Skocz do zawartości
IGNORED

GORILLAZ PLASTIC BEACH


ryszard rwie serce

Rekomendowane odpowiedzi

Albarn jest Geniuszem , myślałem ,że nie przeskoczy Demon Days a jednak - Najlepszy POP od czasów Beatlesów , którzy swoją drogą już docenili Damona : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, słucham - rewelacja! Nawet "udział wziął" tu sam Lou Reed! O Snoop Dogg'u nie wspomnę :)

Wspaniała, spójna, nowoczesna płyta - do tego kapitalnie zrealizowana.

Tylko pogratulować inwencji i kreatywności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś kupiłem i posłuchałem. ogólnie mocna 4. brzmienie niezłe, ale nieco basy takie bez kontroli i bogactwa. numer ze snoopem średniawy, lou reed ciekawie brzmi z takim podkładem. zobaczymy po kilku dalszych odsłuchach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba Wam sie ten album ??? Ja go dzisiaj kupilem, przesluchalem dwa razy i szybko odnioslem do sklepu proszac sprzedawce o mozliwosc wymiany na cos innego, ostatecznie padlo na 'nowa' Sade, co za ulga ;'))

 

A co do Plastic Beach, mimo entuzjastycznych recenzji (to one mnie naklonily do zakupu), ja tu nie znalazlem ani jednego instrygujacego dzwieku dla siebie, straszne rzemioslo, i nawet realizacja nie jakas wyjatkowa. Pierwszy ich album podobal mi sie duzo bardziej, a w zasadzie powinienem napisac, ze mi sie podobal ;'))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....jeszcze jedna uwaga, chyba glownym powodem dla ktorego ten album wydal mi sie malo odkrywczy, jest paradoksalnie cala zgraja gosci, na dobra sprawe jedynie 4 kawalki (na 16-scie) sa czysto produkcji Gorillaz, pozostale to wytwory kolesi 'spoza' bandu (przynajmniej wokalnie), przez co brzmi to troche jak kompilacja tego, co juz ktos-gdzies-kiedys zagral powielokroc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pastwa,

Co by Ci tu odpisać?

 

Nie podoba Ci się ta płyta - OK. Piszesz o tym otwarcie - wielki plus za szczerość.

Natomiast, imho - tak właśnie brzmi nowoczesna i bezpretensjonalna współczesna muzyka wykonywana (i "robiona") przez ludzi z szeroką wiedzą muzyczną i oryginalnym podejściem do tematu. Dla mnie obecność tzw. gości na nowej płycie nawet jest zbędna - jakość muzyczna, którą sobą prezentują autorzy tej produkcji i tak jest powalająca. Świeży materiał czerpiący inspiracje z wielu źródeł muzycznych. Czy może być lepiej? Inną sprawą jest czy potencjalni odbiorcy tej muzyki potrafią docenić cudzysłów, w który ta płyta jest ubrana?

Piszę te słowa jako zagorzały zwolennik jazzu i ewentualnie tzw. etno :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porzadna plyta. znaczy - przecietna. czyli - bez znaczenia. mowiac prosciej - komercyjny szyt.

pzdr

audiolifestyle.blogspot.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie gra muzyka.

I oby nigdy nie przestała!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Talking me at last to the World where uncertainty does not exist.

In Heaven or Underground..." - Mr. Doctor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy album był świetny (to było coś naprawdę oryginalnego wówczas), drugi potrafił się spodobać. To, co zaserwowali obecnie zupełnie mi nie podchodzi. Może dopóki Gorillaz było projektem pobocznym/drugorzędnym dla Albarna to się sprawdzało? Teraz to zespół nr 1 i niestety ja obecnego wcielenia nie kupuję.

 

Może tak trzeba robić muzykę pop obecnych czasów jak ktoś to powyżej napisał ale w takim razie ja się wypisuję. Chociaż wrogiem muzyki popularnej z założenia absolutnie nie jestem.

 

A co do udziału Snoopa to dla mnie ten pomysł się nie sprawdza, nie mogę tego słuchać. Zastanawiam się czy on jeszcze kiedykolwiek się podniesie i zrobi coś choćby w 3/4 dobrego jak kiedyś potrafił. Te jego obecne wyczyny brzmiące jak lekko alfonsowaty Justin Timberlake zupełnie do mnie nie przemawiają. Ale na pewno przez to stał się muzykiem szeroko rozpoznawanym i granym w MTV (pardon, teraz tam same reality show lecą; niech będzie BET, VH1, Viva cokolwiek). Cóż, jego wybór a mój aby już od kilku lat jego płyt nie kupować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja z GW:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violet, nic praktycznie nie pisza w tej recenzji o powyzszym albumie, skupiajac sie raczej na szacie graficznej projektow Gorillaz..

 

Dla porownania, tegoroczna plyta Fat Boy Slima/Davida Byrne'a - Here Lies Love jest moim zdaniem o niebo nowoczesniejszym/ciekawszym projektem popowym od Plastic Beach pod wzgledem zroznicowania materialu jak i samych pomyslow...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z najnowszym Plastic Beach jest jak z każdą płytą Gorillaz działa z opóźnionym zapłonem. Demon Days kupiłem jak już była na rynku od kilkumiesięcy a uznałem za rzecz wielką po kilku miesiącach - zdecydowanie nie po kilku przesłuchaniach. Banalne melodyjki jakimi wydają się w pierwszym momencie utwory Albarna przeładowane są smaczkami i jak się dobrze wsłuchać to można by liniami melodycznymi zawartymi w jednym utworze obdzielić całą płytę porządnej grupy. Polecam " The Making of Plastic Beach" DVD z edycji specjalnej, tam to najlepiej widać. Płyta jest naprawdę genialna i z każdym przesłuchaniem podoba mi się inny numer, a przesłuchań już trochę było : ) Porównania z Sade i Fat Boy Slimem są wyjątkowo nietrafione bowiem Gorillaz jest jedyne w swoim rodzaju. Tak na marginesie ostatnia płyta Sade jest bardzo dobra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc moze jest tak jak napisales Ryszardzie, a moze zwyczajnie ta plyta nie wydala mi sie calosciowo specjalnie odkrywcza wzgledem tego co na rynku sie juz pojawilo przed nia, natomiast wczesniejsze albumy Gorillaz polubilem od pierwszego odsluchania (bo byl tam element swiezosci, a moze mniej roznorodnej muzyki wowczas sluchalem i stad mnie wiecej potrafilo zaintrygowac) i mam je do dzis, choc kurza sie na polce. W sumie, uczciwie przyznam, ze spodobaly mi sie tutaj 4 kawalki (gdyby taka byla cala plyta bylo by wybornie):

 

Rhinestone Eyes

Stylo

Empire Ants

Glitter Freeze

 

 

ps. Gorillaz moze i sa jedyni w swoim rodzaju, jednak ich kompozycje juz niekoniecznie (rozpatrujac je kawalek po kawalku), posluchaj sobie 'Paid Tha Cost To Be Da Boss' Snoop Dogga sprzed 8 lat, mozna miec awersje do jego rapowania ale same kreacje muzyczne maja moim zdaniem wiecej pomyslowosci (owych smaczkow) niz 'genialne' Plastic Beach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Pastwa uderzył w sedno. Tutaj się z nim zgadzam. Gorillaz w 2001 roku było czymś świeżym w moim odczuciu na pewno. Zawsze słuchałem bardzo różnorodnej muzyki więc to nie kwestia osłuchania. Należy jednak pamiętać, że od tego czasu elementy hip-hopu, R&B, elektroniki mniej lub bardziej połamanej weszły do głównego nurtu muzyki pop i w roku 2010 sensacji nie czynią. Więc Albarn musiał na nowy stworzyć ich dźwięk. I po prostu tym razem w moje gusta nie trafił, chociaż w zasadzie dwukrotnie mu się już udawało (no, jeszcze było w sumie Blur ale to już inna historia).

 

Czy są wyjątkowi? Na pewno w niektórych aspektach są do dzisiaj. Nie ma drugiego mainstreamowego zespołu wirtualnego, z całą animowaną/rysunkową otoczką. Gości (i to z zupełnie różnych bajek) co nie miara. Niestety producenci się zmienili, muzyka również a Albarn ma nowe pomysły które do mnie po prostu nie trafiają.

 

Poprzednie albumy naprawdę podobały mi się od pierwszego przesłuchania. Nie oznacza to, że słucham tylko takich płyt "natychmiastowych". Przez parę dni podczas których miałem ten album słuchałem go dobre kilka razy. I już do niego nie wrócę - nie urzekł mnie niczym a jest mnóstwo innych rzeczy do przesłuchania więc szkoda mojego czasu.

 

Oczywiście rozumiem że komuś może się podobać i mnie to nie przeszkadza - powyżej tylko wyjaśniam, że w roku 2010 klimaty moje i Gorillaz nie są współbieżne chociaż komuś może się "Plastic beach" bardzo podobać.

 

Pastwa: otóż dla mnie "Paid tha cost..." był albumem o tyle innym, że był to zarówno początek ataku i jak i szczyt mocy twórczej The Neptunes. To był ten powiew świeżości, niczym Dr Dre w roku 1992, niczym właśnie pierwsze Gorillaz. Jeszcze panowie Chad i Pharrell nie pojawiali się na każdym kanale, każdej płycie, nie było ich w przysłowiowej każdej lodówce. Jeżeli robili jakiś utwór to on był wart posłuchania (Timbaland lata temu również był ciekawy i nowatorski :D).

To kwestia nachalnego marketingu obecnych wytwórni które do znudzenia wpychają coś klientom aż wycisną z tego ostatniego dolara a potem przerzucają się na coś kolejnego i sytuacja się powtarza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja na razie słyszałem jedynie genialne 'Stylo' - znakomity singiel...czekam z zakupem na wersję LP (mam nadzieję, że się doczekam)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moim zdaniem bardzo przyjemna plytka i warto sie z nia zapoznac. Przyznam, ze mnie wciagnela i slucham jej w kolko od wczoraj. Opinie malkontentow malo mnie interesuja :) Polecam podobnie jak plyty szerzej nieznanego zespolu Skeewiff.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobra płyta, może nie wybitna - na pewno nie wybitna - ale wchodzi dopiero po kilkunastokrotnym wysłuchaniu, no ci goście, Womack rewelacja - co za głos!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.