Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny podłogowe 2000 -3000zł. CREEK EVO / 20m2 / Metal-Rock


bogdanmazur

Rekomendowane odpowiedzi

Czy warto kupować jakieś kolumny do 3 tysięcy czy lepiej jakieś DIY?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że WARTO! Bynajmniej - nie nowe:)

Dziś za 3 kzł kupisz starsze kolumny z przedziału jak za 5 x tyle - nowe.

Nie miałem okazji posłuchać tak dobrych konstrukcji DIY...

Ale pewno zaraz się odezwą:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wymaga niemałego rozeznania. Kupując z drugiej ręki można trafić znakomicie, a można też wleźć na zbuka. Z DIY jest podobnie. Bez rozeznania można się wpakować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEN WĄTEK TO WŁAŚNIE TAKIE ROZEZNANIE!

Problem polega na tym, że za dużo jest demagogi a za mało propozycji.

Przez założeniem tego wątku przeczytałem kilka podobnych. Wszędzie to samo, dwie try konkretne propozycje i koniec. Koniec z tematem, lub zejście na inny temat. Nie dziwie się ludziom, że nie korzystają z archiwum. Ale to nic, są jeszcze inne fora, tak na marginesie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na innych forach jest inaczej?

Tzw. "konkretne" propozycje padające na forach są w dużej części diabła warte. Każdy poleca to co zna, a nie sposób znać wszystkiego. Poza tym wartość propozycji zależy też od stopnia osłuchania polecającego, jego osobistych upodobań itp. W każdym wypadku należy pamiętać że gra system, a nie jego poszczególne elementy. Zestaw złożony na chybił-trafił z elementów obiektywnie bardzo dobrych może zagrać fatalnie jeżeli elementy się ze sobą nie zgrywają. To zabawa bardziej upierdliwa niż puzzle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, 16 Mar 2010, 16:44

 

>Wszystko wymaga niemałego rozeznania. Kupując z drugiej ręki można trafić znakomicie, a można też

>wleźć na zbuka. Z DIY jest podobnie. Bez rozeznania można się wpakować.

 

Oczywiście:)

Z tym, że "zbuka" w sensie stanu technicznego. To się zdarza kolumnom nasto i kilkudziesięcioletnim. Różni ludzie "używają" wiekowego sprzętu i różnie naprawiają. Różna jest też trwałość. Choć na ogół solidności wykonania nie można odmówić produktom za kilka k$ sprzed lat...

Natomiast, o dźwiękowego "zbuka", gdzie nowa kolumna za 3 kzł zagra jak stara (sprawna) za tyleż... dolarów - nie obawiałbym się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakich kolumn warto szukać na runku wtórnym i jakie propozycje DIY warto rozpatrzyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham metalu; głównie doom, gothic, black i podobne. Obecnie wiele wydawnictw z tych gatunków pochodzących szczególnie ze Skandynawii to produkcje najwyższych lotów, nagrywane z ogromną dbałością o szczegóły. Już chyba tylko wydawnictwa dla "ortodoksów" są nagrywane w starym stylu czyli płasko i jazgotliwie. Dynamiki w tych nagraniach więc nie brakuje a nagrania od sprzętu wiele wymagają. Do słuchania używam wzmacniacza CARVER CM-1065, kolumny KLIPSCH RF-62. Zestaw moim zdaniem daje fantastyczny wykop - sprzęt zakupiłem celowo z przeznaczeniem do takiej muzy. Wzmacniacz gra z dużą pecyzją, kolumny mają wysoką sprawność, zestaw nigdy nie gubi się nawet przy nawałnicy dźwiękowej symfonicznego metalu. Detaliczność i dynamika jak na ten zakres cenowy wyborna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zukzukzuk, 16 Mar 2010, 17:43

 

(...)

>Natomiast, o dźwiękowego "zbuka", gdzie nowa kolumna za 3 kzł zagra jak stara (sprawna) za tyleż...

>dolarów - nie obawiałbym się.

 

A ja wiem, że takie istnieją, bo się na takie natknąłem. To, że kolumny kiedyś kosztowały 3000USD nie gwarantuje cudownego dźwięku. Zdarzają się zbuki i w tym aspekcie. I to spod szacownych marek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, 17 Mar 2010, 20:01

 

Hehe. Wyjątki potwierdzają regułę...

 

Kolego bogdanmazur>>>

Chciałbyś, aby każdy podał Ci po 5 czy 10 zestawień dobrze, albo lepiej grających kolumn???

Chcesz mieć z 30, może typów???

Przeczytaj uważnie poprzedni wpis McGyvera. Do tego dochodzi akustyka, preferencje kable i nie wiadomo ile zmiennych...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zukzukzuk

Wystarczy jeden, konkretny, uzasadniony!

Niejaki McGyver został przeze mnie zablokowany, jego wpisy nie wnoszą kompletnie nic do tego wątku, nie tylko tego. A ty "kolego" jeśli nie rozumiesz pytania, to przecie nic cię nie zmusza do wpisywania kolokwiów. Proste pytanie-prosta odpowiedz. jak to uczynił bigdamianus. Takie wpisy są nie tylko dla mnie bardzo cenne. Jak wejdę do sklepu to od razy poślę (najmodniejszych) sprzedawców do kąta...hehhe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogdanmazur, 17 Mar 2010, 21:45

 

>zukzukzuk

>Wystarczy jeden, konkretny, uzasadniony!

>Niejaki McGyver został przeze mnie zablokowany, jego wpisy nie wnoszą kompletnie nic do tego wątku,

>nie tylko tego. A ty "kolego" jeśli nie rozumiesz pytania, to przecie nic cię nie zmusza do

>wpisywania kolokwiów. Proste pytanie-prosta odpowiedz. jak to uczynił bigdamianus. Takie wpisy są

>nie tylko dla mnie bardzo cenne. Jak wejdę do sklepu to od razy poślę (najmodniejszych) sprzedawców

>do kąta...hehhe

 

Jeden już masz???

Tylko, co Ci z takiego "konkretu", jeśli proponujący ma inny wzmacniacz, inne źródło, inne warunki akustyczne i być może - inne preferencje???

Jak pisał zbanowany McGyver - cholera wie, jak to zagra (razem)?

W w/w kontekście - wartość "konkretnej i uzasadnionej" (czym?) propozycji bigdamaniusa jest wielce wątpliwa.

 

Ale jeśli tak ma być - to na początek dołóż coś ze stajni: B&W, Dynaudio, Zollera i Infinity (jakże mógłbym pominąć:). Rzecz jasna - wszystko sprzed lat nastu...

Aczkolwiek - cholera wie, jak to zagra z kombajnem Creeka?

Proste pytanie - prosta odpowiedź.

Tylko - co dalej???

 

 

P.S.

Rozumiem kwestię zaskoczenia sprzedawców:)

 

W audio chyba nie jesteś od wczoraj?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W audio nie jestem od wczoraj. Nie kupuje elementów toru w ciemno. Przecież wiadomo, ze forum to nie wyrocznia. Co prawda można tu liznąć troszkę wiedzy, ale to wiedza podstawowa. Ja traktuję wasze sugestie poważnie. To taki wstępny odsiew. Finał będzie taki, iż podzielę wybrane egzemplarze na partie, w zależności od ilości propozycji.

- (etap drugi)Tak po dwie, trzy sztuki powinienem dziennie sprawdzić.

- (etap trzeci) Wybiorę i kupię.

Chodzi tylko i wyłącznie o to, żeby po omacku po sklepie się nie błąkać. A i tak małżonka ma ostatnie słowo, gdyż to kolumny dla niej. Na szczęście podziela moją pasje i nie kieruje się tylko wyglądem...hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje z posiadania "słyszącej" małżonki:)

Ale żadnych z tych kolumn, o których myślę w sklepie nie kupisz...

Na szczęście:) Jakby były, NIC nowego by się nie sprzedało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zukzukzuk

Może jednak podzielisz się swoją wiedza. Może ja osobiście nie skorzystam, ale dla innych czytających ten wątek mogą to być informacje na wagę złota. Jeśli słuchałeś rocka na dobrych głośnikach i spełniają wymagania mojego metrażu i ceny zakupu to nie krępuj się. Może ktoś przeczyta to za parę lat i wyśle ci butelkę szkockiej w podzięce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem powyżej kilka marek. Nie chcę się wdawać w szczegóły.

Poszukaj w/w w tej cenie i posłuchaj.

Albo pisz na pw. - w miarę możliwości pomogę.

 

Ażeby jednak nie wyjść na kłapiącego (tylko) ignoranta - uważam, że "mojej stajni" warto zwrócić uwagę na:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedający żąda pewno nieco zbyt wygórowanej ceny (ebay.de - 700-800 euro). Ale z drugiej strony kolumienki są prawdopodobnie w znakomitym stanie i z kartonami:) Uważam, że do rocka - ten model jak znalazł.

W 20 metrach będzie BURZA!!! A 30 cm na basie (+BR z tyłu!!!) zapewni co nieco masy rockowym (często odchudzonym i nie najlepiej zrealizowanym) nagraniom. Ja w każdym razie, nie mogłem zmieścić dźwięku (basu) w 16 metrach. Aczkolwiek - słuchałem w 22 m i było OK! Więc jeśli masz pokój adoptowany do audio - będzie dobrze:)

Na pewno WARTO posłuchać i porównać z nowymi za naście kzł...

Martwi mnie tylko co nieco Twój Creek. Choć uważam że modele: 5250 i 5350 to dobre, wydajne integry. Kombajn (ampli+CD) jak podają, ma 140 W/4 omach, ale waży tyle co kogucik (co nie znaczy że nie może GRAĆ!). Pewno wszystkiego z nich nie wyciśnie...

Jak to gra???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ażeby jednak nie wyjść na kłapiącego (tylko) ignoranta - uważam, że "mojej stajni" warto zwrócić

>uwagę na:

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

>Sprzedający żąda pewno nieco zbyt wygórowanej ceny (ebay.de - 700-800 euro). Ale z drugiej strony

>kolumienki są prawdopodobnie w znakomitym stanie i z kartonami:) Uważam, że do rocka - ten model jak

>znalazł.

 

Kontaktowałem się ze sprzedawcą, cena minimalna na aukcji wcale nie jest taka wysoka, bo wynosi 3500zł. Za tę cenę, nic tylko brać. Sam miałem starsze Infinity i każdy kto je u mnie usłyszał chciał takie dla siebie, a zakup z serii Kappa to nie taka prosta sprawa. Mam oryginalny katalog Infinity w którym ich cena w 1996 roku wynosi 3200 marek za sztukę, czyli mniej więcej ponad 13.000 zł. Gdyby nie chwilowe ważniejsze wydatki, już by były moje. :) Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Historia, tylko paczki: Dali 3b, 400, Skyline1000, Euphonia MS5, Infinity Kappa 7RS, 8RS, 7.2, 8.1, 8.2, 9.2, 90, SM112, Thiel CS3.6, B&W 801F, Quadral Taurin, Amun, Ascent 650, Martin Logan Mosaic, Onkyo SC-900, THOR Evo 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromną chrapkę na głośniki

Infinity Kappa 9a

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mam znajomego w Londynie więc odbierze jak bym wygrał aukcję. Czy one nie są za duże do 20m2?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOY

Uważasz, że kolumny Jbl serii XTi będą dla mnie dobre?

Do dwudziestu metrów kwadratowych to raczej model 100 czy 80?

I jest mały problem z odsłuchem, w sklepach nie ma. Choć znalazłem w jednym. Oddalonym ode mnie o 600 kilometrów.

Może jest ktoś z okolic Krakowa kto zaprosi mnie na mały odsłuch serii XTi. Obiecuję przywieść świetną nalewkę własnej roboty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda jeszcze króliczka nie złapałem, ale nieskromnie uważam (bez urazy), że stare Kappy, to dwie półki wyżej od współczesnych, budżetowych JBL-i.

Inna sprawą jest odpowiednia konfiguracja ZESTAWU w stosunku do rodzaju muzyki, upodobań i potrzeb.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>bogdanmazur

Ja w tym zestawieniu co czytałeś, uzyskałem pełną satysfakcję. Mój pokój ma 4.60m x 5.5m i jest wysoki 3.75m JBL stoją po ok. 1 metr od ścian. Metal i pochodne brzmią cudnie, gorzej jest z pozostałymi gatunkami muzyki ( muzyka poważna, jazz ). Upłynęły miesiące zanim moje szatany (Lamb Of God, All Shall Perish, Watch Them Die, Raging Speedhorn )poczęły grzmieć i charczeć jak prawdziwe. Podany przykład mojej konfiguracji może przybliżyć kierunek poszukiwań ale tak gra u mnie. Musisz eksperymentować, nikt nie poda gotowej recepty.

Pozdrawiam Mariusz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zukzukzuk

Obawiam się nieco tak starych konstrukcji jak polecane przez ciebie Infinity. Często sprzedawcy nie mówią o zużytych głośnikach. Wersja 9 którą chciałem wylicytować na Ebay-u miała właśnie mocno zużyte głośniki. Lata lecą. Przecież guma, czy inne tworzywo używane wówczas do produkcji głośników musi się kiedyś zużyć. 15 lat to chyba wystarczający czas, żeby mieć podejrzenia iż głośniki mogą, że tak powiem dogorywać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz prawo się bać - jeśli do teraz obracałeś się w nowszych.

Miałem i 30 letnie, które wymagały zakupu i wymiany zawieszeń piankowych - koszt z zakupem w USA i zamontowaniem - 150 zł.

Ale jeśli zawieszenia są na gumie i nie są "składowane" w wilgoci lub mrozie - to wytrzymują znacznie dłużej (mówi się, że wieki:)

Moje obecne skończono produkować w 1995 roku. Uważam, że są dobre technicznie. Nawet bardzo dobre (na zdjęciach). Wizualnie - także.

Spójrz na allegro. Facet sprzedaje Kappa 9,2i (za wielkie do twego lokalu). Zobacz jak wyglądają... Rozmawiałem z nim - ma jeszcze ze 3 pary 8,2i - BARDZO DOBRZE zachowane. Cena - myślę że nieco ponad 3 kzł. Będzie wystawiał. A jeśli mieszkasz na Wybrzeżu - to tylko jechać , pomacać, posłuchać i przekonać się czy GRA.

To nic nie kosztuje - oprócz czasu i paliwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-7648-100008865 1269379502_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Renaissance 90. Ze wstęgami na średnicy i górze oraz bez dziury w obudowie:)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Informacje o większości klasycznych Infinity, dane, schematy - zamieszczone są na powyższej stronie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.