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tu basu na pewno nie braknie [;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje kolumny schodzą do 30, ale z dużą dziurą. Przy 40Hz też jest dołek, ale nie aż taki. Muszę kupić jakiś mikrofon, to zrobię pomiary.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakamada, 11 Mar 2010, 22:05

 

>A w ogóle to fajne te kolumienki.

 

 

No właśnie dziwie się, że na audiostereo głucho o tej marce, a szkoda. Ludzie tu w kółko przestarzałe ProAci Studio 100 polecają, jak za niewiele więcej masz coś tak pięknego. Z czego to wynika?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Posiadam tez kolumny firmy Aurum cantus (podlogowe z 10" basem) napedzane przez HLLY-90 i tez polecam te kolumny!

 

Pozdrawiam

Rafal

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Hlly to dalej niz do polowy glosnosci u mnie nie dochodzi a wyrabia w kazdym aspekcje(pomieszczenie 25 m2). Kolumny posiadaja po dwa glosniki średnio-niskotonowe 5", oprocz tego 10" basowego.

Nie tak dawno zmienilem DAC na HLLY DMK-IV DAC (byly inne DAC i Cd Arcam CD73) i separacja instrumentow znacznie sie poprawila, to moze i Tobie by pomogla ta zmiana ?

 

Pozdrawiam

Rafal

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja na trendsie też przeważnie słucham na godzinie 9. Na dwunastej nie da się wysiedzieć. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że te kolumny po prostu nie mają takiego basu i wzmacniacz nie wniesie tu drastycznej zmiany. Poza tym, jeszcze się dobrze nie wygrzały ;)

 

DAC, transport i szlify w postaci kabli będą potem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem juz ze pronlemem moze byc filtr gornoprzepustowy od 80-100hz. Podobno latwo sie go pozbyc.

 

Sprawdz czy wersji 10.1 caly czas wystepune , ale z opisu twoich problemow wynika ze tak. a najlepiej pozycz od kogos byle jaki wzmak albo nawet apmlituner KD i podlacz aby sprawdzic uzyteczne pasmo kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.